Autor Wątek: Mój pellet waggler  (Przeczytany 71676 razy)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 279
  • Reputacja: 548
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #150 dnia: 19.08.2020, 14:58 »
Nie obraź się, ale czemu więc promujesz kij do spinningu za ponad 250 zł w sytuacji gdy nigdy nie porównałeś jego osiągów z wędka dedykowana do tej techniki? I z góry zakładasz, że osiągniesz nim dużo większe odległości?

Nie posądzam Cię o jakąś współpracę barterową z tym sklepem, ale tego typu wpisy są bardzo mylące i ktoś może utopić na tej poradzie sporo kasy. Wydaje mi się że tego typu porady warto napisać po rzetelnym sprawdzeniu tematu i wykonaniu porównania z przynajmniej jednym kijem do PW. Sama matchówka też nie jest wyznacznikiem bo match i PW to dwa różne kije.

Wszystko pisze oczywiście na luzie, bez jakiejś spiny :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 021
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #151 dnia: 19.08.2020, 15:44 »
Ja już czekam na przesyłkę od Drapieżcy ze spławikami i innymi duperelami do PW
Wędkę na razie zagospodaruję z posiadanych zasobów (Dragon Mega Baits Power Match 3,60) i zobaczymy czy się nada Jeśli nie, będę musiał się rozejrzeć za Pudelkiem, bo ten od Czesia mnie podpasował
To już wiem kto wykupił spławiki Drennan 14gr, przedwczoraj jeszcze były na stanie :)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 022
  • Reputacja: 711
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #152 dnia: 19.08.2020, 15:50 »
Hahaha 🤣 Niestety będę musiał sobie z 12g poradzić, bo 14 poszły jak dzikie - nawet na jeden nie zdążyłem się załapać 😳😁
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 087
  • Reputacja: 204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #153 dnia: 19.08.2020, 15:50 »
No to odpowiadam na luzie. Kija kupiłem jakiś czas temu na Allegro za 180 zeta. Moim zdaniem to była super okazja, więc skorzystałem. Co do moich przypuszczeń, że rzuca się nim dalej niż wędką dedykowaną do PW, to wynikają one z obserwacji osiągów tych, którzy takimi wędkami łowią i z moich dokonań w tej dziedzinie owym spiningiem. Rzucam nim wobkiem średniej wagi bez problemu 40-45 metrów. PW rzuciłbym dużo dalej, ale nie miałem na razie okazji, albowiem nie łowiłem nim jeszcze na wodach umożliwiających oddawanie tak dalekich rzutów.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 346
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #154 dnia: 19.08.2020, 17:31 »
Hahaha 🤣 Niestety będę musiał sobie z 12g poradzić, bo 14 poszły jak dzikie - nawet na jeden nie zdążyłem się załapać 😳😁
Przepraszam Was chłopaki :P. To do mnie jedzie ten ostatni 14 g ;D
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 022
  • Reputacja: 711
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #155 dnia: 19.08.2020, 17:34 »
Hahaha 🤣 Niestety będę musiał sobie z 12g poradzić, bo 14 poszły jak dzikie - nawet na jeden nie zdążyłem się załapać 😳😁
Przepraszam Was chłopaki :P. To do mnie jedzie ten ostatni 14 g ;D

Osz Ty kurczaczku 😲😂 Żeby mi to było ostatni raz! No dobra, przedostatni  😉😆
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 328
  • Reputacja: 900
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #156 dnia: 19.08.2020, 17:47 »
He...
A do mnie i 12 i 14 doszły.
Fuks.
Maciek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 346
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #157 dnia: 19.08.2020, 17:58 »
Tomku jaką ma długość dolnika ta Daiwa ,którą kupiłeś :beer:

Długość Dolnika – 57 cm, od uchwytu kołowrotka 43 cm
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #158 dnia: 19.08.2020, 18:32 »
Odnośnie używania spinningu do PW- też o tym myślałem i zapewne nie jest to złe rozwiązanie.
Trafić jednak wędkę o odpowiednich parametrach, adekwatnych do tej techniki, to raczej nie będzie łatwa sprawa. Zwłaszcza, gdy nie ma się doświadczenia w spinningu, ani też żadnej wędki tego typu :P

Odnośnie bardzo wczesnych i nieśmiałych początków jeśli chodzi o mnie i tą technikę, to posłużyłem się feederem 11ft z najmocniejszą szczytówką z arsenału. Ogólnie łowienie czymś takim było całkiem ok, rzucało się nieźle, a parę karpików handlówek, które wówczas złowiłem, nieźle się holowało spolegliwym feederem. Jedyny minus to tonąca żyłka, jaką wówczas miałem. Wcześniej czy później tonęła co bardzo utrudniało łowienie, a zwłaszcza zacinanie.

Mając niewielki budżet na zakup, rozważałbym osobiście najtańszą Daiwę ze szkockiej fabryki, czyli serię Carp. Ona też występuje w wersji PW 10,11 i 12 ft. Miałem okazję zobaczyć nad wodą, pomacać, obejrzeć i poobserwować podczas holu. Myślę, że to naprawdę udany patyk. Wyważony, dobrze wykonany, o ładnym ugięciu. Za cenę 200zł czy może nawet ciut mniej, to naprawdę niezła oferta.
Czesiek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 984
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #159 dnia: 19.08.2020, 19:37 »
Tomku dzięki za info o Daiwie :beer: :thumbup:,przeanalizowałem temat i zdecydowałem się na Matrixa aquosa ultra c 11ft ;)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 786
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #160 dnia: 20.08.2020, 09:19 »
A ja do pellet wagglera używam tego spiningu :D I powiem szczerze, że spisuje się świetnie. Jego przewaga nad kijami dedykowanymi do tej metody jest taka, że można nim dużo dalej rzucić.

Ale czy tu trzeba zarzucać 'dalej'? Na pewno? To nie feeder i zarzuty na 70-80 metrów, tutaj granica zasięgu strzału pelletem to 30 metrów jak nie mniej przy takich 6 mm. Nie chodzi też o paraboliczną akcję tylko. Faktycznie, część spinningów może mieć podobną charakterystykę jak kije do PW, ale wg mnie są zbyt krótkie i tu jest problem :D

Nie rozumiem też na jakiej podstawie piszesz, że spinningi mają przewagę nad kijami do PW. Nie widzę dlaczego tak miałoby być, po drugie dokonałeś testów? Jeżeli tak to jakich wędek, w jakich długościach? Bo nie wierzę, że jakimś spinningiem co ma 2.70 metra lub 3 metry można zarzucać dalej niż wędką typu pellet waggler o długości 3.30 metra. Sugerujesz ogólnie, że kij do spina ma jakieś lepsze właściwości? 8)
Lucjan

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 087
  • Reputacja: 204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #161 dnia: 20.08.2020, 12:55 »
Nic nie sugeruję. Uważam po prostu, że tym spinem o długości 315 cm rzuci się dalej niż typowymi pellet wagglerami, które najczęściej występują w długościach 300- 330 cm. Jak sam słusznie zauważyłeś PW nie są wędkami do dalekich rzutów, bo i po co im taka właściwość skoro tą metodą trudno byłoby łowić na większych odległościach. Spiningi o większych długościach niż typowe, czyli powyżej 270, są produkowane tylko po to, żeby osiągać nimi jak największe odległości. Wędki spiningowe i karpiowe z racji swojej budowy i charakterystyki, nawet te w krótkich długościach mają bardzo dobre właściwości rzutowe. Dlatego logika podpowiada, ze spinem o podobnej długości co PW, rzuci się dalej. Ot całe wyjaśnienie mojego wpisu :D Żeby nie było niedomówień - Nie uważam, żeby spining był lepszy do łowienia PW niż wędka dedykowana do tej metody. Po prostu z racji tego, ze ja bardzo rzadko wędkuję tą metodą, nie widzę potrzeby, żeby sobie kupować specjalistyczne wędzisko do takiego łowienia. Dlatego wykorzystuję do PW ww spining, który spisuję się w tej roli bardzo dobrze. I to wszystko.

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #162 dnia: 20.08.2020, 16:08 »
Nic nie sugeruję. Uważam po prostu, że tym spinem o długości 315 cm rzuci się dalej niż typowymi pellet wagglerami, które najczęściej występują w długościach 300- 330 cm. Jak sam słusznie zauważyłeś PW nie są wędkami do dalekich rzutów, bo i po co im taka właściwość skoro tą metodą trudno byłoby łowić na większych odległościach. Spiningi o większych długościach niż typowe, czyli powyżej 270, są produkowane tylko po to, żeby osiągać nimi jak największe odległości. Wędki spiningowe i karpiowe z racji swojej budowy i charakterystyki, nawet te w krótkich długościach mają bardzo dobre właściwości rzutowe. Dlatego logika podpowiada, ze spinem o podobnej długości co PW, rzuci się dalej. Ot całe wyjaśnienie mojego wpisu :D Żeby nie było niedomówień - Nie uważam, żeby spining był lepszy do łowienia PW niż wędka dedykowana do tej metody. Po prostu z racji tego, ze ja bardzo rzadko wędkuję tą metodą, nie widzę potrzeby, żeby sobie kupować specjalistyczne wędzisko do takiego łowienia. Dlatego wykorzystuję do PW ww spining, który spisuję się w tej roli bardzo dobrze. I to wszystko.
Typowa długość wędzisk do PW to 3.30, 3.60.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 087
  • Reputacja: 204
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #163 dnia: 20.08.2020, 16:16 »
Siła złego na jednego. Wygraliście :D :D :D

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 328
  • Reputacja: 900
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mój pellet waggler
« Odpowiedź #164 dnia: 20.08.2020, 17:00 »
Nic nie sugeruję. Uważam po prostu, że tym spinem o długości 315 cm rzuci się dalej niż typowymi pellet wagglerami, które najczęściej występują w długościach 300- 330 cm. Jak sam słusznie zauważyłeś PW nie są wędkami do dalekich rzutów, bo i po co im taka właściwość skoro tą metodą trudno byłoby łowić na większych odległościach. Spiningi o większych długościach niż typowe, czyli powyżej 270, są produkowane tylko po to, żeby osiągać nimi jak największe odległości. Wędki spiningowe i karpiowe z racji swojej budowy i charakterystyki, nawet te w krótkich długościach mają bardzo dobre właściwości rzutowe. Dlatego logika podpowiada, ze spinem o podobnej długości co PW, rzuci się dalej. Ot całe wyjaśnienie mojego wpisu :D Żeby nie było niedomówień - Nie uważam, żeby spining był lepszy do łowienia PW niż wędka dedykowana do tej metody. Po prostu z racji tego, ze ja bardzo rzadko wędkuję tą metodą, nie widzę potrzeby, żeby sobie kupować specjalistyczne wędzisko do takiego łowienia. Dlatego wykorzystuję do PW ww spining, który spisuję się w tej roli bardzo dobrze. I to wszystko.
Typowa długość wędzisk do PW to 3.30, 3.60.

Artur jesteś obyty w temcie , to czemu większość producentów w swej ofercie ma 3m kije pw.
Maciek