Autor Wątek: Feeder Klub Kajman Wrocław  (Przeczytany 228707 razy)

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Klub Krokodyl Wrocław
« Odpowiedź #555 dnia: 02.06.2015, 20:26 »
Dobra niech Ci będzie ale gdy nas jest kilkunastu ,przed zawodami powinna być możliwość zmian
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Klub Krokodyl Wrocław
« Odpowiedź #556 dnia: 02.06.2015, 20:32 »
 hmm, jeśli masz wędkę do spoda i naprawdę masz chęć podać to spodem, rakietą ,spombem. możemy o tym pogadać przed zawodami w niedzielę.

 ale możemy zrobić test:

 każdy po 3 litry zanęty, każdy wędka feederowa

 ja koszyk ( szklanka) 7cm na 5cm Ty (rakieta ,spod,spomb) i zobaczymy kto szybciej ,celniej i ciszej poda zanęte ;)

 Staszku myślę,ze ten pkt. regulaminy jest przemyslany ( może się mylę) tak jak mówię do przedyskutowania

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Klub Krokodyl Wrocław
« Odpowiedź #557 dnia: 02.06.2015, 20:34 »
Nie da rady,zamówiłem spomba i jeszcze nie dotarł zostanę przy koszyczku ;D
Staś
Klasyczny Feeder

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Klub Krokodyl Wrocław
« Odpowiedź #558 dnia: 02.06.2015, 20:46 »
Baner ok.
Staś
Klasyczny Feeder

Offline wadziol

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Klub Krokodyl Wrocław
« Odpowiedź #559 dnia: 03.06.2015, 07:29 »
Baner Ok .Co do Spomba to uważam ze mniej hałasuje od dużego koszyka a swietnie sie nim podaje ( przetestowałem kilka razy) male kulki zanety w łowisko .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Marcin
Matrix Team Poland / FKK Wrocław

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Klub Krokodyl Wrocław
« Odpowiedź #560 dnia: 03.06.2015, 08:18 »
  Przedyskutujemy sposoby nęcenia przed zawodami jak będzie Nas większość.

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Klub Krokodyl Wrocław
« Odpowiedź #561 dnia: 03.06.2015, 11:11 »
Tak wtrącę parę groszy ...
Na zawodach spławikowych tyczkarze siedzą obok siebie co kilka metrów i walą do wody potężne kule. Po sygnale nęcenia jest kocioł a i tak nieźle łowią zaraz po tym.
Wy raczej koszykami rakietami i czym tam jeszcze nie zrobicie takiej zadymy.
Z drugiej strony faktem jest że na odrze można liczyć na większego klenia i inne gatunki które są ostrożne i tu warto by było zachować ciszę i spokój. Ale jak ktoś sobie chce przepłoszyć taką rybę to jego sprawa - najwyżej nie wygra :)
 

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Klub Krokodyl Wrocław
« Odpowiedź #562 dnia: 03.06.2015, 11:27 »
 Wiekszość będzie za RAKIETAMI SPODAMI etc. nie ma problemu :) z tym,że ten regulamin jest przygotowywany, pod IMPREZĘ na kolejne lata.

  Po drugie, dłubanie drobnicy na feederze też daje efekty. Ale to nie spławik.

  W zawodach spławikowych nęcenie GRUBE jest tylko przed rozpoczęciem zawodów i wyobraź sobie,że wchodzą Ci w łowisko np. stado LESZCZY a trzech Twoich sąsiadów nie ma ryby i ODPALAJA RAKIETY aby "ściągnąć " sobie rybę. Jkai jest efekt ?? :-X

Offline wadziol

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Klub Krokodyl Wrocław
« Odpowiedź #563 dnia: 03.06.2015, 11:33 »
Wiekszość będzie za RAKIETAMI SPODAMI etc. nie ma problemu :) z tym,że ten regulamin jest przygotowywany, pod IMPREZĘ na kolejne lata.

  Po drugie, dłubanie drobnicy na feederze też daje efekty. Ale to nie spławik.

  W zawodach spławikowych nęcenie GRUBE jest tylko przed rozpoczęciem zawodów i wyobraź sobie,że wchodzą Ci w łowisko np. stado LESZCZY a trzech Twoich sąsiadów nie ma ryby i ODPALAJA RAKIETY aby "ściągnąć " sobie rybę. Jkai jest efekt ?? :-X

No ten przykład to czysta złośliwość ;)  Aczkolwiek tak samo można odpalić procę czy koszyk zanętowy, ale jest to do obgadania ze wszystkimi jak się spotkamy.
Marcin
Matrix Team Poland / FKK Wrocław

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder Klub Krokodyl Wrocław
« Odpowiedź #564 dnia: 03.06.2015, 12:04 »
Wyobraź sobie,że wchodzą Ci w łowisko np. stado LESZCZY a trzech Twoich sąsiadów nie ma ryby i ODPALAJA RAKIETY aby "ściągnąć " sobie rybę. Jkai jest efekt ?? :-X

I dlatego stronię od zawodów ;) Ja mam za dużo wiary w ludzi, wydawać by się mogło że zawody to tylko odrobina rywalizacji w jakże pięknym hobby, tymczasem zbyt często to jest walka na śmierć i życie :) Sam fakt że trzeba tworzyć coraz dłuższe regulaminy o tym świadczy. A co w zamian .... pucharek - czasem coś więcej :) Czym większa nagroda tym dłuższy regulamin :)
A nie można tak dla zabawy o skrzynkę browara lub paczkę zanęty a w regulaminie tylko gwizdek na start i koniec ... 

Offline tomkol44

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siechnice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Klub Krokodyl Wrocław
« Odpowiedź #565 dnia: 03.06.2015, 14:26 »
Też prawda ;D omineliśmy też dyskusję na temat zestawy helikopterowego i sztywnego osadzenia koszyka- dlaczego nie? Może na ten temat ktoś się wypowie?

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Klub Krokodyl Wrocław
« Odpowiedź #566 dnia: 03.06.2015, 20:30 »
Wiekszość będzie za RAKIETAMI SPODAMI etc. nie ma problemu :) z tym,że ten regulamin jest przygotowywany, pod IMPREZĘ na kolejne lata.

  Po drugie, dłubanie drobnicy na feederze też daje efekty. Ale to nie spławik.

  W zawodach spławikowych nęcenie GRUBE jest tylko przed rozpoczęciem zawodów i wyobraź sobie,że wchodzą Ci w łowisko np. stado LESZCZY a trzech Twoich sąsiadów nie ma ryby i ODPALAJA RAKIETY aby "ściągnąć " sobie rybę. Jkai jest efekt ?? :-X

No ten przykład to czysta złośliwość ;)  Aczkolwiek tak samo można odpalić procę czy koszyk zanętowy, ale jest to do obgadania ze wszystkimi jak się spotkamy.

   Panowie,rada jest jedna i powinna obowiązywać,nęcenie wstępne może być dowolne spomb,koszyczek rakieta,po sygnale powinno być zabronione używanie wszelkiej maści przyrządów do nęcenia oprócz koszyka na który łowimy,na zawodach spławikowych donęcać wolno za tylko za pomocą kubka lub z ręki kulką którą możesz ulepić jedną ręką,stosując tą zasadę mamy problem rozwiązany,dla mnie donęcanie za pomocą dużego kosza w trakcie zawodów  to zwykłe faulowanie
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 828
  • Reputacja: 1995
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder Klub Krokodyl Wrocław
« Odpowiedź #567 dnia: 03.06.2015, 21:25 »
Pozwólcie, że się włączę do dyskusji... :D

Podoba mi się ten regulamin i chciałbym zamieścić go w jednym z numerów Spławika i Gruntu, myślę, że wiele dałby tworzącym się niezależnym bądź bardziej otwartym organizacjom feederowym. Brakuje tego!

Co do nęcenia to Staszek podał chyba najlepsze z rozwiązań - spodowanie tylko na początku i koniec. Sam jestem za jak najmniejszą ilością ograniczeń, jednak faktycznie mocne nęcenia wieloma litrami towaru może bardziej zaszkodzić niż pomóc. W UK żaden grunciarz nie używa spodów na zawodach, są tacy co nęcą kulami (chyba). Zazwyczaj jednak nie ma nęcenia - jest od razu rozpoczęcie zawodów. Co innego na zawodach karpiowych.
Sam spod lub spomb uwalnia towar na powierzchni, podczas gdy koszyki docieraja na dno. Zastanawiam się czy używałbym w ogóle spoda na zawodach, raczej nie.
Inaczej na rozgrywkach np. 24 godzinnych. Argument, że ktoś spodujący obok niszczy łowisko sąsiadom, niby ma sens, jednak jak trafimy na kogos kto tak robi, to i bez spodowania będzie potrafił napytać biedy, młócąc ciężkim koszykiem co chwila. Tutaj  bym spoda czy spomba dopuścił...
Lucjan

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Klub Krokodyl Wrocław
« Odpowiedź #568 dnia: 03.06.2015, 21:53 »
 Argument, że ktoś spodujący obok niszczy łowisko sąsiadom, niby ma sens, jednak jak trafimy na kogos kto tak robi, to i bez spodowania będzie potrafił napytać biedy, młócąc ciężkim koszykiem co chwila. Tutaj  bym spoda czy spomba dopuścił...                      Miałem taka sytuację w zeszłym sezonie na zawodach,miałem ochotę gościa ubić ale niestety walił ciężkimi koszami zanętowymi glinę z robactwem w trakcie,ale cóż wolno mu było choć robił to celowo,bo swój zestaw kładł gdzie indziej,pies go trącał
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Klub Krokodyl Wrocław
« Odpowiedź #569 dnia: 03.06.2015, 23:05 »
  Luk oczywiście,że wykorzystaj ten zarys Regulaminu jeśli ma komuś pomóc jestem jak najbardziej za.

  Przedyskutujemy w większym gronie regulamin jeszcze raz nad wodą (niektóre pkt)

  Ja właśnie skończyłem wiązac przypony, jutro zawody :) i w niedziele Nasz GP