Autor Wątek: Solbaits - przynęty  (Przeczytany 51325 razy)

Online Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 863
  • Reputacja: 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #180 dnia: 11.02.2022, 11:41 »
Solbaits przynęty są miękkie w porównaniu do ringersa. Robiłem parę razy testy ringers vs solski i efekty zdecydowanie lepsze na solskiego. Maros i drennan na moich łowiskach średnio działają.
 
U mnie zdecydowanie sekret krolował różowy i salmon jakoś inne kolory słabiej.

To tak jak u mnie. Rafał, może w niedzielę? :P
Kusisz z tą niedzielą.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 538
  • Reputacja: 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #181 dnia: 11.02.2022, 11:49 »
Czego używają zamiast glikolu?
Glikol nie jest bazą w liquidach. Jaki bazę stosuje się gliceryne, syrop glukozo-fruktozowy. Glikol jedynie dodaje się do liquidów które bez jego dodatku by się zepsuły.

Czyli nic szkodliwego, przynajmniej dla ludzi.

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #182 dnia: 11.02.2022, 14:25 »
Solbaits przynęty są miękkie w porównaniu do ringersa. Robiłem parę razy testy ringers vs solski i efekty zdecydowanie lepsze na solskiego. Maros i drennan na moich łowiskach średnio działają.
 


U mnie też skisłe masło nie polowiło wcale, ogólnie biały kolor u mnie nie działa,  tak samo jak drennany  czy to ananas czy Tutti.
U mnie w zeszłym sezonie solbaits dał bardzo dużo ryb i zostanę przy nim ale ograniczę się do secretów, chyba że coś z tych nie wprowadzonych mnie zainteresuje 🙂
Nowości cenowo sporo wychodzą , a kulki ponoć zdecydowanie większe niż 8mm coś ok 10mm z tego co info dostałem.
 

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #183 dnia: 11.02.2022, 15:11 »
Jak czytam co wypisujecie to trochę się dziwię tym wypowiedziom typu: Przemka wafters dał mi rybę, a OSMO nie, albo Ringersy są spoko, a Feederbaita nie ... dla mnie szczerze mówiąc wszystkie te przynęty są takie same i nie sądzę by np. trochę więcej mączki rybnej w 6mm kulce cokolwiek zmieniał. Na to czy ryba się złapie ma wpływ szereg innych czynników niż tylko rodzaj kulki na haku. Jeśli przynęta nie jest totalnym dziadostwem to moim zdaniem nie ma znaczenia z jakiej firmy pochodzi.
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline ZiZ

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 21
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #184 dnia: 11.02.2022, 15:27 »
Na to czy ryba się złapie ma wpływ szereg innych czynników niż tylko rodzaj kulki na haku. Jeśli przynęta nie jest totalnym dziadostwem to moim zdaniem nie ma znaczenia z jakiej firmy pochodzi.
Zgadza się.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 689
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #185 dnia: 11.02.2022, 15:44 »
Doświadczenia nad wodą pokazują inaczej...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online Nextion

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #186 dnia: 11.02.2022, 16:10 »
Ja bym powiedział, że najważniejszy jest kolor, kształt, rozmiar i prezentacja danej przynęty a nie z jakiej firmy ona jest. Bywały dni, że wyciągałem na komercji 15-20 karpi w 4h i nie miało wpływu co się założy na włos (działał wtedy ringers, feeder bait, maros czy osmo - jechałem po kolei każdą przynętę). Jeśli jednak mamy totalnie bezrybny dzień to te wszystkie walory przynęty o których wspomniałem miały znaczenie (np. pomarańczowy ringers działał a żółty nie, toxic osmo działał a maros/ringers nie). Ważniejsze od przynęty jest punktowe łowienie, gruntowanie, jakość pelletu i zanęty w podajniku (oraz ich ilości), częstotliwość rzucania. Taki karp przecież jak żeruje to wciąga całą zawartość podajnika za jednym podjazdem (akurat przy okazji w środku jest nasza przynęta).

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 463
  • Reputacja: 262
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #187 dnia: 11.02.2022, 16:17 »
Jak czytam co wypisujecie to trochę się dziwię tym wypowiedziom typu: Przemka wafters dał mi rybę, a OSMO nie, albo Ringersy są spoko, a Feederbaita nie ... dla mnie szczerze mówiąc wszystkie te przynęty są takie same i nie sądzę by np. trochę więcej mączki rybnej w 6mm kulce cokolwiek zmieniał. Na to czy ryba się złapie ma wpływ szereg innych czynników niż tylko rodzaj kulki na haku. Jeśli przynęta nie jest totalnym dziadostwem to moim zdaniem nie ma znaczenia z jakiej firmy pochodzi.

Nie chodzi o skład takiej kulki pod kątem składu żywieniowego, tylko odpowiednie zbalansowanie z hakiem, miękkość, kolor, wielkość-to główne parametry dla których jedne działają inne nie. Do tego dochodzi Twój komfort jako wędkarza-czy spadają z bagnetu, czy dobrze na nim się mocują, czy nie pękają w trakcie zakładania. Przy łowieniu waftersami to najważniejsze kwestie, które powodują, że częściej sięgamy i łowimy więcej ryb, czyli o skuteczności i jakości danej przynęty.

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #188 dnia: 12.02.2022, 09:14 »
Co do cen przynęt Solbaits czy też innych firm trzeba mieć też na uwadze, że to sklep narzuca sobie marżę na dany towar. Feedersklep sprzedając hurtowo czy detalicznie chce jak najwięcej zarobić, inny sklep również. Solski czy inna marka nie bardzo jak mają możliwość narzucić daną cenę sklepowi.
Towar sam w sobie jest wporządku, waftersy nie pleśnieją, nawet jak trochę stwardnieje to i tak z zewnątrz a w środku dalej miękkie. Mam jeszcze ta pierwsze co były zanim ktokolwiek słyszał o sklepie Feedersklep.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 046
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #189 dnia: 12.02.2022, 10:06 »
Co do cen przynęt Solbaits czy też innych firm trzeba mieć też na uwadze, że to sklep narzuca sobie marżę na dany towar.

No nie wiem. Taki Feeder Bait  - praktycznie wszystkie sklepy mają to co oni u siebie. Ciężko mówić o nienarzucaniu ceny sprzedaży brutto/ netto sklepom w takim wypadku. Niby po to by sklepy miały dobre marże i nie bankrutowały ale takie ustalanie cen nie do końca jest zgodne z przepisami jeśli dzieje się tak jak to wygląda na zewnątrz.
Taki Sonu też dziwnym trafem wszędzie jest sprzedawany na 54.99 PLN za 2 kg... Niby wszystkie sklepy nagle dokładnie taką samą marżę chcą mieć (bo cenę zakupu pewnie mają)?
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #190 dnia: 12.02.2022, 10:32 »
Zobacz na cenę zanęt Sonubaits F1 w feedersklepie 64,99 - czy firma taką cenę narzuciła czy sklep ? Sprzedający bierze swoją cenę a sklep narzuca swoją. Każdy przedsiębiorca narzuca własną marżę stąd mamy różne ceny. To samo się dzieje nie tylko w wędkarstwie a każdym sklepie, stacji paliw itd.
Solski nie prowadzi swojego sklepu żeby miał te same ceny jak Feeder Bait. Odnośniej tej firmy są sklepy, które mają jeszcze niższe ceny. To główny handlujący narzuca konkretną cenę, producent owszem podnosi z różnych powodów, np. wyższa cena opakowania.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 032
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #191 dnia: 12.02.2022, 10:38 »
Co do cen przynęt Solbaits czy też innych firm trzeba mieć też na uwadze, że to sklep narzuca sobie marżę na dany towar. Feedersklep sprzedając hurtowo czy detalicznie chce jak najwięcej zarobić, inny sklep również. Solski czy inna marka nie bardzo jak mają możliwość narzucić daną cenę sklepowi.
Towar sam w sobie jest wporządku, waftersy nie pleśnieją, nawet jak trochę stwardnieje to i tak z zewnątrz a w środku dalej miękkie. Mam jeszcze ta pierwsze co były zanim ktokolwiek słyszał o sklepie Feedersklep.
Bzdury...
Producent musi dać cenę MSRP, czyli sugerowana cena. Ma to na celu ochronę interesu firmy, czyli zgodnie z ustawą o nieuczciwej konkurencji. Jak sobie wyobrażasz, że lider rynku kupuje 90% towaru z dużym rabatem, obniżając koszt transportu towaru, a później może stosować ceny dumpingowe, bo i tak kupił taniej niż konkurencja. Do tego producent ma mniejszą reklamę, bo mniej firm sprzedawać będzie towar. No ogólnie temat rzeka, ale napisałeś nieźle bzdury.

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #192 dnia: 12.02.2022, 10:46 »
Gadasz głupoty, producent może co najwyżej zasugerować cenę towaru. Na każdym produkcie masz cenę sugerowaną ? Idziesz do sklepu i kupujesz ten sam produkt a cenę masz inną - czym to jest spowodowane ? Każdemu z osobna producent podaje cenę jaką ma mieć ? Nie cena jest podana powiedzmy 20 zł bierze producent a reszta to cena sklepu.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 538
  • Reputacja: 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #193 dnia: 12.02.2022, 10:48 »
Dokładnie tak jest. Jako przykład mogę podać parasol Daiwy. Sugerowana cena detaliczna na stronie Daiwy to £120 a sklepy sprzedawały po około £80. Przecież nie dokładają do interesu.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 538
  • Reputacja: 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #194 dnia: 12.02.2022, 10:49 »
Gadasz głupoty, producent może co najwyżej zasugerować cenę towaru.

Przecież napisał że producent daje cenę sugerowaną.