Artykuły i porady
Jak dobrze zaprotestować przez nieopłacanie składek w PZW

Jeżeli postanowiłeś nie opłacać składek w PZW lub nie robisz tego już jakiś czas, zaprotestuj w odpowiedni sposób, tak aby przekaz dotarł do tych co trzeba!
Zarybiać w mądry sposób - czyli co powinniśmy wiedzieć

Zarybienia są podstawa rybackiej gospodarki wodami w Polsce. Czy jednak są dobrze przeprowadzane i pomagają naszym rodzimym gatunkom? Czy jako wędkarze rozumiemy jak wesprzeć rybostan naszych wód?
Zmiany w PZW – działajmy oddolnie w naszych kołach, chodźmy na zebrania!

Bez naszego czynnego zaangażowania na najniższych szczeblach możemy zapomnieć o poprawie sytuacji. Musimy w końcu zdać sobie sprawę, że Związek to my – wędkarze.
Jak i dlaczego wprowadzono rybaków na Zalew Zegrzyński

Kulisy wprowadzenia rybaków na Zalew Zegrzyński. O tym, jak władze największego okręgu w Polsce realizują cele rybackie, mając wędkarzy w 'głębokim' poważaniu.
Sposób na białe robaki na włosie - maggot rigger

Maggot rigger to sposób na montaż białych robaków na włosie, mogący pomieścić ich do 20 sztuk, tworzących piękny pęczek, smakowity dla dużej ryby.
Można czy nie można - dlaczego myśliwi są potęgą?

Myśliwi w Polsce mają bardzo duże uprawnienia i są dobrze zorganizowani, w przeciwieństwie do wędkarzy, których interesów nie broni nikt. Dlaczego władze PZW są takie bezsilne, czy aby na pewno winne jest tu 'prawo'?
Ciekawostki dotyczące brzan okiem doświadczonego łowcy

Choć ryby naszych wód nie są nam obce i łowimy je często, to jednak mało wiemy o ich zachowaniu się i nawykach. Tutaj kilka ciekawych obserwacji doświadczoneggo łowcy brzan - Ray'a Waltona.
Akcja 'Łowiska no kill -w każdym kole, każdym okręgu'!

Celem naszej akcji jest uświadomienie wędkarzom, jakie korzyści dają łowiska no kill, i dlaczego należy takie zakładać. Chcemy, aby każde koło, o ile ma kilka wód pod sobą, miało tego typu zbiorniki w ofercie. 
Rybacki poker w PZW

Dlaczego w dobie powszechnej likwidacji stanowisk pracy w sektorze rybołówstwa i rybactwa PZW mocno inwestuje w infrastrukturę rybacką? Jakiego rodzaju benefity przynosi PZW gospodarka rybacka, że kluczowe stanowiska np. w okręgu mazowieckim pełnią ludzie związani z rybactwem? Musisz to przeczytać!
Sport w PZW, czyli jak działacze przejadają nasze pieniądze

W obecnej postaci PZW to czysta maszynka do robienia kasy działaczom i prezesom. To oni naszym kosztem żyją jak pączki w maśle, i udają, że coś robią. Jednym z takich 'zajęć' jest sport w PZW. Oni z wszelkich sił będą nam udowadniać, że jest potrzebny. Naprawdę?
Wędkarze i równowaga w wodnych ekosystemach

Czy nasze wody można określić jako naturalne, na których jest zachowana równowaga biologiczna? Czy przywracanie gatunków lub wprowadzanie nowych jest korzystne?
Postulaty o wprowadzenie jednej składki na całą Polskę - dlaczego mówimy NIE?

Mamy nowego prezesa PZW, szykuja się zmiany. Dlaczego jednak spora grupa wędkarzy żąda rzeczy nierozsądnych i szkodliwych? Taką jest jedna składka na wszystkie wody PZW!
Jak IRŚ zachęca wędkarzy do wypełniania rejestrów połowowych

Pracownicy Instytutu Rybactwa Śródlądowego chcą, abyśmy wypełniali rejestry. Ale po co, czy mamy z tego jako wędkarze jakieś korzyści?
Program żeglugi śródlądowej - co to oznacza dla Odry i Wisły?

Program rozbudowy żeglugi śródlądowej, oznacza wielkie zmiany dla polskich rzek, głównie Wisły i Odry. Na pewno będzie to miało wielki wpływ na ich rybostan.
Łowiska no kill - konieczność dla PZW!

Łowiska no kill to idealna alternatywa dla PZW, pozwalająca na stworzenie atrakcyjnej oferty dla wędkarzy, co zapobiegnie odpływowi ludzi ze związku.