Ankieta

Czy wyślesz  wniosek 'o dekomunizację PZW' do ZG PZW?

Tak, należy to zrobić!
63 (79.7%)
Prawdopodobnie, ale obawiam się konsekwencji
8 (10.1%)
Raczej  nie, bo ktoś tu manipuluje
6 (7.6%)
Jestem przeciwny takim wnioskom1
2 (2.5%)

Głosów w sumie: 79

Głosowanie skończone: 19.04.2021, 20:29

Autor Wątek: Czas pogonić komuchów  (Przeczytany 28764 razy)

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 845
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #60 dnia: 18.02.2021, 22:03 »
Maciek, lepiej trzymać rękę na pulsie, niż 'być ciekawym' :) I to powinni robić wędkarze. Niestety, większość zdecydowana nie ma pojęcia jak działa PZW. Ktoś pisze na fejsie, że do PZW powinien wejść NIK. Na jakiej podstawie? I do którego PZW? To nie jest jedna organizacja ale federacja okręgów! Jak znajda coś we Wrocławiu, to co, przywalą się do Opola i ukarzą Opolan? A tak w ogóle to co niby NIK miał robić w stowarzyszeniu? Inni chcą obowiązkowych porozumień. Na jakiej niby podstawie? Okręg ma swoje prawa i na pewno nie będzie mu swojej woli narzucał jakiś ktoś. I tak dalej i dalej...

Najgorsze jest zaś to, że jesteśmy jak barany. Oni robią z nami co chcą a my im na to pozwalamy. Poodgrażamy się w necie a wszystko zostaje po staremu. Standard to klika jaką tworzy prezes i prezydium, oraz brak jawności czegokolwiek. Przykładem skrajnym jest sezonowa smażalnia za 1.7 mln, zbudowana ze składek wędkarzy. Normalnie prezydium i zarząd powinny to skonsultować z wędkarzami, ale wychodzi, że nie muszą. Potem wprowadza się rybaków na Zalew Zegrzyński i jest combo, jest już co smażyć. Wędkarz oczywiście 'zyskał' na tym...

Dlatego musimy żądąć normalności, nie zaś liczyć na nią jak pies na resztki ze stołu dziedzica. Władze okręgu mają służyć nam a nie my im. Gdyby tacy ludzie poszli do ZG, to by walczyli właśnie o to aby nie było podwyżek, dużych. Najlepsze jest tu to, że my możemy płacić więcej, alei państwo może więcej dać od siebie. Ale nie po to oni tam są, aby nam robić dobrze, ci działacze. Na diety im starczy, więc po co się wychylać?

Wg mnie w PZW prezes okręgu jak i dyrektor biura zarządu okręgu powinien dbać o liczbę wędkarzy. Jeżeli ona spada, to wtedy powinno się im pojechać po kasie. Jak wzrasta (pełne składki, nie porozumienia za 50 zeta), mają premię. Tak samo prezes PZW I wszystko jasne. A w Polsce prezes to dziedzic (w większości wypadków ale nie zawsze), który traktuje wędkarzy jak pańszczyźnianych chłopów i rządzi jak udzieny książę.

W Opolu wyskoczyli, aby koła miały Fejsa i administratora, i aby treści były monitorowane :) Nie w smak im działalność grup na fejsie, co pisza jak jest,  chcą to skanalizować i cenzurować. Ach, śmieszne te nasze misie opolskie :) :) :)





Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #61 dnia: 18.02.2021, 22:11 »

Widzę Polskę Zbrojną się czytało. :)
Pytanie skąd ten milion szpilek wziąć? ;)


Czyta czyta ;) Nawet mam możliwość pożyczenia chińskiej publikacji na podstawie której Irańczycy opracowywali swoją koncepcję. Czeka tylko na lepsze czasy, aż w końcu opanuję chiński w dostatecznym stopniu, aby przeczytać więcej niż kilka słów w całej książce :P Ogólnie ten temat zawsze mnie kręcił, bo widzę w nim wiele elementów, które przeniósłbym na grunt cywilny


Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 683
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #62 dnia: 18.02.2021, 22:15 »
No dobra, ale wciąż nie została dana jasna odpowiedź. Czy PZW może podlegać lustracji ?

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #63 dnia: 18.02.2021, 22:18 »
Jak sie sami zlustrują to tak, nic im nie narzucisz.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #64 dnia: 18.02.2021, 22:29 »
Skoro PZW nie chce być polskim związkiem sportowym, to się go nie zmusi do bycia nim. Tzw. ustawa lustracyjna nie obejmuje władz stowarzyszenia. Muszą sami zechcieć się zlustrować...albo inni działacze w ZG PZW oraz w okręgach uznają, że warto odciąć się od korzeni i trzeba pójść w końcu do przodu, jeżeli chodzi o rozwój wędkarstwa w PZW. Znam takie stowarzyszenie, w którym odcięto się od tego typu ludzi we władzach po naciskach członków stowarzyszenia.

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 602
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #65 dnia: 18.02.2021, 22:34 »
Trochę poprawiłem wygląd, 2 strony zamiast 3,  mieści się na jednej kartce
https://drive.google.com/file/d/14HrbjsblyRHEJqkGSjOhHDmTIxifyiMi/view?usp=sharing
oraz zrobiłem PDF:
https://drive.google.com/file/d/1SfjALGlcpEB9aRzwG4O2X09HCr4xIBr0/view?usp=sharing
proszę udostępniać :)

Wydrukuje trochę i zaniosę skarbnikowi
Tomsza

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 693
  • Reputacja: 1998
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #66 dnia: 18.02.2021, 22:58 »
Trochę poprawiłem wygląd, 2 strony zamiast 3,  mieści się na jednej kartce
https://drive.google.com/file/d/14HrbjsblyRHEJqkGSjOhHDmTIxifyiMi/view?usp=sharing
oraz zrobiłem PDF:
https://drive.google.com/file/d/1SfjALGlcpEB9aRzwG4O2X09HCr4xIBr0/view?usp=sharing
proszę udostępniać :)

Wydrukuje trochę i zaniosę skarbnikowi
:thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 845
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #67 dnia: 18.02.2021, 23:18 »
No dobra, ale wciąż nie została dana jasna odpowiedź. Czy PZW może podlegać lustracji ?

Pamiętajmy, że idą wybory. Jeśli obecny ZG odrzuci wniosek, to wtedy można po nich jechać. Wg mnie warto aby PZW znów było związkiem sportowym, bo w dzisiejszych czasach chociażby kasa na szkolenie młodzieży jest bardzo ważna, w ujęciu przyszłości . I nie szkolenie w stylu bonzów z SB i MO. Chodzi o aktywizację młodzieży dopasowaną do rzeczywistości, nie zaś wyczynu spławikowego i tyczki 9.5 metra.

Inaczej też patrzy rząd czy państwo na nas wtedy. Wg mnie Polskie Wody kombinują jak nas mocno złupić, nie 'zabijając'. Tu więc możemy krzyczeć, że niszczą nam sport :)

Jeśli wniosek uzyska mocne poparcie, być może nowo wybrany zarząd go przyjmie, będzie zapowiedź jego wprowadzenia, i część sitwy postanowi spędzać więcej czasu przed telewizorem zamiast uganiać się za stanowiskami :)

No i jeszcze jeden aspekt. Może sitwa poczuje, że doszło do przesilenia, i kolejna kadencja nie zakończy się dla nich dobrze, ze przeciw sobie mają tysiące wędkarzy, którzy już nie tylko złorzeczą pod nosem, ale mogą 'dowalić'. Ich wiek to średnio 65-70 lat, więc wielu może przejść w stan spoczynku.

Dlatego potrzebny jest impuls :)
Lucjan

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 786
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #68 dnia: 18.02.2021, 23:54 »
Impuls jest kontrolowany przez statut PZW, który dopuszcza chyba możliwość zmiany w kole na poziomie 1/4 obecnego składu. To nie pozwala nawet w 2 kadencje przejąć kontrolę nad kołem....

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 733
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #69 dnia: 19.02.2021, 00:05 »
Kolego nie ma takiego zapisu o 1/4 składu Zarządu Koła, można po wyborach zmienić cały skład :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 894
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #70 dnia: 19.02.2021, 13:50 »
Wpadł nam z Patrykiem do głowy pomysł. Niniejsze pismo do ZG PZW opatrzyć klauzulą o przetwarzaniu danych osobowych i tym samym zgody w zakresie zarejestrowania pisma i ewentualnie odpowiedzi w zakresie wniosku. Takie małe zabezpieczenie przed bezprawnym wykorzystaniem danych osobowych. Ciekawe co w tym temacie może powiedzieć Arek? Czy taki zapis przejdzie i będzie miał moc prawną?
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #71 dnia: 19.02.2021, 16:29 »
Nie to tak nie działa ;)

Jednak w przypadku wniosków wędkarzy, nawet tych mało sensownych, statut PZW nakłada na działaczy obowiązek udzielenia odpowiedzi na te wnioski, pod rygorem odpowiedzialności dyscyplinarnej za złamanie postanowień Statutu. Zerknijcie sobie bodajże, nie pamiętam teraz, ale chyba w paragraf 13 Statutu gdzie jest mowa o tym, że macie prawo do uzyskania odpowiedzi na swój wniosek w terminach wynikających z postępowania administracyjnego (kodeksu postępowania administracyjnego), czyli nie może to być termin w bliżej nieokreślonej przyszłości.

W statucie PZW termin na odpowiedź na wniosek jest więc ściśle powiązany z prawem, które powszechnie obowiązuje (i dotyczy wszystkich w Polsce). Dlatego też można zmusić działaczy do udzielenia odpowiedzi także na drodze sądowej, a dodatkowo skierować przeciwko nim postępowanie dyscyplinarne 

https://www.arslege.pl/kodeks-postepowania-administracyjnego/k3/s171/
https://www.lexlege.pl/kpa/art-237/

Ten wniosek jest dobrze skonstruowany, bo niejako stawia pod ścianą wierchuszkę PZW. Jak zaczną bronić swoich kolegów, to znaczy, że są za pozostawieniem status quo w PZW i wszelkie ich publiczne dywagacje o zmianach można o kant tyłka rozbić. Jednakże jeżeli przychylą się do wniosku, no to może być ciekawie :)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 023
  • Reputacja: 711
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #72 dnia: 19.02.2021, 17:01 »
Dzięki Arku za naświetlenie sytuacji i konkretną odpowiedź 👍🍺

Jakby nie patrzeć, to skoro wniosek ze strony prawnej jest skonstruowany jak należy, to pozostaje tylko działać i wysyłać wnioski 😉
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 845
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #73 dnia: 20.02.2021, 08:51 »

Ten wniosek jest dobrze skonstruowany, bo niejako stawia pod ścianą wierchuszkę PZW. Jak zaczną bronić swoich kolegów, to znaczy, że są za pozostawieniem status quo w PZW i wszelkie ich publiczne dywagacje o zmianach można o kant tyłka rozbić. Jednakże jeżeli przychylą się do wniosku, no to może być ciekawie :)

W punkt! :thumbup:

Ja powtórzę, moim zdaniem komisja reformatorów liczyła waśnie na coś takiego, aby móc zneutralizować sitwę typu rzecznika dyscyplinarnego, szkolonego przez KGB. Jak pomyślimy, to są dwie opcje. Panowie reformatorzy zmieniają i działają ze wsparciem wędkarzy chcących zmian, zawieszenie Bedyńskiego jest tu dowodem. Tam zapewne jest masa haków, jakie jedni mają na drugich, więc mogą szachować innych i działać aby oczyścić związek w jakiś sposób. To pierwsza opcja. Druga jest taka, że nie chcą zaszkodzić tym co są w ZG i te zmiany to jest psikanie łajna perfumami aby 'zapachniało'. Pamiętajmy, ze w 2018 roku ktoś powołał majora SB po szkole KGB na stanowisko rzecznika. Sam tego nie zrobił, tam jest stado gości co o tym decyduje. Więc wtedy mamy czarno na białym, że to mydlenie oczu, i wg mnie jeszcze dorabianie (twierdzicie, ze nie robią tego za darmo).

Jakby nie było, najważniejsza jest walka w okręgach. Jeśli sitwa wygra kolejne wybory, to chyba nie uważacie, że będą zmiany? Statut pełen jest zapewnień które nie są realizowane, jak chociażby edukacja wędkarzy. Ci sami ludzie we władzach okręgów i w ZG sprawią, e zmian nie będzie oprócz kosmetyki.

Dlatego już na tym polu, reformatorów z PZW mamy wszystko jasne. Ale wniosek ma też inny plus. Jeszcze nikt nie słał tylu wniosków na adres ZG. To nie jest Zenon Bombalina co coś wysmażył, i otrzymał odpowiedź, tu mamy upublicznienie wniosku i zapewne setki wysłanych. Jeszcze nie poszły filmy za tymi wnioskami, więc akcja nabierze tempa. To nie 'Stop sieciom w  PZW', gdzie redaktor Kolendowicz (wtedy Wędkarski Świat) zbierał podpisy pod jednym wnioskiem, podpisy nie wiadomo kogo. Tutaj tego żądają wędkarze i członkowie! Więc jest to przetarcie szlaków. To nie są życzenia o zmiany statutów gości co nie nalezą do PZW i chcą jego upadku, tu piszą to ci, którym zależy na tym aby był on silny i miał świetne wody i zadowolonych wędkarzy :)

Dlatego liczba będzie stanowić o sile tego wniosku. Może on być taranem :) Naprawdę, warto przynajmniej spróbować!

I mała uwaga. Jeden wniosek dostaliśmy na adres forumowy, zapewne przez pomyłkę :) Adres właściwy to:

ul. Twarda 42, Warszawa
00-831
sekretariat@zgpzw.pl
Lucjan

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 894
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Czas pogonić komuchów
« Odpowiedź #74 dnia: 20.02.2021, 08:55 »
Idę dziś do "zaprzyjaźnionego" sklepu wędkarskiego i pokażę to pismo. Ciekaw jestem reakcji, bo będę chciał im to zostawić, wraz z namiarami skąd można pobrać gotowy wniosek.

Selektor patrząc na to, co napisałeś o obowiązku odpowiedzi na pismo... Oj będą mieli ciężki orzech do zgryzienia. Dlatego wysyłam swoje pismo poleconym, za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. By mieć pewność, że dotarło i w ustawowym terminie żądać odpowiedzi na wysłany wniosek. Coś czuję po kościach, że zapowiada się bardzo ciepła wiosna...
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.