Autor Wątek: Zestaw helikopterowy  (Przeczytany 57810 razy)

Kadłubek

  • Gość
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #60 dnia: 01.03.2017, 21:03 »
Może, szybko się to poprawia i żeby się nie plątało "przesztywnij" np. jakąś rurką odcinek krętlika z żyłką na przyponie.
Wyżej masz przykłady.

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #61 dnia: 07.03.2017, 20:03 »
Stoper się przesuwa to fakt, ale to przecież w niczym nie przeszkadza. Nic się przez to nie plącze a poprawienie tego trwa sekundę ☺
Pozdrawiam
Marcin

Offline Malon

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #62 dnia: 10.03.2017, 12:48 »
Dzięki Panowie! Idzie weekend czas na testy :-[ :-[ :-[ :narybki:
Michał

Offline RAV93

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 629
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Istnieją ludzie, którzy łowią ryby, i tacy, którz
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #63 dnia: 10.03.2017, 12:52 »
Panowie a czy ktoś z was testował zamiast gumki do odsunięcia przynęty rurki termo-kurczliwej testowałem to w zeszłym roku ale nie miałem mało brań.

Kadłubek

  • Gość
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #64 dnia: 10.03.2017, 12:59 »
Panowie a czy ktoś z was testował zamiast gumki do odsunięcia przynęty rurki termo-kurczliwej testowałem to w zeszłym roku ale nie miałem mało brań.

Można użyć skrętki z żyłki lub przeźroczystej rurki.

Offline RAV93

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 629
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Istnieją ludzie, którzy łowią ryby, i tacy, którz
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #65 dnia: 10.03.2017, 13:01 »
Panowie a czy ktoś z was testował zamiast gumki do odsunięcia przynęty rurki termo-kurczliwej testowałem to w zeszłym roku ale nie miałem mało brań.

Można użyć skrętki z żyłki lub przeźroczystej rurki.

Wiem ale skrętka utrudnia szybką wymianę przyponu albo ja nie umiem jej zastosować. A rurę zakładam na krętlik.

Kadłubek

  • Gość
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #66 dnia: 10.03.2017, 13:10 »
Wiem ale skrętka utrudnia szybką wymianę przyponu albo ja nie umiem jej zastosować. A rurę zakładam na krętlik.

Jak masz pętelkę na końcu skrętki to można dać tam agrafkę i krótką rurkę. Ja stosuję samą pętelkę i odcinam cały przypon.

Splot

  • Gość
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #67 dnia: 10.03.2017, 13:22 »

Panowie a czy ktoś z was testował zamiast gumki do odsunięcia przynęty rurki termo-kurczliwej testowałem to w zeszłym roku ale nie miałem mało brań.

Ja używam i nie narzekam. Najpierw ja traktuję zapalniczką a później przycinam zazwyczaj na pół.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka


Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 477
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #68 dnia: 27.03.2017, 08:06 »
Odnowie troszkę temat.
W sobotę łowiłem zestawem helikopterowym i miałem chyba z 8 spinek naprawdę przyzwoitych ryb.
Zestaw mam zbudowany z krętlika do szybkiej wymiany blokowanego na żyłce dwoma stoperami. Po każdym holu dolny stoper zsuwa się do koszyka. taki podobny zestaw co przedstawił wyżej Malon.
Powoli tracę pewność co mogło być przyczyną spinania się ryb.
Wcześniej takim zestawem łowiłem płocie i jakoś nadmiernej ilości spiętych ryb nie było.
Na początku pomyślałem, że włos za krótki, ale w gotowcach drennana jest nawet krótszy.
Potem że to winna zsuwającego się przyponu więc postanowiłem zacinać.
Następna myśl że to wina haka... Pokusiłem się o jakieś nowe haczyki zamiast drennanów, których to szybciej używałem
Jest jeszcze ostatnia myśl: Może po prostu haki za duże. Używałem 10, ale łowiłem na pellet 12mm, czerwone robaki, kulki chlebowe około 10mm
W końcu jeszcze woda bardzo zimna i ryby mogą być ospałe.
Łowiłem z Fankenstin'em on używał 12... i jemu nie spięła się żadna ryba.

Jakieś sugestie?
Marcin

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #69 dnia: 27.03.2017, 08:24 »
Odnowie troszkę temat.
W sobotę łowiłem zestawem helikopterowym i miałem chyba z 8 spinek naprawdę przyzwoitych ryb.
Zestaw mam zbudowany z krętlika do szybkiej wymiany blokowanego na żyłce dwoma stoperami. Po każdym holu dolny stoper zsuwa się do koszyka. taki podobny zestaw co przedstawił wyżej Malon.
Powoli tracę pewność co mogło być przyczyną spinania się ryb.
Wcześniej takim zestawem łowiłem płocie i jakoś nadmiernej ilości spiętych ryb nie było.
Na początku pomyślałem, że włos za krótki, ale w gotowcach drennana jest nawet krótszy.
Potem że to winna zsuwającego się przyponu więc postanowiłem zacinać.
Następna myśl że to wina haka... Pokusiłem się o jakieś nowe haczyki zamiast drennanów, których to szybciej używałem
Jest jeszcze ostatnia myśl: Może po prostu haki za duże. Używałem 10, ale łowiłem na pellet 12mm, czerwone robaki, kulki chlebowe około 10mm
W końcu jeszcze woda bardzo zimna i ryby mogą być ospałe.
Łowiłem z Fankenstin'em on używał 12... i jemu nie spięła się żadna ryba.

Jakieś sugestie?

Pokombinuj z rozmiarem haczyka i wypróbuj może te z mikrozadziorem:

http://skleptrabucco.pl/haczyki-trabucco-xs-specimen/

Po drugie pokombinuj przy zestawie np: hak na dole zestawu a koszyk na zasadzie "in line" - tzn. na agrafce między dwoma stoperkami. Kopalnie wiedzy, z której korzystam masz tutaj.

http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=2764.0

Wiele cennych rad od kolegów, którzy naprawdę się znają 8)

Pozdrawiam Seba

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 897
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #70 dnia: 27.03.2017, 09:31 »
Mardead, ostatnią rzeczą którą teraz powinieneś zrobić jest zmiana zestawu. Winny nie jest zestaw a prawdopodobnie 'business end' czyli hak z przyponem.

Ryby się spinają, ponieważ prawdopodobnie zacinane są za końcówkę wargi. Musisz pokombinować z włosem i hakiem oraz długością przyponu. Nie będą tu winne haki, czy z Prestona, Drennana czy też Guru. Zadzior to też nie jest rozwiązanie gdyż nie usuwasz źródła problemu. Bo jeżeli ryby są zapięte dobrze a spadają, znaczy to, że masz sztywny i słabo amortyzujący kij. Tu zadzior też nie wyeliminuje wszystkich problemów, pokaleczy na pewno bardziej ryby.

Zrobiłbym tak - zamiana przyponu na gotowiec ciut dłuższy, aby zobaczyć czy też ten sam problem występuje. Jeżeli dalej, wtedy zamiana na większy lub mniejszy hak.
Lucjan

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 477
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #71 dnia: 27.03.2017, 09:48 »
Zestawu nie zamierzam zmieniać. Kij jest miękki, o długości 270 cm, w końcu picker. Na 100% pokombinuję z długością przyponu i rozmiarem haczyka. Haki, na które łowiłem, już pożegnały pudełko z akcesoriami. Z braku dużego wyboru w Gdyńskich sklepach zakupię haki Drennana Carp Method rozmiar 12 i 10, a także Drennan Specimen 12 (niestety mniejszych nie ma, ale są większe 6 i 8).
Marcin

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #72 dnia: 27.03.2017, 09:52 »
Haki Drenna Carp Method są rewelacyjne i dobrze trzymają rybę. Na podobny zestaw co Twój + wspomniany hak nr 12 w ubiegłym roku po 18 minutach walki wyholowałem amura 6,5 kg ;)
Pozdrawiam Seba

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #73 dnia: 27.03.2017, 10:48 »
Sebastian, tylko takie haki stosujesz? Czy jeszcze inne?

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zestaw helikopterowy
« Odpowiedź #74 dnia: 27.03.2017, 12:19 »
Sebastian, tylko takie haki stosujesz? Czy jeszcze inne?

Jurku te mam po prostu wypróbowane i naprawdę mogę je polecić. Używam też QM1 z Guru. No ale te są drogie i jednocześnie bardzo skuteczne, ponieważ nie miałem na nich żadnego spadu. Znalazłem jednak nowość z Trabucco, które kształtem przypominają właśnie QM1. No i w paczce jest 15 sztuk. Myślę, że będą dobre, ponieważ haki Trabucco nigdy mnie nie zawiodły:

http://skleptrabucco.pl/haczyki-trabucco-method/

Oprócz tego używam także innych modeli Drennana :D
Pozdrawiam Seba