Autor Wątek: Bat na karpia  (Przeczytany 1186 razy)

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Bat na karpia
« dnia: 03.06.2019, 12:36 »
Witam, czas odświeżyć swój sprzęt, a że wypadłem na jakiś czas z obiegu, to mam pytanie. Jakimi batami łowicie karpie w przedziale 40-50 cm, i co polecacie do gumy?
Krzysztof

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 034
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bat na karpia
« Odpowiedź #1 dnia: 03.06.2019, 13:52 »
Ja ostatnio kupiłem Milo Kor 6,8 m: http://sklep.matchpro.pl/pl/p/KOR-6%2C80m-Bat-Milo-304KR0070/13918

Niestety, ale nie miałem jeszcze możliwości sprawdzić go nad wodą, by powiedzieć coś produktywnego :)
Franki

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 087
  • Reputacja: 204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Bat na karpia
« Odpowiedź #2 dnia: 03.06.2019, 22:28 »
Jeśli podejść do tematu zakupu bata ekonomicznie to VDE-R Dynamic Pole MX lub Nano Core MX2. To jeden i ten sam bat, różni się tylko nazwą. Bacik ma w pakiecie 2 szczytówki, jedną o większej średnicy, idealną pod amortyzator. Jest jeszcze w ofercie Robinsona model VDE-R Power Carp. Dedykowany do łowienia karpi na komercji. Kijek bardzo fajny, przechodzący w głębsze ugięcie pod większymi ciężarami.

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Bat na karpia
« Odpowiedź #3 dnia: 04.06.2019, 09:44 »
Przepraszam nie napisałem że musi to być bat 8m. Co do Robinsona model VDE-R Power Carp to posiadam i jest naprawdę ok ale niech nie zwiedzie waz nazwa bata. Nie da się nim łowić karpi bez amortyzatora gdyż własnie wchodzi w fajne ugięcie ale w nim pozostaje i nie pracuje przez co trzeba używać naprawdę grubych zestawów, Ale do gumy na pewno będzie świetnym i ekonomicznym wyborem  niestety dla mnie za krotki   
Krzysztof

Offline artek135

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Wartą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Bat na karpia
« Odpowiedź #4 dnia: 04.06.2019, 09:51 »
Przepraszam nie napisałem że musi to być bat 8m. Co do Robinsona model VDE-R Power Carp to posiadam i jest naprawdę ok ale niech nie zwiedzie waz nazwa bata. Nie da się nim łowić karpi bez amortyzatora gdyż własnie wchodzi w fajne ugięcie ale w nim pozostaje i nie pracuje przez co trzeba używać naprawdę grubych zestawów, Ale do gumy na pewno będzie świetnym i ekonomicznym wyborem  niestety dla mnie za krotki   
Ja w takim razie  polece trabucco atomic fr power lite.Posiadam wersje 7m.Szczytówka pusta pod amortyzator w sam raz.Blank na calej długosci wzmocniony oplotem krzyzowym.Piekielnie mocny bat, czuc jego moc.Karasie i liny z zarosli wyjeżdżaja na niego bezproblemowo.Waga wersji 7m to 195g!!Producent w opisie podaje, że mozna stosowac żyłki do 0,28mm.
Artur
Okręg Poznań
C&R

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Bat na karpia
« Odpowiedź #5 dnia: 04.06.2019, 10:32 »
Dziękuję bardzo leci :thumbup:
Krzysztof