Autor Wątek: Strzelanie z procy  (Przeczytany 13770 razy)

Offline kshell66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 26
Odp: Strzelanie z procy
« Odpowiedź #30 dnia: 23.06.2015, 09:26 »
@Konrad
Nie jesteś przypadkiem oburęczny? Mój 4 letni syn najprawdopodobniej jest oburęczny. Nie ma dla niego znaczenia którą ręką maluje, trzyma łyżkę, rzuca piłką itd. Po prostu tak jak piszesz - do której ręki złapie, tą uzywa :-) Ja nie mogę się na to napatrzeć i nadziwić :-D

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 689
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Strzelanie z procy
« Odpowiedź #31 dnia: 23.06.2015, 09:38 »
Też mi się wydaje, Konrad, że jesteś oburęczny. Fakt, że czegoś musisz się nauczyć drugą ręką jest naturalny. Tak samo jak praworęczny musi się nauczyć robić coś prawą ręką.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline tomq

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Strzelanie z procy
« Odpowiedź #32 dnia: 23.06.2015, 09:52 »
Jestem 100% mańkutem, lewa ręka noga oko itd 8). Nigdy się nad tym nie zastanawiałem ale zawsze widełki trzymam lewą ręką a naciągam prawą.

Jeszcze w szkole podstawowej nasza pani W zrobiła na nas prosty test aby sprawdzić czy jesteśmy prawo czy lewo ręczni. Kazała nam nie mówiąc wcześniej o co chodzi zasłonić jedno oko. Cała klasa zasłoniła lewe oko a ja jako mańkut prawe. Byłem jedyny lewy na 30 dzieciaków 8)
Tomek

Offline K0NR@D

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • No Kill Carp Team Poland - Fan page on Facebook!
  • Lokalizacja: Jaworzno, Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Strzelanie z procy
« Odpowiedź #33 dnia: 23.06.2015, 10:23 »
To jest tak, nie umiem pisać lewą ręka i używać jeść :D ale jak łowie to odrazu mam tak że wszystko nią potrafie zrobić :D
Pozdrawiam, No Kill Carp Team Poland
Zapraszam do polubienia profilu na FB! No Kill Carp Tam Poland!!!

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Strzelanie z procy
« Odpowiedź #34 dnia: 23.06.2015, 13:12 »
Jestem praworęczny. Widełki procy trzymam w prawej napinam lewą,o dziwo za dzieciaka jak biegałem z łukiem było tak samo. Nakładając przynęty hak w prawej nawlekam lewą. A żeby było śmieszniej jak leszcze biegałem za piłką kopałem lewą nogą! ??? I bądź tu mądry?? ;)
Arek

Offline kshell66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 26
Odp: Strzelanie z procy
« Odpowiedź #35 dnia: 24.06.2015, 20:28 »
Dziś byłem na rybkach i zwróciłem uwagę jak dokładnie strzelam. Pisałem już, że jestem praworęczny i procę trzymam w prawej dłoni, a koszyk w lewej. Z tą różnicą, że ja nie napinam koszyka :)
Koszyk/mieszek trzymam nieruchomo przy brzuchu (dokładnie pisząc, lewa ręka non stop styka się z brzuchem)  a napinam prawą ręką w której trzymam procę. Ot taka ciekawostka :)

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Strzelanie z procy
« Odpowiedź #36 dnia: 29.08.2015, 19:27 »
Jestem praworęczny. Prawą ręką piszę, trzymam łyżkę, wkręcam śrubki itp... Kiedy strzelam z procy zawsze trzymam procę w lewej ręce, a mieszek :D naciągam prawą. Ale kiedyś zwrócono mi uwagę, że rozdaję karty jak mańkut, bo lewą ręką, talię kart trzymając w prawej. Trochę mnie to zdziwiło, ale faktycznie - wszyscy praworęczni talię trzymali w lewej ręce przy rozdawaniu.

To jest chyba kwestia wygodnej powtarzalności, którą potem uznaje się za normalność. Pamiętam, gdy zaczynałem przygodę z tyczką, strasznie się motałem. W końcu sobie zwizualizowałem pewne czynności i poćwiczyłem je na "sucho". Możecie się śmiać, ale wyliczenie ruchów wjazdu tyczką na rolki i określenie, którą ręką odpina się top, a w konsekwencji którą łapie rybę w rękę i którą wyhacza, ma naprawdę znaczenie. Przypatrzcie się czasem, jak wędkarz holuje na topie rybę, a potem przekłada top do drugiej ręki przy podbieraniu. W każdym razie poodmieniałem sobie kilka ruchów i gitara. Choć przyznam, że gdy się jakiś czas nie łowi, to demony wracają.

Podobnie z piłką nożną.Jeszcze za łebka - mój koleś kręcił piękne rogale w okienko. Podpatrzyłem - na prawą szkitę załapałem w mig. Na lewą zajęło mi to kilka dni. Ale wyobraziłem sobie odwrotne ułożenie ciała, lekki przechył, mała zawija na paluchach i poszło.

Myślę, że nieważne jest, w której ręce trzyma się procę. Ważne, żeby się nie motać i (jak to zauważył Luk) towar leciał w punkt.

Kshell66 - strzelasz jak najbardziej prawidłowo.

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Strzelanie z procy
« Odpowiedź #37 dnia: 29.08.2015, 20:00 »
Jestem praworęczny. Lewą ręką nic nie potrafię zrobić. Ale proce trzymam w lewej a mieszek w prawej. Myślę że jest tak dlatego bo prawą ręką steruję kierunkiem i naciągiem mieszka, a prawa i mnie jest wiodąca.

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Strzelanie z procy
« Odpowiedź #38 dnia: 31.08.2015, 11:23 »
Jestem prawo ręczny. Procę trzymam prawą a mieszek lewą. Przy strzelaniu pod odległościówkę jest to prawidłowe - nie ma znaczenia. Jeśli zaś chodzi o łowienie tyczką o regularne nęcenie robaczkami, pelletem, kukurydzą - tutaj sprawa wygląda inaczej. Mieszek powinien być w tej ręce, którą trzymamy tyczkę. Ja niestety w ten sposób strzelać nie potrafię (z tyczką w ręku). Są mistrzowie, którzy opanowali tą technikę do perfekcji.
Grzegorz

Offline marian190975

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 416
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraśnik
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Strzelanie z procy
« Odpowiedź #39 dnia: 29.11.2015, 18:35 »
Jestem praworęczny, zanim napisałem sprawdziłem bo nigdy nie zwracałem na to uwagi. Strzelając z procy prawą ręką biorę to czym mam strzelić, prawa ręką wkładam do mieszka, prawą trzymam, napinam i strzelam. Prawa jest wiodąca odpowiada  za rzeczy trudniejsze. Jednak zauważyłem, że w przypadku gdy siedzę na koszu i w zależności od potrzeby półkę mam po prawej lub po lewej, za załadowanie do mieszka, jego napięcie odpowiada ręka po której stronie jest półka, tak żeby nie przekładać tego co wezmę do reki w drugą. Pólka po lewej, widełki procy w prawej, lewa ręka ładuje do mieszka i za niego trzyma, pólka po prawej, lewa ręka trzyma procę prawa odpowiada za resztę. Ta kolej rzeczy nigdy nie sprawiała mi problemu i nie zastanawiałem się nad tym.

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 444
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Strzelanie z procy
« Odpowiedź #40 dnia: 29.11.2015, 19:34 »
Proce trzymam w lewej łapce , nakładanie kuku, pęczaku i robaków robię prawą i ognia .