Autor Wątek: Potrzebna pomoc - zbiornik No Kill  (Przeczytany 12471 razy)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Potrzebna pomoc - zbiornik No Kill
« Odpowiedź #60 dnia: 26.02.2019, 13:53 »
Myślę, że wystarczy, że taki los spotkałby jakiś niewielki zbiornik, żeby wywołać efekt psychologiczny.
Te najbardziej interesujące w moim okręgu mają od 40 ha wzwyż i wątpię, żeby ktoś się na to porwał - kwestia upilnowania tak dużej wody i sam koszt dzierżawy. Mam jeden piękny zbiornik 70 ha z dużą różnorodnością gatunków i (jeszcze) całkiem przyzwoitym rybostanem i on by się nadawał idealnie pod no-kill, jednak w obecnej sytuacji nie ma na to szans.
Marcin

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Potrzebna pomoc - zbiornik No Kill
« Odpowiedź #61 dnia: 26.02.2019, 13:54 »

Szkoda, gdy takie przejęcie dotyczy zbiornika, na którym planowano wprowadzić nokill. Wielka szkoda.
Mosteque - z całym szacunkiem ale nie do końca znasz te rejony i sytuacje, po prostu nie wiesz o czym piszesz.
Naświetle trochę sytuacje, bo w tych rejonach sporo razy byłem na rybach.

Obok zbiornika Łęgoń, na "polderze Buków" funkcjonuje 14 większych zbiorników zlokalizowanych w promieniu 10, 15 km od Łęgonia - to naprawdę zatrzęsienie zbironików i wody
ŁOWISKA POLDERU BUKÓW I OKOLIC (najbliższych):
ROSZKÓW 627
ROSZKÓW BOBROWY 607
BUKÓW I,II 008
ODRA I,III
ODRA I 621
ODRA II 616
ROSZKÓW NOWY 606
ŁĘGOŃ 624
HORNIOK 618
POD TORAMI - KALNY 622
ROGAL - BRUDNY 623
OLZA I - 633
SREBRNIOK 656


PZW zbiornikiem "Łęgoń "opiekuje" się latami - nie wiem 50 lat ?, po czym wnosisz, że miało powstać tam NO Kill ??? Akurat w tym roku, w którym woda przeszła na kogoś innego ?? :) to się ani kupy ani d... nie trzyma - bajka dla naiwnych, wkurwionych członków PZW Odra (oni tym się opiekowali).

Skoro PZw tak bardzo chciało zmian i No Kill,  to ma pole do popisu - zobaczymy, który zbiornik zrobią NO KILL - mają jeszcze 14 zbiorników w tej okolicy, pewnie będą chcieli jakiś zrobić no kill, ale znów zły prywaciarz w ostatniej chwili im go zabierze. :)

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Potrzebna pomoc - zbiornik No Kill
« Odpowiedź #62 dnia: 26.02.2019, 13:59 »

Szkoda, gdy takie przejęcie dotyczy zbiornika, na którym planowano wprowadzić nokill. Wielka szkoda.
Mosteque - z całym szacunkiem ale nie do końca znasz te rejony i sytuacje, po prostu nie wiesz o czym piszesz.
Naświetle trochę sytuacje, bo w tych rejonach sporo razy byłem na rybach.

Obok zbiornika Łęgoń, na "polderze Buków" funkcjonuje 14 większych zbiorników zlokalizowanych w promieniu 10, 15 km od Łęgonia - to naprawdę zatrzęsienie zbironików i wody
ŁOWISKA POLDERU BUKÓW I OKOLIC (najbliższych):
ROSZKÓW 627
ROSZKÓW BOBROWY 607
BUKÓW I,II 008
ODRA I,III
ODRA I 621
ODRA II 616
ROSZKÓW NOWY 606
ŁĘGOŃ 624
HORNIOK 618
POD TORAMI - KALNY 622
ROGAL - BRUDNY 623
OLZA I - 633
SREBRNIOK 656


PZW zbiornikiem "Łęgoń "opiekuje" się latami - nie wiem 50 lat ?, po czym wnosisz, że miało powstać tam NO Kill ??? Akurat w tym roku, w którym woda przeszła na kogoś innego ?? :) to się ani kupy ani d... nie trzyma - bajka dla naiwnych, wkurwionych członków PZW Odra (oni tym się opiekowali).

Skoro PZw tak bardzo chciało zmian i No Kill,  to ma pole do popisu - zobaczymy, który zbiornik zrobią NO KILL - mają jeszcze 14 zbiorników w tej okolicy, pewnie będą chcieli jakiś zrobić no kill, ale znów zły prywaciarz w ostatniej chwili im go zabierze. :)





NK było przegłosowane w ubiegłym roku na część Łęgonia. Koło czekało tylko na ten przetarg, wszyscy mieli nadzieję, że wygramy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 515
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Potrzebna pomoc - zbiornik No Kill
« Odpowiedź #63 dnia: 26.02.2019, 13:59 »
Basp, sorry, nie za bardzo rozumiem, czym wywołałem taką agresję z Twojej strony.
Czytałeś w ogóle, czego dotyczy ten wątek? Bo mnie się pytasz, "po czym wnoszę, że miało tam powstać nokill", a cały ten wątek dotyczy starań, by tam powstało nokill.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Potrzebna pomoc - zbiornik No Kill
« Odpowiedź #64 dnia: 26.02.2019, 14:04 »
Agresje ???? :) źle mnie odczytałeś :), po prostu naświetlałem Ci sytuacje.
z 15 zbiorników, kilku km Odry i rzeki Olzy jeden zbiornik miał zostać zrobiony No Kill, już, już prawie był tylko... zły prywaciarz zabrał go dobremu PZW - nie śmierdzi Wam
to ? nie wydaje się dziwne ?  Bajki dla naiwnych - tam nigdy nie miał powstać zbiornik No Kill. zresztą dookoła wody nie brakuje można zrobić coś.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Potrzebna pomoc - zbiornik No Kill
« Odpowiedź #65 dnia: 26.02.2019, 14:08 »
Agresje ???? :) źle mnie odczytałeś :), po prostu naświetlałem Ci sytuacje.
z 15 zbiorników, kilku km Odry i rzeki Olzy jeden zbiornik miał zostać zrobiony No Kill, już, już prawie był tylko... zły prywaciarz zabrał go dobremu PZW - nie śmierdzi Wam
to ? nie wydaje się dziwne ?  Bajki dla naiwnych - tam nigdy nie miał powstać zbiornik No Kill. zresztą dookoła wody nie brakuje można zrobić coś.


Absolutnie nic nie śmierdzi! Chłopaki w kole stawali na głowach, aby to załatwić, ale wodę sprzedało Starostwo Wodzisławskie nie licząc się z opiniami ludzi i koła, które tą wodę budowało przez lata.

I to żadne bajki, miał powstać tam zbiornik NK. Sam przed chwila Michałowi zarzucałeś, że wyciąga wnioski nie znając tematu, a robisz identycznie :facepalm: Między innymi to ja byłem inicjatorem tego pomysłu. To ten tekst pokazał mojemu prezesowi i wielu innym, że NK to same korzyści dla wszystkich wędkarzy - https://splawikigrunt.pl/artykuly-i-porady/wedkarska-publicystyka/lowiska-no-kill-koniecznosc-dla-pzw

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Potrzebna pomoc - zbiornik No Kill
« Odpowiedź #66 dnia: 26.02.2019, 14:16 »
Agresje ???? :) źle mnie odczytałeś :), po prostu naświetlałem Ci sytuacje.
z 15 zbiorników, kilku km Odry i rzeki Olzy jeden zbiornik miał zostać zrobiony No Kill, już, już prawie był tylko... zły prywaciarz zabrał go dobremu PZW - nie śmierdzi Wam
to ? nie wydaje się dziwne ?  Bajki dla naiwnych - tam nigdy nie miał powstać zbiornik No Kill. zresztą dookoła wody nie brakuje można zrobić coś.


Absolutnie nic nie śmierdzi! Chłopaki w kole stawali na głowach, aby to załatwić, ale wodę sprzedało Starostwo Wodzisławskie nie licząc się z opiniami ludzi i koła, które tą wodę budowało przez lata.

I to żadne bajki, miał postać tam zbiornik NK. Sam przed chwila Michałowi zarzucałeś, że wyciąga wnioski nie znając tematu, a robisz identycznie :facepalm: Między innymi to ja byłem inicjatorem tego pomysłu. To ten tekst pokazał mojemu prezesowi i wielu innym, że NK to same korzyści dla wszystkich wędkarzy - https://splawikigrunt.pl/artykuly-i-porady/wedkarska-publicystyka/lowiska-no-kill-koniecznosc-dla-pzw
Sorki nie wiedziałem o tym. Na szczęście nic straconego - skoro dało się to załatwić przy jednym zbiorniku to, na szczęście, jest jeszcze 14 innych. Skoro była chęć przy tym jednym to przy innych nie będzie problemu.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Potrzebna pomoc - zbiornik No Kill
« Odpowiedź #67 dnia: 26.02.2019, 14:27 »
Aby powstały nowe zbiorniki NK, trzeba iść na zebranie i taki wniosek poddać pod głosowanie. PZW się mocno kurczy i jestem pewien, że będzie przychylać się do takich tematów dla świętego spokoju.
Oczywiście nie jest to takie proste, bo jak wiele razy na tym forum było to opisywane, dzierżawa musi być na długie lata i musi być pewność, że jako dzierżawca będziemy mieli pierwszeństwo przy kolejnym przetargu, czyli odpadają wody gminne i podobne.

Jak widzisz, wszystko w Twoich/naszych... ;)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Potrzebna pomoc - zbiornik No Kill
« Odpowiedź #68 dnia: 26.02.2019, 15:33 »
No widzisz. U mnie od przyszłego roku ma powstać zbiornik NK. I jest to woda dzierżawiona od miasta. Nie na 5, czy 10 lat. Co roku koło podpisuje umowę z burmistrzem, aby nie trzeba było organizować przetargu. I tak, może się zdarzyć, że przyjdzie prywaciarz i stracimy tą wodę. Na szczęście umowa jest tak skonstruowana, że gwarantuje ciągłość użytkowania. Zresztą są to prostokątne zbiorniki sztuczne, używane wcześniej jako stawy hodowlane.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Potrzebna pomoc - zbiornik No Kill
« Odpowiedź #69 dnia: 26.02.2019, 15:41 »
No widzisz. U mnie od przyszłego roku ma powstać zbiornik NK. I jest to woda dzierżawiona od miasta. Nie na 5, czy 10 lat. Co roku koło podpisuje umowę z burmistrzem, aby nie trzeba było organizować przetargu. I tak, może się zdarzyć, że przyjdzie prywaciarz i stracimy tą wodę. Na szczęście umowa jest tak skonstruowana, że gwarantuje ciągłość użytkowania. Zresztą są to prostokątne zbiorniki sztuczne, używane wcześniej jako stawy hodowlane.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka



No proszę! Czyli nawet tak można :beer: :bravo: Pewnie Arek nam temat wyjaśni dogłębnie... ;)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Potrzebna pomoc - zbiornik No Kill
« Odpowiedź #70 dnia: 26.02.2019, 19:40 »
Nie muszę. Już to zrobiłem ;) http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=13533.0

Umowa dzierżawy konkretnego zbiornika, to "czysta" umowa dzierżawy z kodeksu cywilnego. 
https://www.arslege.pl/kodeks-cywilny/k9/s2022/

Już to gdzieś pisałem, że to tak jakbyś dzierżawił sad od sąsiada, pole pod produkcję rolną, hale magazynowe, pomieszczenia itp.

Właściciel (gmina, powiat, osoba fizyczna, spółka itp.) może ustalić warunki tej umowy jakie tylko chce np. co do czasu obowiązywania umowy, obowiązków stron umowy, czynszu (oczywiście w ramach obowiązującego prawa).

Od umowy dzierżawy należy odróżnić umowę użytkowania obwodu rybackiego. Dotyczy ono tych największych zbiorników (np. zaporówek, rzek, przepływowych jezior). Wędkarze zwykle nie odróżniają tych 2 rodzajów umów i mówią na wszystko "dzierżawa", że coś jest "dzierżawione". A nie wszystkie zbiorniki w Polsce da się wydzierżawić. Zwykle są to te najmniejsze ;)

W dodatku użytkowanie obwodu rybackiego ( a więc nie dzierżawa) jest obwarowane licznymi obowiązkami, chociażby operatem rybackim.
Dlatego też wielu członków PZW, szczególnie tych ze Śląska, nie może zrozumieć dlaczego krytykuje się PZW skoro u nich na łowiskach licencyjnych leci do wody to co im się podoba i na co mają kasę, a w innych regionach Polski, to co określa operat rybacki, który zawsze musi być zatwierdzony przez naukowców z jednego 3 polskich ośrodków naukowych. I już mamy pierwszą różnicę pomiędzy dzierżawą, a użytkowaniem obwodu rybackiego ;)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 224
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Potrzebna pomoc - zbiornik No Kill
« Odpowiedź #71 dnia: 26.02.2019, 20:59 »
Cyt. "Od umowy dzierżawy należy odróżnić umowę użytkowania obwodu rybackiego. Dotyczy ono tych największych zbiorników (np. zaporówek, rzek, przepływowych jezior)"
I to klu programu.
Prywaciarze będą łapać wody do których nie trzeba operatu nie sa obwodami rybackimi.
I moga sypać rybe jaka chcą i ile chcą.
Doskonalym przykladem jest Barton ma woda od gminy i ja uprawia.
Maciek