Autor Wątek: Pomoc przy skompletowaniu sprzętu do matchowki (niedoświadczony użytkownik)  (Przeczytany 38296 razy)

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Bo feder nas zdominował, jest zdecydowanie łatwiejszy mniej wymagający i nic się nie płacze :) łatwiej jest rzucić koszyk i czekać na branie niż kombinować z gruntem,  aptekarsko wiązać zestaw itd. 
Co do pytania wziąlbym wędziska o cw  do 15gr i przez jakiś czas połowil płocie i leszczyki.  Jak opanujesz delikatne zestawy to potem przejdziesz do bardziej skomplikowanych. Zakładam ze teorie Filip masz za sobą.  Wiele filmów jest w sieci i wyjaśnia praktycznie wszystko.
 

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Filip, to kupuj szybko! Może przybędzie nam to jakiś nowy zapalony spławikowiec-wagglerowiec. Bo jesteśmy w znacznej mniejszości! :-\
Nie w tym roku! :) Na nowy sezon dopiero planuje zakupy :D
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Bo feder nas zdominował, jest zdecydowanie łatwiejszy mniej wymagający i nic się nie płacze :) łatwiej jest rzucić koszyk i czekać na branie niż kombinować z gruntem,  aptekarsko wiązać zestaw itd. 
Co do pytania wziąlbym wędziska o cw  do 15gr i przez jakiś czas połowil płocie i leszczyki.  Jak opanujesz delikatne zestawy to potem przejdziesz do bardziej skomplikowanych. Zakładam ze teorie Filip masz za sobą.  Wiele filmów jest w sieci i wyjaśnia praktycznie wszystko.
 
Cw. Do 15g, ok. A jakie firmy wedek beda najlepsze?

Ps.Teorie powoli ogarniam, a zima długa... :D
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Myślę że Dragon Express-match cię powinien zadowolić! Nie trzymałem co prawda w ręku ale miałem okazję widzieć na filmie dość dokładnie pracę pod niedużymi Kleniami w małej rzeczce.
Arek

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Łowie  na spławiki 2 gramowe wędka do 20gr. Nie mam żadnej z tych wedek  ale wybrałbym Trabucco. Oglądałem ja na wiosnę i troszkę miałem niedosyt w jakości wykonania korka i pianki. Ale przy tej cenie można przymknąć oko.  Poza tym sprawiała pozytywne wrażenie.  Wówczas skusilem się na Browninga bo był lepiej wykonany ale szybko okazało się ze są kiepskie przelotki i juz drugi raz idzie do reklamacji.  Przy wedce  za 200zl nie szukał bym kokosów :) feder Trabucco są super to może i matchowka  się przyjmie. 

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Arunio, oglądałem przed chwilą jakiś filmik z tą wędką w akcji, no fajnie się wygina. :)

Jakub, kokosów nie szukam. Szukam czegoś, czym będzie dało się łowić i to mi wystarczy :P

To załóżmy że mam już kołowrotek i wędke, co jeszcze potrzebuję? Na pewno żyłki (główna  i przyponówka) polecicie coś? Spławiki, Drennan'owe "Crystale" będą dobre? I może coś jeszcze o czym nie wiem? :D
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Najczęstszy problem w łowieniu na matcha to plątanie zestawu.  Dla początkujących to jest udręką.  Dlatego polecałbym ci łączniki cralusso
 http://www.leszcz.pl/relacja.php?id=105
Do tego kup sobie jakiś tani fluorocarbon i i buduj zestaw mniej więcej tak,  przypon, kretlik, metr do dwóch fluorocarbonu (zależy od głębokości lowiska), kretlik, żyłka główna i na niej łącznik.  Taki zestaw praktycznie się nie plącze. Co do żyłki nie pomogę bo nie jestem zwolennikiem typowych matchowych.  Nawet do federa będzie ok. Główną 18 i 12 na przypon.  Jak spodziewasz się większych ryb to grubej.  Odległościowka to i proca ale polecam przez pierwszy sezon łowić na bliskich dystansach gdzie dorzucisz ręką.  Jak opanujesz podstawy zaczniesz łowić dalej. 
Aha spławiki.  Najlepiej z obciążeniem wstępnym to również element zapobiegający splątaniom i poprawia celność rzutu. 

Offline kingfisher

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 190
  • Reputacja: 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: trotting
Lista sprzętu jest dość długa ale nie wszystko naraz. Na początek dwie teleskopowe podpórki, podbierak długość sztycy minimum połowa długości wędki,siatka do przetrzymywania ryb na obręczach i długa, stołek by wygodnie siedzieć,torba na drobny sprzęt,pokrowiec na wędkę sztywny by dobrze chronić kij. To tak na początek ;)
Piotr

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Najczęstszy problem w łowieniu na matcha to plątanie zestawu.  Dla początkujących to jest udręką.  Dlatego polecałbym ci łączniki cralusso
 http://www.leszcz.pl/relacja.php?id=105
Do tego kup sobie jakiś tani fluorocarbon i i buduj zestaw mniej więcej tak,  przypon, kretlik, metr do dwóch fluorocarbonu (zależy od głębokości lowiska), kretlik, żyłka główna i na niej łącznik.  Taki zestaw praktycznie się nie plącze. Co do żyłki nie pomogę bo nie jestem zwolennikiem typowych matchowych.  Nawet do federa będzie ok. Główną 18 i 12 na przypon.  Jak spodziewasz się większych ryb to grubej.  Odległościowka to i proca ale polecam przez pierwszy sezon łowić na bliskich dystansach gdzie dorzucisz ręką.  Jak opanujesz podstawy zaczniesz łowić dalej. 
Aha spławiki.  Najlepiej z obciążeniem wstępnym to również element zapobiegający splątaniom i poprawia celność rzutu.
No na poczatku chcę łowić blisko, tak do 20m. Ale proce może też kupię. A spławiki to jakiego typu? (Chodzi mi o kształt).
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
A dlaczego nie bierzesz pod uwagę wędki Trabucco Xenia Light, ona ma cw 4-15.

http://sklep.sars.pl/wedki/684-tubertini-xenia-390-light-4-15.html
 
Pozdrawiam
Marcin

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Lista sprzętu jest dość długa ale nie wszystko naraz. Na początek dwie teleskopowe podpórki, podbierak długość sztycy minimum połowa długości wędki,siatka do przetrzymywania ryb na obręczach i długa, stołek by wygodnie siedzieć,torba na drobny sprzęt,pokrowiec na wędkę sztywny by dobrze chronić kij. To tak na początek ;)
Podpórki mam, podbierak też, siatkę muszę dłuższą kupić, siedzonko mam,torbe mam, pokrowiec też ;D
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Wy tu chłopaki młodego ściemniacza zbyt nie słuchajcie! :P On nie aż taki amator jak się tu kreuje ten nasz Filipek! ;D ;)
Arek

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
A dlaczego nie bierzesz pod uwagę wędki Trabucco Xenia Light, ona ma cw 4-15.

http://sklep.sars.pl/wedki/684-tubertini-xenia-390-light-4-15.html
To jest chyba Tubertini ;P ale nie widziałem jej wcześniej, jest ciekawa, dzięki!
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)

Offline FilipJann

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 367
  • Reputacja: 191
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wielkopolska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Wy tu chłopaki młodego ściemniacza zbyt nie słuchajcie! :P On nie aż taki amator jak się tu kreuje ten nasz Filipek! ;D ;)
I cały ten misterny plan poszedł sie je... :P żartuje! Na matcha nigdy nie łowiłem, ale na tteleskopową spławikówkę tak! (Jakis tam Konger 4.10m, 5-25 cw), zestawy odbiegaly daleko od tych matchowych :) i muszę sie wszystkiego od poczatku uczyć :D
Have fun.
Do what makes you happy.
And, ignore anyone who says you fish too much.
Life is too short to listen to those who don't respect your passion.

Filip! :)