Autor Wątek: Opłacanie składek w PZW  (Przeczytany 117346 razy)

Offline freeman67

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 1
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #330 dnia: 26.11.2018, 20:38 »
Koledzy mam pytanie. Pewnie zaraz mnie ktoś opier... ale zaryzykuje.

Kartę mam od 2012 roku i w roku zdania egzaminu miałem opłacone składki. Połowiłem rok pózniej praca i inne sprawy odciągnęły mnie od hobby.
Na wiosnę 2018 zacząłem znowu ale komercje. Wiem ze dużo ludzi psioczy na pzw ale chce opłacić skłądki na 2019 rok

Problem w tym że nie wiem które składki mam opłacić. W tabelce jest tyle tego ze nic nie czaje.
Mieszkam w Poznaniu i chciałbym łowić w wielkopolsce głównie. Czy można opłacić możliwość łowienia w wlkp?
kolejna sprawa byłem w kole Brodnica a chciałbym zmienić na jakieś Poznańskie. Pomoże ktoś?

Chub

  • Gość
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #331 dnia: 26.11.2018, 21:27 »
@freeman67

Jeśli chodzi o zmianę koła nie powinno być z tym żadnego problemu sam to zrobiłem - poszedłem do koła gdzie mój znajomy ma sklep kupiłem u niego zezwolenie i to wszystko nic nie musiałem robić żadnych papierów wyciągać z poprzedniego itp.

Jeśli chodzi o składki to na 2018 miałem Składka podstawowa 86 + Składka na ochronę i zagospodarowanie wód 140 Pełna.
Skoro tyle lat nie łowiłeś -wystarczy nawet jeden rok nie płacić i już  musisz dopłacić - czy się stoi czy się leży wpisowe się należy 25 zł czy jakoś tak.

Od siebie dodam, że powinni płacić z 1500 za wizytę tacy wędkarze:



Bo tak wygląda przy prawie każdym stanowisku na jednym z jezior WLKP...


Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #332 dnia: 26.11.2018, 21:33 »
Za takie coś powinny być kary, że w ramach prac społecznych musisz w terenie nazbierać tonę śmieci i oddać je na własny koszt do utylizacji. Tylko kto da radę wyłapać tych syfiarzy.
Bartek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #333 dnia: 26.11.2018, 21:42 »
Koledzy mam pytanie. Pewnie zaraz mnie ktoś opier... ale zaryzykuje.

Kartę mam od 2012 roku i w roku zdania egzaminu miałem opłacone składki. Połowiłem rok pózniej praca i inne sprawy odciągnęły mnie od hobby.
Na wiosnę 2018 zacząłem znowu ale komercje. Wiem ze dużo ludzi psioczy na pzw ale chce opłacić skłądki na 2019 rok

Problem w tym że nie wiem które składki mam opłacić. W tabelce jest tyle tego ze nic nie czaje.
Mieszkam w Poznaniu i chciałbym łowić w wielkopolsce głównie. Czy można opłacić możliwość łowienia w wlkp?
kolejna sprawa byłem w kole Brodnica a chciałbym zmienić na jakieś Poznańskie. Pomoże ktoś?

Rozumie że masz kartę wędkarską i legitymację członkowską PZW , jeśli tak zgłaszasz  się do koła PZW które Tobie odpowiada i opłacasz składki na 2019r., czyli pod koniec 2018r., miałeś ponad 5lat przerwy możesz na nowo założyć kartotekę w każdym kole.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline freeman67

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 1
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #334 dnia: 26.11.2018, 22:07 »
Koledzy mam pytanie. Pewnie zaraz mnie ktoś opier... ale zaryzykuje.

Kartę mam od 2012 roku i w roku zdania egzaminu miałem opłacone składki. Połowiłem rok pózniej praca i inne sprawy odciągnęły mnie od hobby.
Na wiosnę 2018 zacząłem znowu ale komercje. Wiem ze dużo ludzi psioczy na pzw ale chce opłacić skłądki na 2019 rok

Problem w tym że nie wiem które składki mam opłacić. W tabelce jest tyle tego ze nic nie czaje.
Mieszkam w Poznaniu i chciałbym łowić w wielkopolsce głównie. Czy można opłacić możliwość łowienia w wlkp?
kolejna sprawa byłem w kole Brodnica a chciałbym zmienić na jakieś Poznańskie. Pomoże ktoś?

Rozumie że masz kartę wędkarską i legitymację członkowską PZW , jeśli tak zgłaszasz  się do koła PZW które Tobie odpowiada i opłacasz składki na 2019r., czyli pod koniec 2018r., miałeś ponad 5lat przerwy możesz na nowo założyć kartotekę w każdym kole.

tak dokładnie mam obie książeczki

Offline freeman67

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 1
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #335 dnia: 26.11.2018, 22:08 »
@freeman67

Jeśli chodzi o zmianę koła nie powinno być z tym żadnego problemu sam to zrobiłem - poszedłem do koła gdzie mój znajomy ma sklep kupiłem u niego zezwolenie i to wszystko nic nie musiałem robić żadnych papierów wyciągać z poprzedniego itp.

Jeśli chodzi o składki to na 2018 miałem Składka podstawowa 86 + Składka na ochronę i zagospodarowanie wód 140 Pełna.
Skoro tyle lat nie łowiłeś -wystarczy nawet jeden rok nie płacić i już  musisz dopłacić - czy się stoi czy się leży wpisowe się należy 25 zł czy jakoś tak.

Od siebie dodam, że powinni płacić z 1500 za wizytę tacy wędkarze:



Bo tak wygląda przy prawie każdym stanowisku na jednym z jezior WLKP...


jak opłacę to co piszesz na jakich wodach i w jakim regionie bede mógł łowić.?

Chub

  • Gość

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #337 dnia: 26.11.2018, 22:27 »
Tam jest ponad 10 zbiorników które mają większą powierzchnię niż mój cały okręg...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #338 dnia: 26.11.2018, 22:32 »
Koledzy mam pytanie. Pewnie zaraz mnie ktoś opier... ale zaryzykuje.

Kartę mam od 2012 roku i w roku zdania egzaminu miałem opłacone składki. Połowiłem rok pózniej praca i inne sprawy odciągnęły mnie od hobby.
Na wiosnę 2018 zacząłem znowu ale komercje. Wiem ze dużo ludzi psioczy na pzw ale chce opłacić skłądki na 2019 rok

Problem w tym że nie wiem które składki mam opłacić. W tabelce jest tyle tego ze nic nie czaje.
Mieszkam w Poznaniu i chciałbym łowić w wielkopolsce głównie. Czy można opłacić możliwość łowienia w wlkp?
kolejna sprawa byłem w kole Brodnica a chciałbym zmienić na jakieś Poznańskie. Pomoże ktoś?

Rozumie że masz kartę wędkarską i legitymację członkowską PZW , jeśli tak zgłaszasz  się do koła PZW które Tobie odpowiada i opłacasz składki na 2019r., czyli pod koniec 2018r., miałeś ponad 5lat przerwy możesz na nowo założyć kartotekę w każdym kole.

tak dokładnie mam obie książeczki

Wybierz sobie Okręg który najlepiej Tobie pasuję, następnie Koło w tym Okręgu i tyle , jeśli chciałbyś startować w zawodach mistrzowskich w Kole to pamiętaj że w danym roku kalendarzowym możesz startować tylko w jednym Kole. :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 603
  • Reputacja: 1987
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #339 dnia: 26.11.2018, 22:39 »
Jeśli jeździsz po Polsce lub wiesz, gdzie spędzisz wakacje, warto też zerknąć na mapę porozumień.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #340 dnia: 26.11.2018, 23:24 »
http://www.poznan.pzw.org.pl/cms/3305/wody_pzw
Nie lubię Cię!!! 

A szczerze zazdroszczę...


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #341 dnia: 27.11.2018, 06:13 »
Zerknijcie Pany na datę swojej karty wędkarskiej - może jesteście kłusolami :facepalm:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #342 dnia: 27.11.2018, 08:29 »
Jeśli posiadasz kartę wydaną przed podaną wyżej datą ( wydana przez koło ) udajesz się do z tą nieaktualną kartą do swojego miejskiego ( powiatowego, gminnego ) urzędu i tam w wydziale ochrony środowiska składasz wniosek wraz z aktualnym zdjęciem, opłatą 10 zł i urząd wymienia na nową aktualną kartę wędkarską :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 765
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #343 dnia: 27.11.2018, 08:41 »
Mam nadzieję, że ktoś wpadnie na to aby te pozostałość po PRL usunąć. Na co komu karty wędkarskie? :facepalm: Nasz kraj jest naprawdę zarządzany w dziwny sposób... Gdyby jacyś fachowcy się temu przyjrzeli dokładnie, dawno by to zlikwidowali, o to powinni wnioskować panowie z ZG PZW. Ale gdzie tam. Ważne aby koła mogły egzaminować, aby byli tam ci co są ważni przez kwadrans lub dwa, jest też okazja do przytulenia 20 zeta.

Zamiast karty wędkarskiej powinny być roczne licencje (oraz dzienne i tygodniowe), zakup których powinien odbywać się przez internet i pocztę, i robić to powinno państwo. Każdy powinien oznaczyć pole, że zapoznał się z treścią regulaminu i że go akceptuje. Oczywiście trzeba byłoby zapłacić, kasa powinna iść na specjalny fundusz - kierowany z powrotem na wędkarskie cele, głównie na ochronę - czytaj na strażników. Nie na PSR - bo to straż rybacka i stricte stworzona z myślą ochrony interesów rybackich, powinno być wielu strażników na wzór parkingowych, mogących dokonywać kontroli wędkarzy, w pojedynkę. Bez broni, bez podwójnych patroli, bo to nie Dziki Zachód ale XXI wieki Unia Europejska :)
Lucjan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Opłacanie składek w PZW
« Odpowiedź #344 dnia: 27.11.2018, 09:01 »
Luk zastanów się, przy mentalności Polaków którzy w tej chwili większości przypadków nie stosują się do wymiarów, okresów ochronnych a dodatkowo zostawiają po sobie syf, Ty chcesz aby po zakreśleniu pola każdy mógł korzystać z wody. A może te egzaminy powinny  być w Urzędach w końcu to oni wydaja kartę i podobnie jak w Niemczech 1500 pytań i opłata w zależności od landu np.600 euro lub więcej :) :P
Moim zdaniem taki egzamin powinien być ale jak najbardziej jestem za tym aby odciążyć koła z tego obowiązku.   
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz