Autor Wątek: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?  (Przeczytany 93837 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 443
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #330 dnia: 22.12.2017, 13:19 »
Nie wiem po co ten temat, ktoś kto dużo łowi to na pewno zauważy różnicę miedzy tanimi produktami a droższymi.
To samo jest z : łyżwami, nartami,telefonami,komputerami,telewizorami,samochodami,domami itd. można w nieskończoność.
Tak jest z każdymi rzeczami.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A to czym kto łowi nie ukrywajmy w 90% zależy od portfela. Logiczne też to że jak ktoś traktuje np. wędkarstwo rekreacyjnie, to nie wyda od razu tysiące na sprzęt.
Jest to hobby drogie i każdy z nas wrzuca do wody kupę kasy. Wciągają nas te zabawki i jak mamy to kupimy kij za tysiaka lub więcej.

A tak na marginesie i tu teraz nie piszę o wędkarstwie ale ja osobiście Chińskich podrób mam już serdecznie dosyć. Co by człowiek nie kupił na allegro to typowa śmierdząca plastikami China.
Ale co też zauważyłem to ludzie powoli mają tego dosyć i szukają rzeczy droższych solidniejszych.
Mam kilku dobrych znajomych co regularnie jeżdżą do Chin i handlują tym syfem ale to się powoli kończy sami przyznają.

Celowo pogrubiłem zdanie, kolega dobrze pisze.
Ja też zacząłem to dostrzegać. Sam po sobie widzę jakie mam nastawienie do tandety w pracy. Kupując tani sprzęt i narzędzia wydaję więcej pieniędzy, niż wtedy, gdy kupię raz- dobrze i drogo. Ze sprzętem wędkarskim chyba jest podobnie.
Nie koniecznie oznacza to, że wędka czy kołowrotek za 50zł nie działa. Po prostu produkty droższe dają większy komfort, więcej frajdy, lepsze odczucia. Tak chyba jest ze wszystkim nie?
Na łóżku za 300zł też się można wyspać, nie trzeba takiego za 3000. Auto za 3000 robi to samo co te za 30000 ;) Jedzie, przewozi osoby i bagaże. Więc po co to wszystko? ;)

Wizerunek polskich firm "produkujących" sprzęt jest w pełni zasłużony i wypracowany przez lata. Być może coś się zmieniło, być może na lepsze. Ja tego nie wiem i nie mam ochoty sprawdzać. Dlaczego? Ano dlatego, że nie mam zaufania. Kupując stopery Jaxon, przypon wolframowy, żyłkę, czy też igłę ani razu nie byłem zadowolony i wszystko lądowało ostatecznie w koszu. Co z tego, że jedna rzecz kosztowała 1zł, a inna 5zł? I tak wyrzuciłem tą kasę do kosza. Gdy kupię stopery Drennan, czy żyłkę albo spławik, to dostaję produkt, z którego jest zadowolony i mam go do teraz. Stopery kosztują 2 albo 3x tyle co z Jaxona, cóż... widocznie tyle powinny kosztować by być dobre.
W moim wypadku dochodzi aspekt kołowrotkowy, zaglądałem do niejednego ;) "Polskie" produkty to chińszczyzna i to w najgorszym wydaniu, kiepskie materiały, łożyska, śrubki, plastik, przekładnie. Produkty lepsze, w wyższej cenie, nie odbiegają jakością od "uznanych" marek, ale też się nie wybijają - przynajmniej ja tak uważam. Kołowrotki z rodzimych firm, o dobrej opinii, to najzwyczajniej konstrukcja Ryobi lub Okumy oklejona polskimi logo i z inną korbką. W wielu wypadkach w takiej cenie co oryginał, a czasem i wyższej. Więc nie trafia do mnie argument, że polska marka oferuje lepszą rzecz za mniejsze pieniądze.
Odnośnie wędek nie wiem jak jest, w blank nie da się zajrzeć ;)
Mając na uwadze to, co napisałem powyżej, wiem dlaczego nie szukam w polskich firmach wędki, gdy chcę na jej zakup przeznaczyć 500zł...

Przeczytałem cały temat jeszcze raz, Czesiu nie sposób sie z
tobą  nie zgodzić. :beer: :thumbup:
Maciek

Offline Waldemar

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 137
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Koło nr 3 Rozwadów
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #331 dnia: 22.12.2017, 20:01 »
Cała ta dyskusja poszła w złym kierunku ale może to przez to że wiele osób nie może już jechać na ryby to jakoś emocje trzeba rozładować, szkoda tylko że doszło do osobistych uwag bo to zawsze źle wpływa na atmosferę.
Na szczęście udało mi się dzisiaj wyskoczyć na trzy godzinki na ryby wielkość płotek nie powalała ale na tą porę roku to radość była gdy szczytówki drgał choć trochę :D

Wesołych Świat dla całej załogi.

Offline Grace

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #332 dnia: 22.12.2017, 22:01 »
Jaka jest różnica między drogim a tanim feederem ?? Pewnie taka sama jak między drogim a tanim autem czy drogimi a tanimi butami..?? Czy da się jeździć tanim autem i chodzić w niedrogich butach..?? Oczywiście.! Ale o jakości,przyjemności i komforcie z użytkowania takich jakościowo towarów należy zapomnieć. Jest takie mądre powiedzenie : Ten kto kupuje tanio,ten dwa razy kupuje. Oczywiście jeśli kogoś nie stać narzeczy z wyższej półki,bo ma inne wydatki bardziej priorytetowe to nie należy mu czynić ztego powodu wyrzutów.Ale jeśli któś kupuje coś najtańszego,np wędkę,choć stać go na droższą,lepszą,to znaczy,że w wędkarstwie raczej nie o przyjemność z wędkowania mu chodzi...

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #333 dnia: 22.12.2017, 22:09 »
Słaba płeć miała odwagę zabrać głos w tym gorącym temacie.
Podziwiam odwagę :) i :thumbup: dla Ciebie abyś miała odwagę i chęci pytać i zabierać głos na forum.
Nie to, żeby było czego się bać, ale z podniesionym czołem wkraczasz na "forumowe wody" :D
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Waldemar

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 137
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Koło nr 3 Rozwadów
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #334 dnia: 22.12.2017, 22:12 »
Może właśnie więcej Pań złagodzi trochę dyskusję i zapobiegnie kłótniom ;)

Offline Grace

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #335 dnia: 22.12.2017, 22:28 »
Słaba płeć miała odwagę zabrać głos w tym gorącym temacie.
Podziwiam odwagę :) i :thumbup: dla Ciebie abyś miała odwagę i chęci pytać i zabierać głos na forum.
Nie to, żeby było czego się bać, ale z podniesionym czołem wkraczasz na "forumowe wody" :D
Nie zalogowałam się tu,żeby stać z boku i statystować,tylko po to,żeby zdobyć tu potrzebne informacje i zabierać głoś.Poza tym kobiety rzadko milczą jak są w pobliżu :D

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #336 dnia: 22.12.2017, 22:31 »
Słaba płeć miała odwagę zabrać głos w tym gorącym temacie.
Podziwiam odwagę :) i :thumbup: dla Ciebie abyś miała odwagę i chęci pytać i zabierać głos na forum.
Nie to, żeby było czego się bać, ale z podniesionym czołem wkraczasz na "forumowe wody" :D
Nie zalogowałam się tu,żeby stać z boku i statystować,tylko po to,żeby zdobyć tu potrzebne informacje i zabierać głoś.Poza tym kobiety rzadko milczą jak są w pobliżu :D

Powiedziałbym, że kobiety lubią dużo mówić, choć nie wszystkie :) ;) :flowers:
Jednak mówiących przy tym mądrze, jest tak samo mało, jak mężczyzn o takich samych cechach.
W tym panuje pełne równouprawnienie. :)

Ps. Żeby nie było wątpliwości to nie sugeruję, że mówisz głupio.
Bo tu zaraz rozpętam koleją burzę, przez błąd w interpretacji mych słów.
To była pochwała !
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Grace

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #337 dnia: 22.12.2017, 22:38 »
Tu się zgadzam

Offline Grace

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #338 dnia: 22.12.2017, 23:04 »
Pozwolę sobie jeszcze zabrać głos w tym temacie. Kobiety znają się na kupowaniu jak nikt,więc myślę,że mogę się tu trochę powymądrzać w tym wątku.Moje podejście do kupowania czegokolwiek,w tym również wędek jest bardzo proste.Najpierw zakładam sobie jakie cechy powinna spełniać rzecz,którą chcę kupić. W przypadku wędek są to : Dlugość,cw i ciężar.Te dostosowuję do łowisk na których będę kijaszek używała i rybostanu na który się nastawiam.Następnie idę do sklepu i "macam" ( ale okropne słowo ) :D wszystkie dostępne wędki,które mnie interesują.Wracam do domu i sprawdzam w sklepach internetowych czy aby te,które mi wpadły w oko nie są tańsze.Cześto bywa tak,że są i to niemało. Jaką firmę preferuje.?? Dla mnie ma to drugorzędne znaczenie. Najważniejsze jest to,żeby wędka spełniała moje oczekiwania.Pasowała mi.Dobrze leżała w dłoni. To,ze komuś odpowiada jakaś wędka to nie znaczy,że i mi przypasuje. Jak już wytypuję tą idealną dla mnie,to ją kupuję.Jeśli mam dylemat,którą wybrać,bo są dwie,trzy podobne parametrami,to biorą tej firmy,która ma najlepszy serwis.Jeśli taki kij jest droższy od tego z firmy z gorszym serwisem,to wolę dopłacić ale mieć pewność,że w razie czego nie będzie problemu. Sprowadzanie dyskusji w tym wątku do konfrontacji Jaxon - Drennan nie ma sensu.To upraszczanie tematu.Trochę demagogia.Trzeba indywidualnie oceniać asortyment każdej firmy,a nie całościowo,kierując się często stereotypami o danej firmie,nawet jeśli po części te są zasłużone. Bo takie podejście prowadzi właśnie do takiego finału dyskusji jak w tym wątku...

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 958
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #339 dnia: 22.12.2017, 23:28 »
Tak się zastanawiałem nad samymi wędkami ...
Mam ich kilkanaście ale sporo dostałem, nie kupiłem.
Kupując w zasadzie zawsze kierowałem się 2 parametrami: ceną i przydatnością, nie patrzyłem na to czy mi się podobają.
Pierwszy raz w życiu 18.12.2017 zamówiłem 2 wędki, które mi się naprawdę podobały ...
Tyle, że w Duxonie, jeszcze nie doszły, mam nadzieje, że dojdą ...

PS: wiem ile kosztują buty i torebki żony, jedynie nie rozumiem po co są Żonie potrzebne takie ich ilości ...
Tak jak Ona nie rozumie po co znowu jedziesz na :fish:, przecież byleś już tydzień temu ... ;)
;)

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #340 dnia: 22.12.2017, 23:30 »
Pozwolę sobie jeszcze zabrać głos w tym temacie. Kobiety znają się na kupowaniu jak nikt,więc myślę,że mogę się tu trochę powymądrzać w tym wątku.Moje podejście do kupowania czegokolwiek,w tym również wędek jest bardzo proste.Najpierw zakładam sobie jakie cechy powinna spełniać rzecz,którą chcę kupić. W przypadku wędek są to : Dlugość,cw i ciężar.Te dostosowuję do łowisk na których będę kijaszek używała i rybostanu na który się nastawiam.Następnie idę do sklepu i "macam" ( ale okropne słowo ) :D wszystkie dostępne wędki,które mnie interesują.Wracam do domu i sprawdzam w sklepach internetowych czy aby te,które mi wpadły w oko nie są tańsze.Cześto bywa tak,że są i to niemało. Jaką firmę preferuje.?? Dla mnie ma to drugorzędne znaczenie. Najważniejsze jest to,żeby wędka spełniała moje oczekiwania.Pasowała mi.Dobrze leżała w dłoni. To,ze komuś odpowiada jakaś wędka to nie znaczy,że i mi przypasuje. Jak już wytypuję tą idealną dla mnie,to ją kupuję.Jeśli mam dylemat,którą wybrać,bo są dwie,trzy podobne parametrami,to biorą tej firmy,która ma najlepszy serwis.Jeśli taki kij jest droższy od tego z firmy z gorszym serwisem,to wolę dopłacić ale mieć pewność,że w razie czego nie będzie problemu. Sprowadzanie dyskusji w tym wątku do konfrontacji Jaxon - Drennan nie ma sensu.To upraszczanie tematu.Trochę demagogia.Trzeba indywidualnie oceniać asortyment każdej firmy,a nie całościowo,kierując się często stereotypami o danej firmie,nawet jeśli po części te są zasłużone. Bo takie podejście prowadzi właśnie do takiego finału dyskusji jak w tym wątku...

Chyba „spacja” Ci wysiadła.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #341 dnia: 22.12.2017, 23:41 »
Tak się zastanawiałem nad samymi wędkami ...
Mam ich kilkanaście ale sporo dostałem, nie kupiłem.
Kupując w zasadzie zawsze kierowałem się 2 parametrami: ceną i przydatnością, nie patrzyłem na to czy mi się podobają.
Pierwszy raz w życiu 18.12.2017 zamówiłem 2 wędki, które mi się naprawdę podobały ...
Tyle, że w Duxonie, jeszcze nie doszły, mam nadzieje, że dojdą ...

PS: wiem ile kosztują buty i torebki żony, jedynie nie rozumiem po co są Żonie potrzebne takie ich ilości ...
Tak jak Ona nie rozumie po co znowu jedziesz na :fish:, przecież byleś już tydzień temu ... ;)


A to ciekawe Mireczku co piszesz.
Kupując nie kierowałeś się wcześniej tym, czy ci się podobają ?
Rozumiem, że męski umysł kieruje się przede wszystkim tymi cechami dokonując wyboru - czyli przydatność/ zadaniowość, trwałość i spełnienie kryteriów cenowych.
Ale tak zupełnie pominąłeś wcześniej aspekt estetyczny - design ?
Rozumiem to, w końcu też jestem mężczyzną, ale nie kupiłbym chyba czegoś co by mi się nie podobało od strony wizualnej. No chyba, że to byłaby betoniarka, piec c.o czy inne takie.

Jednak nasz sprzęt, wyposażenie -  fajnie gdy jednak cieszy oko. :)

Co do pogrubionego fragmentu - my jesteśmy z Marsa, ona jest z Wenus i ciężko czasem znaleźć wspólny język :)
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 958
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #342 dnia: 22.12.2017, 23:49 »
Kupując nie kierowałeś się wcześniej tym, czy ci się podobają ?
Rozumiem, że męski umysł kieruje się przede wszystkim tymi cechami dokonując wyboru - czyli przydatność/ zadaniowość, trwałość i spełnienie kryteriów cenowych.
Ale tak zupełnie pominąłeś wcześniej aspekt estetyczny -  design ?
Rozumiem to, w końcu też jestem mężczyzną, ale nie kupiłbym chyba czegoś co by mi się nie podobało od strony wizualnej. No chyba, że to byłaby betoniarka, piec c.o czy inne takie.
Jednak nasz sprzęt, wyposażenie -  fajnie gdy jednak cieszy oko.


-----> ano tak było jak napisałem, ----> na szczęście łowione :fish: trzymały zazwyczaj poziom design (przynajmniej w ostatnich paru latach ;) )
;)

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #343 dnia: 22.12.2017, 23:54 »
Co jak co, ale ryby na design nie patrzą :D
Im jest to zupełnie obojętnie, czy to bambusik, czy lśniący perłowy lakier na wędce.
Perłowy lakier :P dobrze, że nie metalik :D
Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Drogi feeder vs tani feeder - gdzie zauważę różnicę?
« Odpowiedź #344 dnia: 23.12.2017, 00:30 »
Jak dla mnie, to jest to wynik frustracji, kompleksów czy też przewrażliwienia autora na punkcie własnego stanu posiadania. Tak jakby na siłę próbował we mnie zmienić nastawienie do firmy J. lub też wywołać poczucie winy/ wyrzuty sumienia, ze względu na to, że mam droższy sprzęt, lub też innej marki.
Zresztą na 3 lub 4 stronie tego wątku zaczęło mi chodzić to po głowie, że dyskusja zmierza w tą stronę.
Cześku, nie daj się! Jesteś bardzo cenionym użytkownikiem tego forum. Mnie jest przykro, że przez parę niezbyt mądrych wpisów będziesz obawiał się pisać na forum. Wiem, jak to jest, bo sam często tak mam, odkąd forum się rozrosło. Nie jestem tak dobrym wojownikiem, jak Lucjan :)
Nie może być tak, że wartościowi użytkownicy będą bali się pisać o tym, że posiadają lepszy i/lub droższy sprzęt, że mają frajdę z łowienia w dresie Prestona lub czapeczce Daiwy. To też są elementy naszego hobby i jeśli dają nam radość, to wcale nie musi to oznaczać, że ktoś jest nieskromny. W tym kraju tak to chyba często bywało i nadal bywa. Narciarza w stroju Salomona też najlepiej jest nazwać snobem :) Lepiej do pracy jeździć maluchem, a mercedesa mieć w garażu, bo co by inni powiedzieli! Na tym forum nikt nigdy nie naśmiewał się z wędkarzy operujących tańszym sprzętem, więc wspomniane wcześniej słabe komentarze są wynikiem tylko i wyłącznie jakichś osobistych pobudek, przeżyć i interpretacji ich autorów.
Ogólnie podjęliśmy decyzję o zaostrzeniu działań mających na celu poprawę atmosfery na forum. Z niektórymi osobami nigdy nie będziemy nadawać na tych samych falach... Ciebie z naszego domu nie wypuścimy ;)
Pozdrawiam
Mateusz