Autor Wątek: Pokrowiec 175 cm  (Przeczytany 1420 razy)

Offline Carpex88

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Pokrowiec 175 cm
« dnia: 02.06.2019, 22:05 »
Witam wszystkich
Mam pytanie dotyczące pokrowca, MIKADO POKROWIEC USZTYWNIANY TUBA 2 KOMOROWY 175 cm UWD-MF01-175, czy zmieszczą się w nim dwie wędki Robinson diplomat method feeder? Jeśli nie to może polecicie jakiś, inny pokrowiec w cenie do 150 zł?

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 035
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pokrowiec 175 cm
« Odpowiedź #1 dnia: 02.06.2019, 23:13 »
Mam taki 150 cm i niestety, ale one są bardzo, bardzo wąskie od spodu, są zaokrąglone, więc nie wejdą 2 małe kołowrotki na równo siebie. Kup Lorpio 180 lub 160 cm, dokupiłem 160 cm i bije na głowę ten mikado.

Offline Carpex88

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Pokrowiec 175 cm
« Odpowiedź #2 dnia: 03.06.2019, 07:20 »
A mógłbyś wrzucić zdjęcia jak wygląda, w środku pokrowiec Mikado. Dodam tylko że miał by, być na dwa feedery 3.3 i 3.0 w dwu składzie. Pokrowiec Lorpio znacznie przekracza  cenę 150 zł.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 035
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pokrowiec 175 cm
« Odpowiedź #3 dnia: 03.06.2019, 11:07 »
A mógłbyś wrzucić zdjęcia jak wygląda, w środku pokrowiec Mikado. Dodam tylko że miał by, być na dwa feedery 3.3 i 3.0 w dwu składzie. Pokrowiec Lorpio znacznie przekracza  cenę 150 zł.
Spójrz na stopkę.
W Mikado jest z tyłu zaokrąglona, więc nie ma tam miejsca, a do tego góra jest bardzo wąska. Wejdą 2 wędki z małymi kołowrotkami. Ja mam Daiwa Ninja lt 4000, ale już Okuma Travertine (nowy tactic) w rozmiarze 45 nie wchodzi.
W Lorpio stopka jest kwadratowa, szeroka z obu stron. Wchodzą bez problemu 3 wędki, a nawet 4.
Sztywność obu pokrowców na dużym poziomie, na pewno biją Matrixa Ethos.

Nie wiem jak mam zrobić zdjęcia, bo z perspektywy zdjęcia w sumie nic nie widać. Tak jak pisałem, wejdą 2 małe kołowrotki i musisz je dobrze rozmieścić. Okuma na siłę też wejdzie, ale mocno będzie wybijać w miejscu suwaka. Drugiej wędki wtedy nie wrzucisz.
Odradzam zakup Mikado, Jaxon też robi te pokrowce w innej kolorystyce. Ja go używam tylko jak biorę swoje feedery z małymi kołowrotkami, ale lepiej kupić Lorpio. Warty dopłaty, bo jakość i miejsce na zupełnie innym poziomie.
Te Mikado to chyba nie mają różnicy między 1, a 2 komorowymi. Jedyna różnica to chyba dodanie suwaka na drugą komorę. Jeżeli chodzi o przestrzeń to pewnie to samo. Dlatego to są pokrowce na 1 wędkę lub 2 wędki z bardzo małymi kołowrotkami o różnych długościach wędek, bo na równi kołowrotki nie wejdą.

Offline Carpex88

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Pokrowiec 175 cm
« Odpowiedź #4 dnia: 04.06.2019, 10:23 »
Dziękuję za dobrą radę już zamówiony pokrowiec