Autor Wątek: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?  (Przeczytany 93800 razy)

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #210 dnia: 18.12.2017, 21:08 »
W polskich sklepach też jest opcja zapłaty w ojro. Nie bywasz już w ogóle w Polsce? Sprzęt Jaxona jest w każdym wędkarskim, nie miałbyś problemu z jego pomacaniem.
Pozdrawiam
Marcin

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 745
  • Reputacja: 1138
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #211 dnia: 18.12.2017, 21:10 »
Trochę bez "sęsu" porównanie patrząc na różnice w cenie

Porównanie jest jak najbardziej z sensem - wszak zarówno topowe mini-feedery Jaxon Genesis Pro (207 g), jak i Drennan Acolyte (113/120 g), mają wedle firmowych zapewnień smukłe i wysokomodułowe blanki, zaś w świetle najnowszych ustaleń Drennan to po prostu znacznie droższy i snobistyczny zamiennik Jaxona.

Dodajmy dla pełnej jasności, że topowe matchówki Jaxona 3.9 m są cięższe od Drennana 5.18 m, bo Jaxon bardziej stawia na solidność, zaś Drennan na efekt reklamowy :)

Chub

  • Gość
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #212 dnia: 18.12.2017, 21:14 »
:D ;)

MrProper

  • Gość
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #213 dnia: 18.12.2017, 21:17 »
W polskich sklepach też jest opcja zapłaty w ojro. Nie bywasz już w ogóle w Polsce? Sprzęt Jaxona jest w każdym wędkarskim, nie miałbyś problemu z jego pomacaniem.

Nie wziąłeś pod uwagę Marcinie mojej pierwszej ad.

W Polsce bywam  - ostatni byłem w lutym na pogrzebie, a przed ostatnio w 2013 roku

Więc nijak się ma częstotliwość na zapotrzebowania do moich wizyt  w Ojczyźnie :(

Chcesz się dalej przekomarzać  :D ;)

Edit: Dla twojej informacji bo chyba nie czytałeś moich wcześniejszych postów.

Posiadam do dziś dwa kije Jaxon Genesis które już służą mi zgoła 20 lat, i tych kijków już nie szukam i nie wymieniam na inne

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #214 dnia: 18.12.2017, 21:19 »
I niech ktoś powie że wątek się na nic nie przydał :D
 Kol. Modus w końcu okazał emocje. ;D :beer: :thumbup: 
Arek

MrProper

  • Gość
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #215 dnia: 18.12.2017, 21:19 »
Trochę bez "sęsu" porównanie patrząc na różnice w cenie

Porównanie jest jak najbardziej z sensem - wszak zarówno topowe mini-feedery Jaxon Genesis Pro (207 g), jak i Drennan Acolyte (113/120 g), mają wedle firmowych zapewnień smukłe i wysokomodułowe blanki, zaś w świetle najnowszych ustaleń Drennan to po prostu znacznie droższy i snobistyczny zastępnik Jaxona.

Dodajmy dla pełnej jasności, że topowe matchówki Jaxona 3.9 m są cięższe od Drennana 5.18 m, bo Jaxon bardziej stawia na solidność, zaś Drennan na efekt reklamowy :)

I tu pełna zgoda ;D

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #216 dnia: 18.12.2017, 21:48 »
Żeby te porównania miały w ogóle sens, to chyba trzeba by zestawić ze sobą produkty Jaxon za określoną kwotę pieniędzy z produktami innych firm za taką samą kwotę.
No i uwzględnić też rok produkcji. Kije sprzed lat 20- tu będą się znacznie różnić od aktualnych ;)

Zestawienie ze sobą topowych produktów chyba nie ma sensu. Najdroższe młynki Jaxon są po 300 zł, po 400?
To generalnie nadal półka ekonomiczna w Shimano czy innej Daiwie ;)
Nie wiem jak z wędkami, ale chyba podobnie.
Czesiek

Offline Irek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo Moja Pasja
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #217 dnia: 18.12.2017, 22:19 »
No nieźle Panowie! Kurde łykałem posty jak jakiś dobry thriller :) Nie rozumiem do końca tej dyskusji! Byłem użytkownikiem odległościówki Jaxona Genesis ale to było dobre parę lat temu, firma wypuściła fajny sprzęt jak na tamte czasy w kraju, później pamiętam zakupiłem federa bodajże Oriona też z Jaxona i wszystko fajnie tylko szkoda że ta firma nie poszła za ciosem i innowacyjnością, zatrzymała się! Ja nie wiem czemu taka dyskusja ma służyć czy ma to przywrócić blask naszym firmom...? Raczej ciężka sprawa. Na tą chwilę to Jaxon bardzo odstaje od zachodnich firm,  też chciałbym kupić sobie z rodzimego rynku fajną wędkę która godnie będzie konkurować z Drennanem lub Gres -em lub innymi firmami, poco mam kupować wędkę pod brzane z koruma jak mogę z Jaxona! Tylko gdzie ona jest!?

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #218 dnia: 18.12.2017, 22:41 »
Trochę bez "sęsu" porównanie patrząc na różnice w cenie

Porównanie jest jak najbardziej z sensem - wszak zarówno topowe mini-feedery Jaxon Genesis Pro (207 g), jak i Drennan Acolyte (113/120 g), mają wedle firmowych zapewnień smukłe i wysokomodułowe blanki, zaś w świetle najnowszych ustaleń Drennan to po prostu znacznie droższy i snobistyczny zastępnik Jaxona.

Dodajmy dla pełnej jasności, że topowe matchówki Jaxona 3.9 m są cięższe od Drennana 5.18 m, bo Jaxon bardziej stawia na solidność, zaś Drennan na efekt reklamowy :)

Takie porównanie ma sens :P  Ale patrząc obiektywnie na matchówki to mało jest modeli nawet topowych co może konkurować wagą z Acolytem :).  Tu może dla niektórych trochę herezji  bo poza wagą, smukłością i wykończeniem to Acolytki nic szczególnego nie oferują.  Osoba która nie łowi regularnie i nie miała w swoich rękach innych porównywalnie cenowo wędek na pewno zrobi woow. Ale już osoba bardziej doświadczona co miała okazję łowić innymi modelami taka zachwycona nie będzie. Choćby wyważenie które idealne nie jest i przy aktywnym łowieniu może troszkę irytować. Sam mam Acolytki ale   w  osobistym rankingu miał bym problem je wsadzić do top 10 jeśli chodzi o matche.  Zdecydowanie bardziej sobie cenię serie Matchpro.

Ale mimo że Matchpro to jedne z moich ulubionych kijów, to tu  też pojawił się ostatnio mały zgrzyt w postaci Flagmana. Jak bym  oślep  i miał 13 ft ul i Mantaray 13ft to te wędki rozróżnił bym jedynie po piance eva na jednej z nich. Co do ceny to niebo a ziemia  Flagman na ich rynku kosztuje troszkę ponad 200 a Matchpro około 800.   Chyba że te parę centymetrów korka na Drennanie warte jest aż takiej dopłaty, po pół roku dość intensywnego użytkowania  nie widzę różnicy w jakość wykonania między tymi modelami. Wkrótce zrobię test porównawczy.

Chciał bym żeby nasze rodzime firmy były w stanie offerować nam sprzęt takiej jakości i cenie jak robią to Ukraincy na ich własnym rynku. Kiedyś np. Mikado miało fajne tanie odległościówki w ofercie  które  w ostatnich latach znikły z ich oferty>:O

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #219 dnia: 18.12.2017, 22:45 »
Coraz więcej osób chwali Flagmany. Dobrze, bardzo dobrze.
Pozdrawiam
Marcin

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 745
  • Reputacja: 1138
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #220 dnia: 18.12.2017, 22:46 »
Kije sprzed lat 20-tu będą się znacznie różnić od aktualnych

Firma Jaxon tego nie ukrywa: kije z nowej serii flagowej Genesis Pro różnią się od kijów ze starej serii flagowej Genesis "wysokomodułowymi i wyraźnie smuklejszymi blankami", dzięki którym waga całości znacząco wzrosła, co jest rezultatem godnym odnotowania i nieosiągalnym dla projektantów na usługach Petera Drennana ;D


Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 745
  • Reputacja: 1138
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #221 dnia: 18.12.2017, 23:18 »
Co do ceny to niebo a ziemia - Flagman na ich rynku kosztuje troszkę ponad 200 a Matchpro około 800

U nas Mantaray kosztuje około 400 zł, jest trochę cięższy (14': 202 g vs 174 g) i chyba nie ma uchwytu Fuji (wbrew zapewnieniom polskiego dystrybutora), lecz jakiś anonimowy zastępnik. Różnica wagowa jest znacznie wyraźniejsza dla topowego modelu Armadale Premium (około 600 zł), którego blank wizualnie nawiązuje do Akolitek (14': 200 g vs 149/156 g).

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #222 dnia: 18.12.2017, 23:32 »
Co do ceny to niebo a ziemia - Flagman na ich rynku kosztuje troszkę ponad 200 a Matchpro około 800

U nas Mantaray kosztuje około 400 zł, jest trochę cięższy (14': 202 g vs 174 g) i chyba nie ma uchwytu Fuji (wbrew zapewnieniom polskiego dystrybutora), lecz jakiś anonimowy zastępnik. Różnica wagowa jest znacznie wyraźniejsza dla topowego modelu Armadale Premium (około 600 zł), którego blank wizualnie nawiązuje do Akolitek (14': 200 g vs 149/156 g).
Akurat 14ft nie mam zamiar dopiero ściągnąć na własną ręke ale na targach  na sucho bliższy był flotowi którego mam a to już 190 gr na wadze:P.  W moim znalazł się uchwyt Webo. Cena naszego Dystrybutora ma znaczną przebitkę.  Co do Armadale  na wagę może wpływać wyprofilowany dolnik który jest bezapelacyjnie fajnym rozwiązaniem.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #223 dnia: 19.12.2017, 00:24 »
A to wszystko by przedstawić prawdę objawioną : na nic polskie trudy, Angielskie jest lepsze :bravo: :thumbup:

I pamietaj człowieku, inaczej nie połowisz, bo nie będziesz oświecony O:)



P.S. wybaczcie "polskie" z małej litery, użyłem takiej brzydkiej pisowni by zaakcentować sarkazm wypowiedzi

Ja bez żadnego trybu. Wiem, że boicie się prawdy...

No to "zaakcentowałeś" :D
Właśnie zdobyłeś przechodni puchar mistrza sarkazmu, jednak odwróconego i podzielonego przez 3,14 :)
Słowo "polski" napisałeś dobrze, a "angielski" - źle.
Biorę ten żart :beer:
Jacek

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 745
  • Reputacja: 1138
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #224 dnia: 19.12.2017, 01:47 »
Na nic moderatorskie trudy! Propagowane przez polonistyczną kastę/elitę zasady polskiej pisowni są brzydkie, bo niedostatecznie patriotyczne :)