Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Nasze wyniki nad wodą / Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pawciobra dnia Dzisiaj o 12:29 »
Ostatnio parę dni spędziłem na zasiadkach leszczowych na swojej rzeczce. Raz nawet udało się zrobić pierwszą nockę w tym sezonie. Wyniki średnie, ale zawsze jakieś tam leszczyki wpadały, a przyłowem miałem dwa fajne profesorki. Jeden do zdjęcia się nie załapał, bo uciekł mi z podbieraka ;D

2
Sprzęt / Odp: Kajak składany dwuosobowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wiecho dnia Dzisiaj o 12:24 »
Tak, ale ja pisałem o klasycznym składaku o obłym. torpedowatym kształcie ze ''skórą" naciągniętą na składanym szkielecie  jak np polski Neptun z Niewiadowa.  Te mają dmuchane burty, są dosyć szerokie  jak dawne polskie Rekiny przez co  ma się rozumieć stabilne na wodzie i nadają się do wędkowania.
3
Sprzęt / Odp: Kajak składany dwuosobowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez selektor dnia Dzisiaj o 12:09 »
No właśnie tylko tak wygląda ;) Ja łowiłem na kajaku tej firmy przez blisko tydzień i nic się złego z nim nie działo, a nie jestem specjalistą od spinningowania z takich środków pływających, więc zdarzyło mi się tu i ówdzie o coś zahaczyć. Dlatego też uważam że warto się zastanowić nad wydaniem kwoty około 1500 zł za taki przenośny kajaczek z przeznaczeniem głównie na wakacje poza granicami Polski.
4
Hyde Park / Odp: Urodziny obchodzą Mariusz (mariospin), Paweł (pawciobra) oraz Bartek (B7Studio)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pawciobra dnia Dzisiaj o 12:07 »
Wielkie dzięki Panowie za życzenia! :) :thumbup: :beer: :beg: :cake: :shortcake:
5
Tematy mniej lub bardziej związane z wędkarstwem / Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wiecho dnia Dzisiaj o 12:02 »
Nie wiem dlaczego tak się stało.  Przypuszczam że guma była sparciała. Nigdy nie wiesz ile czasu leżała sobie po wyprodukowaniu.   Teraz czasem gdy łowię z koszyczkiem używam feeder gum  i to często pomaga gdy się łowię  blisko, cienkim przyponem a żyłka słabo amortyzuje.
6
Sprzęt / Odp: Kajak składany dwuosobowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kozi dnia Dzisiaj o 11:59 »
Ten z linku powyżej wygląda jak typowa cerata, zapewne bardzo łatwo go przedziurawić kotwiczką.
7
Sprzęt / Odp: Feeder do dalekich rzutów do 300 zł
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mardead dnia Dzisiaj o 11:53 »
Mnie Flagman też zaskoczył bo mimo tak potężnej mocy, to przy szklanej szczytówce jest bardzo czuły i do kija od szczotki mu daleko, a mogę śmiało powiedzieć, że w swoim arsenale kijów mam kije z dolnikami grubymi jak trzonki od łopat.
8
Sprzęt / Odp: Kajak składany dwuosobowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez selektor dnia Dzisiaj o 11:52 »
http://www.sevylor-europe.com/uk/c-4-kayaks-canoes.aspx

Te kajaki "z nowych technologii" jak najbardziej nadają się na wędkowanie (dane mi było wypożyczyć taki kajak i nurkować oraz wędkować na oceanie ;)). Kajak po złożeniu ma wymiary walizki przez co idealnie nadaje się jako bagaż do samolotu. Kapitalna sprawa jak ktoś chce na wakacjach sobie popływać kajakiem, ponurkować, czy nawet powędkować. Taki kajak jest na mojej liście zakupów. Ciuchy w bagaż podręczny, a taki kajaczek z wędkami typu travel do luku bagażowego. I już można śmigać na kilka dni na koniec świata. Bardzo dużo Rosjan i Skandynawów tak robi. Od nich też ukradłem ten pomysł :P I taka przyjemność wyjdzie Cię taniej niż Zakopane, czy pobyt nad Bałtykiem ;)


W Stanach jest cała masa firm produkujących kajaki typowo dla wędkarzy, czy też myśliwych.
https://nativewatercraft.com/
https://www.nucanoe.com/
9
Rękodzieło / Odp: Bezpieczny klip do żyłki mojego autorstwa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wiecho dnia Dzisiaj o 11:43 »
Kiedy nawijasz żyłkę na szpulę po zamontowaniu nowego klipsa staraj się nie napinać jej zbyt mocno podczas nawijania.  To niezdrowe dla żyłki i każda następna warstwa coraz mocniej dociska drucik do ścianki szpuli.  Lekkie przytrzymywanie wystarcza.
Po takim nawinięciu nie ma problemu. Przy wyrzucie odwijają się tylko górne warstwy nawoju. Potem przy zwijaniu kolejne zwoje dociskają drucik ale nie tak mocno jak silny nawój od góry aż do dołu.   Ja tak robię i jest OK.
10
Tematy mniej lub bardziej związane z wędkarstwem / Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Ostatnia wiadomość wysłana przez s7 dnia Dzisiaj o 11:08 »
Ja używam podajników Guru z amortyzatorem, i jak na razie, tylko raz zerwałem gumę podczas holu ryby. Była to jednak moja wina, mimo że wiedziałem o lekkim przetarciu, gumy nie wymieniłem na nową.
Strony: [1] 2 3 ... 10