Autor Wątek: Wózek transportowy składany  (Przeczytany 41420 razy)

Offline mietox

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Wózek transportowy składany
« Odpowiedź #180 dnia: 16.02.2022, 19:19 »
Osobiście dla swoich potrzeb jeżeli bym miał z tych trzech wybierać to wózek nr 2. Sam mam wózek elektrostatyk w3 podobnej konstrukcji i nie ma co się w nim zepsuć. Im prostszy i mniej ruchomych części to tym lepiej. Z czasem od używania po nierównym terenie się rozklekota.

Zauważ , że jak będziesz miał torbę na dole lub przedmiot  o długości , szerszej niż te dolne "podpórki" to koła będą tarły po tej powierzchni...
Tak przetarłem sobie i torbę i  oparcie od fotela.

Tak więc nr 1 i 2 z tych pozycji co kolega sobie wyszukuje - mają tą samą  przywarę...

Słuszna uwaga, nie zwróciłem na to uwagi bo zawsze u mnie na spodzie jest kosz. Ze swojej strony jakbym miał miejsce w bagażniku brałbym prosty wózek typu elektrostatyk W2 lub W3. Prosty i mocny wózek. W wózkach jak anaconda obciążenie i nierówny teren zrobią swoje.

Offline Papi_feeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: 48
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wózek transportowy składany
« Odpowiedź #181 dnia: 16.02.2022, 20:28 »
(...) Ze swojej strony jakbym miał miejsce w bagażniku brałbym prosty wózek typu elektrostatyk W2 lub W3. Prosty i mocny wózek. (...)

Ja kupiłem od naszego kolegi z forum W3 i już go wypróbowałem, jest super. Mi też nie wchodzi "tylko" do bagażnika, ale że kładę fragment kanapy (pokrowiec sztywny 175 cm) to akurat na dół kładę wózek (nawet nie odpinam kół - chociaż to raptem po 10 sek, na stronę :P) i gra gitara. :thumbup:
"Jestem podejrzliwy wobec ludzi, którzy nie lubią psów, ale ufam psu, który nie lubi jakiegoś człowieka". Bill Murray

Offline Siwy Feeder

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 529
  • Reputacja: 106
Odp: Wózek transportowy składany
« Odpowiedź #182 dnia: 17.02.2022, 02:16 »
Prologic Cruzade świetny :) I składa się w kostkę do bagażnika. Używam na wycieczki z krzesłem Matrixa.
28 sek. 

Offline dalglish7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wózek transportowy składany
« Odpowiedź #183 dnia: 18.02.2022, 14:57 »
Właśnie też się skłaniam do Prologic Cruzade ,ale chyba w tej chwili jest nie do nabycia.
Przyjdzie mi trochę poczekać , aż się znowu pokażą w sklepach
Zbyszek

Offline dalglish7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wózek transportowy składany
« Odpowiedź #184 dnia: 18.03.2022, 12:50 »
Czy ktoś jest w stanie podać mi wymiary transportowe Prologica w pokrowcu (wys. x dł. x szer.).
Byłbym wdzięczny :)
Zbyszek

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder

Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wózek transportowy składany
« Odpowiedź #186 dnia: 05.04.2023, 09:57 »
Panowie, trochę odkopie temat, bo mam fajne łowisko, ale trzeba się kawalek przejść.

Przerobiłem wątek, przejrzałem recenzję Anacondy (niestety zdjęcia wyparowały), ale wszędzie jest mowa o krzesłach i torbach, a ja mam pytanie - czy na wspomnianą anacondę wsadzę kosz matrixa S36? O nierównościach nie ma tematu, bo teren jest bardzo spoko, jedynie dystans spory. Co mnie martwi w Anacondzie to te zewnętrzne "burty", które są nieco podniesione i trochę się boję, że jak wsadzę tam kosz, na to torbę to mogą one puścić po czasie... Wozi ktoś tutaj kosz wędkarski + torbę na jakimś kompaktowym wózku i jest w stanie coś polecić? W3 nie wchodzi w grę ze względu na wymiary...

Offline Leszcz1989

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: 15
Odp: Wózek transportowy składany
« Odpowiedź #187 dnia: 05.04.2023, 12:11 »
Panowie, trochę odkopie temat, bo mam fajne łowisko, ale trzeba się kawalek przejść.

Przerobiłem wątek, przejrzałem recenzję Anacondy (niestety zdjęcia wyparowały), ale wszędzie jest mowa o krzesłach i torbach, a ja mam pytanie - czy na wspomnianą anacondę wsadzę kosz matrixa S36? O nierównościach nie ma tematu, bo teren jest bardzo spoko, jedynie dystans spory. Co mnie martwi w Anacondzie to te zewnętrzne "burty", które są nieco podniesione i trochę się boję, że jak wsadzę tam kosz, na to torbę to mogą one puścić po czasie... Wozi ktoś tutaj kosz wędkarski + torbę na jakimś kompaktowym wózku i jest w stanie coś polecić? W3 nie wchodzi w grę ze względu na wymiary...
A układ transportowy dedykowany do tego kosza nie będzie lepszym rozwiązaniem?

Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wózek transportowy składany
« Odpowiedź #188 dnia: 05.04.2023, 13:06 »
Sęk w tym, że nie będę woził tylko i wyłącznie kosza.

Raz będzie to kosz + torba + pokrowiec na wędki (ten akurat może być na ramię), na krótszym dystansie.
A innym razem cuzo f3 + torba + pokrowiec + wiadro, tutaj własnie ten dłuższy dystans.

Nie chcę specjalnie pod to kupowac dwóch oddzielnych wózków lub wózka + systemu transportowego do kosza :D

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 744
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wózek transportowy składany
« Odpowiedź #189 dnia: 05.04.2023, 13:10 »
Mam na Anakondzie teraz sprzęt i nie chce mi się go zdejmować, ale na 99% wydaje mi się (i jak patrzę teraz pod, to tak to wygląda), że skrzydełka mam już od dawna prawie całkowicie wyprostowane i wózek dalej działa jak trzeba.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ma1234

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 242
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wózek transportowy składany
« Odpowiedź #190 dnia: 05.04.2023, 13:46 »
Też mam Ancondę i skrzydełkami bym się raczej specjalnie nie przejmował.
Przewożę na niej Cuzo F3, torbę/skrzynkę, wiadro, kosz do podbieraka/siatkę.
Jedyne co mnie wnerwia w tym wózku to to, że wyrobiła się blokada składania - zaznaczyłem czerwonym kółkiem na zdjęciu.
Powoduje to czasami, że kiedy wózek stoi, blokada pod wpływem ciężaru składa się w przeciwnym do właściwego kierunku i wózek ze szpejem składa się i przewraca... :(

Offline maniu89

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wózek transportowy składany
« Odpowiedź #191 dnia: 05.04.2023, 14:23 »
Ostatnio przerobiłem W3 na taczkę jakby ktoś był zainteresowany taka przeróbką ;) ;D

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 744
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wózek transportowy składany
« Odpowiedź #192 dnia: 05.04.2023, 14:28 »

Jedyne co mnie wnerwia w tym wózku to to, że wyrobiła się blokada składania - zaznaczyłem czerwonym kółkiem na zdjęciu.


Święte słowa!
Ja już mam w głowie patent, jak to zrobić. Trzeba przewiercić dziurkę w tych elementach blokujących (bąbel-wgłębienie) i tam wsadzać jakiś kawałek drutu w kształcie niepełnego okręgu. Tak to obmyślić, żeby nie wypadało. Przyczepić na stałe na krótkim sznurku obok. I będzie gitara.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Ashaki Takado

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 262
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wózek transportowy składany
« Odpowiedź #193 dnia: 05.04.2023, 14:32 »
Ja taki sam kosz jak Twój wożę na Matrix 2 Wheel Transporter.
Trzeba gumami przypiąć - wiadomo, ale sam wózek rozkłada się błyskawicznie i można go za siedzenie kierowcy zmieścić w aucie.
Cuzo 3 też nim wożę.

W miętusie jest chyba akurat promocja na niego.

Offline ma1234

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 242
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wózek transportowy składany
« Odpowiedź #194 dnia: 05.04.2023, 15:00 »

Jedyne co mnie wnerwia w tym wózku to to, że wyrobiła się blokada składania - zaznaczyłem czerwonym kółkiem na zdjęciu.


Święte słowa!
Ja już mam w głowie patent, jak to zrobić. Trzeba przewiercić dziurkę w tych elementach blokujących (bąbel-wgłębienie) i tam wsadzać jakiś kawałek drutu w kształcie niepełnego okręgu. Tak to obmyślić, żeby nie wypadało. Przyczepić na stałe na krótkim sznurku obok. I będzie gitara.

Jest to jakiś pomysł, ale robiąc otwór w blokadzie zmniejszymy jej wytrzymałość - czy przez zmniejszenie pola przekroju tej blokady poprzez otwór nie spowodujemy w ogóle jej zerwania/pęknięcia.
Ja ten wózek mam jeszcze miesiąc na gwarancji i zastanawiam się czy go nie oddać do naprawy.
Z drugiej strony jeśli mi tego jednak nie naprawią/wymienią tylko oddadzą pieniądze, to będę stratny 1/4 ceny, bo cena teraz to już ok. 430 zł :-\
A pewnie po roku będzie to samo...

Edit:
Na gorącą przychodzi mi do głowy powiększenie tego wybrzuszenia na blokadzie np. można zrobić spoinę z kleju epoksydowego...
Muszę jeszcze przemyśleć sposób naprawy tego dinksu.