Autor Wątek: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?  (Przeczytany 93811 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 442
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #240 dnia: 19.12.2017, 11:31 »
cyt."I niestety każda polska firma tak ma, łącznie z wyczynem."
Lucjanie a Robinson ( to chyba Polska firma - i wiem że akurat oni dbają o sponsoring , mają swoje druzyny).
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 902
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #241 dnia: 19.12.2017, 11:37 »
Ja apeluję do zdroworozsądkowych kolegów by nie włączali się więcej w dyskusję.
Jak widać część osób ''choćby skały srały'' będzie bronić Drennana i nic to, że kołowrotki ble, wędka za 1000zł uszkodzona lub ma wady, których w tych pieniądzach być nie powinno. Dowiecie się za to, że kilkukrotnie tańszy kijek jest kilkadziesiąt gram cięższy i do dyskredytuje Jaxona. Nie oczekujcie od nich, że będę porównywać wędki w podobnym budżecie bo lepsze firmy wylecą w przedbiegach, argumentów brak to też trzeba komuś w buzię powciskać przesadny patriotyzm i inne dyrdymały.
Jeszcze pół strony tematu i każdy obrońca Jaxona zostanie PiSowcem...

Ale po co te nerwy? :) Nie rozumiesz, że Ty i ja możemy mieć różne zdanie? Tak, jak wybiorę Drennana a Ty Jaxona, i co z tego? Będa skały srały czy co? :) Piszesz o gramaturze tylko, odnosząc się do kija Acolyte, co jest pewną perwersją jak dla mnie. Zapewniam, że ilość gramów to jedna z wielu różnic, i ciągniecie takiego przykładu powoduje tylko antagonizm. Wiele firm ma kije za 100+ funtów.Zapewniam, że różnica pomiędzy tymi modelami a Jaxonem to nie tylko 'gramy', ilość reklamacji jest jedną z wielu. Chętnie się dowiem natomiast  o tym co stosujesz od tej firmy i jakie masz doświadczenia.Może właśnie brakuje tu dobrych opinii, są same złe? Może trzeba coś tu na forum dodać, aby odkłamać dobre imię polskich firm? Póki co jest pewna opinia i nic na to nie poradzę. Nie mam zamiaru też słodzić, czy to Angolom czy też Polakom. Piszę jak jest według mnie, podając konkretne przykłady.


Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 902
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #242 dnia: 19.12.2017, 11:39 »
cyt."I niestety każda polska firma tak ma, łącznie z wyczynem."
Lucjanie a Robinson ( to chyba Polska firma - i wiem że akurat oni dbają o sponsoring , mają swoje druzyny).

Masz rację, są wyjątki, i to jest pozytywne. Mam nadzieję, że firmy mocno zaangażują się w sponsoring feederowy. Bez tego zrobią to firmy zachodnie (jak Matrix), które sobie będą budować rynek poprzez taka reklamę. Sport feederowy ma wielką przyszłość w Polsce, i na komercjach i na PZW, warto to wykorzystać :)
Lucjan

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 442
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #243 dnia: 19.12.2017, 11:46 »
cyt."I niestety każda polska firma tak ma, łącznie z wyczynem."
Lucjanie a Robinson ( to chyba Polska firma - i wiem że akurat oni dbają o sponsoring , mają swoje druzyny).

Masz rację, są wyjątki, i to jest pozytywne. Mam nadzieję, że firmy mocno zaangażują się w sponsoring feederowy. Bez tego zrobią to firmy zachodnie (jak Matrix), które sobie będą budować rynek poprzez taka reklamę. Sport feederowy ma wielką przyszłość w Polsce, i na komercjach i na PZW, warto to wykorzystać :)

Sport to zawsze napęd do innowacyjności...
Nie wiem ale ta dyskusja jakoś idzie w dziwne strony co my chcemy tu chcemy udowodnić... że najtańsza firma półkowo - robi topowe rzeczy ... z półek w których wogóle nie jest dobra...
Przecież te firmy nie są twórcze  !!! - tylko odtwórcze... to trzeba zrozumieć!!! kopiują , podrabiają ... i do tego z gówno materiału...
Ja mam szczęście co do moich zakupów w jaxonie z przed lat i sobie je chwalę ( ale teraz idą te firmy po taności że aż kości bolą...) - Ale jedna prawda ...
Jaki klient ( patrz jaki rynek - jaka kasa , taki asortyment...) jak by każdego było stać na produkty topowe - to firmy nisko budzetowe - mogły pójść z torbami - i z ich szajsem....
Maciek

Offline kuba097

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Krakowa
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #244 dnia: 19.12.2017, 11:49 »
Ja mogę porównać Jaxona (Arcadia Carp 3.60, 3LBS) do Prologica (C1, 3,60, 3LBS)
Miałem przyjemność wędkować ze znajomym który zakupił Jaxony, ja natomiast Prologica i szczerze mówiąc różnice można było dostrzec już na pierwszy rzut oka.
Jakość wykonania na korzyść Prologica.
Wygląd także na korzyść Prologica.
Ogólnie Prologic przewyższał Jaxona praktycznie pod każdym względem (Oczywiście razem to stwierdziliśmy)
Jednak znajomy miał 2 wędki w cenie mojej 1.
Jego opinia: : "Drugi raz i tak bym kupił Jaxona"
Moja opinia: "Wole dołożyć i być bardziej zadowolony ze sprzętu który posłuży mi parę lat"

Moim zdaniem widać różnice między sprzętem Jaxona a sprzętem "markowym" (jak ktoś to wcześniej nazwał) i to nawet nie ulega wątpliwości.
Różnice najlepiej widać jak się weźmie jeden i drugi kij nad wodą.
Druga sprawa, że każdy kupuje to na co go stać ;)

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #245 dnia: 19.12.2017, 11:51 »
Ja ze swej strony tylko dodam, że podział jest sztuczny, bo zarówno od jednych, jak i drugich doświadczyłem dobrego i szczerego serca ;D ;D :D 8) Więc dajcie już spokój z tym napinaniem muskułów i wysuwaniem żuchw do przodu :P
Dziadek ( tylko nie : leśny >:O ) Was o to prosi :beg:

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 038
  • Reputacja: 485
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #246 dnia: 19.12.2017, 11:53 »
Oczywiście, że możemy mieć różne zdanie. Nawet powinniśmy.
Ale deprecjonowanie błędów firm premium przy jednoczesnym wyolbrzymianiu (już uprzyjmy się na tego) Jaxona to retoryka nie godna osoby dorosłej. Tak samo wciskanie tego patriotyzmu...
Miałem kilka feederów Kongera Carbomaxxa i nie wiem czego niby miałoby im brakować. Oczywiście w ich śmiesznej cenie. Tak samo spiningi Jaxona z serii Arcadia. 10/40g i 2/20g. W tej śmiesznej cenie nic ale to nic im nie brakuje. Naturalnie brakuje tu lekkości ale nigdy żadna z tego typu wędek mnie nie zawiodła. Nic się nie rozpadło, odpadło. A dodam, że bardzo tego sprzętu nie szanuję. Wiem, wiem. To nic dobrego ale tak mam.
Definitywnie wycofuję się np. z kołowrotków gruntowych Jaxona. Śmieci jakich niewiele.
Za to Kotor 200 i 300M i u mnie działa świetnie (oczywiście cały czas bierzemy pod uwagę cenę)
Ale jak bym kupił kołowrotek Drennana za parę stów i okazałoby się, że jest bardzo średni to bym szału dostał. Lub jakby jakaś ichniejsza wędka w okolicach 1000zł miała wzdłużne pęknięcia. Miałbym to w nosie w Jaxonie czy Kongerze za 200zł ale nie w Drennanie za blisko 1000... I nic to, że od ręki dadzą mi nową. Kompletnie nie jest to dla mnie argument.


Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #247 dnia: 19.12.2017, 11:56 »

Żeby ostudzić trochę dyskusje, proponuję wspólną kolendę



Przybieżeli do Oxfordu wędkarze, 
Grając skocznie Drennanowi na lirze. 
Chwała na wysokości, chwała na wysokości, 
A ryby na ziemi. 

Oddawali swe Jaxony w pokorze 
Tobie z serca ochotnego, Peterze! 
Chwała na wysokości, chwała na wysokości,
A ryby na ziemi

Peter Drennan sam ogłosił te dziwy, 
S siódemki, red rendze, Acolajty
Chwała na wysokości, chwała na wysokości,
A ryby na ziemi



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #248 dnia: 19.12.2017, 11:56 »
Ja ze swej strony tylko dodam, że podział jest sztuczny, bo zarówno od jednych, jak i drugich doświadczyłem dobrego i szczerego serca ;D ;D :D 8) Więc dajcie już spokój z tym napinaniem muskułów i wysuwaniem żuchw do przodu :P
Dziadek ( tylko nie : leśny >:O ) Was o to prosi :beg:



Absolutnie Jureczku, niech chłopaki gadają! Wbrew pozorom, takie dyskusje wiele wnoszą na forum. Grunt, aby gadali na płaskim placu, bez wyciągania broni z kabury ;) Mnie się podoba, aczkolwiek, jestem zdumiony postawami niektórych kolegów, ale tak ma być! Trzeba rozmawiać...

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #249 dnia: 19.12.2017, 11:57 »

Żeby ostudzić trochę dyskusje, proponuję wspólną kolendę



Przybieżeli do Oxfordu wędkarze,
Grając skocznie Drennanowi na lirze.
Chwała na wysokości, chwała na wysokości,
A ryby na ziemi.



Oddawali swe Jaxony w pokorze
Tobie z serca ochotnego, Peterze!
Chwała na wysokości, chwała na wysokości,
A ryby na ziemi

Peter Drennan sam ogłosił te dziwy,
S siódemki, red rendze, Acolajty
Chwała na wysokości, chwała na wysokości,
A ryby na ziemi



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka




 :D :D :D :D  :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 902
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #250 dnia: 19.12.2017, 11:59 »
Ale zauważasz tylko jedno, jeśli ktoś napisze o zachodnim bublu - (zniewaga jakaś czy co? Nie to fakty)
I kopiesz po golenia bo jak mozna, wywracasz kota ogonem, podnosząc inne argumenty nie związane z zagadnieniem


Mariusz, ale o jakich bublach piszesz? Przecież ja znam wiele bubli w UK. Różnica polega na tym, ze to są wyjątki potwierdzające regułę. Kołowrotki czy alarmy - to tylko jakaś część oferty.  Odpadające dna z podajników, tępe haki, słabej jakości gotowce, odzież kiepskiej jakości - wpadki mają wszystkie firmy. Tak, Drennan też robi buble! Ogłaszam to wszem i wobec! To są jednak wyjątki w ich bardzo szerokiej ofercie i nie zmienia to jednak faktu, że u polskich 'producentów' z jakością jest o wiele gorzej. Zwłaszcza przy takich kijach :)


Sport to zawsze napęd do innowacyjności...
Nie wiem ale ta dyskusja jakoś idzie w dziwne strony co my chcemy tu chcemy udowodnić... że najtańsza firma półkowo - robi topowe rzeczy ... z półek w których wogóle nie jest dobra...
Przecież te firmy nie są twórcze  !!! - tylko odtwórcze... to trzeba zrozumieć!!! kopiują , podrabiają ... i do tego z gówno materiału...
Ja mam szczęście co do moich zakupów w jaxonie z przed lat i sobie je chwalę ( ale teraz idą te firmy po taności że aż kości bolą...) - Ale jedna prawda ...
Jaki klient ( patrz jaki rynek - jaka kasa , taki asortyment...) jak by każdego było stać na produkty topowe - to firmy nisko budzetowe - mogły pójść z torbami - i z ich szajsem....

Maciek, ale czy nie masz wrażenia, że u nas 'sport' może być bardzo popularny? Dlaczego nie jest? Bo nie ma nagród z prawdziwego zdarzenia. Ot i cała prawda. A nie ma takich bo nie ma sponsorów, do tego PZW ma własne układy sponsorskie - bardzo śmierdzące. Gdyby taki Jaxon/Mikado/Robinson zrobili imprezy z nagrodami rzędu 20 000 PL (gotówka), byłoby o co walczyć. Niestety, trudno się przebić w samym PZW (regulamin bez dopuszczenia Metody i zestawów z krótkimi przyponami, bez kulek i pelletów to już wielka blokada), do tego komercje są zbyt małe i nierówne. Większość z nich jest robiona ze stawów hodowlanych, gdzie głebokość jest większa przy odpływie (aby odławiać ryby), przez co jest kłopot z równością. Ale można coś wykopać lub korzystać z wód PZW.
Lucjan

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #251 dnia: 19.12.2017, 11:59 »
Oczywiście, że możemy mieć różne zdanie. Nawet powinniśmy.
Ale deprecjonowanie błędów firm premium przy jednoczesnym wyolbrzymianiu (już uprzyjmy się na tego) Jaxona to retoryka nie godna osoby dorosłej. Tak samo wciskanie tego patriotyzmu...
Miałem kilka feederów Kongera Carbomaxxa i nie wiem czego niby miałoby im brakować. Oczywiście w ich śmiesznej cenie. Tak samo spiningi Jaxona z serii Arcadia. 10/40g i 2/20g. W tej śmiesznej cenie nic ale to nic im nie brakuje. Naturalnie brakuje tu lekkości ale nigdy żadna z tego typu wędek mnie nie zawiodła. Nic się nie rozpadło, odpadło. A dodam, że bardzo tego sprzętu nie szanuję. Wiem, wiem. To nic dobrego ale tak mam.
Definitywnie wycofuję się np. z kołowrotków gruntowych Jaxona. Śmieci jakich niewiele.
Za to Kotor 200 i 300M i u mnie działa świetnie (oczywiście cały czas bierzemy pod uwagę cenę)
Ale jak bym kupił kołowrotek Drennana za parę stów i okazałoby się, że jest bardzo średni to bym szału dostał. Lub jakby jakaś ichniejsza wędka w okolicach 1000zł miała wzdłużne pęknięcia. Miałbym to w nosie w Jaxonie czy Kongerze za 200zł ale nie w Drennanie za blisko 1000... I nic to, że od ręki dadzą mi nową. Kompletnie nie jest to dla mnie argument.



Ale dlaczego, kto tak powiedział?

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 038
  • Reputacja: 485
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #252 dnia: 19.12.2017, 12:01 »
Oczywiście, że możemy mieć różne zdanie. Nawet powinniśmy.
Ale deprecjonowanie błędów firm premium przy jednoczesnym wyolbrzymianiu (już uprzyjmy się na tego) Jaxona to retoryka nie godna osoby dorosłej. Tak samo wciskanie tego patriotyzmu...
Miałem kilka feederów Kongera Carbomaxxa i nie wiem czego niby miałoby im brakować. Oczywiście w ich śmiesznej cenie. Tak samo spiningi Jaxona z serii Arcadia. 10/40g i 2/20g. W tej śmiesznej cenie nic ale to nic im nie brakuje. Naturalnie brakuje tu lekkości ale nigdy żadna z tego typu wędek mnie nie zawiodła. Nic się nie rozpadło, odpadło. A dodam, że bardzo tego sprzętu nie szanuję. Wiem, wiem. To nic dobrego ale tak mam.
Definitywnie wycofuję się np. z kołowrotków gruntowych Jaxona. Śmieci jakich niewiele.
Za to Kotor 200 i 300M i u mnie działa świetnie (oczywiście cały czas bierzemy pod uwagę cenę)
Ale jak bym kupił kołowrotek Drennana za parę stów i okazałoby się, że jest bardzo średni to bym szału dostał. Lub jakby jakaś ichniejsza wędka w okolicach 1000zł miała wzdłużne pęknięcia. Miałbym to w nosie w Jaxonie czy Kongerze za 200zł ale nie w Drennanie za blisko 1000... I nic to, że od ręki dadzą mi nową. Kompletnie nie jest to dla mnie argument.



Ale dlaczego, kto tak powiedział?
Rozumiem, że przeczytałeś ten temat i tego nie zauważyłeś? Ok. Nikogo przekonywać nie będę. To moje widzenie wartości tego tematu i kilku wypowiedzi.

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #253 dnia: 19.12.2017, 12:03 »
Ja ze swej strony tylko dodam, że podział jest sztuczny, bo zarówno od jednych, jak i drugich doświadczyłem dobrego i szczerego serca ;D ;D :D 8) Więc dajcie już spokój z tym napinaniem muskułów i wysuwaniem żuchw do przodu :P
Dziadek ( tylko nie : leśny >:O ) Was o to prosi :beg:



Absolutnie Jureczku, niech chłopaki gadają! Wbrew pozorom, takie dyskusje wiele wnoszą na forum. Grunt, aby gadali na płaskim placu, bez wyciągania broni z kabury ;) Mnie się podoba, aczkolwiek, jestem zdumiony postawami niektórych kolegów, ale tak ma być! Trzeba rozmawiać...

No, ale jak one kiedy się spotkają na udeptanym brzegu ?
Przecież mało który tańczy w limicie wagowym Luka :o
Tak po ludzku boję się o nich ???

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #254 dnia: 19.12.2017, 12:04 »
Oczywiście, że możemy mieć różne zdanie. Nawet powinniśmy.
Ale deprecjonowanie błędów firm premium przy jednoczesnym wyolbrzymianiu (już uprzyjmy się na tego) Jaxona to retoryka nie godna osoby dorosłej. Tak samo wciskanie tego patriotyzmu...
Miałem kilka feederów Kongera Carbomaxxa i nie wiem czego niby miałoby im brakować. Oczywiście w ich śmiesznej cenie. Tak samo spiningi Jaxona z serii Arcadia. 10/40g i 2/20g. W tej śmiesznej cenie nic ale to nic im nie brakuje. Naturalnie brakuje tu lekkości ale nigdy żadna z tego typu wędek mnie nie zawiodła. Nic się nie rozpadło, odpadło. A dodam, że bardzo tego sprzętu nie szanuję. Wiem, wiem. To nic dobrego ale tak mam.
Definitywnie wycofuję się np. z kołowrotków gruntowych Jaxona. Śmieci jakich niewiele.
Za to Kotor 200 i 300M i u mnie działa świetnie (oczywiście cały czas bierzemy pod uwagę cenę)
Ale jak bym kupił kołowrotek Drennana za parę stów i okazałoby się, że jest bardzo średni to bym szału dostał. Lub jakby jakaś ichniejsza wędka w okolicach 1000zł miała wzdłużne pęknięcia. Miałbym to w nosie w Jaxonie czy Kongerze za 200zł ale nie w Drennanie za blisko 1000... I nic to, że od ręki dadzą mi nową. Kompletnie nie jest to dla mnie argument.



Ale dlaczego, kto tak powiedział?
Rozumiem, że przeczytałeś ten temat i tego nie zauważyłeś? Ok. Nikogo przekonywać nie będę. To moje widzenie wartości tego tematu i kilku wypowiedzi.


Jasna sprawa, oki :)