Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2022  (Przeczytany 161247 razy)

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1635 dnia: 19.12.2022, 18:04 »
Mateusz a na twojej wodzie nie ma takich normalnych okoni 10-20cm?, bo te ze zdjęć to jakieś mutanty, przecież nikt normalny takich u nas nie łowi, podglądam ludzi łowiących na lodzie, ale tobie to mogą buty czyścić . Takie okonie na naszych wodach, tak na luzie, nie ogarniam.

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka


Sławek tych od 20 do 30cm nie warto wstawiać ;D

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 358
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1636 dnia: 19.12.2022, 18:05 »
Mateusz a na twojej wodzie nie ma takich normalnych okoni 10-20cm?, bo te ze zdjęć to jakieś mutanty, przecież nikt normalny takich u nas nie łowi, podglądam ludzi łowiących na lodzie, ale tobie to mogą buty czyścić . Takie okonie na naszych wodach, tak na luzie, nie ogarniam.

Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka


Sławek tych od 20 do 30cm nie warto wstawiać ;D


Wysłane z mojego RMX2155 przy użyciu Tapatalka

Sławek

Online Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 043
  • Reputacja: 670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1637 dnia: 19.12.2022, 18:08 »
Już nie raz się kłóciłem ze strażnikiem,właśnie o definicję "szarpaka",ale szkoda języka strzępić.
Jeżeli masz błystkę z kotwiczką,to jest to szarpak i żadnego dociekliwego strażnika nie przekonasz podczas podlodowego łowienia. Takie mamy głupie przepisy.

Łowienie z lodu zakończyłem w momencie urodzenia się moich dzieci,ale fakt,to jest piękne wędkarstwo.

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1638 dnia: 19.12.2022, 18:25 »
Proszę mi wytłumaczyć dlaczego 100% ryb jest idealnie zapiętych za pysk ?

No za cholerę nie potrafie zrozumieć definicji szarpach w metodzie podlodowej, szczególnie na tak małe przynęty podlodowe.
Więcej, większość brań miałem dosłownie na samych dnie zbiornika. Błystka leżała nieruchowo na dnie i po kilku sekundach kiwoczek minimalnie się prostował
Czyli branie podnoszone, całkowite wykluczenie Szarpaka :facepalm:


Wczoraj i dzisiaj miałem kontrol. Pogratulowali ręcznie zrobionych przynęt ;D

Online Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 043
  • Reputacja: 670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1639 dnia: 19.12.2022, 18:32 »
Proszę mi wytłumaczyć dlaczego 100% ryb jest idealnie zapiętych za pysk ?

No za cholerę nie potrafie zrozumieć definicji szarpach w metodzie podlodowej, szczególnie na tam małe przynęty podlodowe.
Więcej, większość brań miałem dosłownie na samych dnie zbiornika. Błystka leżała nieruchowo na dnie i po kilku sekundach kiwoczek minimalnie się prostował
Czyli branie podnoszone, całkowite wykluczenie Szarpaka :facepalm:


Wczoraj i dzisiaj miałem kontrol. Pogratulowali  ręcznie zrobionych przynęt ;D

Przyjacielu,ja Ci niczego nie zarzucam.
Wiem jak to wygląda u mnie,mam pacanów za strażników,którzy rozróżniają metody na spławikową,mormyszkę i szarpak.

Jeżeli masz błystkę z kotwiczką o potrójnym ostrzu,to jest to szarpak ( pomimo,że jest przepis o szerokości ostrz kotwiczki maks 20mm). Sęk w tym ,że można różnie prowadzić przynętę.
Nie posądzam Cię o kłusownictwo,żeby była jasność.
Mamy w Polsce źle skonstruowane przepisy.


Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1640 dnia: 19.12.2022, 18:42 »
Proszę mi wytłumaczyć dlaczego 100% ryb jest idealnie zapiętych za pysk ?

No za cholerę nie potrafie zrozumieć definicji szarpach w metodzie podlodowej, szczególnie na tam małe przynęty podlodowe.
Więcej, większość brań miałem dosłownie na samych dnie zbiornika. Błystka leżała nieruchowo na dnie i po kilku sekundach kiwoczek minimalnie się prostował
Czyli branie podnoszone, całkowite wykluczenie Szarpaka :facepalm:


Wczoraj i dzisiaj miałem kontrol. Pogratulowali ręcznie zrobionych przynęt ;D

Zawsze miałeś kontrole w tym miejscu czy teraz jest to jakiś wyjątek? Jeśli nie miałeś to idzie to w dobrą stronę :D
C&R

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1641 dnia: 19.12.2022, 19:03 »
Akurat na moim jeziorze kontrole są bardzo często.
W okresie zimowym nawet więcej, bo Straż może sobie pochodzić po każdym zakamarku ;)
W okresie letnim trzy, cztery razy w tygodniu Strażnicy pojawiają się ze swoimi prywatnymi łódkami. Dlatego że od kilku lat bardzo intensywnie jezioro zarybiane jest szczupakiem i można sobie wyobrazić co się dzieje na drugi dzień z żywcówkami. Szczupak w rozmiarze 30cm wynoszony jest na potęgę :facepalm:

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1642 dnia: 19.12.2022, 19:11 »
U mnie lokalnie z okazji pierwszego lodu około 200 - 300 kilogramów okoni poszło świętować, zbliżające się święta :) Festiwal. Bardzo lubię łowić z lodu, ale te obrazki przerażają, 2 dni wystarczyły, aby praktycznie wyczyścić odcinek Motławy z okoni, które wpłynęły pod pierwszy lód. Z ciekawych przyłowów trafił się pstrąg tęczowy dla starszego Pana, który siedział obok mnie. Motława potrafi zaskakiwać.
Plum

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1643 dnia: 20.12.2022, 07:08 »
U mnie lokalnie z okazji pierwszego lodu około 200 - 300 kilogramów okoni poszło świętować, zbliżające się święta :) Festiwal. Bardzo lubię łowić z lodu, ale te obrazki przerażają, 2 dni wystarczyły, aby praktycznie wyczyścić odcinek Motławy z okoni, które wpłynęły pod pierwszy lód. Z ciekawych przyłowów trafił się pstrąg tęczowy dla starszego Pana, który siedział obok mnie. Motława potrafi zaskakiwać.

Czołem !!!
Gratuluję :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :beer: :beer: :beer: :beer:
Panie tyle okoni wytarmosiłeś?!!
Chłopie!!1
Podeślij na PRIV jakieś fotki.
Pozdrawiam


Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 453
  • Reputacja: 262
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1644 dnia: 20.12.2022, 08:30 »
U mnie lokalnie z okazji pierwszego lodu około 200 - 300 kilogramów okoni poszło świętować, zbliżające się święta :) Festiwal. Bardzo lubię łowić z lodu, ale te obrazki przerażają, 2 dni wystarczyły, aby praktycznie wyczyścić odcinek Motławy z okoni, które wpłynęły pod pierwszy lód. Z ciekawych przyłowów trafił się pstrąg tęczowy dla starszego Pana, który siedział obok mnie. Motława potrafi zaskakiwać.

Czołem !!!
Gratuluję :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :beer: :beer: :beer: :beer:
Panie tyle okoni wytarmosiłeś?!!
Chłopie!!1
Podeślij na PRIV jakieś fotki.
Pozdrawiam

Chyba niestety o mięsiarzy chodzi i okonki w occie >:O

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1645 dnia: 20.12.2022, 08:51 »
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Wedkuja-i-jezdza-na-zamarznietych-zbiornikach-n173771.html

Niestety właśnie chodziło mi o mięsiarzy, przepraszam jak się wyraziłem niejasno :) W artykule pokazany jest odcinek z którego tyle oksów wyleciało. U nas czasem mam wrażenie, że wędkarze robią większe szkody niż rybacy :) Jakby lód zaczął być mocniejszy w innych odcinkach Motławy przelicznik spokojnie na tony można byłoby przestawić, na szczęście odwilż już robi swoje. 

Tu wspomniany tęczak, podkreślę, że nie mój jednak niespotykany przyłów, więc warto pokazać:




Mi udało się w sobotę kilkanaście okonków wytarmosić do 25 cm niestety, kilka sandaczy (wszystkie niewymiarowe, największy coś pod 40 cm) oraz małego szczupaka.  Zabawa przednia.
Plum

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 603
  • Reputacja: 1987
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1646 dnia: 20.12.2022, 08:53 »
Wszystko zgodnie z limitami i wymiarami opracowanymi przez światłe umysły...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1647 dnia: 20.12.2022, 08:55 »
Wszystko zgodnie z limitami i wymiarami opracowanymi przez światłe umysły...

Limit obowiązuje przy nodze ;) Zanosisz reklamówkę pełną okoni do auta i nie ma problemu, a Policja sprawdza tylko co masz przy sobie. 3 spacery po 5 kilogramów, niektórzy po 5 spacerów i z 40 łowiących przez 2 dni robi się wynik :) Jaki limit by nie obowiązywał i tak tego nie zweryfikujesz, bo łowienie miejskie ma to do siebie, że auto jest w pobliżu :)
Plum

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1648 dnia: 20.12.2022, 10:02 »
Wszystko zgodnie z limitami i wymiarami opracowanymi przez światłe umysły...

Limit obowiązuje przy nodze ;) Zanosisz reklamówkę pełną okoni do auta i nie ma problemu, a Policja sprawdza tylko co masz przy sobie. 3 spacery po 5 kilogramów, niektórzy po 5 spacerów i z 40 łowiących przez 2 dni robi się wynik :) Jaki limit by nie obowiązywał i tak tego nie zweryfikujesz, bo łowienie miejskie ma to do siebie, że auto jest w pobliżu :)

Masakra Panie kolego i jak ma być dobrze ? to jest chore musiało akurat przed świętami zmrozić....

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2022
« Odpowiedź #1649 dnia: 30.12.2022, 23:00 »
Panowie, to co dzisiaj się wydarzyło nad wodą przerosło moje oczekiwania... wybralismy się z ekipą nad naszą mętną wodę skorzystać z pięknej pogody i z nadzieją że uda się złowić chociaż jednego karpiszona :) Ryby jednak zagrały tak pięknie że skończyłem z 10 sztukami :D większość w przedziale 2-3kg ale trafiły się też dwa fajniejsze po ok 5kg :) można by to nazwać grudniowym eldorado :D