Ankieta

Uważam, że:

SSR jest potrzebna i wywiązuje się dobrze ze swoich obowiązków
10 (19.2%)
SSR jest potrzebna, ale nie wywiązuje się dobrze ze swoich obowiązków
32 (61.5%)
Taka służba jak SSR jest zbędna
10 (19.2%)

Głosów w sumie: 47

Głosowanie skończone: 29.06.2016, 14:01

Autor Wątek: Społeczna Straż Wędkarska - potrzebna czy też nie? Czego od nich chcemy?  (Przeczytany 32653 razy)

Ryba1987

  • Gość
Gdy jeszcze mój Tata żył to mi mówił że kiedyś dwóch wędkarzy z kartami opłaconymi mogło kontrolować jakiegoś innego wędkarza bez żadnego ostrzeżenia.. czemu by do tego nie wrócić ? Każdy by MUSIAŁ bardzo dobrze znać regulamin i wszystkie przepisy na danej wodzie. W razie gdyby kontrola wędkarsko-wędkarska wykazała nieprawidłowości wtedy policja i do przodu.. myślę że ssr jest coś w podobie do straży miejskiej jest.. tylko nie wiadomo po co. U mnie ostatnią kontrolę miałem jakieś 6-7 lat temu a nie jednokrotnie siadałem w jednym miejscu popołudniami dzień dnia przez 2-3 tygodnie. Zero kontroli..

Offline Doczu

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Ulubione metody: waggler i feeder
SSR jest potrzebna i w mojej okolicy wywiązuje sie ze swoich obowiązków.
Kolegom narzekającym na brak kontroli proponuję wstąpienie w szeregi SSR i zmianę tego stanu rzeczy.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Nie chodzi o brak kontroli.
Chodzi o to, żeby kara była uciążliwa i nieuchronna. Chodzi też o to żeby PSR nie reagowała na zgłoszenia  "brak etatów".
JK


Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Mario, przeczytaj ten wątek. http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=4764.105;topicseen#top
Zobaczysz, co cię czeka jako strażnika. I co możesz...
Stary, bo najłatwiej jest narzekać, wymagać a samemu wsadzic palec w nos i biernie żyć.

Mario
Mazovia Fishing Team

Ryba1987

  • Gość
Wg mnie jeśli ktoś chce wstąpić do ssr i tam działa - jego sprawa, ale jeśli ktoś czegoś nie potrafi/coś mu nie odpowiada to niech tego nie robi - proste.
Ja nigdy nie będę w jakichkolwiek kontrolach z prostego powodu - nie będę podpierdzielać ludzi bo ja nie z tych, każdy ma swój ŁEB, myśli na swój sposób i robi jak uważa za słuszne.
A co z tego jest.. różnie bywa.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
"Podpierdzielać ludzi" Michale? Przestrzeganie prawa (regulaminu) i chronienie ogólnego majątku, traktujesz jak podpierdzielanie?
Arek

Ryba1987

  • Gość
Mimo wszystko - tak, nazywam rzeczy po imieniu. Nikt z Nas tego nie powinien robić no ale jak jest wiemy.. zwłaszcza w robocie. Dobra ja kończę te wywody bo i tak nic z tego nie będzie jedynie można się co do niektórych "zrazić" itp.. nie raz nie dwa tak było.. ciężki temat

Chub

  • Gość
nie będę podpierdzielać ludzi bo ja nie z tych, każdy ma swój ŁEB, myśli na swój sposób i robi jak uważa za słuszne.
A co z tego jest.. różnie bywa.

Ciekawa wypowiedź...
Czyli jak ktoś chce ukraść coś,zabić kogoś,zgwałcić to niech sobie robi co uważa za słuszne ?
I ja o tym mam nie mówić by nie podpierdzielać tego kogoś ?...

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Powinni być.
Mało tego. My, jako ludzie świadomi powinniśmy wstąpić w szeregi straży.
Ale nie chce nam się. Prawda?
Narzekamy na brak kontroli ale sami nie chcemy kontrolowac. Chcemy cieszyć się pobytem nad wodą bez zbędnych obciążeń.

Mario nie tyle co się nie chcę tylko, że większości się nie chce narażać za darmo, bo zwracane są jedynie koszta za paliwo..
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Wiem.
Dlatego po co narzekać na kogoś kto choć probuje?
W większosci chlopaki robią niezłą robotę jednak.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Mario, przeczytaj ten wątek. http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=4764.105;topicseen#top
Zobaczysz, co cię czeka jako strażnika. I co możesz...
Stary, bo najłatwiej jest narzekać, wymagać a samemu wsadzic palec w nos i biernie żyć.

Zyt daleko idące uogólnienie.

"Wiem.
Dlatego po co narzekać na kogoś kto choć probuje?
W większosci chlopaki robią niezłą robotę jednak."
Bylejakość kontroli nie jest usprawiedliwieniem dla kontroli jako takiej. W większości a powinno być wszyscy robią dobrą robotę. Jak do tego dochodzi to, że wędkarze nie zawsze znają Ustawe, RAPR itd wychodzi ładny kotlet znaczy klops ???
JK

Offline pio19681

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 095
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KIELCE
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Gdyby przypadkiem skradziono Ci portfel, obrobiono auto, mieszkanie albo co gorsza napadnięto i pobito czego Ci szczerze nie życzę to przypadkiem nie idź na policję bo jak to będzie wyglądało... >:O
"Dopóki nie było internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów..."
S. Lem.

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
@JKarp
Wszędzie tak jest. Nie zawsze spotkasz miłego i uśmiechniętego policjanta i nie zawsze dostaniesz pouczenie, a od razu mandat...
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline pio19681

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 095
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: KIELCE
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Przykro się czyta takie posty. Łowię ryby ponad 40 lat, w SSR też  jestem długo i będę robił to nadal. Jeżeli mam nie reagować to po płacić składki. Szkoda kasy. Ludzie zamykają się w domach i mają pretensje do wszystkich o wszystko...
"Dopóki nie było internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów..."
S. Lem.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
"Przykro się czyta takie posty. Łowię ryby ponad 40 lat, w SSR też  jestem długo i będę robił to nadal. Jeżeli mam nie reagować to po płacić składki. Szkoda kasy. Ludzie zamykają się w domach i mają pretensje do wszystkich o wszystko..."

Dlatego jestem za zlikwidowaniem SSR. Od zawsze wpisy typu "działam za free, jestem strażnikiem i robię to nadal, po co reagować itd" Skończyć z tą farsą jaką jest SSR. Praktycznie brak wszystkiego - od kasy po uprawnienia.
JK