Autor Wątek: Pytanie o kupno kołowrotka lub parasola wędkarskiego  (Przeczytany 1434 razy)

Offline ŁukaszD

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Cześć nazywam się Łukasz.
  • Lokalizacja: Okolice Rybnika
  • Ulubione metody: method feeder
Witam wszystkich czytających,w wątku tym chciałbym zadać pewne pytania odnośnie zakupu.
Jako że nadchodzą święta zamierzam kupić sobie na prezent kołowrotek lub parasol wędkarski i pierwsze pytanie dotyczy tego jakie kołowrotki polecacie?
Zamierzam łowić na grunt,metodę oraz spławik na małych i średnich stawach(Od 2.04 ha do 15 ha) głownie karpie,leszcze oraz karasie(do 4-5 kg).
Wędka pod kołowrotek to Mikado Trython Feeder 300 300/100 g lub Jaxon Genesis Pro Feeder 360/120.
Cena: 250-350 zł.
Drugie pytanie natomiast dotyczy parasola wędkarskiego.
Podobnie jak do kołowrotka zacznę od tego jakie parasole polecacie?
Nie znam się zbytnio na parasolach wędkarskich więc nie będę się rozpisywał.
Cena: 300-350zł
W razie pytań,pytajcie śmiało ponieważ możliwe że nie podałem jakich ważnych informacji :D.
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.






Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pytanie o kupno kołowrotka lub parasola wędkarskiego
« Odpowiedź #1 dnia: 01.12.2017, 22:12 »
Łukasz a te wędki to już masz, czy będziesz je chciał dopiero kupić. Raz, że te feedery to straszne pały jak na ryby, które chcesz łowić, a dwa, że feederami chcesz łowić na spławik. Wszystko się da zrobić, a tym samym i łowić na spławik feederem, ale to raczej nie są wędki z przeznaczeniem do łowienia na spławik. Poza tym przy Twoim budżecie można mieć fajny sprzęt zarówno do łowienia na spławik, jak i na feeder. Teraz pytanie czy nie lepiej mieć najpierw porządny sprzęt do łowienia, a dopiero potem np. taki parasol. 

Offline ŁukaszD

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Cześć nazywam się Łukasz.
  • Lokalizacja: Okolice Rybnika
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pytanie o kupno kołowrotka lub parasola wędkarskiego
« Odpowiedź #2 dnia: 01.12.2017, 22:42 »
Obie wędki już posiadam tyle że do jednej posiadam już kołowrotek,a w drugiej mam przypięty jeden starszy(zresztą trochę już zepsuty)kołowrotek, mimo wszystko da się na nie całkiem fajnie łapać na spławik(w tym sezonie udało mi się złapać karpia 43 cm właśnie na spławik na wędkę Jaxona i nawet całkiem przyjemnie się holowało).
Jeżeli chodzi o to czy najpierw sprzęt a później parasol to się zgadzam,ale jestem w stanie wytrzymać jeszcze z tym kołowrotkiem,a parasol by się przydał bo w tym sezonie zdarzyło się kilka razy że musiałem przedwcześnie wrócić do domu,ponieważ zaczął padać deszcz (Mimo tego że padał przez chwile,to zdążyłem mocno zmoknąć i niestety nie dało rady siedzieć dłużej) dlatego też myślę nad jego zakupem.

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Pytanie o kupno kołowrotka lub parasola wędkarskiego
« Odpowiedź #3 dnia: 01.12.2017, 23:10 »
Za tę cenę kupisz wiele ciekawych kołowrotków. Ja poleciłbym Tobie Daiwa Ninja 4012 Feeder Match w cenie ok. 220 zł lub używanego przeze mnie od dwóch sezonów Spro Cresta Match & Feeder - podobnej cenie.  Z obu na pewno będziesz zadowolony, no i zostanie trochę kasiorki na żyłkę, przynęty i zanęty.
Pozdrawiam Seba

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method

Offline Sebastian J

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dawidy Bankowe
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pytanie o kupno kołowrotka lub parasola wędkarskiego
« Odpowiedź #5 dnia: 02.12.2017, 19:22 »
Co do kołowrotka to się nie wypowiem, ale jeżeli chodzi o parasol to zdecydowanie polecam  Quantum Radical Mega Brolly.
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=8788.0 W tym wątku możesz poczytać o tym parasolu.
Pozdrawiam
Sebastian