Autor Wątek: Prosta łódź zanętowa na morze  (Przeczytany 1743 razy)

Offline Początkujący łowca ryb

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Prosta łódź zanętowa na morze
« dnia: 02.06.2019, 15:52 »
Witam serdecznie,
Drodzy wędkarze, mój ojciec jest takim niedzielnym (a nawet coczteroniedzielnym) wędkarzem i zamarzył sobie łódkę zanętową. Właściwie jej przeznaczeniem raczej będzie zrzucanie zestawu do wody w wybrane miejsce. Jako, że co jakiś czas jeździ nad morze to właśnie na morzu chciałby taką łódkę eksploatować. Co możecie polecić do kwoty 3000 zł.
Wymagania to echosonda i najdłuższy z możliwych zasięgów (ponad 300 m) oraz możliwość zrzucenia zestawu. Fajnie jak by była komora na zanętę (ale może być mała) fajnie jak by miała GPS (chociaż w sumie nie wiem po co mu). Ojcu marzy się też oglądanie rybek pod wodą więc jak by można było spuszczać na jakąś głębokość kamerkę i podglądać to co jest pod wodą na żywo to byłaby bajka ale myślę, że w tej kwocie to nic takiego nie będzie.
Mniej więcej wymagania spełniają łódki JABO ale czy są one godne zaufania? 3000 zł to jednak sporo pieniędzy. Łowienie ma być bardzo rekreacyjne i sporadyczne więc też nie jest mu potrzebny sprzęt najwyższej klasy.
Pomożecie? :)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 926
  • Reputacja: 405
Odp: Prosta łódź zanętowa na morze
« Odpowiedź #1 dnia: 02.06.2019, 16:15 »
Na morze, serio?

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prosta łódź zanętowa na morze
« Odpowiedź #2 dnia: 02.06.2019, 16:37 »
Witam serdecznie,
Drodzy wędkarze, mój ojciec jest takim niedzielnym (a nawet coczteroniedzielnym) wędkarzem i zamarzył sobie łódkę zanętową. Właściwie jej przeznaczeniem raczej będzie zrzucanie zestawu do wody w wybrane miejsce. Jako, że co jakiś czas jeździ nad morze to właśnie na morzu chciałby taką łódkę eksploatować. Co możecie polecić do kwoty 3000 zł.
Wymagania to echosonda i najdłuższy z możliwych zasięgów (ponad 300 m) oraz możliwość zrzucenia zestawu. Fajnie jak by była komora na zanętę (ale może być mała) fajnie jak by miała GPS (chociaż w sumie nie wiem po co mu). Ojcu marzy się też oglądanie rybek pod wodą więc jak by można było spuszczać na jakąś głębokość kamerkę i podglądać to co jest pod wodą na żywo to byłaby bajka ale myślę, że w tej kwocie to nic takiego nie będzie.
Mniej więcej wymagania spełniają łódki JABO ale czy są one godne zaufania? 3000 zł to jednak sporo pieniędzy. Łowienie ma być bardzo rekreacyjne i sporadyczne więc też nie jest mu potrzebny sprzęt najwyższej klasy.
Pomożecie? :)


Uczciwi ludzie za takie posty mordują autorów postów. Ty zostaniesz oszczędzony - twoje stado kóz potrzebuje przewodnika. Nadal...

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Jacek

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prosta łódź zanętowa na morze
« Odpowiedź #4 dnia: 02.06.2019, 17:02 »
Jacku, nie trudno się z Tobą zgodzić, a jeszcze bardziej - trudno się z Tobą nie zgodzić  :) Perła w skorupie, normalnie... :beer:

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Prosta łódź zanętowa na morze
« Odpowiedź #5 dnia: 02.06.2019, 17:10 »
Do takiego łowienia to dron.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka


Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 112
  • Reputacja: 67
Odp: Prosta łódź zanętowa na morze
« Odpowiedź #6 dnia: 02.06.2019, 17:31 »
Syborg w formie :beer:

Offline sander

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 52
Odp: Prosta łódź zanętowa na morze
« Odpowiedź #7 dnia: 02.06.2019, 19:02 »
Nieprawidłowy link: vimeo

Offline Początkujący łowca ryb

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Prosta łódź zanętowa na morze
« Odpowiedź #8 dnia: 02.06.2019, 19:46 »
Rozumiem, że na morzu nie można bo fala? Ale przecież bywają dni, w których tafla wody jest jak stół. Generalnie nie przeszkadza mi kpina (mam spory dystans do siebie oraz zdaję sobie sprawę, że nie mam wiedzy) ale wolałbym trochę więcej merytoryki w odpowiedziach. Ojcu chodzi tylko o mocno rekreacyjne zanurzenie kija w wodzie raz na ruski rok. Z drugiej strony jak ma rzucać wędkę tak rzadko to chciałby chociaż jedną flądrę czy też przysłowiowego dorsza przynieść do domu (od razu tutaj uprzedzam - zawsze łowił tylko po wykupieniu odpowiedniego zezwolenia!). Czy są jakieś inne przesłanki mówiące o bezsensie połowu na morzu? Czy panowie cokolwiek doradzicie w sprawie łódki?

Offline sander

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 52
Odp: Prosta łódź zanętowa na morze
« Odpowiedź #9 dnia: 02.06.2019, 19:53 »
Jeśli ma już być merytorycznie, to z rozwiązań sprawdzonych w surfcastingu  to:


Tu akurat wypasiona wersja, ale widziałem ostatnio, że ktoś w Polsce robi mniejszą wersję, gdzie powietrze spręża się przy pomocy ręcznej pompki. Nie kosztowało to milionów. Musisz sobie poszukać.

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Prosta łódź zanętowa na morze
« Odpowiedź #10 dnia: 02.06.2019, 20:10 »
Kup mu ponton z silnikiem do 10km od brZegu nie trzeba patentu.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 744
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Prosta łódź zanętowa na morze
« Odpowiedź #11 dnia: 02.06.2019, 20:10 »
Jeśli chcesz porozmawiać konkretnie o połowach w morzu, zajrzyj na forum dla surfcatingowców.
Owszem, jest tutaj kilka osób łowiących z plaży, ale to jest promil. Natomiast NIGDY nie słyszałem, by ktoś używał w tym celu łódki zanętowej. Z drugiej strony ja widzę większy sens w wywiezieniu zestawu 300 metrów w morze niż tyle samo na zbiorniku zaporowym... Ale ja się nie znam.

Ludzie z powodzeniem łowią z plaży rzutowo i nie potrzeba żadnych łódek do tego. W zeszłym roku na plaży w Orzechowie para emerytów z teleskopami z targu i kołowrotkami wielkości 2500 targała leszcze pod 60 cm. Wchodził facet do morza po pachy, zarzucał, wychodził i gotowe. Na tę samą odległość można spokojnie zarzucić zestawem do tego stworzonym.

Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Początkujący łowca ryb

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Prosta łódź zanętowa na morze
« Odpowiedź #12 dnia: 02.06.2019, 23:38 »
Kup mu ponton z silnikiem do 10km od brZegu nie trzeba patentu.

Doskonały pomysł. W końcu pontony są takie przenośne i mieszczą się w bagażnikach standardowych samochodów. Najczęściej te pontony składają się wraz z silnikiem...

... Natomiast NIGDY nie słyszałem, by ktoś używał w tym celu łódki zanętowej. ...

... Ludzie z powodzeniem łowią z plaży rzutowo i nie potrzeba żadnych łódek do tego. ...

Może mój ojciec będzie w takim razie pierwszy, którego zobaczysz :). A co do rzutów to faktycznie można rzucać, jednak nie ma przy tym sonara. Dodatkowo taka łódka jest to gadżet i to całkiem fajny.

Ale do rzeczy, czy jest ktoś, kto może mi powiedzieć, że np taka i taka łódka jest ok, a tamta jest słaba bo gubi zasięg, bo śruby niezabezpieczone, bo coś tam innego?

Offline sander

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 413
  • Reputacja: 52
Odp: Prosta łódź zanętowa na morze
« Odpowiedź #13 dnia: 03.06.2019, 00:36 »
Przy flaucie sprawdzi się każda łódka polecana na forach karpiarskich. Jak się morze ruszy to z kolei żadna łódka zanętowa sobie nie poradzi. Zastanów się teraz ile razy na morzu masz flautę.

Offline Początkujący łowca ryb

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Prosta łódź zanętowa na morze
« Odpowiedź #14 dnia: 03.06.2019, 15:25 »
Domyślam się, że przy falach to nie da rady łódki wypuścić ale dzięki Sander za odpowiedź.
To może zapytam się w ten sposób:
Witam serdecznie,
Chciałbym kupić łódkę zanętową do około 3000 zł na akweny zamknięte. Właściwie jej przeznaczeniem raczej będzie zrzucanie zestawu do wody w wybrane miejsce.
Wymagania to echosonda i najdłuższy z możliwych zasięgów (ponad 300 m) oraz możliwość zrzucenia zestawu. Fajnie jak by była komora na zanętę (ale może być mała) fajnie jak by miała GPS (chociaż w sumie nie wiem po co mu). Ojcu marzy się też oglądanie rybek pod wodą więc jak by można było spuszczać na jakąś głębokość kamerkę i podglądać to co jest pod wodą na żywo to byłaby bajka ale myślę, że w tej kwocie to nic takiego nie będzie.
Mniej więcej wymagania spełniają łódki JABO ale czy są one godne zaufania? 3000 zł to jednak sporo pieniędzy. Łowienie ma być bardzo rekreacyjne i sporadyczne więc też nie jest mu potrzebny sprzęt najwyższej klasy.
Czy jest jakiś użytkownik tego sprzętu i może mi coś poradzić, podpowiedzieć?