Autor Wątek: Karel Nikl  (Przeczytany 4033 razy)

Offline Konrad

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 2
  • Lokalizacja: Babiak/Poznań
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Karel Nikl
« dnia: 12.05.2017, 14:47 »
Witam!
Panowie z myślą o dużej metodzie zakupiłem https://www.rockworld.pl/k,27,kulki-proteinowe/pk,285,karel-nikl/p,6122,karel-nikl-attract-hookers-krillberry.html#4.

Szukałem czegoś co będzie pracować dłużej niż pellet a szybciej jak kulka i z opisu te dumbelsy wydawały się idealne. Po przyjściu paczki i otworzeniu, okazało, że są bardzo twarde i suche. Nie da się ich zgnieść w palcach. Miał juz ktoś z nimi do czynienia, tak ma być czy trafiłem na stare.

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Karel Nikl
« Odpowiedź #1 dnia: 12.05.2017, 14:53 »
Nic się nie przejmuj, ja mam wiele takich twardych przynęt i działają bez problemu. Powiem więcej, pracować przy metodzie ma zanęta, nie przynęta. Ogólnie lubię twarde przynęty, bo nie trzeba ich co chwila zmieniać.

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 612
  • Reputacja: 45
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Karel Nikl
« Odpowiedź #2 dnia: 12.05.2017, 15:29 »
Z ciekawości podepnę się pod wątek: jak umieszczacie kulkę w podajniku do zanęty? Zakładam, że mowa o dużych kalibrach z ESP, ale mimo wszystko, nie umiem sobie wyobrazić schowania kulki 20 mm w zanęcie tak, żeby się całość nie rozleciała w locie. Macie na to jakieś patenty?

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Karel Nikl
« Odpowiedź #3 dnia: 12.05.2017, 15:38 »
Z ciekawości podepnę się pod wątek: jak umieszczacie kulkę w podajniku do zanęty? Zakładam, że mowa o dużych kalibrach z ESP, ale mimo wszystko, nie umiem sobie wyobrazić schowania kulki 20 mm w zanęcie tak, żeby się całość nie rozleciała w locie. Macie na to jakieś patenty?



Jeszcze nie miałem przyjemności łowienie na 20-stki, ale 16mm często zakładam na komercji. Takie i większe przynęty, spokojnie wejdą do dużych koszyków XL i XXL. Na upartego, taka kula wejdzie też do L-ki.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 951
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Karel Nikl
« Odpowiedź #4 dnia: 12.05.2017, 15:50 »
Ja kulki stosuję dużo rzadziej do FM niż pellety. Pellety dają mi lepsze wyniki.
Na te porę roku pellet 14 mm starcza mi na 2-4 rzutów, czyli do 2 godzin.

Niby Jędrula ma dużo racji, ale:
Wielogodzinne testy pokazały mi, że jak mam na 2 podajnikach tą samą zanętę a różne przynęty ---- często na jedną z nich jest jednak więcej brań.

Np. niedawno: na obu zanęta halibutowa, a przynęty RR 12 mm i OstraKiełbasa 12 mm- mimo zamiany przynęt na wędkach - tego dnia znacznie więcej brań na RR.
;)

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 189
  • Reputacja: 140
Odp: Karel Nikl
« Odpowiedź #5 dnia: 28.10.2019, 15:13 »
I jak tam testy z czeskimi kulkami?
Interesują mnie Attract Hookers 18mm Krill Berry oraz Hook pellet 3XL 18mm. Stosował ktoś może?




Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 861
  • Reputacja: 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Karel Nikl
« Odpowiedź #6 dnia: 28.10.2019, 16:35 »
https://carp-world.pl/method-feeder-mix-kill-krill-karel-nikl-4992.html?search_query=Kill+krill&results=41
https://carp-world.pl/feeder-criticals-kill-krill-karel-nikl-5002.html?search_query=Kill+krill&results=41
Używałem tych dwóch produktów z tej firmy kolega karpiarz mnie namówił , on sobie bardzo chwali .
Ich produkty są mocno aromatyczne , dość drogie.
Robiłem parę prób na komercji brań nie było dużo ale była tendencja rybek 5 kg +

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 909
  • Reputacja: 399
Odp: Karel Nikl
« Odpowiedź #7 dnia: 28.10.2019, 16:39 »
https://carp-world.pl/method-feeder-mix-kill-krill-karel-nikl-4992.html?search_query=Kill+krill&results=41
https://carp-world.pl/feeder-criticals-kill-krill-karel-nikl-5002.html?search_query=Kill+krill&results=41
Używałem tych dwóch produktów z tej firmy kolega karpiarz mnie namówił , on sobie bardzo chwali .
Ich produkty są mocno aromatyczne , dość drogie.
Robiłem parę prób na komercji brań nie było dużo ale była tendencja rybek 5 kg +
Ceny produktów tej firmy to jakiś absurd. Nie wiem kto to kupuje w większych ilościach.

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 861
  • Reputacja: 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Karel Nikl
« Odpowiedź #8 dnia: 28.10.2019, 17:51 »
Sam bym nie kupił ale przy większym zamówieniu miał jakiś rabat i przesyłka gratis.
Tego mixa mieszałem z pelettem, nie trzeba dużo a mocno go czuć.
 Ogólnie ten sezon używałem głównie sonubaits orange chocolate .

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 909
  • Reputacja: 399
Odp: Karel Nikl
« Odpowiedź #9 dnia: 28.10.2019, 18:27 »
Sam bym nie kupił ale przy większym zamówieniu miał jakiś rabat i przesyłka gratis.
Tego mixa mieszałem z pelettem, nie trzeba dużo a mocno go czuć.
 Ogólnie ten sezon używałem głównie sonubaits orange chocolate .
Kilogram czy dwa spoko, ale jak ktoś kupuje kilkadziesiąt kg na sezon tych kulek? Nawet ze sporym rabatem strasznie drogo wychodzą.

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 861
  • Reputacja: 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Karel Nikl
« Odpowiedź #10 dnia: 28.10.2019, 19:54 »
Może i drogo ale smakują karpiom na tym łowisku. Przy mnie złapał największego 20kg. I teraz namów go na inne 😀 . I wcale dużo kulek nie sypie dosłownie parę sztuk na wywozke wiadomo oprócz kiszonej kukurydzy i orzecha.
Mi się wydaje że poznał już dobrze to lowisko i na inne kulki też by łapał.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 189
  • Reputacja: 140
Odp: Karel Nikl
« Odpowiedź #11 dnia: 30.10.2019, 15:57 »
Miałem okazje powąchać wyrobów Nikla i słowo "śmierdziel" w odniesieniu do kulki proteinowej nabiera nowego znaczenia..
Przy jego kulkach wszystkie poznane mi craby, krewetki, ochotki, krylle, tuńczyki, glmy i łososie pachną przyjemnie.

Kulka 3xl to smród okrutny, jakaś przetwórnia rybna połączona z odchodami.

Nawet niewinnie brzmiące "Krill berry", które wydawało mi się, że będzie typowym przyjemnym skorupiakiem przełamanym apetycznym sosem owocowym okazało się smrodem z dodatkiem suszonych jagód.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka