Autor Wątek: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach  (Przeczytany 76537 razy)

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #90 dnia: 16.07.2020, 12:41 »
Zbyszek, które dephiny zamówiłeś?
Delphin RIVER Trophy Feeder X-TRA 400/200 i Delphin MAGMA M3 Method feeder 430/215.  Nastawiam się ,że będą to kije do ciężkiej metody na Zalew Rybnicki i dystanse 100 +. Cena każdego z tych kijków równa się cenie 3 szczytówek do feederów z wyższej półki więc nawet jeśli się zawiodę to tragedii nie będzie.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 688
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #91 dnia: 16.07.2020, 12:50 »
Zbyszku, dam Ci kiedyś machnąć moją wędką do surfa. Może to jest to, czego szukasz :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #92 dnia: 16.07.2020, 13:33 »
Myśle że pod Twoje łowienie będzie lepiej pasował River :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #93 dnia: 16.07.2020, 15:43 »
Zbyszku, dam Ci kiedyś machnąć moją wędką do surfa. Może to jest to, czego szukasz :P
Było by ciekawie :D Szczególnie ciekawe było by porównanie osiągów rzutowych z feederami long distance.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #94 dnia: 16.07.2020, 15:45 »
Myśle że pod Twoje łowienie będzie lepiej pasował River :)
Też po cichu liczę ,że river po za metodą nada się do klasyka i dużych leszczy i płoci. Szczególnie wtedy kiedy na Rybniku wieje , są sztormowe fale i trzeba robić siłowe rzuty koszykami powyżej 70 g żeby w miarę precyzyjnie łowić.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 688
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #95 dnia: 16.07.2020, 15:47 »
Sam jestem ciekaw wyniku. Tylko widzisz - gdybyśmy się spotkali, to Ty umiesz rzucać feederami, a ja średnio rzucam surfem, więc wynik nie byłby obiektywny.
Ale powiem Ci, że taki feederowy zamach po prostu zza głowy, to ledwo co kij ładuje...

Edit:
Rekord świata w rzucie karpiówką - 222 metry. Ale gościu rzuca z takim wiatrem, że mało łba nie urwie. Trochę bez sensu taki rekord...
Surfem - pod 300 :o
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #96 dnia: 16.07.2020, 16:18 »
Sam jestem ciekaw wyniku. Tylko widzisz - gdybyśmy się spotkali, to Ty umiesz rzucać feederami, a ja średnio rzucam surfem, więc wynik nie byłby obiektywny.
Ale powiem Ci, że taki feederowy zamach po prostu zza głowy, to ledwo co kij ładuje...

Edit:
Rekord świata w rzucie karpiówką - 222 metry. Ale gościu rzuca z takim wiatrem, że mało łba nie urwie. Trochę bez sensu taki rekord...
Surfem - pod 300 :o
Widzę ,że to już zupełnie inny sport :) Co do porównania z feederami jeden wędkarz musiał by rzucać dwoma kijami tak żeby porównywać faktyczne możliwości kija a nie technikę rzucającego

Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #97 dnia: 16.07.2020, 19:13 »
Zbyszku, napisz proszę skoro miałeś kilka kiji do dystansu jak było z ich sztywnością na sucho. Posiadaleś granthama , jak on wypada np w skali od 1do 10 z innymi najsztywniejszymy Twoimi kijami ( niech to będzie top 3) . Chodzi o gaśnięcie blanku i ogólna jego sztywność .

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #98 dnia: 16.07.2020, 20:42 »
Też spróbowałem wreszcie wczoraj zabawy na dalszych odległościach.
Sprzęt to Team Daiwa Distance Feeder 3,75 m z podpiętym kołowrotkiem Browning Black Viper MK 850. Nawinięta żyłka Browning 0,20 wstępnie rozciągnięta i ok 10 m strzałówki 0,28. Podajnik Guru Hybrid Distance 50 g.
Powtarzalnie i bez bardzo siłowych rzutów osiągałem 75 obrotów kołowrotka, czyli prawie 80 m.
Jak na totalnego laika i taką sobie wędkę to jestem mega zadowolony. Myślę że przy poprawie techniki jestem w stanie dołożyć jeszcze jakieś 5 m.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #99 dnia: 17.07.2020, 01:46 »
Zbyszku, napisz proszę skoro miałeś kilka kiji do dystansu jak było z ich sztywnością na sucho. Posiadaleś granthama , jak on wypada np w skali od 1do 10 z innymi najsztywniejszymy Twoimi kijami ( niech to będzie top 3) . Chodzi o gaśnięcie blanku i ogólna jego sztywność .
Kije do dystansu którymi miałem okazję porzucać lub dłużej połowić : Flagman Armadale 420/160, Genlog revolution feeder 420/120, Daiwa Windcast 420/150 , Daiwa Turnament SLR 420/160, Tubertini Sea Concept Stron action 420, FEEDER CONCEPT TBR MEDIUM STRONG ACTION 14FT - 4,20M , Flagman Mantaray Elite Feeder 4,32m // 130g, Flagman Armadale Combo Feeder 4,2-4,5 /200 g , Flagman Grantham 420/130, Shimano bestamster 420/120.
Z wyżej wymienionych kijów Grantham był najszybszy i najsztywniejszy. Najbardziej mi leżał i dawał najwięcej frajdy nawet przy łowieniu średnich ryb w stylu płocie 0,5 kg. Gdyby miał troche większe przelotki w ostatniej sekcji i szczytówce oraz był trwalszy to dla mnie byłby kijem idealnym. Na drugim miejscu dałbym Armadale który mimo dużego cw jest bardzo fajnym i trwałym kijkiem ale ma bardzo małe przelotki.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #100 dnia: 17.07.2020, 01:48 »
Też spróbowałem wreszcie wczoraj zabawy na dalszych odległościach.
Sprzęt to Team Daiwa Distance Feeder 3,75 m z podpiętym kołowrotkiem Browning Black Viper MK 850. Nawinięta żyłka Browning 0,20 wstępnie rozciągnięta i ok 10 m strzałówki 0,28. Podajnik Guru Hybrid Distance 50 g.
Powtarzalnie i bez bardzo siłowych rzutów osiągałem 75 obrotów kołowrotka, czyli prawie 80 m.
Jak na totalnego laika i taką sobie wędkę to jestem mega zadowolony. Myślę że przy poprawie techniki jestem w stanie dołożyć jeszcze jakieś 5 m.
Fajny wynik nie wiedziałem ,że na żyłce tak fajnie to poleci.

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #101 dnia: 17.07.2020, 08:35 »
Też spróbowałem wreszcie wczoraj zabawy na dalszych odległościach.
Sprzęt to Team Daiwa Distance Feeder 3,75 m z podpiętym kołowrotkiem Browning Black Viper MK 850. Nawinięta żyłka Browning 0,20 wstępnie rozciągnięta i ok 10 m strzałówki 0,28. Podajnik Guru Hybrid Distance 50 g.
Powtarzalnie i bez bardzo siłowych rzutów osiągałem 75 obrotów kołowrotka, czyli prawie 80 m.
Jak na totalnego laika i taką sobie wędkę to jestem mega zadowolony. Myślę że przy poprawie techniki jestem w stanie dołożyć jeszcze jakieś 5 m.
Fajny wynik nie wiedziałem ,że na żyłce tak fajnie to poleci.
Powiem Ci że też się miło zaskoczyłem, zwłaszcza że kilka pierwszych rzutów to było max 65 m, ale potem przestałem się obawiać o sprzęt i poszło  :P
Dodam jeszcze tylko że żyłkę główną połączyłem ze strzałówką węzłem marchewka, którego polecał na forum Wiesiek. Bardzo łatwy do wykonania, mocny i gładziutko przechodzi przez przelotki.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 283
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #102 dnia: 17.07.2020, 09:22 »
Zbigniew, a nie myślałeś o jakiejś wędce z Węgier? Kiedyś kolega Tomek81 prezentował tu jakieś dystansowce z ich stajni i bardzo mu się podobały.

Z resztą Węgrzy o ile dobrze kojarzę bardzo mocny nacisk kładą na łowienie dystansowe i mają w tym świetne wyniki.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #103 dnia: 17.07.2020, 10:28 »
Też spróbowałem wreszcie wczoraj zabawy na dalszych odległościach.
Sprzęt to Team Daiwa Distance Feeder 3,75 m z podpiętym kołowrotkiem Browning Black Viper MK 850. Nawinięta żyłka Browning 0,20 wstępnie rozciągnięta i ok 10 m strzałówki 0,28. Podajnik Guru Hybrid Distance 50 g.
Powtarzalnie i bez bardzo siłowych rzutów osiągałem 75 obrotów kołowrotka, czyli prawie 80 m.
Jak na totalnego laika i taką sobie wędkę to jestem mega zadowolony. Myślę że przy poprawie techniki jestem w stanie dołożyć jeszcze jakieś 5 m.
Fajny wynik nie wiedziałem ,że na żyłce tak fajnie to poleci.
Powiem Ci że też się miło zaskoczyłem, zwłaszcza że kilka pierwszych rzutów to było max 65 m, ale potem przestałem się obawiać o sprzęt i poszło  :P
Dodam jeszcze tylko że żyłkę główną połączyłem ze strzałówką węzłem marchewka, którego polecał na forum Wiesiek. Bardzo łatwy do wykonania, mocny i gładziutko przechodzi przez przelotki.
Ciekawy węzeł muszę potestować nad wodą. Ostatnio szukając fajnych węzłów do strzałówki znalazłem węzeł który poleca Steve Ringer. Nadaję się zarówno do połączenia plecionka /żyłka jak i żyłka żyłka. Prostszego węzła jeszcze nie widziałem.
Węzeł od 7:50
Ciekawa sprawa dla tych którzy znięchęcili się trudnymi węzłami i olali temat strzałówki.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka do dystansu z dużymi przelotkami na szczytówkach
« Odpowiedź #104 dnia: 17.07.2020, 10:31 »
Zbigniew, a nie myślałeś o jakiejś wędce z Węgier? Kiedyś kolega Tomek81 prezentował tu jakieś dystansowce z ich stajni i bardzo mu się podobały.

Z resztą Węgrzy o ile dobrze kojarzę bardzo mocny nacisk kładą na łowienie dystansowe i mają w tym świetne wyniki.
Do niedawna w ogóle nie szukałem kija do dystasu bo miałem 3 ale odkąd jeden mi strzelił a drugi jest ma wykończeniu to zasięgnołem trochę języka. Wybór padł na delphiny jeśli się nie sprawdzą to pewnie zamówię coś z haldorado tyle ,że to już konstrukcje typowo pod karpia ale może akurat okarżą się strzałem w dziesiątkę.