Magazyn Spławik i Grunt, numer kwiecień-maj 2017

z1

 

Majowy numer magazynu jest do ściągnięcia w dwóch wersjach, o dużej rozdzielczości, oraz o mniejszej, idealnej do telefonów oraz tabletów

Wersja pełnahttp://splawikigrunt.pl/pliki/articles/MagazynSiG_2_2017.pdf

Wersja mobilna: http://splawikigrunt.pl/pliki/articles/MagazynSiG_2_2017_mobile.pdf

 

 

W numerze majowym znajdują się nastepujące artykuły:

 

Z kraju i ze świata - nowinki i informacje wędkarskie z Polski i nie tylko.

 

Feeder wiosną na rzece -  doświadczony grunciarz Artur Kraśnicki dzieli się wiedzą jak dobrze użyć feedera na majowej rzece.

 

Puddle chuckers - spławiki na płytką wodę. Peter Drennan, właściciel wędkarskiej firmy z UK opisuje jak używać  z dużą skutecznością tych dość nietypowych  spławików.

 

Mało i często - podstawowa taktyka zanętowa. Krótko i na temat, Luk omawia jedną z najskuteczniejszych taktyk zanętowych, dobrych zarówno w spławiku, jak i w feederze.

 

Targi Big One w Wielkiej Brytanii. Tekstowa relacja z targów wędkarskich w UK, jednych z największych targów w Europie.

 

Feederowe Mistrzostwa Polski - relacja z pierwszej imprzey tego typu, która na stałe zapisze się w kalendarzu wędkarskim. Jak radzili sobie wędkarze w nadmorskim Darłowie - wszystko tutaj!

 

Wypuszczanka po angielsku - wybór wędziska. Modus udziela wskazówek jaki kij wybrać do bardzo skutecznej spławikowej techniki rzecznej, jaką jest trotting.

 

Wędkarski biznes czy wędkarski problem. Dlaczego w Polsce jest tak jak jest, a w innych krajach wędkarstwo ma całkiem inna pozycję? Ciekawy artykuł naczelnego!

 

Margin pole - tyczka do łowienia przy brzegu. Michał Radecki udziela wskazówek do czego służą tyczki typu margin i czym się kierować przy ich wyborze.

 

Podajniki typu pellet feeder - co oferuja sklepy? Pellet feeder to pokrewna Metodzie technika, często bardziej od niej skuteczna. Co kupimy w sklepach, co oferują nam firmy wędkarskie - tego dowiecie się z tego artykułu.

 

Na ryby w kraju tulipanów - wędkujemy w Holandii. Łukasz Czerwiński tłumaczy jakie zasady wędkowania panują w Holandii i co należy zrobić, aby legalnie łowić tam ryby.

 

SiGimetr, program do obliczania żyłki nawijanej na kołowrotek. Mateo, autor aplikacji, tłumaczy do czego ona służy i jak się nią posługiwać, obliczanie podkładu do kołowrotka już nie będzie problemem!

 

Łowimy skutecznie z torebkami PVA.  'Karpiowy' artykuł świetnego wędkarza, Scotta Day'a, o tym jakich zestawów używać z torebkami PVA, oraz jak je wiązać. 

 

Dzierżno Duże - największe łowisko no kill w Polsce. Opis świetnej wody PZW, jaką jest ten śląski zbiornik w okolicach Gliwic.

 

Zawody Mała Czapa na łowisku Batorówka - taktyka i przemyślenia. Marcin Cichosz i jego team Feeder Fans, to doborowi grunciarze. Jak łowili i jakich taktyk używali na zawodach - tego właśnie  dowiecie się z tej świetnej relacji.

 

Zielony wojownik, czyli na lina z pomysłem. Radek Szwed opisuje swoje podejście przy łowieniu tych pięknych ryb.

 

Serwis kołowrotka - dobór narzędzi, środków czyszczących i smarujących. Czesiek w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy, jak się zabrać za serwis kołowrotka i czego do tego używać.

 

Mastyrka, czyli pasta z grochu. Marcin Tereszczenko ujawnia swój przepis na świetną pastę, idealną do gruntowych technik.

 

Pytania od czytelników. Paweł Zuziak, członek teamu Matrix, udziela odpowiedzi na wędkarskie pytania.

 

Wędki i kobiety. Przezabawne opowiadanie Jacka Grdenia, coś, co należy lub można polecić naszym drugim połówkom!

 

Metoda i Ebro. Krystian opisuje swoją wyprawę nad hiszpańskie eldorado. To trzeba przeczytać!