Autor Wątek: Konger Turion Feeder 360 80  (Przeczytany 2814 razy)

Offline qazxsw91

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 6
Konger Turion Feeder 360 80
« dnia: 12.03.2020, 07:49 »
Witam Wszystkich :)
Mam pytanie do osób posiadających kijek jak w tytule :) Przeszukałem już chyba prawie wszystkie fora i nigdzie nie ma żadnej infomracji/testu tej wędki. Jest ona aktualnie w dobrej cenie i można ją nabyć za ok 240zł i wydaje się być to dobra okazja patrząc na jej uzbrojenie (przelotki SIC, uchwyt kołowrotka Fuji i z tego co można przeczytać w katalogu dobre włókno węglowe). Zapewne bez żadnych informacji odpuściłbym sobie ten feeder ale bolonki i match z tej serii zbierają same pozytywne opinie.

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Konger Turion Feeder 360 80
« Odpowiedź #1 dnia: 12.03.2020, 08:22 »
Ten kijek waży 330 gr!!  To gdzie ta kosmiczna technologia i super węgiel. Wędki w podobnej cenie u konkurencji średnio 100 gr mniej.  A o tych przelotkach i uchwycie nie wiem gdzie przeczytałeś, ale producent nie chwali się tym.

Offline qazxsw91

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 6
Odp: Konger Turion Feeder 360 80
« Odpowiedź #2 dnia: 12.03.2020, 08:43 »
W katalogu na rok 2020 jest informacja o tym :) no własnie z jednej strony ta waga troche zniechęca z drugiej strony feeder lezy na podpórkach a wiele wątków o kijach Konger informuje o zawyżonej wadze która się diametralnie rózni od tej katalogowej. Ogólnie pierwszą wędką, która rzucila mi sie w oczy bylo Mikado Katsudo Slim feeder 330 i przypadkowo znalazłem w sumie znalazłem na jednej ze stron wędkarskioch omawiany kij :)

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Konger Turion Feeder 360 80
« Odpowiedź #3 dnia: 12.03.2020, 10:05 »
Wolałbym dysponując takim budżetem poszukać coś lepszego z drugiej ręki. Naprawde można trafić wędkę w dobrym stanie.

Offline gienas88tc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Konger Turion Feeder 360 80
« Odpowiedź #4 dnia: 12.03.2020, 10:08 »
Mam turion 3.90m 120gr wyrzutu. Wedka pękła na zaczepie przy głównej żyłce 0.22. Oddałem do naprawy bo to prezent o zony, ale  generalnie kij nie sprawia wrażenia ciężkiego.

Offline qazxsw91

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 6
Odp: Konger Turion Feeder 360 80
« Odpowiedź #5 dnia: 13.03.2020, 08:59 »
W tym momencie jestem w kropce. Może trochę się uparłem na firmę Konger ale według mnie stosunek jakość/cena jest naprawde dobry. Może rozważe Konger Albion o podobnych parametrach

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konger Turion Feeder 360 80
« Odpowiedź #6 dnia: 13.03.2020, 09:09 »
Skoro jesteś nastawiony na tę konkretną markę i stać Cię na kijek z ich topowej serii, to nie zastanawiaj się i kupuj. Wielu z nas, mając do dyspozycji ponad 500 zł, kupiłoby pewnie coś innego, ale nikt nie będzie na siłę przekonywał wyraźnie zdecydowanego wędkarza do swoich wyborów.
Marcin

Offline qazxsw91

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 6
Odp: Konger Turion Feeder 360 80
« Odpowiedź #7 dnia: 13.03.2020, 09:16 »
Skoro jesteś nastawiony na tę konkretną markę i stać Cię na kijek z ich topowej serii, to nie zastanawiaj się i kupuj. Wielu z nas, mając do dyspozycji ponad 500 zł, kupiłoby pewnie coś innego, ale nikt nie będzie na siłę przekonywał wyraźnie zdecydowanego wędkarza do swoich wyborów.

Gdybym miał na ten kij wydać ponad 500 zł nigdy bym się nim nie zainteresował :) Ale przy kwocie ok 340zł, bo na taką ofertę można trafić to zwyczjanie ciężko mi uwierzyć, że mogę kupić kij znanych marek Preston/Trabucco/Shimano/Daiwa/itp o zbliżonych parametrach... Nie jestem z grupy osób, które uważają, iż kije renomowanych firm są nie warte swojej ceny a kwota jaką trzeba zapłacić głównie zasługa napisu ale wydaję mi się, że pewnych rzeczy przeszkoczyć nie można i za renome również trzeba dopłacić

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konger Turion Feeder 360 80
« Odpowiedź #8 dnia: 13.03.2020, 09:34 »
Twoja kaska, Twój wybór. Jeśli czujesz miętę do Kongera to go kup, ale ja z kolei reprezentuje stanowisko, że wolałbym w tej cenie coś markowego.

Wystarczy porównać sobie pracę tych wędek, naszych i zachodnich, topowych marek by zrozumieć różnice. Nic nie ujmując Kongerowi czy Mikado ale różnica między ich wędkami a topowymi jest kolosalna. Mogą mieć ładniejszy wygląd, czy nawet lepsze komponenty ale praca wędki to coś ważniejszego niż komponenty.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Konger Turion Feeder 360 80
« Odpowiedź #9 dnia: 13.03.2020, 09:38 »
Gdybym miał na ten kij wydać ponad 500 zł nigdy bym się nim nie zainteresował :) Ale przy kwocie ok 340zł, bo na taką ofertę można trafić to zwyczjanie ciężko mi uwierzyć, że mogę kupić kij znanych marek Preston/Trabucco/Shimano/Daiwa/itp o zbliżonych parametrach... Nie jestem z grupy osób, które uważają, iż kije renomowanych firm są nie warte swojej ceny a kwota jaką trzeba zapłacić głównie zasługa napisu ale wydaję mi się, że pewnych rzeczy przeszkoczyć nie można i za renome również trzeba dopłacić

W takim razie bierz i się nie zastanawiaj. Do niedawna te kije kosztowały ok. 200 zł więcej.
Marcin

Offline qazxsw91

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 6
Odp: Konger Turion Feeder 360 80
« Odpowiedź #10 dnia: 13.03.2020, 09:39 »
Twoja kaska, Twój wybór. Jeśli czujesz miętę do Kongera to go kup, ale ja z kolei reprezentuje stanowisko, że wolałbym w tej cenie coś markowego.

Wystarczy porównać sobie pracę tych wędek, naszych i zachodnich, topowych marek by zrozumieć różnice. Nic nie ujmując Kongerowi czy Mikado ale różnica między ich wędkami a topowymi jest kolosalna. Mogą mieć ładniejszy wygląd, czy nawet lepsze komponenty ale praca wędki to coś ważniejszego niż komponenty.

cytując Twoją wypowiedź to czuje miętę jak biorę wędkę i po machnieciu na sucho wiem, że warto :) Sam posiadam Delphin Opium Black feeder 360 V2 i porównując ceny polskich marek to w podbnej cenie kompletnie inna filozofia :D
Wracając do tematu to nie wiem czy w kwocie ok 350zł znalazłbym coś o podbnych parametrach i pracy

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Konger Turion Feeder 360 80
« Odpowiedź #11 dnia: 13.03.2020, 09:49 »
Na sucho to może wydawać się wedka fajna dopiero nad wodą przychodzi weryfikacja,  każdy ma jakieś swoje wyobrażenia i gusta . Ja zaczynałem od jaxona przez kongera,  cormorana , daiwa , preston ,matrix jakiś tam parę innych mniej znanych marek ,aż dotarłem do wedek drennana i teraz nie zamienilbym na inne :D

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 782
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Konger Turion Feeder 360 80
« Odpowiedź #12 dnia: 13.03.2020, 10:14 »
Konger Albion  3,6 m,  cw 80 g to fajny kijek.
Waga 200 g i  porządne przelotki. Używam do plecionki na spokojnej wodzie w rzece i na stojącej.
Akcje super mi pasuje do plećki.
Ma dużo więcej przelotek bo 10 na 3 segmentach (nie licząc szczytówki) ale dzięki temu z blanku można wycisnąć więcej mocy.
Czasem zabieram ją na komercję i daje radę z rybkami do 5 kg bez problemu.

Offline qazxsw91

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 6
Odp: Konger Turion Feeder 360 80
« Odpowiedź #13 dnia: 13.03.2020, 11:14 »
Na sucho to może wydawać się wedka fajna dopiero nad wodą przychodzi weryfikacja,  każdy ma jakieś swoje wyobrażenia i gusta . Ja zaczynałem od jaxona przez kongera,  cormorana , daiwa , preston ,matrix jakiś tam parę innych mniej znanych marek ,aż dotarłem do wedek drennana i teraz nie zamienilbym na inne :D

Jesli tak wygląda ewolucja wękdarza gruntowego to jestem na początku drogi... :D

Offline qazxsw91

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 6
Odp: Konger Turion Feeder 360 80
« Odpowiedź #14 dnia: 13.03.2020, 12:30 »
Na sucho to może wydawać się wedka fajna dopiero nad wodą przychodzi weryfikacja,  każdy ma jakieś swoje wyobrażenia i gusta . Ja zaczynałem od jaxona przez kongera,  cormorana , daiwa , preston ,matrix jakiś tam parę innych mniej znanych marek ,aż dotarłem do wedek drennana i teraz nie zamienilbym na inne :D

Jesli tak wygląda ewolucja wękdarza gruntowego to jestem na początku drogi... :D

Mam dodatkowo pytanie :) w omawianej cenie jaką byś polecił wędkę własnie ww firm? Już jakis czasu temu ogladałem test wędęk Winner z serii X i tam testujący stwierdzili, że gdyby mieli możliwość porównania do innych kijów, na które łowią to wybraliby Drennan Acolite, którego cena jest 3-4 krotnie wyższa niż Winner
Poniżej filmik z opisywanego przeze mnie testu: