Autor Wątek: Konopie  (Przeczytany 92783 razy)

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #135 dnia: 10.03.2015, 20:13 »
Moze troche dziwne pytanie, ale... Jaki zapach ma konopia wedkarska, a dokladnie prazona i mielona? :-X W tym roku pierwszy raz mialem stycznosc z tym dodatkiem i stad to pytanie, poniewaz nie wiem czy z ta moja wszystko w porzadku ;)
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Konopie
« Odpowiedź #136 dnia: 10.03.2015, 20:18 »
Cieżko to porównać do czegoś co by tak pachniało konkretnie hmm... Jak masz obawy co do prażenia , to nie dopuszczaj aby ziarna miały rdzawy kolor wtedy są ewidentnie spalone.
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #137 dnia: 10.03.2015, 20:32 »
wczoraj gotowałem konopie smrodek nieciekawy , prażenie na patelni i mielenie z dodatkiem bułki tartej wypadło dużo lepiej (mniej smrodu)
tylko jestem ciekaw czy tak zmielone konopie nie zjełczeją w woreczkach strunowych ,czy po prostu mielić przed sesją .A może zamrażać zmielone ?
Pozdrawiam
Jacek

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Konopie
« Odpowiedź #138 dnia: 10.03.2015, 20:42 »
Ja robie tak. Prażę ziarna na patelni cały czas energicznie mieszając. Jak zaczynają strzelać to zazwyczaj już ściągam z patelni. Wsypuje do miski i czekam aż wystygną. Całe ziarna przechowuje w puszcze metalowej po mleku dla dzieci. Są dosyć szczelnie zamknięte. Jak potrzebuje wyciągam i do młynka wraz z zanętą do jakiej zamierzam je użyć. Uważam że zmielone ziarna trzeba było by dobrze zapakować aby nie traciły aromatu i nie wietrzały. Najlepiej to próżniowo. Ale niestety nie posiadam takowej maszynki :). A  to co robię mam sprawdzone i jest oki :).
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #139 dnia: 10.03.2015, 20:46 »
chyba będę mielił dzień przed wyjazdem,zrobię jeszcze próbę z mrożeniem zmielonych.
Pozdrawiam
Jacek

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Konopie
« Odpowiedź #140 dnia: 10.03.2015, 21:07 »
Zamowilem zestaw pojemnikow prozniowych do przechowywania zmielonych ziaren konopi,lnu,sloneznika.W takich pojemnikach mozna takze przygotowac pellet expander,takze sa dwufunkcyjne.

 http://allegro.pl/pojemniki-prozniowe-dafi-4-elementy-pompka-3kolory-i5127248758.html

Offline Długi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darek
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #141 dnia: 28.03.2015, 13:17 »
Panowie wiem że gdzieś to było omawiane lecz nie mogę znaleźć. Jak długo gotować konopie lub inaczej jak prawidłowo ją przygotować powiedzmy (na mokro).
Mazovia Fishing Team

Offline Hein

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wągrowiec
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #142 dnia: 28.03.2015, 13:19 »
moczysz 24h i gotujesz aż białe kiełki się pojawią :)
Krzychu

Grzes77

  • Gość
Odp: Konopie
« Odpowiedź #143 dnia: 28.03.2015, 13:58 »
Warto też pomyśleć o pasteryzacji.
Zawsze do tej pory gotowałem dzień przed wyprawą lub kupowałem gotowe w puszkach, ale pomyślałem, że porobię sobie słoiki i potem będzie mi wygodniej.

Udała się pasteryzacja ?
Pytam, bo sam kilka sezonów temu pasteryzowałem ziarna, mam gdzieś opisane jak to robiłem. Wiem, że na kilka sposobów i zawsze ziarna w słoiku dostawały pleśni, okropny smród, słoiki szły z zawartością do kosza.
Jeśli macie jakieś sposoby na pasteryzację tylko sprawdzone, to się chwalcie, bo wiem po kilkunastu latach zabawy z tym ziarnem, że pasteryzacja jest możliwa, ale nie w zwykłe sposoby.
Spotkałem się z opinią, że soda dobrze wpływa na ziarna, to największa bzdura, bo pasteryzowane słoiki konopi z sodą najszybciej podchodziły pleśnią i najbardziej śmierdziały.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Konopie
« Odpowiedź #144 dnia: 28.03.2015, 14:03 »
Panowie wiem że gdzieś to było omawiane lecz nie mogę znaleźć. Jak długo gotować konopie lub inaczej jak prawidłowo ją przygotować powiedzmy (na mokro).
Ważne, żeby je moczyć co najmniej 24 godz. Krótsze moczenie wiąże się z koniecznością dłuższego gotowania.
Czas gotowania zależy też od samego ziarna. Ja na przykład ziarna, które ostatnio kupiłem muszę gotować ok. 40 minut zanim pokażą się kiełki.

Warto też pomyśleć o pasteryzacji.
Zawsze do tej pory gotowałem dzień przed wyprawą lub kupowałem gotowe w puszkach, ale pomyślałem, że porobię sobie słoiki i potem będzie mi wygodniej.

Udała się pasteryzacja ?
Pytam, bo sam kilka sezonów temu pasteryzowałem ziarna, mam gdzieś opisane jak to robiłem. Wiem, że na kilka sposobów i zawsze ziarna w słoiku dostawały pleśni, okropny smród, słoiki szły z zawartością do kosza.
Jeśli macie jakieś sposoby na pasteryzację tylko sprawdzone, to się chwalcie, bo wiem po kilkunastu latach zabawy z tym ziarnem, że pasteryzacja jest możliwa, ale nie w zwykłe sposoby.
Spotkałem się z opinią, że soda dobrze wpływa na ziarna, to największa bzdura, bo pasteryzowane słoiki konopi z sodą najszybciej podchodziły pleśnią i najbardziej śmierdziały.
Na próbę zrobiłem 3 słoiki gotowane. Zrobiłem to bardzo dokładnie, jak powiedziała mi pewne pani. Czyli zabawa w wyparzanie słoików i wieczek, ręcznik w wielkim garze, odwracanie słoików. Udało się i owe 3 słoiki stoją sobie w dobrej kondycji.
Po namyśle jednak postanowiłem wygospodarować jedną szufladę w zamrażalce i resztę zamrozić. Powód - mniej zachodu, jak w przypadku pasteryzacji.
Pozdrawiam
Mateusz

Grzes77

  • Gość
Odp: Konopie
« Odpowiedź #145 dnia: 28.03.2015, 14:08 »
Czyli nie otwierałeś ?
Trzymam kciuki, byś nie musiał wywalić jak ja, daj znać, jak otworzysz słoik ;).

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Konopie
« Odpowiedź #146 dnia: 28.03.2015, 14:35 »
Nie otwierałem jeszcze. Ale specjalnie zaopatrzyłem się w słoiki 0,25 l. Takie, które po otwarciu będę mógł wykorzystać na jednej lub dwóch sesjach.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Długi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Darek
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #147 dnia: 28.03.2015, 16:11 »
Dzięki koledzy za podpowiedz
Mazovia Fishing Team

Grzes77

  • Gość
Odp: Konopie
« Odpowiedź #148 dnia: 28.03.2015, 19:08 »
moczysz 24h

Po co aż tyle moczyć konopie ?
Dla mnie to strata czasu. Wystarczy na noc zalać w termos i po sprawie, tylko metalowe termosy się nie nadają. Ziarna przygotowuję w szklanych termosach, trzymają najdłużej temperaturę. W termosie można przygotować wszystkie ziarna od konopi, przez kukurydzę, po pęczak i pszenicę, polecam ten sposób ;).

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Konopie
« Odpowiedź #149 dnia: 28.03.2015, 19:10 »
Tylko trzeba pamiętać aby nie zapełnić całego termosa bo pęczniejące ziarna go rozsadzą.