Autor Wątek: Pozycjoner przynęty Matrix Bait Alignas  (Przeczytany 881 razy)

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Pozycjoner przynęty Matrix Bait Alignas
« dnia: 03.01.2021, 09:03 »
Czy ktoś z szanownego grona używa
Pozycjonera Matrix Bait Aligna
Moim zdaniem dosyć ciekawa opcja ... ale 20 zet + przesyłka, troszkę sporawo za 10 gumek. Chociaż coraz bardziej mnie kusi żeby sprawdzić ;)
pozdrawiam Benon

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Pozycjoner przynęty Matrix Bait Alignas
« Odpowiedź #1 dnia: 03.01.2021, 09:08 »
Mam, używam ich czasami do przyponów spławikowych, gdy mam potrzebę założyć twardy pellet do klasycznego przyponu, głównie przy tyczce. Nie wydaje się, żeby było to jakkolwiek skuteczniejsze niż założenie na pellet zwykłej lateksowej gumki i nanizanie jej na haczyk. Do metody lepsze są przypony z włosem i gumką. Jak skończy mi się paczka którą kupiłem, nie sądzę żebym kupił kolejną.

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pozycjoner przynęty Matrix Bait Alignas
« Odpowiedź #2 dnia: 03.01.2021, 09:59 »
Jest to przydatna gumka, gdy chciałbyś założyć np pellet czy dumbell na przypon bez włosa. Może się przydać w sytuacji gdy łowisz pellet wagglerem, albo chcesz podczas zabawy spławikiem założyć tego typu przynętę. Plus jest taki, że mimo gwałtownych/ mocnych rzutów przynęta się nie przekręci, nie obróci zasłaniając grot. O ile przy tyczce nie ma takiego problemu, to przy rzutach wędką spławikową z kołowrotkiem już tak. Zwykła gumka na haku bez włosa i pelet, to niemal zawsze zasłonięty grot.
Gumki te nie są też zbyt trwałe, i są trochę sztywne- mało rozciągliwe.
Czesiek

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Pozycjoner przynęty Matrix Bait Alignas
« Odpowiedź #3 dnia: 03.01.2021, 10:13 »
(...) Zwykła gumka na haku bez włosa i pelet, to niemal zawsze zasłonięty grot. (...)

Polecam używać tutaj gumek lateksowych o większej grubości ścianki, wtedy można przebić się hakiem przez gumkę i nie przesuwa się ona zbyt mocno. Do tego w tym wątku Mój sposób na budżetowe opaski do przynęt wspominany był patent z odcinaniem takich gumek z cewnika. Odcięcie 1-2 mm plasterka daje nam gumkę pod pellet i dodatkowe oczko na przełożenie haka.


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 693
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pozycjoner przynęty Matrix Bait Alignas
« Odpowiedź #4 dnia: 03.01.2021, 10:14 »
Są do kupienia tego typu gumki chyba od Jaxona. Jakość marna, ale sobie sprawdzisz, czy w ogóle to się Tobie sprawdzi. Tam co prawda jest to taka typowa gumka na pellet plus w niej dziurka na haczyk. Nie ma pozycjonera jak w tych na filmie. Ale sama zasada działania bardzo podobna.

Edit: albo zrobić takie coś samemu, jak Koń napisał.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pozycjoner przynęty Matrix Bait Alignas
« Odpowiedź #5 dnia: 03.01.2021, 10:55 »
Są do kupienia tego typu gumki chyba od Jaxona. Jakość marna, {...}
Kupiłem te Jaxon'nowskie i od razu ciepnąłem w kosz (rozlane kiepskie :beer:)

Gumki chciałem zastosować do pro expandera 6mm, zrobiłem nawet próbę czy ta metoda zda egzamin i byłem mile zaskoczony. Mając wężyk silikonowy 6x4mm pociąłem kilka krążków ~1mm pozakładałem na pellet a później na haczyk, pod opaskę. dosyć fajnie się to sprawdziło i miałem naturalną selekcję przed drobnicą. Złowiłem kilka całkiem fajnych leszczyków oraz kilka nie małych płotek. Początkowe zanęcenie to dwa "koreczki" zanęty z QUICK CONE + kilka pelletów, później co jakiś czas kilka pelletów podawanych z procy. Kłopot w tym że tracę opaski i zaśmiecam łowisko, chyba trzeba będzie pomyśleć o włosie. Łowiłem na klasycznego waggler'a ze spławikiem 2g. przynęta kładziona na dnie.
pozdrawiam Benon

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Pozycjoner przynęty Matrix Bait Alignas
« Odpowiedź #6 dnia: 03.01.2021, 10:57 »
Jeśli chcesz z przyponów z gumką korzystać regularnie, a nie tylko mieć opcję awaryjną do przerobienia przyponu bez gumki na taki z gumką, to po prostu kup albo uwiąż przypony z włosem zakończonym gumką. Uważam to za lepsze rozwiązanie niż te gumki Matrixa.