Żelowe kulki Gel-Bullets - inny wymiar przynęt

Rewolucja jaka dokonuje się w wędkarstwie jest zauważalna 'gołym okiem'. W ciągu kilkunastu lat sposób wędkowania zmienił się diametrialnie, począwszy od technik, poprzez sprzęt i na zanętach i przynętach kończąc. Te ostatnie zwłaszcza są istnym poligonem, na którym pojawiają się coraz to nowsze wynalazki i szalone czasami pomysły, prześcigających się wzajemnie firm.

 

Nie inaczej jest tym razem. Niemiecka firma Gel-Bullets jest producentem karpiowych i sumowych przynęt, szalenie odmiennych. Sami siebie okreslaja Niemcy jako karpiową szkołę ciemnej magii!  Ich skład jest oparty na białku, alkoholu, naturalnych koncentratach oraz wosku pszczelim. Ich żelowe kulki mają niespotykany smak, kolor i zapach, i dzięki swojej formie - powoli rozpuszczają się w wodzie, uwalniając stopniowo zniewalające dla ryb aromaty. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie i z pewnością warte wypróbowania. Ryby lubią miękkie przynęty, takie żelowe kulki więc są bardzo dobrym pomysłem. Aromatyzowane 'żelki' to też dobra opcja na chłodne wody.

 

 

Część przynęt jest sprzedawana w pojemnikach z płynnym gęstym atraktorem, a po założeniu ich na włos działają one w wodzie przez kilka do kilkudziesięciu godzin, w zależności od temperatury. Im cieplejsza woda tym krócej żelowe kulki pracują. W wodzie o temperaturze 25 stopni jest to około 12 godzin, w zimnej wodzie, trzykrotnie więcej.

 

Ich najnowszy produkt to kulki które przychodzą w pojemniku razem z wkładkami z pianki, przez co przynęta doskonale unosi się nad dnem. Dzięki swej miękkości jest trudniejsza dla ryby do 'wyplucia' co, jak zapewnia producent, przekłada się na zwiększoną ilość brań. Cena takiego opakawonia to około 7 funtów lub 9 Euro, w środku znajduje sie około 30 przynęt. 

 

Prezentacja w akwarium z piankowymi wkładkami.

 

 

 

Różne kolory daja możliwość kombinacji i dopasowania sie do warunków łowiska.

 

 

Co ciekawe - w ofercie firmy znajdują się również kulki przyrządzone z myślą o sumach!

 

 

 

Czego to człowiek nie wymyśli! smiley 

 

 

Więcej info na stronie http://www.gel-bullets.fish/