Autor Wątek: PZW wyciaga ręce po tarlaki na Mazurach  (Przeczytany 6778 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
PZW wyciaga ręce po tarlaki na Mazurach
« dnia: 04.02.2015, 22:35 »
PZW po raz kolejny wyciaga ręce po tarlaki na Mazurach. Rybacy z GR Suwałki złożyli wniosek o odłów tony szczupaka z jeziora Orzysz, w okresie ochronnym oczywiście. Na szczęście burmistrz przeciwdziała, nie wiadomo jednak czy da radę...

Więcej tutaj: https://splawikigrunt.pl/artykuly-i-porady/wedkarska-publicystyka/pzw-wyciaga-rece-po-tarlaki


Takie rzeczy trzeba nagłaśniać. Dla mnie to jest kradzież w biały dzień, z premedytacją...  :o :o :o
Lucjan

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW wyciaga ręce po tarlaki na Mazurach
« Odpowiedź #1 dnia: 04.02.2015, 22:44 »
Dam sobie rękę uciąć, że gdy stanie na zezwoleniu odłowu tych 72kg szczupaka, to nie odłowią nic, bo im się nie będzie chciało/opłacało wyjść z domu :)

Ostatnio byłem służbowo w Piszu, przejeżdżałem przez Ruciane-Nida, gdzie można zobaczyć wielkie banery zachęcające do zakupu zezwoleń i sprzętu wędkarskiego. Znaczy się, turyści lubią powędkować i są bardzo mile widziani przez branżę turystyczną. Urzędnicy też powoli zaczynają dostrzegać fakt, że dochody z wędkarstwa mogą wyprzeć dochody z rybactwa.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: PZW wyciaga ręce po tarlaki na Mazurach
« Odpowiedź #2 dnia: 05.02.2015, 06:22 »
PZW po raz kolejny wyciąga ręce po tarlaki na Mazurach. Rybacy z GR Suwałki złożyli wniosek o odłów tony szczupaka z jeziora Orzysz, w okresie ochronnym oczywiście. Na szczęście burmistrz przeciwdziała, nie wiadomo jednak czy da radę...

Więcej tutaj: https://splawikigrunt.pl/artykuly-i-porady/wedkarska-publicystyka/pzw-wyciaga-rece-po-tarlaki


Takie rzeczy trzeba nagłaśniać. Dla mnie to jest kradzież w biały dzień, z premedytacją...  :o :o :o
  mam nadzieje,ze nie uda im sie ten odłoów,zastanawiam sie ile razy już tak było i czy ktoś tego przypilnuje.najlepiej by było jakby ktoś to nagrał pocichaczu i w tedy zap PZW kto na to zezwolił ;)

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: PZW wyciaga ręce po tarlaki na Mazurach
« Odpowiedź #3 dnia: 05.02.2015, 06:32 »
myślę,że Pan Burmistrz Orzysza jest wędkarzem :P

Offline koks

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW wyciaga ręce po tarlaki na Mazurach
« Odpowiedź #4 dnia: 05.02.2015, 06:48 »
Wy sie nie znacie - przeciez kazdy wie, ze 20 szczupakow to nawet dla rybakow nie starczy na wypelnienie lodowek. Tu trza isc w setki kg zeby sie oblowic jak czlowiek. A tarlak to przeciez brzmi tak naukowo, dostojnie i ekologicznie  ;)

grzesiek76

  • Gość
Odp: PZW wyciaga ręce po tarlaki na Mazurach
« Odpowiedź #5 dnia: 05.02.2015, 07:33 »
Dam sobie rękę uciąć, że gdy stanie na zezwoleniu odłowu tych 72kg szczupaka, to nie odłowią nic, bo im się nie będzie chciało/opłacało wyjść z domu :)

Ostatnio byłem służbowo w Piszu, przejeżdżałem przez Ruciane-Nida, gdzie można zobaczyć wielkie banery zachęcające do zakupu zezwoleń i sprzętu wędkarskiego. Znaczy się, turyści lubią powędkować i są bardzo mile widziani przez branżę turystyczną. Urzędnicy też powoli zaczynają dostrzegać fakt, że dochody z wędkarstwa mogą wyprzeć dochody z rybactwa.

Najwyższa już pora, aby zaczęli dostrzegać ten fakt. Obecnie duża część naszych wędkarzy, aby połowić jeździ na zagraniczne łowiska, i tam zostawia pieniądze. A gdyby pomyśleć i zadbać, to najpewniej do nas mogli by przyjeżdżać wędkarze "dewizowi".
Przecież nasze wody mają ogromny potencjał. Mazury choćby w latach 60tych były istnym eldorado. Zresztą zdecydowana większość naszych wód. Nawet niemiłosiernie zanieczyszczone do lat 90tych Wisła i Odra, też były ogromnie rybne...

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW wyciaga ręce po tarlaki na Mazurach
« Odpowiedź #6 dnia: 05.02.2015, 08:05 »
Grzesiek, na dewizowcach nie da się robić lewej kasy, brać łapówek... A tutaj jest swoisty układ: PZW - rybacy-IRŚ-politycy z MInisterstwa Rolnictwa i nie tylko stąd.

O to chodzi aby dostrzegać ten fakt. Nie wiem ilu z Was pamieta sygnały o szczupakach, nawet niewymiarowych, zalegających na półkach marketów w okresie Wielkanocy? Jestem pewien, że w wielu przypadkach były to tarlaki właśnie - z takiego Orzysza. Jak dla mnie jest to kradzież, oszustwo, przekręt i wałek. Rok 2015 i dopiero ktoś z tym walczy! To znaczy, że ten proceder trwał lata...

Mam nadzieję, że nie uda się im w tym roku!

Lucjan

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW wyciaga ręce po tarlaki na Mazurach
« Odpowiedź #7 dnia: 05.02.2015, 08:09 »
... na dewizowcach nie da się robić lewej kasy, brać łapówek...

E tam, Luk. Wszystko się da :) w tym przypadku można podglądać kolegów z PZŁ :)
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Leoard 1000

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sandnes\Łask
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW wyciaga ręce po tarlaki na Mazurach
« Odpowiedź #8 dnia: 09.02.2015, 20:32 »
Aż serce rośnie, jak widzę tych protestujących przeciwko odłowom.Jednak znależli się tacy, dla których ryby są ważna i bronią ich!
Tak trzymać!! :bravo:
Leszek