Autor Wątek: Rekordowy Karp 33 kg - Wpuszczony na Komercję  (Przeczytany 14132 razy)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Rekordowy Karp 33 kg - Wpuszczony na Komercję
« dnia: 04.04.2015, 18:46 »
JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH KARPI W POLSCE O WADZE 33 KG TRAFIŁ DZIŚ DO ŁOWISKA JAROSŁAWKI. Z Tego co się orientuje kto złowi tą bestie ma nagrodę w wysokości 1000 zł. :). Łowisko mieści się około 30 km od mojej miejscowości i zjeżdżają się tam ludzie z całej Polski. w Maju odbędzie się tam Top Master Cup of Lake Jarosławki. :)

Krzysztof

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 955
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Rekordowy Karp 33 kg - Wpuszczony na Komercję
« Odpowiedź #1 dnia: 04.04.2015, 18:49 »
A łowisz tam czasem?
;)

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rekordowy Karp 33 kg - Wpuszczony na Komercję
« Odpowiedź #2 dnia: 04.04.2015, 19:00 »
Byłem kilka razy ale nie na profesjonalnym Łowisku ,gdzie trzeba mieć mate, środek do smarowania ukuć od haka itp. Byłem na tym co można łowić mniejsze egzemplarze Karpia, na tym profesjonalnym to są sztuki od 10 kg w górę bodajże.
Krzysztof

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 836
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Rekordowy Karp 33 kg - Wpuszczony na Komercję
« Odpowiedź #3 dnia: 04.04.2015, 19:08 »
Kontrowersyjna sprawa... Rynek handlu karpiem 'łowiskowym' w Polsce istnieje, nie ma co ukrywać. RAPR jest tak skonstruowany, że łowiąc rybę teoretycznie można ją zabić. Lepiej więc już ją wpuścić gdzie indziej. Ale handel znowu też jest zabroniony. I jeżeli ktos odławia ryby aby je sprzedawać...

Jakby nie patrzeć - są plusy i minusy takiego postępowania. Troche to niesmaczne...
Lucjan

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rekordowy Karp 33 kg - Wpuszczony na Komercję
« Odpowiedź #4 dnia: 04.04.2015, 19:15 »
Nie zawsze, wszystko to co robi człowiek ma same plusy...

Krzysztof

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 836
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Rekordowy Karp 33 kg - Wpuszczony na Komercję
« Odpowiedź #5 dnia: 04.04.2015, 19:24 »
Najgorzej czują się wędkarze, którym takiego karpia ktoś 'zaiwanił' z łowiska... I jeszcze jedno... W UK handel karpiem tez istnieje, ale jest to proceder, gdyż ryb zabierac nie wolno. Jako ciekawostke podam fakt, że takie sztuki powyżej 20 kg kosztuja od kilkuste funtów az po tysiąc, póltorej, może i więcej. 1000 PLN za tego olbrzyma wygląda blado ;D
Lucjan

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rekordowy Karp 33 kg - Wpuszczony na Komercję
« Odpowiedź #6 dnia: 04.04.2015, 19:26 »
Hmm ja podejrzewam że był hodowany w prywatnym akwenie gdzie specjalnie tuczony był, by potem go sprzedać.
Krzysztof

Grzes77

  • Gość
Odp: Rekordowy Karp 33 kg - Wpuszczony na Komercję
« Odpowiedź #7 dnia: 04.04.2015, 19:26 »
...Łowisko mieści się około 30km od mojej miejscowości i zjeżdżają się tam ludzie z całej Polski...

Też tam byłem, tylko mam ponad 600km, to był zlot z innego forum. Przez dwie doby w kilka (chyba 8 ) ekip było złowione 23 karpie, z czego 21 na kulki mojego wyrobu, z czego 15 szt karpi o łącznej masie 107kg złowiłem w parze z moim bratem ciotecznym, z czego znów on więcej niż ja, ale to tak na marginesie.
Napisałem to powyżej, by odnieść się do tego łowiska. Już tam mieli karpia ponad 30kg, chodzi mi o Maxa, który wiecie jak się tam rozwijał ?
To czysta reklama i haczyk na wędkarzy, Max jest sporo mniejszy, ciekaw jestem kto ważył tą rybę. Jarosławki to nie takie całkiem łatwe łowisko, jak się nie ma pływadełka i nie dotrze się zestawem daleko w rowek, to ciężko połowić. My z bratem ciotecznym pierwszy dzień mieliśmy kilka sztuk, tak naprawdę zaczeliśmy łowić, gdy użyliśmy pontonu i Daniel wywoził zestawy daleko i sypał tam kulki i zanętę.
Mnie jakoś już takie reklamy nie ruszają i chyba już nie poświęcę czasu i środków na taki wyjazd, bo podobne łowiska są bliżej. Nie trzeba jeździć kilkaset kilometrów by połowić, a tego karpia trafić, to będzie wielka loteria i wątpię, by go złowić na typowej zasiadce.
Co do handlu karpiem, to szkoda gadać. Są karpiarze noszący napisy na koszulkach złów i wypuść, tylko nie dopisują, że za kasę w innym łowisku, żenada.

grzesiek76

  • Gość
Odp: Rekordowy Karp 33 kg - Wpuszczony na Komercję
« Odpowiedź #8 dnia: 04.04.2015, 19:31 »
Jaką powierzchnię ma ten zbiornik Jarosławki?

Grzes77

  • Gość
Odp: Rekordowy Karp 33 kg - Wpuszczony na Komercję
« Odpowiedź #9 dnia: 04.04.2015, 19:34 »
Z tego co pamiętam to coś ok. 10 ha, duże łwisko, ma jeszcze mniejsze głębsze zbiorniki pod inne ryby.

Offline Baranowski Tomasz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 217
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Rekordowy Karp 33 kg - Wpuszczony na Komercję
« Odpowiedź #10 dnia: 04.04.2015, 19:35 »
 
1000 PLN za tego olbrzyma wygląda blado ;D

Podejrzewam ,że nie chodzi o to że ten olbrzym zostanie zabity po złowieniu ,a łowca dostanie 1000zl a o samo złowienie.
Szczęściarz dostaje 1000 zł , a ryba wraca z powrotem do wody ,nie róbmy z Polaków barbarzyńców.

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rekordowy Karp 33 kg - Wpuszczony na Komercję
« Odpowiedź #11 dnia: 04.04.2015, 19:38 »
1000 PLN za tego olbrzyma wygląda blado ;D

Podejrzewam ,że nie chodzi o to że ten olbrzym zostanie zabity po złowieniu ,a łowca dostanie 1000zl a o samo złowienie.
Szczęściarz dostaje 1000 zł , a ryba wraca z powrotem do wody ,nie róbmy z Polaków barbarzyńców.

No właśnie, zabicie żywej reklamy byłby dziwne.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

grzesiek76

  • Gość
Odp: Rekordowy Karp 33 kg - Wpuszczony na Komercję
« Odpowiedź #12 dnia: 04.04.2015, 19:42 »
10ha to nie jest dużo. Nie wiem czy ryba ta miała już styczność z hakiem, ale i tak po wpuszczeniu do nowego zbiornika, będzie relatywnie łatwa do zlowienia.
Broń boże nie próbuje się kreować na dobrego karpiarza, bo nim nie jestem. Ale złowienie tej ryby w tym zbiorniku i okolicznościach to kwestia max tygodniowej, dobrze przygotowanej zasiadki przy dobrej pogodzie. Ryba będzie na 200% złowiona w tym sezonie.

No chyba że łowisko jest trudne, w sensie zaczepów. I hol technicznie jest bardzo trudny..to już oddzielna sprawa. Ale sprowokowanie tego olbrzyma do pierwszego brania, nie będzie trudne.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 836
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Rekordowy Karp 33 kg - Wpuszczony na Komercję
« Odpowiedź #13 dnia: 04.04.2015, 19:47 »
Ja nie opisałem o zabijaniu. Łowisko komercyjne w UK (sa takie) za karpia 20 kg zapłaci z 1000 funtów, żywego oczywiście...
Jeżeli ważyłby 70 lb to spodziewałbym się ceny kilkukrotnie wyższej.
Lucjan

Grzes77

  • Gość
Odp: Rekordowy Karp 33 kg - Wpuszczony na Komercję
« Odpowiedź #14 dnia: 04.04.2015, 19:54 »
10ha to nie jest dużo.

Ciekawa opinia odnośnie prywatnych wód. Łowiłem na kilku w Polsce i jak do tej pory Jarosławki były największym zbiornikiem prywatnym na jakim miałem przyjemność wędkować. Wiem, że są większe prywatne łowiska w naszym kraju, ale to łowisko nie jest małe. Do tego środkiem idzie rowek z różnymi patykami, zwadami, ryby w zasadzie w większości tam siedzą i złowienie nie jest wcale takie łatwe. Taki karp to nie siusiek z zarybień PZW, może się dać podejść kilka razy w tym roku, nie mówię, że nie, ale sama reklama przyciągnie pseudo fachmanów i nabiją kiesę wystarczająco właścicielom.