Autor Wątek: Askari  (Przeczytany 25099 razy)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #15 dnia: 16.12.2015, 13:04 »
Rzucili się.na promocje i serwer padł
Marcin

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #16 dnia: 16.12.2015, 13:07 »
;D ;D ;D
Zbyszek

Offline masters

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bolesławiec/ Lille
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #17 dnia: 16.12.2015, 13:09 »
Od kilku dni tak jest, rano lipa dopiero pod wieczór strona działa, przynajmniej tak było wczoraj ;)
Shimano Super Ultegra AX 12`+ Shimano Twin Power 4000HG, Shimano Super Ultegra AX 10,6` + Shimano Sustain 4000FG, Matrix Superbox S36.

Offline Martines

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: ŁÓDŹ
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #18 dnia: 16.12.2015, 14:53 »
Zamówienie złożyłem w piątek i od razu poinformowali mnie, że będę musiał poczekać ok 2tyg.

Offline Lug (Darek Jagodziński)

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 446
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #19 dnia: 16.12.2015, 14:59 »
A ja Wam powiem, że z góry ustawiam się na oczekiwanie na coś 2 tygodnie. Lepiej mi się żyje, nie spinam się i jestem zdrowszy :) I mam zasadę płatności przy odbiorze wtedy troszkę jest to pewniejsze. Niestety taka polska rzeczywistość.
Darek

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #20 dnia: 16.12.2015, 15:06 »
Powiem tak - byłem kilka razy w sklepie w Rybniku . Właściciele skupiają się by mieć na stanie towar który szybko rotuje i sprzedaje się głównie karpiarzom i sumiarzom łowiącym w Zalewie Rybnickim.
W sklepie stacjonarnym jest tak na oko 10% tego co na stronie netowej więc nie dziwne że długo się czeka na towar którego nie mają
Warto poprosić o katalog w wersji papierowej ( niestety tylko w języku niemieckim ) gdzie są dobre zdjęcia towaru i opisy parametrów oraz dział z nowościami rynkowymi. Są w nim też towary których nie ma na stronie netowej ale właściciel sklepu ( nawiasem mówiąc bardzo dobry wędkarz) zapewnia że może je sprowadzić bez problemu na podstawie nr katologowego
Firma wystawia się co roku na targach w Zabrzu i warto wtedy zrobić u nich zakupy bo mają wiele produktów w rewelacyjnej cenie
Pozdrawiam - Gienek

Offline Tomek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #21 dnia: 16.12.2015, 16:26 »
Z uwagi na problemy z działaniem strony oraz brakiem informacji o zamówieniu, dzisiaj około godz. 15:00 dodzwoniłem się do sklepu i rozmawiałem z miłą Panią, powiedziała, że strona może czasami nie działać, bo wprowadzane są zmiany na stronie sklepu oraz również takie prace prowadzone są w Niemczech, jak u nich nie działa u nas w Polsce też. W związku, że nie działała strona nie mogła sprawdzić w systemie statusu mojego zamówienia ale poprosiła o jego opisanie, po moim opisie powiedziała, że aktualnie czekają na dostawę towaru z Niemiec, prawdopodobnie w piątek zostanie zrobiona duża wysyłka zamówień do klientów (w tym moje). Ogólnie skomentowała, że wszystko drożeje i udało mi się kupić ten kołowrotek w niższej cenie.
Zamawiałem w niedzielę 13.12.2015 kołowrotek Shimano Baitrunner DL 4000 FB (w starej cenie 300,00 zł) oraz pudełko Guru Rig Box.
Pozdrawiam
Tomek

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #22 dnia: 16.12.2015, 16:42 »
Nie kumam jak może drożeć coś z dnia na dzień o 10% jakoś inne towary nie drożeją.  Moim zadaniem to marketing.  Wystawić jedną dwie sztuki na zero marży a potem teksty że drożeje i wszyscy głupiej ą rzucając się na towar. Umówmy się cena 330zl za ten kręcił jest i była w wielu sklepach i nie jest wynikiem podwyżki.  A co do braku towaru na sklepie to w dzisiejszych czasach cywilizowany sklep powinien o tym informować.  W panelu zarządzania sklepem można to ustawić. Dla mnie takie zakupy i taki sklep internetowy to dyskwalifikacja, strata mojego czasu na klikanie,  to jeszcze przechodziło 5 lat temu ale nie dziś. 

Offline Tomek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #23 dnia: 16.12.2015, 17:34 »
Napisałem tylko, to co usłyszałem w rozmowie telefonicznej, może to jest marketing, może nie, nie wiem, nie oceniam tego. Nawiasem mówiąc aktualnie w sklepach internetowych, a przynajmniej Google nie pokazują takich wyników wyszukiwania ofert na ten konkretny model kołowrotka w Polskich sklepach i na Allegro.
Oczywiście masz rację i dotyczy to każdego sklepu i branży, że stan towaru na stronie internetowej powinien odzwierciedlać stan magazynowy, klient przy składaniu zamówienia powinien to wiedzieć od razu, czy towar jest, jeżeli nie, to orientacyjnie ile trzeba na niego zaczekać, od razu albo się zgadza na to albo nie. Sklep nie powinien działać na zasadzie "mamy cię, kaske klient przelał, klient poczeka".
Powiem tak, gdyby to była pełnia sezonu to bym się irytował, ale teraz można poczekać, nie ma to znaczenia i dodatkowo jest trochę taniej.
Uważam, że powinniśmy tego wymagać od każdego sklepu żeby tak było, ale w rzeczywistości niestety tak nie jest, wydaje mi się, że nie jesteśmy w stanie nawet jako klienci tego zmienić.
Ale jest forum SiG, jest taki dział poświęcony sklepom i po kilkunastu opiniach już coś można wywnioskować czy warto spróbować robić zakupy w takim sklepie i co można się spodziewać na podstawie opinii i opisu przypadków.
Pani mówiła, że wprowadzają zmiany na stronie sklepu, to może to też zmienią, oni na pewno też czytają to forum :)
Zresztą mówiłem Pani, że opiszę kolegom na forum to, co mi powiedziała, żeby wiedzieli z czego wynikają te przerwy i kiedy może nastąpić wysyłka towarów, bo pewnie jeszcze ktoś z forum kupił ten młynek.
Pozdrawiam
Tomek

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #24 dnia: 16.12.2015, 18:55 »
Nie kumam jak może drożeć coś z dnia na dzień o 10% jakoś inne towary nie drożeją.  Moim zadaniem to marketing. 
Niestety można się spodziewać że wiele produktów zdrożeje - popatrz co się dzieje z kursem euro i dolara i giełdą. Zachód reaguje na zmianę naszego rządu właśnie w ten sposób.
Pozdrawiam - Gienek

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #25 dnia: 16.12.2015, 19:33 »
No tak Gienek, o tym kursie nie pomyślałem, a jak sklep sprowadza towar dopiero wtedy, gdy ktoś kliknie i zamówi na stronie, to waluta może mieć znaczenie. 

Offline Tomek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #26 dnia: 16.12.2015, 19:38 »
Tak nawiasem mówiąc, to w tym wątku http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2223.msg72981#msg72981 dot. relacji z Rybomanii i zakupów, poczyniłem taką analizę kursową trzech głównych walut w okresie dwóch lat, na pewno to ma znaczenie na ceny sprzętu.
Pozdrawiam
Tomek

Offline Martines

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: ŁÓDŹ
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #27 dnia: 21.12.2015, 19:12 »
Dostałem dziś paczkę z Askari.pl, przed planowanym czasem, miałem czekać 2 tygodnie , a tu tydzień i dodatkowy prezent :) ocena sklepu 10/10

Offline Tomek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #28 dnia: 21.12.2015, 20:51 »
W dniu dzisiejszym odebrałem swoje zamówienie z Askari.pl: Shimano Baitrunner DL 4000 FB  oraz pudełko Guru Rig Box.
Pomijając wszystko, co już zostało opisane powyżej jestem bardzo zadowolony. Zmówienie dotarło tak jak Pani mówiła w poniedziałek, dobrze zapakowane, towar idealny (kołowrotek jest świetny, super działa, pudełko Rig Box też jest super, tak jak miało być). Wszystko byłoby pięknie tylko są dwa "ale":
  • Paragon, który został wystawiony do zamówienia jest nieprawidłowy, model wskazany na paragonie jest inny niż, który kupiłem. Zamówiłem i otrzymałem model kołowrotka: DL 4000 FB (tak jak chciałem), natomiast na paragonie jest: DL 4000 FA. Różnica jest nie bez znaczenia, ponieważ jest to inny model kołowrotka (poprzednia wersja), paragon nie jest do tego towaru, bez paragonu nie ma gwarancji. W załączeniu screen z paragonu jaki otrzymałem z dzisiejszą dostawą.
  • Drugie "ale" jest trochę mniej ważne. Razem z kołowrotkiem nie otrzymałem żadnego dokumentu gwarancyjnego potwierdzającego przedłużoną 36 miesięczną gwarancję na produkt. Zgodnie z informacją ze strony, produkt jest objęty taką gwarancją, natomiast nie potwierdza to żaden dokument. W regulaminie sklepu jest taka wzmianka, ale co do zasady w przypadku przedłużonej gwarancji powyżej 24 miesięcy powinien ten fakt potwierdzać dokument (regulamin sklepu można za miesiąc zmienić, nie będzie śladu). W załączeniu screen z oferty z gwarancją 36 miesięcy.
Napisałem maila do sklepu z prośbą o wyjaśnienie w/w spraw, czekam na odpowiedź.
Wiem, że kilku kolegów z forum kupiło te młynki w Askari, zobaczcie swoje paragony i dajcie znać jak jest u Was. Wydaje mi się, że mam rację, że się nie czepiam i powinno się wszystko zgadzać.
Pozdrawiam
Tomek

Offline Martines

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 192
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: ŁÓDŹ
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Askari
« Odpowiedź #29 dnia: 21.12.2015, 21:07 »
Ja również otrzymałem dziś ten kołowrotek imam dokładnie ten sam problem z paragonem, jutro do nich zadzwonię ...