Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Zakupy / Odp: Kupiliśmy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Koń dnia Dzisiaj o 19:59 »
Bartek, a cykniesz mi zdjęcie metki sklepowej albo jakiejś ze środka? Bo na oko to myślałem, że transitiona kupiłeś.
2
Giełda / (K) Rod pod
« Ostatnia wiadomość wysłana przez xjakub dnia Dzisiaj o 19:58 »
Kupię stabilnego rod poda z regulacją nóżek.
Na 2 wędki.
3
Zakupy / Odp: Kupiliśmy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mjmaciek dnia Dzisiaj o 19:56 »
Czy Bronze wg Ciebie jest lepszy od Primo? Cały czas jadę na Primo i tak się zastanawiam, czy nie urozmaicić.

Jak ostatnio sprawdzałem skład poszczególnych pelletów od Aller Aqua to wg wartości odżywczych rosnąco wygląda to następująco:
<rodzaj> - <% białka / % tłuszczu>
Classic - 30/7
Master - 35/9
Primo - 37/12
Best - 38/15
Bronze - 45/15

Wychodzi więc na to, że Bronze jest zdecydowanie bardziej sycący niż Primo i bliżej mu do pelletu halibutowego niż typowego coarse/carp. Tym samym teoretycznie pellety Classic i Master powinny najlepiej nadawać się do metody - powinny się najlepiej kleić i najmniej sycić ryby ;)

Znakomicie widać w twoim poście że aqua aller to pasza do hodowli ryb.
A zdolność wędkarzy do adaptacji wszystkiego do łowienia to inna sprawa.
4
Zakupy / Odp: Kupiliśmy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bartek.B dnia Dzisiaj o 19:55 »
Nadaje się ta nowa seria do czegoś, jeśli chodzi o plecak? Mam starego ITMa i bym go zmienił na coś mniejszego. Niestety, odświeżoną, ciemniejszą wersje ITM Ruckbag wycofali, zanim się namyśliłem :(
Całkiem dobrze pomyślany plecak.  Nie wiem czy to jest ten najnowszy, bo z tego co widzę to seria z 2017. Mam teraz plecak dla myśliwych z Decathlonu i Korum jest zdecydowanie bardziej praktyczny oraz pakowny. Sam kształt plecaka dużo daje. Na razie nie wiem, jak się z nim chodzi, ale na sucho zapakowany, leży na plecach bardzo dobrze. Na pewno dorobię sobie zapięcie na pierś lub pas, aby nie spadał z ramion podczas długiego przemarszu. Tego chyba brakuje najbardziej. Duży plus za boczne kieszenie, w których możemy upchać najpotrzebniejsze szpargały. Ogólnie chyba trochę za drogi do tego co oferuje, jednak bardzo praktyczny a na tym najbardziej mi zależało. Szukanie na dnie plecaka, nawet z dolnym rozpięciem jakiś pudełeczek doprowadzało mnie ostatnio do szału. :) Tutaj elegancko wszystko pod ręką.
5
Hyde Park / Odp: Urodziny obchodzi dzisiaj Mariusz (Mario8)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Adam M dnia Dzisiaj o 19:55 »
Wszystkiego najlepszego :beer: :narybki:
6
Zakupy / Odp: Kupiliśmy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Koń dnia Dzisiaj o 19:37 »
Nadaje się ta nowa seria do czegoś, jeśli chodzi o plecak? Mam starego ITMa i bym go zmienił na coś mniejszego. Niestety, odświeżoną, ciemniejszą wersje ITM Ruckbag wycofali, zanim się namyśliłem :(
7
Recenzje sklepów / Odp: Sklep wędkarski Leszcz
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Koń dnia Dzisiaj o 19:30 »
Kup całe paczki tych kulek gdzie indziej. Zanim Leszcz Ci odpisze, to nawet tylko na haku zdążysz całe worki przerobić ;)
8
Nasze filmy / Odp: Wędarstwo Ultimatt - Moje filmy na Youtube
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Koń dnia Dzisiaj o 19:28 »
Cześć, miło Cię powitać. Mam nadzieję, że poza wrzucaniem filmików będziesz aktywnie z nami dyskutował, zwłaszcza że jak wspominasz właśnie się wkręcasz :)

Z tytułu wątku wywaliłem dzwoneczki, emoji jakoś tam nie pasuje.

Hm. Nie ma to jak moderatorskie przywitanie. Dla ocieplenia - powodzenia nad wodą!
9
Zakupy / Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ben dnia Dzisiaj o 19:20 »
Ja czekam na dwie przesyłki, jedna kupiona 06-03 w kraju od 20-03. Druga kupiona 27-03 w kraju od 22-4. Nie wiem co się z nimi dzieje, byłem na poczcie pytałem co i jak i ... Mogę to skomentować >:O Na szczęście nie drogie i obie nie związane z wędkarstwem, pozostaje czekać :(
10
Tematy mniej lub bardziej związane z wędkarstwem / Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tomba dnia Dzisiaj o 19:12 »
Szukałem na forum, ale nie znalazłem tematu czym najlepiej dezynfekować podbierak i siatkę po łowieniu. Zazwyczaj płukałem ja w płynie do naczyń, ale czy to jest dobre rozwiązanie ?
Czytałem, że suszenie na słońcu powinno wystarczyć ;)
Detergenty dość dobrze radzą sobie z większością drobnoustrojów, więc potraktowanie płynem do mycia naczyń siatki, podbieraka i maty uważam za dobry pomysł. Poza tym, że nie przenosimy świństwa z wody na wodę to ładnie czyścimy używany sprzęt.
Jeśli chciałbyś mieć większą pewność, to możesz spryskać na koniec wszystko jakimś środkiem dezynfekcyjnym na bazie alkoholi - izopropanolu lub etanolu, dostępnych ostatnio szeroko w związku z COVID-19. Alkohole odparują całkowicie nie pozostawiając śladu.
W bardziej profesjonalne środki dezynfekcyjne bym nie szedł, bo co z tego, jak Ty wyjałowisz swój sprzęt, jak inny nawet swojego dobrze nie wysuszy.
Oby wszyscy traktowali, jak Ty swoje siatki, maty, podbieraki detergentami po każdym łowieniu albo przynajmniej przed każdą zmianą wody.
Strony: [1] 2 3 ... 10