Autor Wątek: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga  (Przeczytany 97436 razy)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 280
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #330 dnia: 15.06.2021, 20:06 »
Madziary dziś bardzo aktywni, waleczni, ze sportową złością.

Portugalia na poczęła ich w ostatnich minutach, a triumf przypieczętowały dwa gole Ronaldo który jest samodzielnym rekordzistą Mistrzostw Europy jak chodzi o ilość zdobytych goli.

Równolegle ściga się o tytuł najlepszego strzelca reprezentacyjnego w historii , brakuje już mu chyba 5 goli o ile dobrze pamiętam by osiągnąć kolejny szczyt. Brawo :bravo:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 828
  • Reputacja: 1994
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #331 dnia: 16.06.2021, 08:17 »
Sama prawda Arek, tylko jaką można zarysować taktykę pod grupę piłkarzy którzy technicznie są słabi, taktycznie są słabi, a na domiar złego nie mają kondycji czy przyspieszenia.

Mentalnie też dno, bo nie było tu ani walki, ani sportowej złości, ani ambicji by chociaż przegrać po daniu z siebie 100% na boisku....

Myślę, że przesadzasz :) Moim zdaniem nie było tak źle biorąc pod uwagę, że Sousa nie miał wiele czasu aby zbudować drużynę. Zawalił Szczęsny i Krychowiak głównie, zwłaszcza ten drugi. Postaram się pokazać pozytywy. A więc oddaliśmy aż 17 strzałów, co jest bardzo dobrym wynikiem. Sam lewy miał 5 okazji, ale nie wychodziło. Posiadanie piłki mieliśmy na poziomie 59%, co jak na granie w drugiej połowie w dziesiątkę jest też dobrym rezultatem.

Wg mnie świetnie zagrał Klich, który doskonale potrafi rozprowadzać piłkę, co też czynił, Zieliński tez pokazał co nieco, Rybus też rozgrywał. Gorzej wychodziło to Jóźwiakowi, ale i on próbował, wiele dośrodkowań to jego zasługa.

Gdyby Sousa miał rok czasu, wtedy drużyna wyglądałaby o wiele lepiej. Nie każdy się odnajduje w takim ofensywnym położeniu, i wygląda na to, ze przede wszystkim nie kuma tego Krychowiak. Jemu brakuje czegoś tutaj, jest zbyt wolny.

Zawiódł troszkę Lewandowski, któremu piłka nie siadała, ale on wg mnie wykazywał zaangażowanie, wychodziła z niego też frustracja (co nie jest dobre). Jednak on jest bardzo dobrze kryty, dlatego drugi napastnik wiele mógłby zmienić. Świderski mógł zacząć a nie być zmianą.

Tak wiec nie było wcale tak źle pod względem statystyki. Niestety, problemem była obrona, bramkarz i Krychowiak. Dostać czerwona kartkę za takie głupie 'taktyczne' faule sprawiło, że taktycznie mieliśmy małe szanse na dobry wynik. Słowacy faulowali o wiele rozsądniej, doskonale wybijając nas z rytmu. Nie uważam, że brakowało zaangażowania, to jest złośliwość spowodowana wynikiem chyba. Cisnęliśmy w dziesiątkę przez ostatnie kilkanaście minut, rzadko kiedy drużyna tak potrafi. Jak się komuś nie chce biegać, to nie ma takiego posiadania piłki, więc nie przesadzajmy, bo ono było po naszej stronie, a 17 oddanych strzałów na bramkę to nie w kij dmuchał.

Do kogo można mieć pretensje? Moim zdaniem głównie do Bońka, który powołał Brzęczka na trenera kadry a potem go odwołał. T namieszało na maksa. Sousa wg mnie dobrze kombinuje, ale nie jest mu łatwo w tak krótkim czasie zbudować drużynę i taktykę. Na pewno było za późno na konkretne wypracowanie taktyki. Jednak i Sousa popełnia błędy i ciągle szuka, zadziwić mógł chociażby Linetty w wyjściowym składzie. Aczkolwiek postawienie na niego okazało się całkiem udanym pomysłem, bo strzelił bramkę i był widoczny.

To co mi nie pasuje w taktyce Sousy to Glik i Bednarek. Obydwaj nie są wirtuozami szybkości. Obserwując grę Bednarka w Southampton  byłem zdziwiony jak jest on wolny i jak go objeżdżają niektórzy napastnicy. Tu trzeba szybkich obrońców, potrafiących rozegrać piłkę. Potrzebny też jest zastępca Krychowiaka, nie bojący się piłki i nie przewracający się przy byle dotknięciu i nie faulujący z byle powodu (głównie jak go objadą). Byc może lepiej jest postawić czasem na młodszych i dać im szansę, aby ci z lepszych klubów usieli sami się postarać aby dostac się do składu. Tak powinno być z Krychowiakiem czy Glikiem. Do tego ostatniego nie mam pretensji, jednak brakuje mu szybkości przy ofensywnym ustawieniu i wysokim pressingu.

Lucjan

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #332 dnia: 16.06.2021, 08:54 »
Luk co komu po statystykach, jak każdy widział co to był za mecz. W pierwszej połowie nie oddalismy bodajże żadnego strzału. Jeszcze, gdyby to była Francja, czy Niemcy to mógłbym zrozumieć, ale Słowacja? Zresztą jak później zaczęli oddawać strzały, to walili po choragiewkach. Nie było co oglądać. Jedna ładnie rozegrana akcja to trochę mało. Boję sie czy na sobotę starczy mi alkoholu.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #333 dnia: 16.06.2021, 08:57 »
Piłka to prosta gra :) -" Można wygrac, przegrać lub zremisować " a statystyki są dla trenerów lub dzienikarzy, co z tego że oddali 17 strzałów jak 3 celne ( byli tak bardzo zdenerwowani, zflustrowani )
Mimo że uważam że Szczęsny jest jakis pechowy to raczej nie uważam że "zawalił" mecz, to co zrobił Bereszyński z Jóżwiakiem to jakies kuriozum piłki, każdy widział a kto choć troszkę ma pojęcia o piłce wie o czym pisze.
 Większość z Nas wymaga od nich aby zagrali na 100%, zostawili serducho i "gryźli trawe" ale jesli w całym meczu przebiegamy 104,8 km to z całym szacunkiem dla Panów Piłkarzy ale to nie był grany Oberek a dworski Polonez( zwany pierwotnie " chodzony" )
W sobote Hiszpania z młodymi piłkarzami oraz wysoką temperaturą zwerifikuje Naszych piłkarzy pod każdym względem i oby wracali z tego meczu z tarczą . 
 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 892
  • Reputacja: 158
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #334 dnia: 16.06.2021, 09:33 »
najwazniejsza statystyka to ta na tablicy wynikow 8)
Rafał
Sandacz 52 cm
Jesiotr 115 cm
Karp 75 cm
Leszcz 59 cm
Lin 40 cm
Karaś 43

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 376
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #335 dnia: 16.06.2021, 10:19 »
Po kilku obejrzanych meczach dochodzę do wniosku że reperezentacje narodowe na turnieju grają w piłkę a nasi wybrańcy ją kopią.
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 376
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #336 dnia: 16.06.2021, 10:20 »
Piłka to prosta gra :) -" Można wygrac, przegrać lub zremisować " a statystyki są dla trenerów lub dzienikarzy, co z tego że oddali 17 strzałów jak 3 celne ( byli tak bardzo zdenerwowani, zflustrowani )
Mimo że uważam że Szczęsny jest jakis pechowy to raczej nie uważam że "zawalił" mecz, to co zrobił Bereszyński z Jóżwiakiem to jakies kuriozum piłki, każdy widział a kto choć troszkę ma pojęcia o piłce wie o czym pisze.
 Większość z Nas wymaga od nich aby zagrali na 100%, zostawili serducho i "gryźli trawe" ale jesli w całym meczu przebiegamy 104,8 km to z całym szacunkiem dla Panów Piłkarzy ale to nie był grany Oberek a dworski Polonez( zwany pierwotnie " chodzony" )
W sobote Hiszpania z młodymi piłkarzami oraz wysoką temperaturą zwerifikuje Naszych piłkarzy pod każdym względem i oby wracali z tego meczu z tarczą . 
 

Rasowy kibic z ciebie. Sam jeste ciekawy - ale na to co widać młodzież z półwyspu może ich zagonić....
Maciek

Offline paparoach

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 397
  • Reputacja: 50
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #337 dnia: 16.06.2021, 10:26 »
"W sobote Hiszpania z młodymi piłkarzami oraz wysoką temperaturą zwerifikuje Naszych piłkarzy pod każdym względem i oby wracali z tego meczu z tarczą . "
Ty tak na serio ? 😁
To jest Hiszpania , nie Serbia , Słowacja czy Rumunia .
Ja wiem że drużyna w przebudowie , ale to jest tak jakbym ja mierzył się w zawodach feederowych dajmy na to z Mateuszem Przebiędą . Dajcie mu ruski teleskop , opijcie dzień wcześniej alkoholem , nawrzucajcie mydła w łowisko ...wynik i tak będzie się zgadzał .
Czas na odrobinę realizmu : będziemy pierwsza drużyna która odpadnie z euro , przegrywając z sobotę i przy zwycięstwie Szwedów (najbardziej prawdopodobny scenariusz ) kończymy mistrzostwa ! O trzecim miejscu w grupie decyduje bilans bezpośredniego starcia , przegraliśmy że Słowacją i to jest koniec .
Powtarza się ten sam schemat od 20 lat i od 20 lat nic tym nie robimy dlatego nic się nie zmienia .
Tu są potrzebne konsekwencje personalne , dotkliwe konsekwencje . Pan Boniek kończy już prezesowanie , selekcjoner out ( przestańcie z argumentem że miał mało czasu , przypatrzcie się ile czasu miał trener Słowacji ) , połowa składu drużyny która wystąpiła w meczu ze Słowacją out . Kilka nazwisk tu już padło : Krychowiak ,Glik , Bednarek , Szczesny . Moim zdaniem od kadry powinien odpocząć pan biznesmen Lewandowski , dyskusyjny jest Zieliński , kilku graczy jest też ewidentnie pod formą . Zacznijmy nazywać rzeczy po imieniu i domagać się reakcji , twardo i wszędzie gdzie możemy .

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 892
  • Reputacja: 158
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #338 dnia: 16.06.2021, 10:32 »
Teraz ogladalem prawde futbolu gdzie koles powiedzial ze jozwiak w statystykach byl jednym z czolowych i wyrozniajacych sie graczy...i to jest mydlenie oczu liczbami. Przykladowo gosc ma 6/7 udanych dryblingow, 5/7 udanych odbiorow i 38/40 celnych podan. Ktos popatrzy na suche liczby i powie jozwiak top tylko jak spojrzysz pozniej na sytuacje po ktorej tracimy bramki to jozwiak tymi dwoma podaniami sprokurowal straty i akcje dla slowakow po ktorych tracimy bramke czy krychowiak wylatuje z boiska...no i jak go teraz ocenicie ?
Rafał
Sandacz 52 cm
Jesiotr 115 cm
Karp 75 cm
Leszcz 59 cm
Lin 40 cm
Karaś 43

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #339 dnia: 16.06.2021, 10:47 »
-" Ty tak na serio " Nadzieja umiera ostatnia, każdemu trzeba dać szanse na rehabilitacje a że trafiło na Hiszpanie, :) którzy jak każdy zespół popełnia błędy i jak twierdzi ich trener murawa jest w kiepskim stanie :P  Niech walczą niech pokażą że potrafią grać i biegać, że orzełek na piersi coś dla nich znaczy. Kuźwa mają rzygać ze zmęczenia ( najlepiej na Hiszpanów ) ja tak to widzę i niewyobrażam sobie że będzie inaczej.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Online mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 112
  • Reputacja: 67
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #340 dnia: 16.06.2021, 10:52 »
-" Ty tak na serio " Nadzieja umiera ostatnia, każdemu trzeba dać szanse na rehabilitacje a że trafiło na Hiszpanie, :) którzy jak każdy zespół popełnia błędy i jak twierdzi ich trener murawa jest w kiepskim stanie :P  Niech walczą niech pokażą że potrafią grać i biegać, że orzełek na piersi coś dla nich znaczy. Kuźwa mają rzygać ze zmęczenia ( najlepiej na Hiszpanów ) ja tak to widzę i niewyobrażam sobie że będzie inaczej.

No to zazdroszczę wiary w naszych. U mnie zawsze gdzieś się tliła resztka nadziei na cud, jednak w wypadku spotkań z Hiszpanią i Szwecją nie ma już nawet jednej iskierki.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 280
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #341 dnia: 16.06.2021, 11:05 »
Mam nadzieję tylko, że nie powtórzy się historia z naszego sparingu z Hiszpania (wynik był jeśli dobrze pamiętam 6:0),po którym nawet nie chcieli się wymienić koszulkami z naszymi orłami :D
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #342 dnia: 16.06.2021, 11:42 »
Mam nadzieje że to nie wybieg Fabiańskiego :o  kontuzja na rozgrzewce.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 892
  • Reputacja: 158
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #343 dnia: 16.06.2021, 12:04 »
Mam nadzieje że to nie wybieg Fabiańskiego :o  kontuzja na rozgrzewce.
no wiesz, wyjsc na hiszpanow i wyciagac z siatki to nikt nie chce ;) niech szczesny broni skoro zostal jedynka z urzedu zanim trener zobaczyl jakiegokolwiek bramkarza w treningu. Tam panuje teraz totalny haos i zobaczymy to w sobote i lekko 0-4
Rafał
Sandacz 52 cm
Jesiotr 115 cm
Karp 75 cm
Leszcz 59 cm
Lin 40 cm
Karaś 43

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 828
  • Reputacja: 1994
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #344 dnia: 16.06.2021, 12:35 »
"W sobote Hiszpania z młodymi piłkarzami oraz wysoką temperaturą zwerifikuje Naszych piłkarzy pod każdym względem i oby wracali z tego meczu z tarczą . "
Ty tak na serio ? 😁
To jest Hiszpania , nie Serbia , Słowacja czy Rumunia .
Ja wiem że drużyna w przebudowie , ale to jest tak jakbym ja mierzył się w zawodach feederowych dajmy na to z Mateuszem Przebiędą . Dajcie mu ruski teleskop , opijcie dzień wcześniej alkoholem , nawrzucajcie mydła w łowisko ...wynik i tak będzie się zgadzał .
Czas na odrobinę realizmu : będziemy pierwsza drużyna która odpadnie z euro , przegrywając z sobotę i przy zwycięstwie Szwedów (najbardziej prawdopodobny scenariusz ) kończymy mistrzostwa ! O trzecim miejscu w grupie decyduje bilans bezpośredniego starcia , przegraliśmy że Słowacją i to jest koniec .
Powtarza się ten sam schemat od 20 lat i od 20 lat nic tym nie robimy dlatego nic się nie zmienia .
Tu są potrzebne konsekwencje personalne , dotkliwe konsekwencje . Pan Boniek kończy już prezesowanie , selekcjoner out ( przestańcie z argumentem że miał mało czasu , przypatrzcie się ile czasu miał trener Słowacji ) , połowa składu drużyny która wystąpiła w meczu ze Słowacją out . Kilka nazwisk tu już padło : Krychowiak ,Glik , Bednarek , Szczesny . Moim zdaniem od kadry powinien odpocząć pan biznesmen Lewandowski , dyskusyjny jest Zieliński , kilku graczy jest też ewidentnie pod formą . Zacznijmy nazywać rzeczy po imieniu i domagać się reakcji , twardo i wszędzie gdzie możemy .

Żyjesz ułudą, że młodsi zawodnicy zrobią więcej 8)

Futbol to strategia przede wszystkim, i tutaj Sousa powoli układa klocki. Pech w tym, że nie powinien robić tego na Euro. Nam potrzeba konkretnej strategii przede wszystkim, bez niej jest nędza. Trzeba umieć zbudować drużynę, a z tym ciężko.

Brzęczek nie zrobiłby więcej wcale, bo samobój lub czerwona kartka nie wynikła z błędów Sousy ale zawodników. Wg mnie potrzeba nam stałości. Niemcy po porażce na mistrzostwach nie zwolnili Loewa, ale dali mu przebudować drużynę. I są w światowej czołówce. A u nas się zwalnia trenera od razu, do tego daje kierować reprezentacją jakiemuś Brzęczkowi, co jako trener nie wykazał się niczym do tego jest młody i brak mu warsztatu, co było widać.

Moim zdaniem wina głównie leży po stronie Bońka a nie Sousy czy zawodników.

Na szczęście Krychowiak się pożegna z kadrą 😁
Lucjan