Autor Wątek: Zaskarżenie uchwały ZG zmieniającej ordynację wyborczą  (Przeczytany 11698 razy)

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Na początek jeśli nie było by to problemem, chciałbym (w sensie my wędkarze) zaskarżyć uchwałę ZG która zmieniła ordynację wyborczą, w ten sposób, że na delegata może startować tylko osoba która ponad 5 lat była we władzach (zarząd) koła, okręgu itp. Jest to jawne naruszenie statutu, z czego wszyscy zdajemy sobie sprawę, lecz nikt z nas nie wie gdzie i jak, to skutecznie zaskarżyć.

Jak masz czas to w masz trochę linków odnośnie naszych rozmów o PZW:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?board=7.20
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=7420.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=7416.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=6786.0


http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?board=8.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=7252.0
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=8023.0

Jak to na na forum sporo OT, ale znajdziesz parę fajnych wpisów.
Tomsza

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zaskarżenie uchwały ZG zmieniającej ordynację wyborczą
« Odpowiedź #1 dnia: 26.05.2017, 17:14 »
O kolega widzę, że z grubej rury :).  Takie coś nie sporządza się jednak na szybko. Trzeba się spokojnie przygotować. W pierwszej kolejności potrzebujesz kogoś kto mieszka w Warszawie ( i ma dobry aparat w telefonie :) ). Musi się on udać do Sądu Rejonowego dla  m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego ul. Czerniakowska 100, 00 - 454 Warszawa, bo w tym wydziale będą akta PZW (wynika to z wydruku KRS, który załączam do tego posta).

Dzwonisz (http://bip.warszawa.so.gov.pl/artykuly/895/biuro-obslugi-interesantow  - telefony na stronie sądu) lub udajesz się osobiście do sekretariatu XII Wydziału na kilka dni przed planowanym przeglądaniem i prosisz Panią o zamówienie  akt stowarzyszenia: Polski Związek Wędkarski, bo chcesz je przejrzeć. Nie musisz wykazywać żadnego powodu dla którego chcesz to uczynić. Jednak nie wiedzieć czemu nieraz panie w sekretariatach pytają o to. Mówisz, że jesteś członkiem PZW i chesz sobie sprawdzić czy zostały złożone wszystkie dokumenty. Podajesz numer KRS PZW, czyli 0000108423. Pani szuka po numerze w systemie, zamawia Ci następnie na konkretny dzień i godzinę te akta. Przychodzisz tego dnia uzbrojony w telefon z dobrym aparatem oraz z wnioskiem na piśmie o wyrażenie zgody na sfotografowanie akt (wniosek o wyrażenie zgody w załączeniu do postu. Załączony wniosek dotyczy kserokopii za które się płaci, ale ty przekreśl słowo "kserokopii" i wpisz "fotokopii" albo w domu sobie wydrukuj już bez skreśleń).

Ważne by przeglądając akta wypisać sobie we wniosku, które strony akt chcesz sfotografować, bo raczej nie dostaniesz zgody od sędziego (lub pani kierownika sekretariatu) na sfotografowanie całości bez wskazania konkretnych kart akt (aczkolwiek można napisać we wniosku np. strona 1,2,3,4,5,13 itd.. Choć z drugiej strony często przechodzi, to że fotografuje się wszystkie strony tyle tylko ze trzeba je wymienić we wniosku :) Osoba, która choć trochę ma do czynienia z jakimiś aktami wie co trzeba sfotografować. Inaczej co jest ważne a co nie.  Jak nie ma pojęcia to wali fotę wszystkiemu oczywiście zgodnie z treścią wniosku ;)  Jak skończysz już przeglądać akta dajesz pani w sekretariacie wypisany wniosek o wyrażenie zgody na sporządzenie fotokopii. Nie oddajesz jej jeszcze akt. Albo kierownik sekretariatu albo sędzia muszą wyrazić zgodę na Twoje pstrykanie zdjęć aktom. Jak masz zgodę to robisz zdjęcia. Każda strona po kilka razy, żebyś nie musiał kolejny raz się stawiać w sądzie jak zdjęcia nie wyjdą.

Art. 8 ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym mówi o zasadzie jawności Krajowego Rejestru Sądowego. Oznacza to  tyle, że dane zgromadzone w KRS mają charakter publiczny. Nie są tajne i każdy zainteresowany może je przeglądać, bez konieczności wykazywania interesu prawnego (to jest bardzo istotne bo nie tylko członek PZW, ale każdy obywatel ma prawo przeglądać akta w KRS dotyczące PZW ale też innych podmiotów tam zarejestrowanych). W praktyce tak sobie możesz sprawdzić konkretną spółkę, stowarzyszenie - co się w nim dzieje jeżeli chodzi o podejmowane uchwały itp. Są oczywiście wyjątki ograniczające jawność dostępu, ale raczej nie dotyczą one PZW jak np.  wgląd do rejestru dłużników niewypłacalnych.

W KRS-ie będą wszystkie najważniejsze uchwały PZW i w ogóle łatwo się z akt dowiedzieć jakie wnioski były składane do sądu, kto składał i  w jakim celu (ogólnie co się działo w PZW). Tu łatwo o błąd, bo w KRSie często nie ma tego co powinno się tam znaleźć i wtedy jest niezły punkt zaczepienia. Są też tam takie rzeczy, które niekoniecznie chcą ujrzeć światło dzienne. Nie wiem czemu ludzie nie sprawdzają tego co się dzieje w KRS-ie na temat danego podmiotu. Dobrym przykładem jest sprawa Amber Gold ;) 

Jak będziesz miał już zdjęcia akt to będziemy myśleć dalej co z tym fantem zrobić. Aha fotokopie w przeciwieństwie do kserokopii w sądach są darmowe, więc wizyta w sądzie nie będzie Cię nic kosztować, no może oprócz straconego czasu.

Aha jeszcze jedno.
Tu za darmo możecie sobie pobrać wydruki z KRS dotyczące nie tylko całego PZW, ale też poszczególnych okręgów. https://ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu?t:lb=t

Czyli możecie bez problemu mając numer KRS okręgu sprawdzić w KRS-ie co tam wasze okręgi wyprawiają. Jakie dokumenty są składane do KRS, a jakie na przykład nie zostały zgłoszone a powinny. Wystarczy udać się do sądu rejestrowego właściwego dla Twojego okręgu - w każdym mieście gdzie siedzibę ma okręg  jest wydział rejestrowy Krajowego Rejestru Sądowego (wcześniej uzbroiwszy się w komórkę z aparatem) i postępować jak wyżej. Krucjatę czas zacząć ;)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zaskarżenie uchwały ZG zmieniającej ordynację wyborczą
« Odpowiedź #2 dnia: 27.05.2017, 20:07 »
Przepraszam, że piszę post pod moim poprzednim postem, jak i przepraszam za linkowanie do innego forum (ale nie mam tam konta), a myślę że to jest dość istotne jeżeli chodzi o zmianę statutu PZW https://wedkuje.pl/n/zg-pzw-lamie-nasze/92975

Wynika z tego, że ktoś pod koniec zeszłego roku napisał już pismo w sprawie zmian w ordynacji wyborczej PZW, ale skierował je do Rzecznika Praw Obywatelskich (tym samym nie jest to wniosek o którym ja piszę wyżej, a to ma istotne znaczenie bo to całkiem inna procedura. W dodatku  99% spraw, które wpływają do Rzecznika Praw Obywatelskich kończy się pouczeniem o innej możliwej drodze skarżenia "czegoś", no chyba że piszesz z więzienia to wtedy rzecznik zainteresuje się tym jak to jest źle u ciebie i wyśle kontrolę do zakładu karnego).

W sprawie PZW rzecznik się zainteresował  i wysłał kurtuazyjne pismo (jak to zwykle bywa w takich sytuacjach) do prezydent Warszawy (pismo z dnia 28.12.2016r., znak: VII.612.88.2016.MM - tak wygląda z załączonych fotografii) celem udzielenia odpowiedzi na temat zmian w ordynacji i tego czy prezydent W-wa podejmie jakieś działania. Pismo dotyczyło właśnie tej zmiany w ordynacji wyborczej PZW.

Użytkownik załączył fotografię tego pisma jednak już nic nie wiadomo na temat odpowiedzi Pani prezydent na to pismo, a Rzecznik Praw Obywatelskich musi poinformować o jego treści tego kto wysłał wniosek do rzecznika. Przeglądałem tamto forum i nic nie znalazłem na ten temat. Jestem bardzo ciekawy co urzędnik odpisał Rzecznikowi. Jest to o tyle istotne bo te same argumenty, które podniósł Rzecznik w swoim piśmie to sam bym podniósł (no plus parę jeszcze innych) w ewentualnym wniosku o uchylenie tej uchwały. Należy jednak pamiętać, że takie pismo rzecznika jest jakby to powiedzieć czysto kurtuazyjne i do niczego prezydenta W-wa nie przymusza. Może coś ktoś wie w temacie albo zna tą osobę, która pisała na tamtym forum. 

Jeszcze to https://wedkarskiswiat.pl/posel-wnosi-o-uchylenie-ordynacji-wyborczej-pzw,n,735 - jak to się skończyło ?


Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zaskarżenie uchwały ZG zmieniającej ordynację wyborczą
« Odpowiedź #3 dnia: 27.05.2017, 20:53 »
Gdzieś na YouTube jest filmik gdzie sati jabaji się wypowiedział na ten temat. Prezydent Warszawy odesłał ich do ministerstwa sportu,  bo PZW jako związek sportowy podlega niby pod Ms. Ale dziadki z PZW, jako że w sporcie miała wejść ustawa dezubekizacyjna,  wypisali się że związku sportowego.  I Ms w związku z tym, że PZW już nie jest związkiem sportowym też umylo ręce.  Także nikt się za nich nie chce wziąć.  Taki PZPN,  państwo w państwie.
Tu proszę filmik
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zaskarżenie uchwały ZG zmieniającej ordynację wyborczą
« Odpowiedź #4 dnia: 27.05.2017, 21:32 »
Nigdy wcześniej nie zagłębiałem się w tą sprawę, ale mój prawniczy nos mówi mi że tu się dzieje niezły syf.

Po kolei.

http://www.pzw.org.pl/legnica/print/wiadomosci/140420/60/posiedzenie_prezydium_zg_pzw__pazdziernik_2016

"Prezes D. Ziemiecki zapoznał zebranych z treścią listu otwartego w sprawie Ordynacji wyborczej do władz i organów PZW, skierowanego do Głównej Komisji Rewizyjnej. Prezes ZG poinformował, że zwrócił się powtórnie o opinię do kancelarii prawnej w tej sprawie. Wynika z niej, że zarówno ustawa o sporcie /Polski Związek Wędkarski zgodnie z zapisami w KRS jest związkiem sportowym/ , jak i Statut PZW  daje delegacje Zarządowi Głównemu do ustalenia trybu i warunków w sprawach dotyczących wyboru do władz i organów PZW / paragraf 30 ust.4/."

To są jakieś bzdury !!! (na marginesie opinia kancelarii współpracującej z ZG PZW jest na zlecenie, więc tak jak w przypadku sporządzania prywatnej opinii biegłego w postępowaniu obojętnie jakim, jak się zapłaci to biegły wszystko napiszę zgodnie z wolą mocodawcy. Adwokat i radca prawny zresztą też.)

Ustawa o sporcie, która obowiązuje w Polsce od 2010 r. (Tekst jedn. Dz.U. 2016 nr 0 poz. 176) nie daje takich praw związkowi sportowemu o jakim mowa jest na stronie PZW !!! W ogóle PZW nie jest związkiem sportowym !!!!!!!!!!!!!!!!
Minister Sportu jest zobligowany ustawowo na mocy art. 11 ust. 5 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie do opublikowania na stronie internetowej urzędu wykazu polskich związków  sportowych.  W tym roku uczynił to w dniu 30 stycznia 2017r.
http://www.msport.gov.pl/polskie-zwiazki-sportowe/komunikat-wykaz-polskich-zwiazkow-sportowych

Znajdźcie mi na tej liście PZW. Żeby móc się tytułować związkiem sportowym do którego stosuje się zapisy ustawy o sporcie trzeba nim być. Nie ma tam takiego wpisu, bo PZW nie jest związkiem sportowym. Przynajmniej obecnie nie jest. A to rodzi istotne konsekwencje.

Ktoś celowo w Krajowym Rejestrze Sądowym w dziale I jako oznaczenie rodzaju organizacji pozostawił: "Polski Związek Sportowy" (sami zobaczcie wydruk z KRS w załączeniu).  Najlepsze w tym wszystkim jest to, że wpis jest aktualny. Oni nie mają prawa być polskim związkiem sportowym. Wpis taki jest niezgodny z rzeczywistym stanem rzeczy. Oczywiście istnieje domniemanie prawdziwości wpisu w KRS, ale łatwo je obalić. Zgodnie z art. 12 ust. 3 ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym  jeżeli w Rejestrze są zamieszczone dane niedopuszczalne ze względu na obowiązujące przepisy prawa, sąd rejestrowy, po wysłuchaniu zainteresowanych osób na posiedzeniu lub po wezwaniu do złożenia oświadczenia pisemnego, wykreśla je z urzędu. Dla mnie sąd rejestrowy powinien przede wszystkim wszcząć postępowanie przymuszające o którym mowa w art. 24 ustawy o KRS, bo Prezes ZG PZW (lub inna osoba upoważniona) musieli złożyć wniosek na formularzu o aktualizację danych. Celowo ktoś tego nie uczynił !!! Rubryka 8 w dziale I KRS dotyczącym PZW - organ nadzoru: Minister Sportu i Turystyki. Nieprawda.

Celowo nie zgłosili zmian do KRS-u. Dzięki temu nie mają problemu z określeniem rodzaju organizacji jaką jest PZW, a co może mieć wpływ m.in. na gospodarkę rybacką. To jedno. Po drugie mogą powoływać się na ustawę o sporcie w sporach z członkami PZW, że przyznaje im ona jakieś kompetencje. Co jest kompletną bzdurą. Ale przywilejów jest cała masa z tytułu bycia polskim klubem sportowym, poczynając chociażby od kwestii podatkowych.     


Paragraf 30 pkt 4 Statutu daje ZG możliwość uchwalania ordynacji wyborczej. Jednak statut stowarzyszenia jest jedynie umową jego członków (na takim stanowisku stoją sądy) i tym bardziej nie może być niezgodny z ustawami (m.in. prawem o stowarzyszeniach, czy Konstytucją. To nie tylko ja widzę, ale również Rzecznik Praw Obywatelskich to zauważył w tym piśmie o którym wcześniej pisałem.

Sprawa śmierdzi na kilometr jak żaden z organów państwowych tzn. chodzi mi głównie o urząd m.st. Warszawy, a dokładniej o Biuro Ochrony Środowiska - bo to chyba do ich kompetencji to należy -  nic nie zrobił.   

Tak jak wcześniej mówiłem często w KRSie można odnaleźć takie "kwiatki", które zmieniają losy często przegranych spraw. Dlatego ważne jest by ktoś z Warszawy w sądzie sfotografował te akta. Tam mogą znaleźć się naprawdę ciekawe rzeczy.

Jeszcze jedno na temat tego czy PZW jest związkiem sportowym:

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=3237F876

"Wyborów nowych władz dokonano zgodnie ze statutem i ordynacją wyborczą niezgodnych w ustawą o sporcie, mimo iż w KRS PZW był już wpisany jako związek sportowy, a od 2010 r. posiadał status związku sportowego." - a oni mają czelność powoływać się nadal na to, że im ustawa o sporcie zezwala na dokonanie zmian w ordynacji. Co tu się w ogóle wyprawia :)

Znajdzie się ktoś chętny kto podpisze się pod wnioskiem o wszczęcie postępowania przymuszającego w trybie art. 24 ustawy o KRS. Z chęcią taki wniosek sporządzę i mu mailem wyślę. Jest to taka informacja dla sądu rejestrowego, że w aktach są nieprawdziwe dane. Sąd wtedy z urzędu wszczyna postępowanie celem ustalenia czy dane w KRS są zgodne z rzeczywistym stanem rzeczy. Taki wniosek nie wiąże się nawet z koniecznością wizyty w sądzie. Jest jak donos ;) A naprawdę mogą wypłynąć jakieś ciekawe rzeczy jeżeli chodzi chociażby np. o kwestię zwolnień podatkowych (np. VAT, w podatku od nieruchomości) z których PZW mógł bezprawnie korzystać.

Naprawdę te wpisy w KRSie to jest taki punkt zaczepienia, że każdemu prawnikowi pojawiłby się uśmiech na twarzy gdyby miał podobną sprawę. Prosta sprawa. Jak odpada ustawa o sporcie to co zostaje ZG PZW na uzasadnienie zmian w ordynacji ? Odpowiem...statut. A co gdy statut jest niezgodny z prawem - tak jak widzi to Rzecznik Praw Obywatelskich i widzę to ja. Na to musicie sobie sami odpowiedzieć ;) 






Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zaskarżenie uchwały ZG zmieniającej ordynację wyborczą
« Odpowiedź #5 dnia: 27.05.2017, 21:50 »
Selektor w Tobie nadzieja,  pomyśl co z tym fantem zrobic :)
Myślę, że powinieneś splodzic jakiś ciekawy artykuł do nowego numeru SiG :)
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zaskarżenie uchwały ZG zmieniającej ordynację wyborczą
« Odpowiedź #6 dnia: 27.05.2017, 22:18 »
Bez wiedzy o tym co znajduje się w Krajowym Rejestrze Sądowym nie zaryzykuję, ale mając fotokopię akt to można byłoby ruszyć tą małą kulkę śniegową ...tak by wywołać lawinę ;) Powiem tylko tyle w swojej krótkiej praktyce zawodowej widziałem różnego rodzaju zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. W sprawie urzędnika, który decydował o PZW w  u.m. st. Warszawa nie powstrzymywałbym chętnego do sporządzenia takiego zawiadomienia (jeżeli rozumiecie o co mi chodzi ;) ). Przynajmniej to wynika ze stanu faktycznego, który jest mi wiadomy. Ciekawe tylko co odpisał Rzecznikowi Praw Obywatelskich. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z powagi wpisu do KRS. Tym bardziej dotyczącego rodzaju organizacji. 

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zaskarżenie uchwały ZG zmieniającej ordynację wyborczą
« Odpowiedź #7 dnia: 30.05.2017, 22:39 »
Źródło http://bip.warszawa.so.gov.pl/artykuly/895/biuro-obslugi-interesantow
cyt: " 1) dni: 2 maja,  16 czerwca, 14 sierpnia  2017 roku
będą  dniami wolnymi od pracy dla pracowników Sądu
z jednoczesnym obowiązkiem ich odpracowania
w soboty odpowiednio:  13 maja,  24 czerwca, 9 września 2017 roku"


Tyle się tu piszę i mówi, że trzeba coś zrobić i pykanie w klawiaturę nie ma sensu bo szkoda klawiatury itd itp
I co i nikt nic? Czcze gadanie?  Jak trzeba coś zrobić to nie ma chętnego? :facepalm:

Nie jestem z Wa-wy (mam nadzieję że nie muszę być), a nikt nie podejmuje tematu, więc na dzień 24 czerwca zamówię sobie te akta i zrobię fotokopię, praca i obowiązki nie pozwalają mi tego zrobić na tygodniu, choć w poniedziałki jest do 18, więc może by się udało.

@selektor będziesz miał tą fotokopię.

Znajdzie się ktoś chętny kto podpisze się pod wnioskiem o wszczęcie postępowania przymuszającego w trybie art. 24 ustawy o KRS. Z chęcią taki wniosek sporządzę i mu mailem wyślę.

A i pod pismem mogę się podpisać. Przecież nie będą biczować za to. :)
Tomsza

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zaskarżenie uchwały ZG zmieniającej ordynację wyborczą
« Odpowiedź #8 dnia: 31.05.2017, 00:04 »
Nie interesowałem się nigdy kwestią PZW bo mam zbyt dużo rzeczy na głowie, które mnie na co dzień irytują i zaprzątają moją uwagę, aby zajmować się jeszcze tym. Dopiero przeczytanie na tym forum kilkuset wylewnych żali spowodowało chęć pomocy (oczywiście w zakresie swoich możliwości). Poza tym mała świadomość prawna np.: pisanie że coś jest w "statusie" PZW, czy też że zarząd odwołuje się na walnym przy wnioskach końcowych albo że walne zgromadzenie jest jedynie raz na 4 lata (Panowie bez urazy, nikogo nie chcę obrazić, chcę tylko coś pokazać) spowodowało to, że w ogóle się zmobilizowałem do opisania jak wygląda procedura zaskarżania w PZW. Tak jak ja jestem tu po to by uzyskać informację od osób mających olbrzymią wiedzę w danym temacie związanym z łowieniem, tak i ja mogę wypowiedzieć się w kwestiach prawnych związanych z działaniem PZW. Sprawa z PZW w KRSie śmierdzi mi na kilometr, a z reguły jest tak że jak to czuje to zwykle jest coś na rzeczy. Kiedyś ktoś w KRS-ie przejrzał sobie akta jednej ze spółek. Nazywała się ona Amber Gold. Sami dobrze wiecie co z tego wyszło. Najwięcej problemów przy prowadzeniu działalności gospodarczej pojawia się obecnie właśnie z tego powodu, że przedsiębiorca nie sprawdził sobie kontrahenta m.in. w KRS. Za przeglądanie akt jeszcze nikt nie zginął.  Dziennie robi to setki osób zatrudnionych w firmach, które specjalizują się....w robieniu fotokopii na zlecenie i za opłatą. Wystarczy wpisać w google "fotokopie akt KRS z całej Polski" by zobaczyć ile tego jest. Przyznam się, że działania J. Kolendowicza, czy też S. Jabaji (bo dzięki temu tematowi w ogóle mnie zainteresowały ich działania) powinny iść w inną stronę (mówię o tym co widziałem na filmach i czytałem w artykułach). Wszyscy skupili się na poszczególnych działaniach PZW, które w ich ocenie są negatywne dla ryb, wędkarzy itd. a problem jest gdzie indziej. Problem jest już w zasadach działania tej organizacji. Wszystkim się wydaje, że jak już zmienili ordynację w PZW to się nie da nic zrobić, bo urzędnicy mają wywalone. A nikt nie pomyślał dlaczego tak się dzieje. Jaki jest tego powód i co można jeszcze zrobić. Przecież tu nie ma żadnych prawomocnych rozstrzygnięć. Nie wiem czy kiedykolwiek ktoś zrobił coś więcej niż napisał "pismo ze skargą".

Na marginesie to powiem Wam coś szczerze Rzecznik Praw Obywatelskich wskazał Wam (w tym piśmie, który udostępnił użytkownik z wędkuje)... świetne miejsce w którym jak się zanęci to można złowić coś naprawdę dużego, a nikt z tym nic nie robi. Przecież tam jest podane wręcz na tacy jak ugryźć całe to PZW. Tylko trzeba orientować się w praktyce działań poszczególnych organów w Polsce. To że zwracasz się o pomoc często do właściwego organu nie oznacza jednocześnie, iż tą pomoc tam uzyskasz. To że zwracasz się do Rzecznika o pomoc, a nie jesteś więźniem to nie oczekuj, że rzecznik zajmie się do końca twoją sprawą. Dobrze więc by było jakby ten użytkownik wrzucił jakąkolwiek odpowiedź od Rzecznika jak zakończył to swoje badanie sprawy i czy je w ogóle zakończył, bo różne dziwne rzeczy się dzieją w tym kraju. Skoro urząd miasta odsyła do ministra sportu to minister sportu powinien stwierdzić swoją niewłaściwość. Co się dzieje z tą sprawą nie wiem, ale wiem jedno nie mogła ot tak się po prostu rozpłynąć. Jakieś pismo rzecznik musiał dostać i musiał też wnioskującemu do niego coś odpisać. Pozdrawiam     
 

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zaskarżenie uchwały ZG zmieniającej ordynację wyborczą
« Odpowiedź #9 dnia: 31.05.2017, 00:18 »
Fajnie, że zaintrygowaliśmy Ciebie tym tematem. Może się coś ruszy i skończymy klikanie, a zaczniemy wreszcie działać.
Tomsza

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 716
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zaskarżenie uchwały ZG zmieniającej ordynację wyborczą
« Odpowiedź #10 dnia: 31.05.2017, 05:50 »
Ostro... :)

Selektor, wielkie dzięki za wskazanie kierunku :bravo: :bravo: :bravo:  Tego nam było trzeba! Teraz chyba wiadomo dlaczego takie 'kwiatki' są w Polsce - chłopaki z ZG widzę ostro kombinują.

Mam do Ciebie pytanie. Powiedzmy, że kierujemy sprawę tam gdzie trzeba - co orzeknie sąd? Piszesz o zwolnieniach podatkowych jakie można uzyskać będąc stowarzyszeniem sportowym... Czy  jest możliwe, że PZW zostanie wystawione na strzał? Teraz trwa szukanie kasy, uszczelnianie systemu podatkowego jak najbardziej może dotyczyć i PZW! Czy nie będzie więc trochę niebezpiecznie? Z drugiej strony nie rozumiem dlaczego mamy się migać od płacenia podatku i ryzykować... Wszystko powinno być jasne i przejrzyste, bez kombinacji.

Jakie są więc opcje? Bo usunięcie zmian w statucie to jedno :) Drugie to konsekwencja wskazania tych nieprawidłowości związanych z określaniem się jako związek sportowy. Może być tak, że lawina zmiecie wiele innych rzeczy po drodze, więc warto albo uważać, albo jakoś ją kontrolować, aby nie zmiotła samego PZW 8)

Czyli -  czy sąd zażąda od PZW wprowadzenia poprawek w statucie, na tym się skończy?
Lucjan

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zaskarżenie uchwały ZG zmieniającej ordynację wyborczą
« Odpowiedź #11 dnia: 31.05.2017, 08:14 »
Luk, brzmisz jak obrońca PZW, ale ja to rozumiem to troska, bo zmiecenie PZW to ostatnie czego akurat nam w tej chwili potrzeba, z drugiej strony takie zmiecenie nie jest łatwe.
Tomsza

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zaskarżenie uchwały ZG zmieniającej ordynację wyborczą
« Odpowiedź #12 dnia: 31.05.2017, 08:39 »
Przez ten temat ostatnio sypiam krócej ;)  LUK ta kombinacja ZG idzie bardzo daleko. Jednak nie mogę odpowiedzieć na Twoje pytania bo nie wiem (sądzę że nikt z nas nie wie) co tak naprawdę dzieje się w ZG. Ja tu tylko gdybam, wskazuje co mógł robić ZG, ale nie powiem Ci tu teraz że był np. na tyle głupi, by to robić. Istnieje jeszcze kwestia odpowiedzialności członków zarządu za swoje działania i to już nie przed sądem koleżeńskim. Jeżeli chodzi o sąd rejestrowy to on jedynie stoi na straży tego aby wpisy w KRS były zgodne z prawdą, tak abyś Ty i ja mógł się na nie powoływać, a co jest bardzo istotne. Jak się zmieni rodzaj organizacji to może mieć to wpływ również na szereg rzeczy. Ale sąd rejestrowy to jedno. Natomiast postępowanie przed sądem cywilnym mające na celu stwierdzenie niezgodności zapisu w statucie z prawem, czy też z samym statutem to drugie.  Jest to bardzo proste postępowanie. Sąd mówi, że coś ma być usunięte albo zmienione w statucie i trzeba to wtedy zrobić. Tyle.

Nie ma się co bać, że PZW jako stowarzyszenie zostanie zmiecione. Bardziej mogą zostać zmiecione osoby odpowiedzialne za działania niezgodne ze statutem czy też prawem. Poza tym jak sąd zerknie na zapisy statutu PZW to żeby się nie okazało, że sporo zapisów statutowych nijak się ma do ustaw np. prawa o stowarzyszeniach i trzeba to zmienić. Wydaję mi się, że konieczność zmian nie będzie na niekorzyść szarego członka PZW ;)
Albo też może się  okazać, że tak jak w przypadku Polskiego Związku Działkowców i ustawy dotyczącej ogrodów działkowych, gdy w 2012 r. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że niekonstytucyjne są aż 24 przepisy ustawy (chyba blisko połowa hehe) http://www.rp.pl/artykul/911695-Ogrody-dzialkowe-niezgodne-z-Konstytucja.html , to również statut PZW jest przepraszam za określenie… do dupy.

Wczoraj zauważyłem coś ciekawego. Jak ZG w sposób jawny okłamuje członków PZW.

Zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy o sporcie polskie związki sportowe, a także osoby prawne będące ich członkami dostosują swoją działalność, w szczególności obowiązujące w nich statuty oraz regulaminy, do wymagań tej ustawy w terminie 2 lat od dnia wejścia w życie tej ustawy. Co robi ZG w dniu 15 grudnia 2016 r.?

 „Prezes D. Ziemiecki przedstawił treść pisma od Ministra Sportu. Prezes poinformował, że na mocy tej decyzji PZW przestaje być związkiem sportowym i po spełnieniu warunków określonych w Art.82 ust 3 i 4 Ustawy o sporcie, tj. dostosowanie Statutu PZW, Polski Związek Wędkarski stanie się stowarzyszeniem. W związku z tą sytuacją, kol. D. Ziemiecki zwrócił się do kol. M. Iwańskiego oraz przewodniczącego GKS o dostosowanie przepisów sportowych w PZW.”
Prezes w grudniu 2016r. zwraca się m.in.  do pana Iwańskiego o dostosowanie statutu PZW do ustawy o sporcie….w grudniu 2016r !!! http://www.pzw.org.pl/zgpzw/wiadomosci/141800/60/posiedzenie_prezydium_zg_pzw__grudzien_2016


A teraz patrzcie na to… mamy rok 2013 i: http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=1422A499

"W ramach sprawowanego nadzoru minister sportu i turystyki decyzją z dnia 22 marca 2013 r. udzielił upomnienia władzom Polskiego Związku Wędkarskiego w związku z niedostosowaniem statutu do wymogów ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie oraz wezwał do niezwłocznego zwołania nadzwyczajnego krajowego zjazdu delegatów w celu przyjęcia stosownych zmian w statucie związku. Powyższa decyzja została następnie, decyzją z dnia 24 czerwca 2013 r., utrzymana w mocy po rozpatrzeniu wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy, który złożył Polski Związek Wędkarski."

Od blisko 4 lat Prezes ZG każe komuś z ZG dostosować statut do ustawy !!!!  Przecież to jest jakaś kpina. Ale żeby nie było że działania ZG są niezgodne z interesem PZW pokazuje się że wszystko jest jak najbardziej ok. W dniu 1 lutego 2017r. ZG wysyła z wizytą do ministerstwa sportu  delegację zawodników i trenerów Kadr Narodowych w sporcie wędkarskim oraz działaczy sportowych Polskiego Związku Wędkarskiego:
http://www.pzw.org.pl/zgpzw/wiadomosci/144415/60/nasze_zlotka_z_wizyta_w_ministerstwie_sportu_i_turystyki_video

Co z tego, że sam Prezes w grudniu 2016 przyznaje że minister sportu wydał decyzje o wykreśleniu PZW z listy polskich związków sportowych. Co z tego, że PZW nie ma już na liście polskich związków sportowych publikowanej przez ministra sportu na swojej stronie internetowej, to oni nadal ukazują całą sytuację tak jakby nic się nie zmieniło w PZW wysyłając kadrę na kawę i po dyplom do ministerstwa sportu. Delegacji PZW przewodniczy sam Prezes Dionizy Ziemiecki. Jaki tupet.

ZG powołuje się przed Wami na zapisy ustawy o sporcie, mami Was koniecznością podjęcia działań dostosowawczych a od wielu wielu lat nic nie robi. Dlaczego? Powodów jest wiele.

Jednym  z nich jest ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. Jest to bardzo skuteczny oręż  dla obywatela do uzyskania całej masy ciekawych informacji  od szeroko rozumianych podmiotów publicznych. Często organizacje pozarządowe pytają się o to czy o tamto, a jak im organ nie chce udzielić informacji np. na co poszły pieniążki, to idą do sądu administracyjnego i sąd mówi, że organ w ogóle nie mógł odmówić, bo mu właśnie nie zezwala ta ustawa. PZW też nie lubi udzielać informacji.

Widać to m.in. na tym filmiku „sieci w PZW – konferencja prasowa Zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW”  
Na tym filmie fajnie jest to ukazane jak Pan Kolendowicz prosi o dostęp do operatów, a dziadkowie z okręgu mazowieckiego PZW mówią, że można ale pod pewnymi warunkami…. że się przyjdzie osobiście, nie będzie robić zdjęć, ksera itd. A no dziadkowie się mylą. Pierwszy lepszy wyrok z centralnej bazy orzeczeń sądów administracyjnych: http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/160D3085BA

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gorzowie:
„W kontekście powyższych rozważań nie ulega wątpliwości, iż żądana przez skarżącego informacja dotycząca wyniku oceny wypełnienia obowiązku prowadzenia racjonalnej gospodarki rybackiej, wydanego na podstawie art. 6 ust. 2a u.r.ś., będącego aktem administracyjnym podlegającym zaskarżeniu do sądu administracyjnego (por. postanowienie NSA z dnia 11 października 2011 r., sygn. akt II GSK 226/10) oraz osoby będącej pracownikiem urzędu marszałkowskiego, która wykonywała czynności związane z dokonywaniem oceny – zgodnie z art. 6 ust. 2b u.r.ś. - z upoważnienia marszałka województwa i kwestia ewentualnego wyłączenia tej osoby stosowanie do § 4 r.o.w., jako element dokumentacji dotyczącej przebiegu kontroli, stanowi informację publiczną w rozumieniu art. 1 ust. 1 w zw. z art. 6 ust. 1 pkt 4 lit. a tiret pierwsze i drugie u.d.i.p., co ostatecznie nie było kwestionowane przez organ. W tym bowiem zakresie doszło do załatwienia wniosku skarżącego jeszcze przed wniesieniem skargi.”

Kolejny bardzo ciekawy wyrok II SAB/Bd 116/14  WSA w Bydgoszczy dotyczący Polskiego Związku Łowieckiego i tego co oznacza dostęp do informacji publicznej w podmiotach funkcjonujących jak PZW. W tym wyroku jest to bardzo dobrze opisane:
 http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/019E2A58E7

Jak stanowi coś informację publiczną to jeden z drugim w PZW nie może być mądrzejszy od ustawodawcy i wprowadzać własnych ograniczeń w dostępie do tej informacji. Ograniczenia są ale w ustawie a nie z uwagi na widzi mi się jednego z drugim w PZW. Problem jest taki, że przy związku sportowym dostęp do informacji publicznej jest szerszy, przy stowarzyszeniu mniejszy ;)

 
Kolejna kwestia dlaczego PZW nie jest już związkiem sportowym, czyli zmiana ustawy o sporcie i:
http://www.parlamentarny.pl/spoleczenstwo/dezubekizacja-w-sporcie-witold-banka-wpisuje-ja-w-szerszy-projekt-ustawy,19552.html
http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/poranna-rozmowa/news-banka-o-dezubekizacji-w-zwiazkach-sportowych-to-oczyszczanie,nId,2334211




Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 537
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zaskarżenie uchwały ZG zmieniającej ordynację wyborczą
« Odpowiedź #13 dnia: 31.05.2017, 08:46 »
Selektor, jesteś wielki!
Myślę, że dzięki Tobie już niedługo naprawdę zacznie się coś zmieniać! Zapaliłeś wielką latarnię morską na końcu czarnego tunelu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zaskarżenie uchwały ZG zmieniającej ordynację wyborczą
« Odpowiedź #14 dnia: 31.05.2017, 08:48 »
Kolego Selektor/Arku, bardzo fajnie, że jesteś tu z nami :thumbup: :beer: