Autor Wątek: Prosta łódź zanętowa na morze  (Przeczytany 1744 razy)

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 744
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prosta łódź zanętowa na morze
« Odpowiedź #15 dnia: 03.06.2019, 15:51 »
Wejdź na stronę główną portalu (na żółto powyżej), a będąc tam, po prawej stronie w ramce "szukaj" wpisz "Łódka zanętowa".
Wyskoczy Ci kilka tematów, jakie tutaj na ten temat powstało.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 477
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Prosta łódź zanętowa na morze
« Odpowiedź #16 dnia: 03.06.2019, 18:30 »
Napiszę coś od siebie, bo mam jako takie rozeznanie w łowieniu z plaży. Pierwsze moje ale do łódki zanętowej to, że w ciągu roku niezmiernie rzadko zdarza się flauta. Na falucie zawsze wyniki są bardzo marne. Gdyby dało się nęcić z łódek czy pontonów to sufowcy już dawno by to robili. Na otwartym morzu woda faluje mniej lub bardziej i nawet bardzo zwarte pakunki czegokolwiek woda w morzu rozwali na niebywałym areale.
Maszynki do strzelania wg. łowców morskich to mega śmiech, ale tego nie neguje. Sam w stoczni kombinowałem nad strzałem ze sprężonego powietrza przy 6barach posyła typowy zestaw do surfa poleci na około 90m a to mega porażka.
Gdyby maszynki to strzelania były tak skuteczne jak w reklamach to surfcastingowcy dawno już by to robili. A tak na marginesie to surf-casting to metoda rzutu i cała magia i zabawa jest by daleko rzucać.
Jeśli chodzi o "pływ", a bardziej oto co robią fale i jak to wygląda z zestawami. Jeśli morze faluje, to fala na powierzchni pcha do lądu ale a dole jest odwrotnie. Czyli jeśli zanęcimy choćby bardzo zbitymi pakunkami ( kule jak beton ) to nam fale rozwalą to na kilometry kwadratowe.
Nęcenie w morzu jak przy karpiach to ślepa uliczka.
Są ludzie w pomorzu zachodnim co mają własnej produkcji koszyki zakończone obciążenie 120-150g coś jak bullet. ale te same wyniki mają wękarze co łowią klasycznymi zestawami surf.
Nie wiem co jeszcze można by napisać.
Marcin

Offline Początkujący łowca ryb

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Prosta łódź zanętowa na morze
« Odpowiedź #17 dnia: 04.06.2019, 15:15 »
Dzięki za odpowiedź.
Generalnie na pewno nie będziemy stosować żadnych wyrzutni zestawów ani nic takiego.
Jasne, na morzu flauta nie jest zbyt częsta i właściwe nie pomyślałem o tym, że branie może być wtedy słabe (dzięki ;) ).
Nie mniej, mój tata chciałby mieć taki gadżet w postaci łódki ( nie będzie wykorzystywana do zanęcania - sonar ma znajdować rybki ;) ) i zakupię mu go. Szkoda, że nie dostałem od Was żadnych info na co zwracać uwagę przy zakupie (np czy sonar we wspomnianych JABO jest ok, czy szkoda kasy) ale będę musiał sam potestować.
Miłego dnia i owocnych łowów!

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 744
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prosta łódź zanętowa na morze
« Odpowiedź #18 dnia: 04.06.2019, 15:19 »
U nas bardzo mały odsetek korzysta z łódek zanętowych.
Spróbuj zadać takie pytanie (ale jego wariant "bezmorski") na forum stricte karpiowym.
Krwawy Michał

Purple Life Matters