Autor Wątek: Przynęty Czeskiej firmy Chytil  (Przeczytany 13454 razy)

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Przynęty Czeskiej firmy Chytil
« dnia: 11.05.2015, 18:29 »
Z przynętami Czeskiej firmy CHYTIL zetknąłem się po raz pierwszy 3 lata temu, kiedy szukałem ciekawych pelletów które można wykorzystać do Method Feeder. Będąc w sklepie w Karvinie zauważyłem pellety o nietypowej nazwie SKUNK SHIT / gówno skunksa /. Nazwa pelletu a tym bardziej firma była mi kompletnie nieznana, ale postanowiłem kupić ten pellet w rozmiarze 12 i 15 mm. Ten 15 mm kupiłem z myślą o koledze który łowi karpie na Raciborskich żwirowniach . Dałem mu 20 sztuk 15 mm pelletów i kazałem wypróbować, mówiąc mu że to Angielski wynalazek, bo pewno Czeskiej przynęty na haczyk by nie założył, powąchał skrzywił się i powiedział że takiego syfu to nawet raki się nie tkną. Na drugi dzień mam telefon o 6 rano i słyszę że złowił 3 ładne mamuśki  10 + na syf / tak je do dzisiaj nazywa / który mu dałem, że tylko na to brały i przyjdzie po więcej. Przyszedł po południu i jak zobaczył na co łowił to nie bardzo chciał uwierzyć, ale już następnego dnia był w Karvinie i kupił następne opakowanie. Ja po raz pierwszy wypróbowałem je na komercyjnym zbiorniku, z karpikami  w przedziale 2-8 kg i okazały się rewelacyjne, łowiąc z synem na 3 wędki praktycznie cały czas były brania a bywało tak, że ja z synem holowałem rybkę a na trzeciej wędce był odjazd. Obecnie jest to jeden z moich ulubionych pelletów, i jeden z kilku które produkuje firma CHYTIL.

Teraz krótko o pelletach:

SKUNK SHIT
/ gówno skunksa / kiedyś produkowany w rozmiarach 12 i 15 mm , obecnie 8 i 14 mm, typowy śmierdziel na karpie, mój numer dwa firmy Chytil

JATRA
/ wątroba / kiedyś produkowany w rozmiarach 12 i 15 mm , obecnie 14 mm, śmierdziel o zapachu wątroby na karpie, leszcze, karasie , na razie mój numer jeden firmy Chytil

SVESTKA / śliwka / kiedyś produkowany w rozmiarach 12 i 15 mm , obecnie 8 i 14 mm, pellet owocowy na amury, karpie, leszcze, karasie

CESNEK
/ czosnek / nowość zapowiedziana w ubiegłym roku , dzisiaj udało mi się kupić pierwszy raz / zazwyczaj 2 dni po dostawie już nie było/ wielkość 8 i 14 mm, nieźle śmierdzi, jutro wypróbuję pierwszy raz

PIT BULL
nowość wielkość 14 mm , na razie wielka niewiadoma , ale znając inne przynęty Chytila z pewnością się sprawdzi / kupiłem dzisiaj ostatnią paczkę /



HALIBUT i RED FISH – 14 mm, klasyka pelletów haczykowych, polecam

BARILLO PELETY S DIROU – to pellety RED FISH 14 mm zadipowane proszkowym dipem o smaku scopex, truskawka, kałamarnica, muszle, kryl, banan-ryba, śledź i wątroba, z tego najlepszy chyba kryll ale na inne też połowiłem

Kulki TRUSKAWKA i ANANAS - 16 mm / mniejszych nie mieli / , nie mieli owocowych pelletów więc kupiłem kulki , na metalowej tarce do tarcia ziemniaków na placki robiłem z nich 12 mm pellety i dipowałem GOO, dziwny sposób lecz okazał się zabójczo skuteczny na wodach gdzie ryby preferują owocowe przynety

Kulki CARP KILLER – 16 mm jedyne z firmy Chytil które mi się nie sprawdziły, ale uczciwie powiem że łowiłem na nie najmniej

Opakowania i cena
  - pellety pakowane są w szczelne worki strunowe – duży plus , kiedyś w opakowaniu niezależnie od wielkości pelletu było 250 gram pelletu, ewentualnie sprzedawano w plastikowych pellety w pudełkach po 125 gram, obecnie w sklepie widziałem tylko pellety 14 mm w opakowaniach po 250 gram w cenie 89 koron - 14 zł  oraz  8 mm w opakowaniach 100 gram w cenie 69 koron - 11 zł, pellety BARILLO można kupić również w opakowaniach po 1 kg. Są jeszcze pellety 20 mm ale te nas nie interesują.

Praca – bardzo dobra , intensywna , szybka praca a więc i dobra skuteczność pelletów, pellet 15 mm w lecie kiedy jest ciepła woda rozpuszcza się około godziny czasem dłużej, małe pellety 12 mm około 45 minut, w zimniej wodzie czas wydłuża się 2-3 razy, pellety przed łowieniem można dodatkowo zanurzyć w atraktorze, niekoniecznie o tym samym zapachu, co dodatkowo podniesie ich atrakcyjność.

Do Metody najlepsze będą pellety 8 mm, do Mega Method Feeder pozostałe większe rozmiary, firma wypuściła jeszcze w tym roku kulki 10 mm widziałem dzisiaj w dwóch smakach ale ja zdecydowanie wolę pellety.


rozpad pelletu Barillo



Pellety Barillo



pellety i kulki Chytil


Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 405
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęty Czeskiej firmy Chytil
« Odpowiedź #1 dnia: 11.05.2015, 20:56 »
Dzieki stary w koncu sie doczekalem
liczylem  ze moze podzielisz sie wiedza wiele dobrego slyszalem o twoich wyczynach od naszego kolegi z forum wiele bezcennej wiedzy przekazujesz
dzieki :thumbup:
milo by bylo pouczyc sie od ciebie moze gdzies na jakies wyprawie
Maciek

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęty Czeskiej firmy Chytil
« Odpowiedź #2 dnia: 11.05.2015, 21:19 »
Świetna recenzja ,ja mam kilka rodzajów perlicky,ale na razie bez efektów może źle stosuje
Staś
Klasyczny Feeder

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 956
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Przynęty Czeskiej firmy Chytil
« Odpowiedź #3 dnia: 11.05.2015, 22:13 »
Ja mogę potwierdzić skuteczność pelletów: SKUNK SHIT i JATRA (zresztą polecił mi je Fish007). W sumie złapałem na nie ponad 30 karpi 4-12 kg i pełno mniejszych ryb (na różnych łowiskach) - głównie w roku 2014. :)
;)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęty Czeskiej firmy Chytil
« Odpowiedź #4 dnia: 13.05.2015, 10:36 »
Fajny wątek ! Szkoda że u nas nie dostępny towar! Tego skunksa i Jatre bym wypróbował!
Arek

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Przynęty Czeskiej firmy Chytil
« Odpowiedź #5 dnia: 13.05.2015, 11:01 »
Czech otworzył w Polskim Cieszynie sklep, ciekawa oferta pewnych rzeczy w Polsce w ogóle nie ma a tam można trafić, polecam wcześniejszy kontakt telefoniczny ze sprzedawcą, można też kupować poprzez internet
http://pl.rybarskepotreby-shop.cz/html/wyszukiwania/?search=chytil

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęty Czeskiej firmy Chytil
« Odpowiedź #6 dnia: 13.05.2015, 11:03 »
Dzięki! :thumbup:
Arek

Offline Mati C

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Irlandia
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęty Czeskiej firmy Chytil
« Odpowiedź #7 dnia: 13.05.2015, 13:43 »
Tylko przesyłka 55 PLN...

Offline wadziol

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty Czeskiej firmy Chytil
« Odpowiedź #8 dnia: 13.05.2015, 13:50 »
Czech otworzył w Polskim Cieszynie sklep, ciekawa oferta pewnych rzeczy w Polsce w ogóle nie ma a tam można trafić, polecam wcześniejszy kontakt telefoniczny ze sprzedawcą, można też kupować poprzez internet
http://pl.rybarskepotreby-shop.cz/html/wyszukiwania/?search=chytil

Potwierdzam.Zamawiałem z tego sklepu już dwa razy. Co prawda były to feederki ,a nie przynęty, ale obsługa i szybkość wysyłki na wysokim poziomie:)
Marcin
Matrix Team Poland / FKK Wrocław

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęty Czeskiej firmy Chytil
« Odpowiedź #9 dnia: 13.05.2015, 16:20 »
 We Wrocławiu stacjonarnie można kupić te przynęty ( CAŁE SZCZĘŚCIE ) nie trzeba do Nachoda zapylać :) Fish007 mam nadzieję,że jak pojadę znów w rodzinne strony , to uda Nam się spotkać np. Pod Borem w Ochabach :) podglądnąć kilka fajnych rzeczy co opisujesz :)

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Przynęty Czeskiej firmy Chytil
« Odpowiedź #10 dnia: 13.05.2015, 16:49 »
Jak tylko czas pozwoli to jestem za. :)

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęty Czeskiej firmy Chytil
« Odpowiedź #11 dnia: 13.05.2015, 18:11 »
We Wrocławiu stacjonarnie można kupić te przynęty ( CAŁE SZCZĘŚCIE ) nie trzeba do Nachoda zapylać :) Fish007 mam nadzieję,że jak pojadę znów w rodzinne strony , to uda Nam się spotkać np. Pod Borem w Ochabach :) podglądnąć kilka fajnych rzeczy co opisujesz :)
      pewnie obok traugutta
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęty Czeskiej firmy Chytil
« Odpowiedź #12 dnia: 13.05.2015, 18:16 »
 w Brabusie Staszku, na Armi :) on tez założył Klub Fanatics Feeder :) we Wrocławiu są już 3 :bravo: :bravo: :bravo:

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przynęty Czeskiej firmy Chytil
« Odpowiedź #13 dnia: 13.05.2015, 18:27 »
Zapewne ten sklep nie prowadzi sprzedaży w Internecie? Ten sklep jest gdzieś niedaleko uniwersytetu wrocławskiego? Dostanę tam pellety 8mm?
Pozdrawiam
Marcin

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęty Czeskiej firmy Chytil
« Odpowiedź #14 dnia: 13.05.2015, 18:30 »
 Daleko od UW, natomiast blisko Uniwersytetu Ekonomicznego . Na ul. Armii Krajowej

   Nie, nie ma sprzedaży internetowej, jutro będę tam to powiem co mają dostępne.