Autor Wątek: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?  (Przeczytany 10221 razy)

Offline w-mfeeder

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Warmińsko - Mazurski Feeder
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #45 dnia: 22.10.2020, 20:17 »
W takim wypadku nie z tym ,że tak jak pisałem wyżej strzałówka z plecionki to dla mnie nieprozumienie w ostatniej fazie holu kiedy najbardziej potrzeba jest amortyzacja masz jej 0.
Dlatego ja łowiąc karpie i łowiąc na komercjach na metodę, bądź helikopter gdzie wiem, że brania będą mocne i pewne stosuje żyłkę. Ja używał 0.24 - 0.26 i używam strzałówki MS Range 0.30. Słychać przelatujący węzeł jednak ja nie stosowalem jeszcze FG knota. Używałem albo Albright Knot, albo węzeł z pętlą jak używa S. Ringer. Używałem też takiego węzła z jednego z filmów Lee Kerrego gdzie węzeł wychodził mega minimalny, jednak sprawdza mi się tylko w przypadku plecionka główna + strzał.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 914
  • Reputacja: 403
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #46 dnia: 22.10.2020, 20:18 »
Będziesz miał spinki na plecionce to zmienisz na żyłkę i tyle.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 051
  • Reputacja: 432
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #47 dnia: 22.10.2020, 20:18 »
Zestawem z żyłką na strzałówce łowię feederami do 100 metrów. Analogicznym zestawem ze spombem rzucam 120 m  tylko tam zamiast żyłki 0,30 daję surfcastingowy przypon koniczny https://bialaryba.pl/przypon-strzalowy-shimano-speedmaster-0-33-0-57mm-p-12287.html. Poradziłem tak kumplowi z forum i on zaczoła stosować taką strzałówkę do feedera :D :D . Ja jednak w feederze wolę zwykła  miekką żyłkę 0,30. FG załatwia sprawę węzłą bo go nie czujesz zupełnie .
Co do łowienia feederem na 120 m nieznam nikogo kto tak łowi chyba że mówimy o łowieniu bez klipa i naprężania zestawu w locie i wtedy jeden rzut wyjdzie ci 110 następny 115 a trzeci 120 wtedy spoko ale dla mnie łowienie bez precyzji mija się z celem. A łowienie komfortowe do klipa to dla mnie 90-95m . 100m mogę łowić ale już nie w każdych warunkach i rzuty są na maxa (oczywiście łowienie do klipa z naprężoniem zestawu w locie.) Używam najlepszego możliwego sprzętu feedereowego do dystansu więc nie wiem co można było by jeszcze poprawić w celu uzyskania dłuższych rzutów.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 418
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #48 dnia: 22.10.2020, 20:24 »
Zestawem z żyłką na strzałówce łowię feederami do 100 metrów. Analogicznym zestawem ze spombem rzucam 120 m  tylko tam zamiast żyłki 0,30 daję surfcastingowy przypon koniczny https://bialaryba.pl/przypon-strzalowy-shimano-speedmaster-0-33-0-57mm-p-12287.html. Poradziłem tak kumplowi z forum i on zaczoła stosować taką strzałówkę do feedera :D :D . Ja jednak w feederze wolę zwykła  miekką żyłkę 0,30. FG załatwia sprawę węzłą bo go nie czujesz zupełnie .
Co do łowienia feederem na 120 m nieznam nikogo kto tak łowi chyba że mówimy o łowieniu bez klipa i naprężania zestawu w locie i wtedy jeden rzut wyjdzie ci 110 następny 115 a trzeci 120 wtedy spoko ale dla mnie łowienie bez precyzji mija się z celem. A łowienie komfortowe do klipa to dla mnie 90-95m . 100m mogę łowić ale już nie w każdych warunkach i rzuty są na maxa (oczywiście łowienie do klipa z naprężoniem zestawu w locie.) Używam najlepszego możliwego sprzętu feedereowego do dystansu więc nie wiem co można było by jeszcze poprawić w celu uzyskania dłuższych rzutów.

No na taki dystans jaki podałem to wiadomo, że bez klipa :) Akurat tam gdzie łapie trzeba rzucać w okolice 100 metra.
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 17 kg

Offline w-mfeeder

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Warmińsko - Mazurski Feeder
  • Lokalizacja: Mazury
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #49 dnia: 22.10.2020, 20:26 »
Co do łowienia feederem na 120 m nieznam nikogo kto tak łowi chyba że mówimy o łowieniu bez klipa i naprężania zestawu w locie i wtedy jeden rzut wyjdzie ci 110 następny 115 a trzeci 120 wtedy spoko ale dla mnie łowienie bez precyzji mija się z celem. A łowienie komfortowe do klipa to dla mnie 90-95m . 100m mogę ale już nie w każdych warunkach i rzuty są na maxa (oczywiście łowienie do klipa z naprężoniem zestawu w locie.) Używam najlepszego możliwego sprzętu feedereowego do dystansu więc nie wiem co można było by jeszcze poprawić w celu uzyskania dłuższych rzutów.
No jak to haha, zapomniałeś przeciez o Panu Rybie 😂😂😂😂

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 051
  • Reputacja: 432
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #50 dnia: 22.10.2020, 20:27 »
Co do łowienia feederem na 120 m nieznam nikogo kto tak łowi chyba że mówimy o łowieniu bez klipa i naprężania zestawu w locie i wtedy jeden rzut wyjdzie ci 110 następny 115 a trzeci 120 wtedy spoko ale dla mnie łowienie bez precyzji mija się z celem. A łowienie komfortowe do klipa to dla mnie 90-95m . 100m mogę ale już nie w każdych warunkach i rzuty są na maxa (oczywiście łowienie do klipa z naprężoniem zestawu w locie.) Używam najlepszego możliwego sprzętu feedereowego do dystansu więc nie wiem co można było by jeszcze poprawić w celu uzyskania dłuższych rzutów.
No jak to haha, zapomniałeś przeciez o Panie Rybie 😂😂😂😂
Dokładnie zapomniałem. Pan Ryba to ewenement na skalę światową. Nic tylko brak przykład i się uczyć. On łowi tak daleko bez wysiłku :D :D I to feederami 3,9 m ;)

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 418
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #51 dnia: 22.10.2020, 22:00 »
Panowie na akademii Haldorado znalazłem taki węzełek, rzekomo stosowany przez Siposa Gabora i resztę feeder teamu. Węzeł dedykowany plecionce long cast przyponowej.


Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 17 kg

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 914
  • Reputacja: 403
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #52 dnia: 22.10.2020, 22:09 »
Zwykły węzeł zderzakowy, duży i tego słaby. Do używania w sytuacjach awaryjnych gdy trzeba jak najszybciej połączyć dwie linki. Masz podane dwa węzły, lepszych nie znajdziesz.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 418
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #53 dnia: 22.10.2020, 22:22 »
Zwykły węzeł zderzakowy, duży i tego słaby. Do używania w sytuacjach awaryjnych gdy trzeba jak najszybciej połączyć dwie linki. Masz podane dwa węzły, lepszych nie znajdziesz.

No ten z twojego filmu to chyba najlepiej się nadaje żyłka/żyłka albo żyłka/fluocarbon :/
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 17 kg

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 914
  • Reputacja: 403
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #54 dnia: 22.10.2020, 22:32 »
Pewnie, że się nada. Musi być tylko dobrze zawiązany. Prawidłowo wykonany bardzo łatwo się zaciąga z plecionką lub w miarę cienka żyłką. Węzeł trzeba poćwiczyć, zrób dobrą fotkę z bliska to ci powiem czy jest dobrze wykonany.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 418
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #55 dnia: 22.10.2020, 22:40 »
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 17 kg

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 914
  • Reputacja: 403
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #56 dnia: 22.10.2020, 23:04 »
Źle zawiązany pierwsza jak i druga część węzła. Tak wygląda prawidłowo zawiązany na plecionce 0,20 i strzałówce 0,60. Lepszego zdjęcia nie dam rady teraz zrobić.

Offline ledi12

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 418
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #57 dnia: 22.10.2020, 23:06 »
Źle zawiązany pierwsza jak i druga część węzła. Tak wygląda prawidłowo zawiązany na plecionce 0,20 i strzałówce 0,60. Lepszego zdjęcia nie dam rady teraz zrobić.

Hm zrobiłem wszystko tak jak na filmie
Metodowy karpiarz
---------------------
Sum -> 22 kg
Karp -> 20 kg
Jesiotr -> 12 kg
Amur -> 17 kg

Offline Thompson

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowieckie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #58 dnia: 22.10.2020, 23:11 »
Węzeł pokazany w poscie o 22:00 to podwojny Uni daje rade ale nie ma nic lepszego od Alberto Kont ktory jest mocniejszy od Albright Knot i łatwy do zawiązania. FG knot dobry tylko kto to zawiąże nad woda jak zerwiemy strzalowke wiem ze rzadko zdarza się taki przypadek ale jest taka możliwość

https://www.netknots.com/fishing_knots/alberto-knot

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 914
  • Reputacja: 403
Odp: Ciężki feeder By Dome - żyłka pod dystans?
« Odpowiedź #59 dnia: 22.10.2020, 23:12 »
Pierwsza część wiaże węzłem pokazanym przez kolegę @Modus http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=849.0 a potem tylko robię 5 obrotów w jedną i 3 na powrót i jest gotowy węzeł.