Autor Wątek: JRC Kurve Indicator System - samodzielne poprawki wady fabrycznej!  (Przeczytany 5991 razy)

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 785
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Ja mam na oku nashe teraz sa w promocji w roznych sklepach  z glowkami malymi i srednimi .... mnie natomiast interesuja duze ale te dalej stoja po okolo 85 zl za szt...... :'( plus reszte gadżetow i robi sie niezla kaska ... zostane przy jaxonie.
 

Maćku wstaw jakiegoś linka tych od nasha, też szukam jakiś nowych hangerów i mam mętlik w głowie :)


 :thumbup: :beer:

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 352
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Witam

Kamil, dzięki za odkręcenie całej tej sytuacji i sprostowanie tych sygnalizatorów ;) lepiej bym tego nie przedstawił niż Ty to pokazałeś, masz ode mnie kolejnego :thumbup: za zaoszczędzenie mi pracy nad wytłumaczeniem tego kolegom :) poniżej wrzucam film z zastosowaniem podobnych sygnalizatorów dla ostrożnych ryb, tylko będziecie musieli sobie go przetłumaczyć:

http://www.bobrobertsonline.co.uk/super-sensitive-bite-indication-%E2%80%93-matt-brown/

a tutaj dam film z sygnalizatorami Nash, które są bardzo podobne do JRC i taki sam system mocowania żyłki, zwróćcie koledzy uwagę na tym filmie w 39 s, przy braniu jak też przy zacięciu nie odpinają się sygnalizatory z żyłki tak łatwo tylko zabezpieczenie trzyma. To nie jest wada, tylko to jest po prostu taki system na sztywno i po staremu na luźno.


Pozdrawiam

Kamil, jeszcze raz dzięki, zaoszczędziłeś mi dużo czasu ze zdjęciami i tłumaczeniem tego, musimy częściej rozmawiać ze sobą o pewnych pomysłach przez telefon i będzie ok :D
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 947
  • Reputacja: 2011
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Panowie, zaraz zaraz... Wyszło, że co - że JRC zrobiło hiciora? :o

Dlaczego każdy hanger działał u mnie inaczej? Dlaczego nie daje się dobrze zapiąć? Ściągnąć?

Jak dla mnie to shit, nie mam zamiaru ich używać ;) Naprawdę wolę Jaxony jak pokazał Maciek. Trzeba mieć to w rękach aby zrozumieć jaki niedopracowany jest to 'bajer'.

zwróćcie koledzy uwagę na tym filmie w 39 s, przy braniu jak też przy zacięciu nie odpinają się sygnalizatory z żyłki tak łatwo tylko zabezpieczenie trzyma. To nie jest wada, tylko to jest po prostu taki system na sztywno i po staremu na luźno.


A jak się nie chcą odpinać z żyłki to co? :D Miałem delikatne brania, wędka do góry, i podnoszę rod poda. Dodam, ze zapięcie żyłki to też mordęga.

Próbowałem regulować coś, ale tam nie ma takiej możliwości, łatwo stracić drobne elementy. Po plastiku widać skąd problemy, nie jest to dokładna rzecz, są nadlewy. Jak dla mnie musi być zaufanie, nie cierpię się denerwować lub myśleć o słabych punktach takich produktów. 
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 468
  • Reputacja: 902
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Kurcze tyle kasy te hangerki kosztuja ze powinny same dzialac ... atu jakas kosmiczna technologia ... jak dla mnie za skomplikowane , przekombinowane .... Tak jak mowilem dizajn jest niesamowity ale w praktyce w nocy przy zajobie w terenie jeszcze myslec jak zacinac , jak zapinac ...... sory ja pas.
Maciek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 352
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Ostatnie moje słowo o tych sygnalizatorach, ten system jest przeznaczony idealnie, mamy wszystko w jednym zestawie, sygnalizacje na sztywno, na luźno, różne kolory, różne obciążenie, hangar, swinger w jednym, nie wielkie opakowanie, od bardzo lekkich z wykorzystaniem ciężarków, po prostu wszystko w jednym. Zapięcie po nowemu dla delikatnych brań. Jak komuś przeszkadza ciężkie odpinanie się żyłki w klipu, niech wyjmie sprężynkę i wymieni ją na mniejszą. Problem będzie z głowy. W innych sygnalizatorach jest śrubka do podkręcenia siły a tutaj jest sprężynka, która dobrze trzyma. Dla kolegów którzy łowią przy dużych odległościach z wywózki, takie zapięcie będzie dobrze trzymało ciężar swingera wraz z dodatkowymi odważnikami. I nam swinger z żyłki nie spadnie, jak w przypadku innych słabo trzymających się sygnalizatorach. Ja kupiłem drugi zestaw Gardnera mini, wraz z kołyskami dla bardzo delikatnych brań. Waga jednego sygnalizatora 5 g, nie długo wrzucę jakiś opis z prezentacją nowych sygnalizatorów Gardnera dla kolegów. I kończę na tym, nie będziemy się sprzeczać, ktoś jest zainteresowany to kupi, kto nie - zostanie przy tradycyjnych tańszych.

Pozdrawiam

PS. Maćku te które podałeś we wcześniejszym linku, które byś kupił z NASH, mają podobny system zapinania żyłki. Tylko tak dla przypomnienia ;)
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 352
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Przepraszam, że jeszcze coś napiszę (a miałem już nie pisać) ale coś mi się przypomniało. Do kolegi Luk, ja używam tych sygnalizatorów, dlatego się wypowiedziałem, ty Luk zaś nie używasz i nie miałeś styczności i już je przekreśliłeś... Jakbyś je dostał do testowania to byś na pewno zmienił zdanie. Tak jak dostałeś fotel elektrostatyka i nagle fotel stał się lepszy od kosza... Co dawniej uważałeś, że fotel nie nadaje się do Twojego wędkowania. A teraz tylko fotela używasz ;) Bez napinki, mam takie odczucie, bo co zaprezentuje, czy przedstawiam a Ty nie miałeś w ręku ani żadnej styczności z góry od razu oceniasz negatywnie... Tak jak i pisałeś, że łowienie ze sygnalizatorami Cię nie kręci, a teraz okazałeś się być największym znawcą.

Napisałem to co myślę. Każdy z nas ma prawo do własnych wypowiedzi, niech koledzy zadecydują czy warto ten system kupić czy zostać przy Jaxon...
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 444
  • Reputacja: 821
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Panowie, zaraz zaraz... Wyszło, że co - że JRC zrobiło hiciora? :o

Dlaczego każdy hanger działał u mnie inaczej? Dlaczego nie daje się dobrze zapiąć? Ściągnąć?

Jak dla mnie to shit, nie mam zamiaru ich używać ;) Naprawdę wolę Jaxony jak pokazał Maciek. Trzeba mieć to w rękach aby zrozumieć jaki niedopracowany jest to 'bajer'.

Lucjan, zapewniam Cię, że możesz podszlifować w hangerach JRC tą zapadkę i będzie Pan zadowolony z tego zestawu, bez potrzeby jego kasacji (łowiąc tradycyjnie, bez blokowania hangera na żyłce - ten "tuning" już zrobiłem :P). Fakt, że jest to masowa produkcja, to niedoróbki jakościowe się zdarzają. Ja nie "zdążyłem" przetestować opcji blokady na żyłce, ale czy będzie mi to potrzebne to życie pokaże...
I tak na przyszłość, jakby Kogoś klawiatura swędziała, żeby napisać, że na siłę reklamuję produkt JRC, to powiem, że jedyna firma, którą reprezentuję i w którą wierzę, to "JA sam dla siebie Sp. z o.o." :P. Produkty tej firmy znam od lat, ale to mój pierwszy ich produkt. Z Pyzą też nie dmuchamy sobie cukru w du..ę, bo znamy się nieoficjalnie tylko z internetów ;), a dokładniej z Tego Forumowego interneta...
Także bez spinek Panowie (i chyba obecnie już Panie), bo święta idą... :pizza: :gift: :beer: :D.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Tego z tym dmuchaniem cukru nie znałem. Dobre.
Zapewne to jakiś rodzaj waty cukrowej :)
Jacek

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Pany, szkoda tego czytać o 3 rano. Szkoda oczu. :facepalm:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 947
  • Reputacja: 2011
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Przepraszam, że jeszcze coś napiszę (a miałem już nie pisać) ale coś mi się przypomniało. Do kolegi Luk, ja używam tych sygnalizatorów, dlatego się wypowiedziałem, ty Luk zaś nie używasz i nie miałeś styczności i już je przekreśliłeś... Jakbyś je dostał do testowania to byś na pewno zmienił zdanie. Tak jak dostałeś fotel elektrostatyka i nagle fotel stał się lepszy od kosza... Co dawniej uważałeś, że fotel nie nadaje się do Twojego wędkowania. A teraz tylko fotela używasz ;) Bez napinki, mam takie odczucie, bo co zaprezentuje, czy przedstawiam a Ty nie miałeś w ręku ani żadnej styczności z góry od razu oceniasz negatywnie... Tak jak i pisałeś, że łowienie ze sygnalizatorami Cię nie kręci, a teraz okazałeś się być największym znawcą.

Napisałem to co myślę. Każdy z nas ma prawo do własnych wypowiedzi, niech koledzy zadecydują czy warto ten system kupić czy zostać przy Jaxon...

Sylwek, jako, że skupiasz się na wątkach o sobie głównie, to przeoczyłeś, że mam ten zestaw. Planowałem go kupić zresztą już dawno, ze względu na niską cenę i sposobność zamiany systemu podwieszenia (hanger -bobbin). Ja użyłem wszystkich trzech, Ty zaś tylko dwóch :) Poza tym używałem ich dwa razy na nocce, i ryby były, były brania, była też frustracja, i to olbrzymia. Zatnij rybę i miej zablokowaną żyłkę, która się nie daje uwolnić od tego ustrojstwa, a zrozumiesz.

Fishunter, u mnie za ten opis i tuning masz :thumbup: Jednak ja mam opory przed tym, nie wiem, nie podchodzi mi ten produkt. Jeden z trzech hangerów ma zdecydowanie inny kształt tego czarnego elementu. Może rzeczywiście warto sobie szlifować i dopasowywać, ale czy po to mamy kupować taki zestaw? Trzeba bowiem wiedzieć, że nie upilnowanie śrubki przy odkręcaniu sprawi, że mała sprężynka poleci siną w dal, moja wleciała do Tamizy, i w dwójkę szukaliśmy jej pięć minut, na szczęście znalazła się. Sprawa była o tyle ciekawa, że nie wiedziliśy co nam wyskoczyło (pozostałe dwa były przy uzbrojonych wędkach z zestawami w wodzie).

Wolę jednak coś, gdzie sam mogę regulować siłę z jaką mocuje się hangera czy bobbina na żyłce. Są różne patenty tutaj.

Szczerze? Po kupnie tego zestawu z JRC podjąlęm decyzję o inwestycji w trzy konkretne bobbiny na łańcuszku lub kablu. Patent z Jaxona raczej nie wchodzi w grę, bo miałem z takowym przeboje (potrafi coś skorodować i może uciąć żyłkę). Poszukiwania zakończę zapewne na targach Big One :)
Lucjan

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Korda stow bobin Mk II będzie jak ta lala na wiosenne łopaty.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 947
  • Reputacja: 2011
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Nazwa firmy sugeruje spory wydatek. Mam opory przed Kordą, czuję, że płace ponad połowę za samą markę :)
Lucjan

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Cena to około 20 £ za sztukę.
Nowe Korumy też są warte uwagi.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 468
  • Reputacja: 902
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Ostatnie moje słowo o tych sygnalizatorach, ten system jest przeznaczony idealnie, mamy wszystko w jednym zestawie, sygnalizacje na sztywno, na luźno, różne kolory, różne obciążenie, hangar, swinger w jednym, nie wielkie opakowanie, od bardzo lekkich z wykorzystaniem ciężarków, po prostu wszystko w jednym. Zapięcie po nowemu dla delikatnych brań. Jak komuś przeszkadza ciężkie odpinanie się żyłki w klipu, niech wyjmie sprężynkę i wymieni ją na mniejszą. Problem będzie z głowy. W innych sygnalizatorach jest śrubka do podkręcenia siły a tutaj jest sprężynka, która dobrze trzyma. Dla kolegów którzy łowią przy dużych odległościach z wywózki, takie zapięcie będzie dobrze trzymało ciężar swingera wraz z dodatkowymi odważnikami. I nam swinger z żyłki nie spadnie, jak w przypadku innych słabo trzymających się sygnalizatorach. Ja kupiłem drugi zestaw Gardnera mini, wraz z kołyskami dla bardzo delikatnych brań. Waga jednego sygnalizatora 5 g, nie długo wrzucę jakiś opis z prezentacją nowych sygnalizatorów Gardnera dla kolegów. I kończę na tym, nie będziemy się sprzeczać, ktoś jest zainteresowany to kupi, kto nie - zostanie przy tradycyjnych tańszych.

Pozdrawiam

PS. Maćku te które podałeś we wcześniejszym linku, które byś kupił z NASH, mają podobny system zapinania żyłki. Tylko tak dla przypomnienia ;)

Dlatego jestem wam wdzięczny za tak szczegółowe rozpracowanie tematu - super to przedstawiliście wspólnie!!!
Sylwek jak piszesz jednemu pasuje a drugiemu nie - dla mnie to trochę za dużo wole pozostać przy prostym rozwiązaniu.
JRC - dla mnie są super !!! podobają mi się !!! - ale te wszystkie niuanse z obsługa - to nie dal mnie ....
Pyza , Fishunter - lecą  :thumbup: za robote !!!
Maciek