Artykuły i porady - Wędkarska publicystyka
Jak dobrze zaprotestować przez nieopłacanie składek w PZW

Jeżeli postanowiłeś nie opłacać składek w PZW lub nie robisz tego już jakiś czas, zaprotestuj w odpowiedni sposób, tak aby przekaz dotarł do tych co trzeba!
Zmiany w PZW – działajmy oddolnie w naszych kołach, chodźmy na zebrania!

Bez naszego czynnego zaangażowania na najniższych szczeblach możemy zapomnieć o poprawie sytuacji. Musimy w końcu zdać sobie sprawę, że Związek to my – wędkarze.
Jak i dlaczego wprowadzono rybaków na Zalew Zegrzyński

Kulisy wprowadzenia rybaków na Zalew Zegrzyński. O tym, jak władze największego okręgu w Polsce realizują cele rybackie, mając wędkarzy w 'głębokim' poważaniu.
Można czy nie można - dlaczego myśliwi są potęgą?

Myśliwi w Polsce mają bardzo duże uprawnienia i są dobrze zorganizowani, w przeciwieństwie do wędkarzy, których interesów nie broni nikt. Dlaczego władze PZW są takie bezsilne, czy aby na pewno winne jest tu 'prawo'?
Akcja 'Łowiska no kill -w każdym kole, każdym okręgu'!

Celem naszej akcji jest uświadomienie wędkarzom, jakie korzyści dają łowiska no kill, i dlaczego należy takie zakładać. Chcemy, aby każde koło, o ile ma kilka wód pod sobą, miało tego typu zbiorniki w ofercie. 
Rybacki poker w PZW

Dlaczego w dobie powszechnej likwidacji stanowisk pracy w sektorze rybołówstwa i rybactwa PZW mocno inwestuje w infrastrukturę rybacką? Jakiego rodzaju benefity przynosi PZW gospodarka rybacka, że kluczowe stanowiska np. w okręgu mazowieckim pełnią ludzie związani z rybactwem? Musisz to przeczytać!
Sport w PZW, czyli jak działacze przejadają nasze pieniądze

W obecnej postaci PZW to czysta maszynka do robienia kasy działaczom i prezesom. To oni naszym kosztem żyją jak pączki w maśle, i udają, że coś robią. Jednym z takich 'zajęć' jest sport w PZW. Oni z wszelkich sił będą nam udowadniać, że jest potrzebny. Naprawdę?
Postulaty o wprowadzenie jednej składki na całą Polskę - dlaczego mówimy NIE?

Mamy nowego prezesa PZW, szykuja się zmiany. Dlaczego jednak spora grupa wędkarzy żąda rzeczy nierozsądnych i szkodliwych? Taką jest jedna składka na wszystkie wody PZW!
Jak IRŚ zachęca wędkarzy do wypełniania rejestrów połowowych

Pracownicy Instytutu Rybactwa Śródlądowego chcą, abyśmy wypełniali rejestry. Ale po co, czy mamy z tego jako wędkarze jakieś korzyści?
Program żeglugi śródlądowej - co to oznacza dla Odry i Wisły?

Program rozbudowy żeglugi śródlądowej, oznacza wielkie zmiany dla polskich rzek, głównie Wisły i Odry. Na pewno będzie to miało wielki wpływ na ich rybostan.
Łowiska no kill - konieczność dla PZW!

Łowiska no kill to idealna alternatywa dla PZW, pozwalająca na stworzenie atrakcyjnej oferty dla wędkarzy, co zapobiegnie odpływowi ludzi ze związku.
O kormoranie i polskich wodach inaczej...

W ostatniej Angorze ukazał się artykuł, wywiad z dr. Bzomą, który broni kormorana i wskazuje na złą politykę rybacką, jaką prowadzi się w Polsce od lat
Turystyka wędkarska w Polsce

Turystyka wędkarska w Polsce jako taka nie istnieje. Dlaczego tak jest? Czy nie można tego zmienić? Dlaczego osoby odpowiedzialne za to są tak krótkowzroczne?
Dlaczego jest tak jak jest?

Zastanawialiście się, dlaczego w Polsce wędkarstwo jest z jednej strony popularne, a z drugiej tak trudno o dobre łowiska i organizację wszystkiego? Dlaczego nie mamy świetnych łowisk?
Wędkarz Polski i sadyzm - czy znęcamy się nad rybami je wypuszczając

Czy osoba wypuszczająca ryby to sadysta? Czy jest to najczystsza forma sadyzmu? Według niektórych tak!