Autor Wątek: Solbaits - przynęty  (Przeczytany 51338 razy)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 032
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #195 dnia: 12.02.2022, 10:50 »
Gadasz głupoty, producent może co najwyżej zasugerować cenę towaru. Na każdym produkcie masz cenę sugerowaną ? Idziesz do sklepu i kupujesz ten sam produkt a cenę masz inną - czym to jest spowodowane ? Każdemu z osobna producent podaje cenę jaką ma mieć ? Nie cena jest podana powiedzmy 20 zł bierze producent a reszta to cena sklepu.
Mylisz się i to głęboko. Nie mam zamiaru Cię uświadamiać.

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #196 dnia: 12.02.2022, 10:50 »
To po ile kupuje sklep hurtowo a po ile sprzedaje to inna sprawa. Jedno jest pewne wszystko drożeje niestety.

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #197 dnia: 12.02.2022, 10:52 »
Nie musisz bo ty wiesz swoje a ja swoje. Nie mam zamiaru się spierać bo to nie o to chodzi. Jedno jest wiadome, że jest to za drogie.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 032
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #198 dnia: 12.02.2022, 10:52 »
Dokładnie tak jest. Jako przykład mogę podać parasol Daiwy. Sugerowana cena detaliczna na stronie Daiwy to £120 a sklepy sprzedawały po około £80. Przecież nie dokładają do interesu.
W handlu jest niepisana zasada, że opłacalność zaczyna się od 50% marży. Ja osobiście nie wyobrażam sobie mniejszych marz w handlu. Nie mylić z hurtowniami.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 538
  • Reputacja: 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #199 dnia: 12.02.2022, 11:01 »
Handluje od lat i nie da się inaczej a kto nie wierzy niech spróbuje :) Gdzieś musisz znaleźć pieniądze na pokrycie kosztów.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 838
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #200 dnia: 12.02.2022, 11:01 »
W handlu jest niepisana zasada, że opłacalność zaczyna się od 50% marży. Ja osobiście nie wyobrażam sobie mniejszych marz w handlu. Nie mylić z hurtowniami.

Zależy to od tego ile sprzedajesz. SKlep też może sprzedawać tyle ile hurtownia, wiele hurtowni to sklepy zresztą :) Pracowałem w sklepie i hurtowni i nasza średnia marża wynosiła 30-40% w sklepie i około 15-20% w hurtowni. Polecam też zerknąć jeśli ktoś pracuje w sklepie, ile rabatu dostaje się od firm produkujących dane rzeczy. Jedni bazują na wysokiej marży i wysokich rabatach, inni przeciwnie, na niższych. I tak w przypadku jednej firmy produkującej grzejniki było to 80% rabatu (w efekcie dostawał sporo klient), podczas gdy firma produkująca wyposażenie łązienek udzielała sklepowi rabatu na poziomie 25-30%. Przy czym w tym drugim przypadku pilnowała cen katalogowych.

Dlatego z ta marżą może być różnie, Na pewno jeśli wzrastają podatki i opłaty, to musi rosnąć i marża, no chyba, ze ludzie kupują naprawdę dużo. Najgorsze są momenty gdy jest kiepsko na rynku, wtedy sklepy aby 'przeżyć' schodzą z marżami.

Lucjan

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #201 dnia: 12.02.2022, 11:02 »
Nie w każdym handlu jest marża 50% zależy jakie są to produkty, w spożywczej branży nie raz jest np. 25%. Ja wiem że marża to nie jest całkowity zysk dla przedsiębiorcy bo od niej trzeba odliczyć też koszty.
Nie mniej jednak sam uważam, że cena nowości jest dość wysoka.

Offline perkusista30

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 777
  • Reputacja: 36
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #202 dnia: 12.02.2022, 11:04 »
Druga spraw to wątek o przynętach a nie o marżach i cenach. Każdy kupuje co chce, na co go stać i co mu się sprawdza. Nikt nikomu nie zagląda w kieszeń.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 538
  • Reputacja: 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #203 dnia: 12.02.2022, 11:43 »

Zależy to od tego ile sprzedajesz. SKlep też może sprzedawać tyle ile hurtownia, wiele hurtowni to sklepy zresztą :)

Efekt skali. Przy dużych obrotach można sprzedawać taniej i wyjść na swoje

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 032
  • Reputacja: 222
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #204 dnia: 12.02.2022, 17:44 »
Jak znowu sprzedajesz dużo to potrzebujesz dodatkowych pracowników do obsługi zamówień (pakowanie, magazynowanie, reklamacje itp) oraz musisz mieć nieco więcej miejsca na towar.
Wszystko ma konsekwencje.

Dokładnie tak jest. Jako przykład mogę podać parasol Daiwy. Sugerowana cena detaliczna na stronie Daiwy to £120 a sklepy sprzedawały po około £80. Przecież nie dokładają do interesu.
Możesz podać model? Jest on nadal w sprzedaży? Często końcówki są wyprzedawane po niższych cenach. Podam aktualny przykład echosondy Deeper Chirp. Była za sugerowaną cenę chyba 1499 zł, a że wszedł nowy model to obniżyli cenę na 1000-1200 zł.
Po prostu pozbywają się towaru do którego nie będą już produkowane podzespoły i nie ma sensu go trzymać. Aczkolwiek nowy towar, towar, który się sprzedaje zawsze będzie posiadał MSRP. Sprzedawca co może to jedynie dać rabat, ale nie może obniżyć ceny towaru od MSRP. A jak ktoś da wyższą cenę od MSRP to jego wola, ma do tego prawo, ale rynek szybko weryfikuje sprzedaż. Wyjątkiem oczywiście jest solidna marka jak np. Drapieżnik.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 538
  • Reputacja: 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #206 dnia: 12.02.2022, 20:16 »
Panowie trochę dyskusja odbiegła od przynęt Solbaits,
Może Admin by trochę ogarnął wątek 😉

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #207 dnia: 13.02.2022, 00:10 »
Myślę że podstawą jest to że producent zawsze zna cenę końcową. Nie wyobrażam sobie że puszczam produkt na rynek i nie wiem jaka będzie jego cena końcowa. Od tego zaczyna się cały projekt. Nie sądzę żeby Pan Przemek popełnił taki błąd, zawsze pomysł może obronić się jakością.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #208 dnia: 13.02.2022, 08:44 »


Myślę że podstawą jest to że producent zawsze zna cenę końcową. Nie wyobrażam sobie że puszczam produkt na rynek i nie wiem jaka będzie jego cena końcowa.

Powiedz to Nvidii lub AMD.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Solbaits - przynęty
« Odpowiedź #209 dnia: 14.02.2022, 17:05 »

Kolejna nowość 2/4  wylgada ciekawie.