Ankieta

Jakich podajnikow do method feeder używasz i uważasz za najlepsze?

Drennan/ESP
195 (40.5%)
Preston
137 (28.5%)
Korum
12 (2.5%)
Guru
40 (8.3%)
Jaxon
29 (6%)
Traper
1 (0.2%)
Behr
11 (2.3%)
Browning
11 (2.3%)
Avid
2 (0.4%)
Inne
43 (8.9%)

Głosów w sumie: 323

Autor Wątek: Jakich podajników do method feeder używacie i uważacie za najlepsze?  (Przeczytany 68512 razy)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Zgadza się, to wina przede wszystkim materiału. Gdyby materiał był odpowiedni, to by nawet nie potrzeba było metalowych niby-nitów. Obecnie plastik w podajnikach Drennana przypomina mi takie plastikowe linijki, które dość łatwo się łamią.

Co ciekawe, w wersji small wszystko się jakoś lepiej trzyma kupy niż w large.
Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Panowie miałem wczoraj bardzo przykrą sytuację nad wodą. Mianowicie kupiłem dosłownie 2 dni temu podajnik do methody od DRENNANA i po 2 wypadach na rybki uległ on zniszczeniu. Co jest przyczyną i dlaczego tak sie stało?? Podajnik ten nie kosztuje najmniej a taka firma powinna dbać chyba o swoją renome??

PS:( oderwało się  obciązenie od podajnika:(((((   )

Ja w poprzednim tygodniu dostałem zamówione 2 podajniki od Drennana 35 g, i na dzień dobry oba były kiepsko dopasowane / przymocowane chyba tymi tzw nitami . Bo po obu stronach : przód/tył obciążenie od tego plastiku odstawał na parę mm , i od razu po wzięciu w dłoń czuć było kiepską produkcją rodem z Chin ;)

Po konsultacji ze sklepem , "proszono" mnie żebym spokojnie łowił 8) Ale niestety po kilku rzutach na znaczną odległość z klipsem , gdy żyła doszła do klipsa i podajnik "zahamował" oderwało się obciążenie :facepalm: Zaś przy drugim podajniku , w tej samej sesji przy holu ryby odczepiły się nity z tylnej części podajnika a delikatnie trzymały się z przodu ( w domu po namowie kolegi skleiłem klejem "SuperGlu" i jakoś się trzyma ) .

Przerzuciłem się na wersję Small ( koszyczki które kupowałem jeszcze ponad rok temu ) i tutaj problemu żadnego nie było.

Koszyczki Small i Large miałem ze "starej" dostawy i w starej "szacie" , te nowe Large dostałem w "nowej" szacie i świeżej dostawie ale coś im nie pykło z wykończeniem. Teraz to z chęcią bym wy testował te Large od Prestona.
Z poważaniem Marcin

Online Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 021
  • Reputacja: 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Ja mam jeszcze podajniki z roku 2013 zarówno L i S i nic się z nimi złego nie dzieje oprócz tego, że farba na spodzie zeszła :)

Offline TomTar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wędkarstwo gruntowe
  • Lokalizacja: Toruń
  • Ulubione metody: feeder
Ja używam koszyków i podajników DRENNAN-a i jeszcze żadnej lipny nie przyszedł. Każdej firmie trafia siię bubel

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Fakt, bubel zawsze może się trafić, ale z tymi podajnikami niestety często występują problemy. Nawet mamy wątek poświęcony podajnikom Drennana:

http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=24.0
Marcin

Ryba1987

  • Gość
Łowiłem na Drennany ale oddałem poważnie choremu na nowotwór koledze wędkarzowi około 30tu sztuk. Aktualnie tylko Prestony ICS. Jak dla mnie - mega sprawa i polecam każdemu :)
Co do Drennanów - za często mi denko odpadało i ten defekt sprawił że po nich przerzuciłem się na jaxony (kopia drennanów) plus sam sobie wykręcałem śróbki i "zabijałem" nitami aluminiowymi - gdyby nie to że je pourywałem to były niezniszczalne :)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
3 tygodnie temu zerwałem podajnik Drennan zakupiony w 2015 roku. Był tak wyeksploatowany, że ciężko było się doszukać napisu na spodzie.
Używałem kilku podajników na wszystkich wędkach i nigdy żaden mi się nie rozleciał. Może miałem fart, nie wiem :)
Teraz przeszedłem na podajniki Preston ICS... i ta "szybka" zmiana wcale nie jest taka szybka. Wszystko bardzo ciężko wchodzi/wychodzi i zastanawiam się nad zakupem sprzętu ślusarskiego, by to usprawnić ;) Ogólnie nie jest źle, ale Tommy Pickering miał chyba specjalne podajniki, przygotowane na potrzeby filmów promocyjnych :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Osobiście polecam Drennany. Po 1,5 roku użytkowania dopiero z jednego podajnika odpadło mi dno, ludzie pisali, że zaraz po kupnie odpadało im ...

Aktualnie testuje również Prestony z amortyzatorem, nie polecam, guma szybko parcieje i na jednej sesji może się zużyć.
Krzysztof

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Maciek,

dzięki za polecenie koszyków Matrixa do PVA. Jak dla mnie rewelacja, są idealne. Dodatkowo wpadł dzisiaj na metodę z PVA karpik 70 cm (na łowisku koła) więc od razu był test w praktyce.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Maciek,

dzięki za polecenie koszyków Matrixa do PVA. Jak dla mnie rewelacja, są idealne. Dodatkowo wpadł dzisiaj na metodę z PVA karpik 70 cm (na łowisku koła) więc od razu był test w praktyce.

Nie ma sprawy :) Cieszę się, że mogłem pomóc :)
Również według mnie do PVA nadają się idealnie.
Gratulacje za "karpika" 70 cm :P
Pozdrawiam,
Maciek

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Maciek,

dzięki za polecenie koszyków Matrixa do PVA. Jak dla mnie rewelacja, są idealne. Dodatkowo wpadł dzisiaj na metodę z PVA karpik 70 cm (na łowisku koła) więc od razu był test w praktyce.

Nie ma sprawy :) Cieszę się, że mogłem pomóc :)
Również według mnie do PVA nadają się idealnie.
Gratulacje za "karpika" 70 cm :P
Dzięki,
postaram się jutro wrzucić fotę :)
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 934
  • Reputacja: 2010
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Z tymi Drennanami sprawa jest dziwna. W UK nie ma żadnych reklamacji, i kto wie, czy nie jest to związane albo z jakąś partią co poszła do Polski, albo z łowieniem na zbiornikach o twardym dnie, z uderzaniem podajnikiem o kamienie. Ja mam problem z koszykami Koruma, które uważam za maksymalny bubel, gdyż są drogie (te 90 i 120 gramów) - prawie 3 funty, i mają oprócz odpadającego dna, pękający plastik, tak więc stracić koszyk łatwo, z różnych powodów. Ale ma to miejsce na rzece z kamieniami własnie - na Trencie. O dziwo Korum też nie ma reklamacji na te koszyki i o problemie wcześniej 'nie słyszał' :D

Powinieneś reklamować ten koszyk. Może sklep podając temat dalej, zrobi potrzebną robotę? Bo wydaje mi się, że Drennan nie przyjrzał się nawet temu problemowi, z racji skrajnych opinii, i reklamacji z jednego kraju.

Ja za najlepsze dalej uważam Prestony, i to nie nowe, z ICS, czyli systemem do szybkiej wymiany, ale te stare. Są mega wytrzymałe, szybkie w ładowaniu, nie mają zbyt mocno osadzonego łącznika, co jest niezmiernie ważne.  W ICSach nie ma opcji podajnika XL, co wg mnie jest sporym błędem. Łowiąc od maja do września, na wodach z większą ilością ryb (czyli głównie komercje), rybom trzeba zapodać więcej żarcia, używa się większych przynęt i właśnie duży podajnik to mus. Ale rozumiem, ze firmy mają problem, bo sklepy narzekają :) Wyobraźcie sobie, że 5 lat temu podajników do Metody, ciężarków do bomb fishingu, koszyków do pellet feedera było 'średnio' dużo. Teraz jest to zatrzęsienie, i taki sklep nie ma często miejsca na wszystko, nie ma też takiego zysku ze sprzedaży, bo trzeba się mocno zaopatrzyć we wszelkie opcje, a ludzie i tak wszystkiego nie kupią ;)

Lucjan

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Maciek,

dzięki za polecenie koszyków Matrixa do PVA. Jak dla mnie rewelacja, są idealne. Dodatkowo wpadł dzisiaj na metodę z PVA karpik 70 cm (na łowisku koła) więc od razu był test w praktyce.

Nie ma sprawy :) Cieszę się, że mogłem pomóc :)
Również według mnie do PVA nadają się idealnie.
Gratulacje za "karpika" 70 cm
Dzięki,
postaram się jutro wrzucić fotę :)
O których konkretnie mówicie?
Można prosić jakiś link?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Maciek,

dzięki za polecenie koszyków Matrixa do PVA. Jak dla mnie rewelacja, są idealne. Dodatkowo wpadł dzisiaj na metodę z PVA karpik 70 cm (na łowisku koła) więc od razu był test w praktyce.

Nie ma sprawy :) Cieszę się, że mogłem pomóc :)
Również według mnie do PVA nadają się idealnie.
Gratulacje za "karpika" 70 cm
Dzięki,
postaram się jutro wrzucić fotę :)
O których konkretnie mówicie?
Można prosić jakiś link?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Mario, mówimy o tych podajnikach:

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/matrix/16052-koszyk-matrix-in-line-open-method-feeder-23g-medium.html

Rozmiar oraz gramatura - poglądowe :)

Jedyne co, to cena trochę wysoka. Ja kupowałem je na promocji, poniżej 10 PLN/szt.
Pozdrawiam,
Maciek

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Maciek,

dzięki za polecenie koszyków Matrixa do PVA. Jak dla mnie rewelacja, są idealne. Dodatkowo wpadł dzisiaj na metodę z PVA karpik 70 cm (na łowisku koła) więc od razu był test w praktyce.

Nie ma sprawy :) Cieszę się, że mogłem pomóc :)
Również według mnie do PVA nadają się idealnie.
Gratulacje za "karpika" 70 cm
Dzięki,
postaram się jutro wrzucić fotę :)
O których konkretnie mówicie?
Można prosić jakiś link?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Mario, mówimy o tych podajnikach:

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/matrix/16052-koszyk-matrix-in-line-open-method-feeder-23g-medium.html

Rozmiar oraz gramatura - poglądowe :)

Jedyne co, to cena trochę wysoka. Ja kupowałem je na promocji, poniżej 10 PLN/szt.
Mario,
polecam te podajniki w wersji Large. Te mniejsze nie będą tak dobrze trzymać torebek PVA, chyba, że będziesz je robił w wersji micro. Wersja Large jest minimalnie większa (szersza) od podajników Prestona L do metody.Podajnik bardzo dobrze trzyma torebkę :)
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał