Autor Wątek: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej  (Przeczytany 20144 razy)

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #90 dnia: 28.02.2018, 18:54 »
Nic nie stoi na przeszkodzie żeby pzw zrobiło towarzyskie zawody na komercji.
Więc po jaką cholerę mam należeć do PZW skoro na zawody będę musiał uderzać na komercję?
 :facepalm:
Adam

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 902
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #91 dnia: 28.02.2018, 23:46 »

Myślę że trochę przesadzasz, bo cel jest dla wszystkich ten sam - ZDECYDOWANA POPRAWA RYBOSTANU W NASZYCH WODACH!
Ale dróg do jego realizacji jest bardzo wiele.
Można to robić radykalnie, tak jak wiele osób na forum postuluje. Ale to zazwyczaj na postulatach się skończy, bo większość ludzi w kołach zawsze jest po środku i nawet jeżeli z częścią postulatów się zgodzą, to reszta jest nie do zaakceptowania i basta.
Ale można też powoli wprowadzać sensowne rozwiązania, które mimo utyskiwania i biadolenia betonowej części są jakoś przepychane.
Popatrz na nasz okręg. Jest nowy ogarnięty prezes i nagle udało się wprowadzić wymiary górne, odcinki no-kill, kolejne chyba mają być sensowne limity. Ale to wszystko dzieje się dlatego, że nikt nie narzuca hardcorowych obostrzeń, tylko powoli działa ku polepszeniu stanu wód. I nawet rozmawiając z kilkoma starszymi wędkarzami dało się zauważyć, że to ich tak strasznie nie boli. Bo jest takie wyśrodkowane - on sobie tą rybkę dalej może zabrać, a że już nie każdą to jakoś to przeboleje. Zresztą sami widzą że ryby jest mniej, cześć nawet wie czemu:) Do tego mamy bardzo prężnie działającą SSR która tego pilnuje.
Dla mnie tędy droga, bo mentalność trzeba zmieniać małymi kroczkami, a nie waleniem po głowie górnolotnymi hasłami i setkami zakazów. Bo jak nie od dzisiaj wiadomo, zbytnie przykręcanie śruby powoduje tylko bunt i daje efekty odwrotne od zamierzonych.

Zgadzam się z tym co piszesz, aczkolwiek nie uważam, że da się coś naprawić, bez zmian prawnych, bez większych zarybień, bez odbudowy stad tarłowych. Maciek słusznie pisał, że w okręgu bielskim dawniej szło do wody o wiele więcej ryby, teraz zaś zaledwie skromna tego część. Trudno odbudować coś przy takim układzie. To tak, jakbyś chciał pomimo chęci wielkich i zapału, przytyć na diecie 1500 kalorii. Po prostu jest to mało prawdopodobne. Nie zmieni się wiele, dopóki nie obali się dyktatu zrównoważonej gospodarki rybackiej, dopóki PZW kierują ludzie, którzy nie chcą prawdziwych zmian, ale trwania tego co jest teraz.

Kilka lat temu myślałem podobnie jak Ty, teraz jednak widzę, że to zbyt mało. Nawet odcinki no kill wiele nie musza zmienić. Ja łowię na 'dzikiej' wodzie, jakby rzekł Pyza, i mam odcinki, gdzie o rybę trudno, choć nikt jej nie zabiera. Zrobienie więc czegoś na rzece, kanale wcale nie musi dać wielkich i spektakularnych efektów, a takie Dzierżno Duże, pomimo pięknych ryb, może okazać się problemem z racji swojej popularności (brak miejsca, dużo śmieci chociażby).

Czy naprawdę żądanie, aby PZW realizowało wędkarskie cele, to tak wiele? Według mnie nie, żądamy tak naprawdę normalności, wydajności, wierności dla wędkarskich interesów. Dlaczego my, wędkarze, mamy kombinować co trzeba robić aby wody były 'rybne'? Za co płaci się naukowcom, włodarzom PZW? Dlaczego Czesi mają takie wody a my nie?

Ja w ogóle nie uważam, aby zaczynać od zakazów. Dla mnie podstawową rzeczą jest działanie dla dobra ogółu, i tutaj optowałbym za zwiększeniem zarybień, za waleniem karpia do wody w specjalnych miejscach, kilka razy do roku, tak aby limitować zabieranie ryb na innych wodach. Tutaj każdy ma zyskać, zwykły wędkarz tez musi poczuć zmianę, nie ma mowy o dyktacie no kill. Ale jeżeli prezes PZW mówi, ze nie da się więcej zarybiać, mając na myśli, że to koniec i kropka, bo tak stanowią przepisy, to jest problem, nieprawdaż? Bo są to złe przepisy, wszystkie wody w Polsce są zdegradowane, nawet trudno o wyjątki potwierdzające regułę :)
Lucjan

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 902
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #92 dnia: 01.03.2018, 00:25 »
Hehe jest nieźle
Zamiast tworzyć jakąś sekte pisarzy z ,,liderem" :D
Zacznijcie tak po ludzku współpracować z tym pzw jeżeli chcecie coś osiągnąć. To też są ludzie którym zależy na tym żeby po prostu pojechać nad wode i sobie połowić ryb czy czy spotkać się na zawodach. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby pzw zrobiło towarzyskie zawody na komercji czy wogóle coś podobnego. Tylko ktoś to musi zrobić realnie, fizycznie. Jest tu kilka osób które coś robią w tym pzw i zamiast to wykorzystać do osiągnięcia swoich celów wolicie sie z nimi przepychać na zdanie które właściwie obie strony mają takie same. Zamiast atakować współpracujcie, nie masz dobrej pozycji to nie zaatakujesz, możesz sobie co najwyżej pokrzyczeć  z tyłu. Głupie podejście macie do tematu. Właściciwie to uważam że jesteście zwyklą amatorką 8) :D

Co to znaczy współpracować z PZW? Ja jestem w PZW, nie jestem kosmitą, więc nie uważaj mnie za 'ciało obce'. Ja i wielu innych to część PZW :)

Teraz napisz mi, jak mam osiągnąć swoje cele współpracując z PZW. Napisz mi, jak zrobić aby ryby były w wodzie PZW, bez robienia jej wodą no kill. Usłyszę, że się nie da, że wędkarze oszukują, że nie ma kasy na SSR i inne rzeczy. Mam odwalać jakąś pantomimę, po co? Aby za 5 lat stwierdzić, że biczowanie wód związkowych to sadomasochizm? Mam co robić? Wychwalać związek, że jest?

Jaki jest sens, aby PZW robiło zawody na komercjach? Czy nie rozumiesz, że podstawowym problemem jest to ze z PZW odpływa cały czas sporo ludzi, zwłaszcza tych wartościowych, zostają ci, którym karta się zwraca? Rozumiesz, że przy rozwoju komercji i braku podobnej oferty ze strony PZW ten odpływ będzie coraz większy? Uważasz, że takie podejście jakie tu zaprezentowałeś, to dbanie o PZW i jego przyszłość? Napisz proszę,  na co liczysz? Nie widzisz, że proponujesz, aby ludzie się angażowali i ładowali masę energii w coś, co nie działa? Ci na górze odcinają kupony od pracy takich ludzi właśnie, nie mają wiele do zaproponowania tak naprawdę, liczą, że wszystko będzie jak dawniej, czyli kasa z sieciowania Mazur, zasilająca budżet ZG, kombinacje rybackie w okręgach, i ogólnie złe prawo, degradujące polskie wody. PZW musi mieć dobrą ofertę aby przyciągać ludzi, a ta oznacza rybne łowiska. To jest podstawą wszelkich podstaw, która musi być realizowana w pierwszym rzędzie, I drugim :)

Kamukieros, czy zauważyłeś, aby prezes lub inne włodarze PZW, podjęli dyskusję odnośnie złego systemu gospodarki jaki mamy w Polsce, niedziałających operatów? Jesteś w stanie obiecać komuś, że będzie lepiej, jeżeli dalej będzie to co teraz? Od ponad dwudziestu lat jest z roku na rok coraz gorzej, i co, nagle stanie się 'światłość'? Dla mnie taki pisanie to zwykłe obiecanki cacanki, nic więcej. Obietnice bez pokrycia, nielogiczne. Jakbyś miał kogoś przekonać, aby zainwestował w takie coś pieniądze, to nie znalazłbyś wielu chętnych, bo to oznaczałoby być zwykłym frajerem. Płacić co roku coraz więcej, za coraz mniej i 'działać'... Sorry, ale Cię rozczaruję - to nie zda nigdy egzaminu. Namawianie ludzi w ogóle do czegoś takiego jest niemoralne :)

OK, rozumiem, że razi Cię moja osoba, ale proponuję, abyś odniósł się do tego, co napisałem, i odpowiedział mi, dlaczego obiecujesz poprawę poprzez działanie wspierające władze PZW? Przecież to nie wypali, to są gruszki na wierzbie. Napisz, na co liczysz, z tą samą polityką związku co teraz. Na rozwój? Jak i gdzie? Masz jakieś podstawy do optymizmu? Są jakieś okręgi, gdzie jest wielka poprawa (nie bierzmy pod uwagę okręgu opolskiego, realizującego odmienną politykę i mającego korzystną proporcję ilości wędkarzy do ilości wód). Mamy okazać huraoptymizm bo jest PZW, bo jesteśmy potęga w spławiku, bo co jeszcze? Sorry Batory, ale tutaj musi być spełniona podstawa pewnej umowy, jaką jest coś za coś. Ludziom trzeba zaoferować coś normalnego, Ty zaś zachęcasz do niemoralnej propozycji. Płaćmy, angażujmy się i działajmy, choć szanse na sukces są takie jak na szóstkę w Lotto.

Przepraszam, jeżeli uraził Cie mój ton wypowiedzi, ale chyba trzeba tak pisać, aby dyskusja była merytoryczna, bez wizji 'szklanych domów'. Zapewniam, że jesteśmy jedynym takim krajem w Europie, z taką organizacją i z taką 'gospodarką' wodami. Teoretycznie wszystko dla wędkarzy, ale jak się przyjrzeć temu z bliska, to wędkarz jest zasłona dymną, dla tych, co maja dobre posadki, i dobrze im tak jak jest teraz, bez żadnych zmian.
Lucjan

Offline kamukieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 11
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #93 dnia: 01.03.2018, 08:42 »
Masz wypowiedzi 1000 wędkarzy na forum ,gazetke internetową i ty nie wiesz co masz robić.
Zbierz swoje i innych wypowiedzi w całość i wyślij maila do pzw do okręgów, do kół. Do tego gazetka, trochę zdjęć z tego roku z brzanami z anglii, jakieś relacje z zawodów komercyjnych i zobacz czy ktoś ci odpisze. Raz w miesiącu taki liścik z materiałami możesz wysyłać.
Tylko jak zaczniesz od ,,Ty ...uju prezesie zamiast kasy na sport ma być kasa na zarybianie karpiem bo ja chce łapać na metode za darmo na wodzie pzw" to szans nie macie żadnych na nic.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #94 dnia: 01.03.2018, 08:45 »
Nie No. Serio? Tak serio, Serio? Ma Tak nie pisać? Nie wiem, w jakim towarzystwie się obracasz na codzień, ale tu raczej nie trzeba nikomu tego tłumaczyć.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 747
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #95 dnia: 01.03.2018, 08:54 »
Masz wypowiedzi 1000 wędkarzy na forum ,gazetke internetową i ty nie wiesz co masz robić.
Zbierz swoje i innych wypowiedzi w całość i wyślij maila do pzw do okręgów, do kół. Do tego gazetka, trochę zdjęć z tego roku z brzanami z anglii, jakieś relacje z zawodów komercyjnych i zobacz czy ktoś ci odpisze. Raz w miesiącu taki liścik z materiałami możesz wysyłać.
Tylko jak zaczniesz od ,,Ty huju prezesie zamiast kasy na sport ma być kasa na zarybianie karpiem bo ja chce łapać na metode za darmo na wodzie pzw" to szans nie macie żadnych na nic.

Proponuję, żebyś wrócił ze swoimi pomysłami i podpowiedziami na swoje podwórko. Naprawdę :facepalm: Wiedzę na temat sytuacji masz zerową, ale szabelką machasz zawzięcie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #96 dnia: 01.03.2018, 09:00 »
Masz wypowiedzi 1000 wędkarzy na forum ,gazetke internetową i ty nie wiesz co masz robić.
Zbierz swoje i innych wypowiedzi w całość i wyślij maila do pzw do okręgów, do kół. Do tego gazetka, trochę zdjęć z tego roku z brzanami z anglii, jakieś relacje z zawodów komercyjnych i zobacz czy ktoś ci odpisze. Raz w miesiącu taki liścik z materiałami możesz wysyłać.
Tylko jak zaczniesz od ,,Ty huju prezesie zamiast kasy na sport ma być kasa na zarybianie karpiem bo ja chce łapać na metode za darmo na wodzie pzw" to szans nie macie żadnych na nic.



Nie wiem czy się śmiać, czy płakać? Nawet nie ma co komentować :facepalm:

Offline maszek95

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 178
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Starogard Gdański
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #97 dnia: 01.03.2018, 09:03 »
Masz wypowiedzi 1000 wędkarzy na forum ,gazetke internetową i ty nie wiesz co masz robić.
Zbierz swoje i innych wypowiedzi w całość i wyślij maila do pzw do okręgów, do kół. Do tego gazetka, trochę zdjęć z tego roku z brzanami z anglii, jakieś relacje z zawodów komercyjnych i zobacz czy ktoś ci odpisze. Raz w miesiącu taki liścik z materiałami możesz wysyłać.
Tylko jak zaczniesz od ,,Ty huju prezesie zamiast kasy na sport ma być kasa na zarybianie karpiem bo ja chce łapać na metode za darmo na wodzie pzw" to szans nie macie żadnych na nic.
I co myślisz, że jak powysylado pzw zdjęcia pięknych Brzan, linow itp. Z Anglii, to nagle ktoś tam otworzy oczy i stwierdzi,że rzeczywiście u nas jest kicha? Przecież oni twierdzą, że u nas ryba jest tylko my nie potrafimy jej złowić. Po drugie nie rozumiem co masz na myśli,Prze łowienie za darmo na wodach pzw. Przecież oplacam wszystkie składki to jakie to łowienie za darmo? A po trzecie śmieszy mnie gdy pzw ma tyle pięknych wód a zawody ma robić na komercji bo u nas nie ma ryb. Chociaż jak już mówiłem podobno są, tylko mu nie potrafimy ich łowić.
Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić!

Offline kamukieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 11
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #98 dnia: 01.03.2018, 09:05 »
A wy jaki macie pomysł piza pisaniem na forum?

Chub

  • Gość
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #99 dnia: 01.03.2018, 09:09 »
kamukieros

Częsty ton wypowiedzi  "polskiej młodzieży " :facepalm:
Rozłóżmy ją na czynniki:

Z jednej strony daje dobre rady

" Tylko jak zaczniesz od ,,Ty huju prezesie zamiast kasy na sport ma być kasa na zarybianie karpiem bo ja chce łapać na metode za darmo na wodzie pzw" to szans nie macie żadnych na nic "

a z drugiej sam nie szanuje drugiej osoby pisząc ty zamiast Ty i do tego tonem rozkazującym.

Ale na pewno akurat pisał z telefonu na szybko i akurat w tym jednym miejscu zamiast Ty było ty :-\

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 747
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #100 dnia: 01.03.2018, 09:09 »
A wy jaki macie pomysł piza pisaniem na forum?

Żadnych. I pozwól, że będziemy dalej sobie pisać. Nikt Ci nie każe czytać. Czego zresztą nie robisz, skoro takie rzeczy wypisujesz.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #101 dnia: 01.03.2018, 09:20 »
Takim delikwentom najlepiej nie odpisywać. Ponieważ otrzymał tyle odpowiedzi na swoje infantylne wpisy, musi się czuć dowartościowany. Będzie dalej drążył temat, w którym nic nie powiedział.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline kamukieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 68
  • Reputacja: 11
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #102 dnia: 01.03.2018, 09:30 »
Czyli poza pisaniem na forum nic nie robicie aby było wam lepiej.
Czyli taki matchless co pisze że pracuje z dzieciakami robi więcej niż całe te forum. To ile wy jesteście warci?


Mam jeden jeszcze pomysł napiszcie  do PISu że byli komuniści was okradają. Poważnie.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 442
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #103 dnia: 01.03.2018, 09:46 »
Czyli poza pisaniem na forum nic nie robicie aby było wam lepiej.
Czyli taki matchless co pisze że pracuje z dzieciakami robi więcej niż całe te forum. To ile wy jesteście warci?


Mam jeden jeszcze pomysł napiszcie  do PISu że byli komuniści was okradają. Poważnie.

Chyba zapomniałeś dziś wciagnąć dawki leków....
Dlaczego NAS obrażasz....
I co ty człowieczku wiesz o nas...
Skoro takie sady stawiasz....
Maciek

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 235
  • Reputacja: 80
Odp: Przełomowy wyrok NSA w kwestii racjonalnej gospodarki rybackiej
« Odpowiedź #104 dnia: 01.03.2018, 10:09 »
Czyli poza pisaniem na forum nic nie robicie aby było wam lepiej.
Czyli taki matchless co pisze że pracuje z dzieciakami robi więcej niż całe te forum. To ile wy jesteście warci?


Mam jeden jeszcze pomysł napiszcie  do PISu że byli komuniści was okradają. Poważnie.


Co ma PIS do tego,co ty wypisujesz.Najlepiej zmień forum.