Skip to main content

Otwarte Zawody Spinningowe o puchar Prezesa na jeziorze Kamień 2016 - relacja

  • Utworzono

Kolejne zawody spinningowe koła Gdynia Port już za nami. To była kolejna, udana impreza, choć trochę zawiodły ryby.

W sobotę 08 października odbyły się Otwarte Zawody Spinningowe o puchar Prezesa koła Gdynia Port. Impreza miała na celu promowanie wędkarstwa, rekreacji, sportu wędkarskiego oraz kształtowanie etyki wędkarskiej. Odbywała się na żywej rybie. 

Zawody rozpoczęły się o godzinie siódmej. Zawodnicy wpisywali się na listę i pobierali karty startowe. W piątek przed zawodami, kiedy zamykaliśmy zapisy liczba chętnych dobiła do 58, ale na samych zawodach stawiło się nas trochę mniej. Wystartowało w sumie 46 wędkarzy, a wraz z zarządem koła, sędziami, opiekunami i osobami towarzyszącymi było nas około 60. 

Prezes koła przypomniał pokrótce regulamin, określił czas przeznaczony na wędkowanie i rozpoczął zawody. Zawodnicy rozeszli się wzdłuż brzegów jeziora Kamień, sędziowie (wszyscy z uprawnieniami sędziego PZW) wypłynęli na swoje sektory, a tak zwana grupa logistyczna przystąpiła do przygotowywania poczęstunku i stanicy.


Dalszą część relacji z zawodów mógłbym potraktować na zasadzie "kopiuj - wklej", bo prawda jest taka, że od bodajże dwóch lat (kiedy Sebastian złowił metrowego szczupaka) nic godnego uwagi na zawodach spinningowych nie łowimy. Jezioro Kamień jest wodą dość specyficzną - rozległą, miejscami bardzo głęboką, a duże ławice sielawy powodują, że drapieżniki żerują głównie na tej rybie, ale jeden szczupak i kilkanaście okoni to jednak trochę mało. Cóż ... może w przyszłym roku.


Po części głównej w stanicy koła powtórnie zameldowaliśmy się o godzinie 12.30 (zawody zakończyły się o 12.00). Był czas na wędkarskie plotki, ciepły poczęstunek w postaci hamburgerów, kiełbasek czy kaszanki, a wszyscy chętni mogli wziąć udział w pokazie prawidłowego korzystania z echosondy na bazie sprzętu firmy Raymarine, który poprowadził Wojciech Wiśniewski z Centrum Wędkarstwa w Gdańsku. Dzięki Wojtek za pomoc i poświęcony dla nas czas. 

Swoją obecnością zaszczycił nas również przedstawiciel firmy Eljacht - Pan Mirosław Gospodarczyk, który rozdał wśród uczestników gadżety firmy Raymarine oraz osobiście wręczył nagrodę główną.

Pierwsze miejsce w otwartych zawodach spinningowych o puchar Prezesa zajął Marcin Sobociński. Zdobył tym samym puchar Prezesa oraz nagrodę główną - echosondę firmy Raymarine. Dodatkowo uzyskał darmowy start w zawodach organizowanych przez Pomorski Przewodnik Wędkarski i będzie tam reprezentował nasze koło. Nie tylko zresztą on, bo słyszałem że wybiera się do Gdańska spora ekipa wędkarzy z naszego koła.

Drugie miejsce przypadło Piotrowi Żurawskiemu, a na ostatnim stopniu podium stanął Jarosław Stankiewicz. Zaraz za pudłem znalazł się przedstawiciel Gdyńskiego Centrum Sportu - Aleksander "Olo" Koy, a stawkę laureatów zamknęli Karol Dziedzic (V miejsce) oraz Łukasz Wincenciak (VI miejsce).

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród ustawiliśmy się do wspólnego zdjęcia, a następnie zmarznięci i mokrzy rozjechaliśmy się do domów.

Warto zauważyć, że były to ostatnie tegoroczne zawody naszego koła. Impreza ta zamyka również inny rozdział naszego wędkarskiego życia. Wraz z zakończeniem roku kończy się czteroletnia kadencja obecnego zarządu, a podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego (odbędzie się na przełomie roku, a o jego terminie powiadomimy was na stronie koła) wybierzemy nowy zarząd oraz delegatów na zjazd okręgu. Już teraz zachęcamy was do uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu.

Na koniec słów kilka o sponsorach. To dzięki naszym darczyńcom pula nagród prezentowała się tak godnie. Firma Eljacht ufundowała echosondę Dragonfly 5DVS o wartości 2099 złotych dla najlepszego zawodnika zawodów. Marka Regatta Great Outdoors w ramach programu „Rusz się” przekazała nam vouchery na zakupy w sklepach Regatta na kwotę 1000 złotych. Radosław Owerko, który jest właścicielem firmy Lux-Tap przekazał nam sprzęt wędkarski marki Jaxon.

Wsparcia medialnego kolejny razu udzielił nam Pomorski Przewodnik Wędkarski, który dodatkowo ufundował darmowy start w wędkarskich zawodach spinningowych "Miejskie Łowy" (czytaj więcej KLIK). Ta wyjątkowa impreza odbędzie się 11 listopada w Gdańsku. Nasze zawody promował również portal splawikigrunt.pl oraz Gmina Szemud (ogłoszenie o naszych zawodach ukazało się między innymi w miesięczniku Lesok). Kolejny raz relację video z zawodów ogarnął kanał Wędkarskie Eskapady. Każdy kto choć raz próbował montować film wie jak czasochłonne jest to zajęcie.

Panie i Panowie serdecznie dziękujemy!  Połamania kija i do zobaczenia nad wodą.

 

Tekst i zdjęcia:  Marcin Tereszczenko