Autor Wątek: Co wolno SSR?  (Przeczytany 55382 razy)

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #45 dnia: 23.02.2017, 07:31 »
Co by nie mówić.
Lepiej, żeby jeden sądził niż 4 niosło :-)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #46 dnia: 23.02.2017, 08:18 »
Macie świetne ideały, chcecie zmieniać świat, kipi w Was adrenalina. Jesteście świetnymi, młodymi ludźmi.
Tylko co z tego, że tkwi w Was zapał do zmian, kiedy w pewnym momencie popełnicie błąd (który w Waszym pojęciu błędem nie jest) i zamiast siedzieć na rybach z kolegami, będziecie siedzieć… ale w pierdlu z wyrokiem tak wielkim, jakbyście żyli 300 lat niczym żółw na Galapagos.
Nie sztuką być lwem, sztuką być lwem mądrym, który potrafi unikać zasadzek. A zasadzki są tam, gdzie się nawet nie spodziewacie, gdzie wmawiają Wam, że tam nic Wam nie grozi. Grozi i zagrożenie jest wielkie.

Fakt, że w Polsce urzędnicy sądowi wybierają i osądzają się sami (Krajowa Rada Sądownicza), udowadnia, że stanowią oni swoiste bandyckie państwo w państwie ponad głową Suwerena.
I z tego powodu przede wszystkim służą sobie samym w pierwszym rzędzie a nie sprawiedliwości. Są oni niezależni w istocie rzeczy od kontroli Suwerena. Dlatego w państwie jest tyle niesprawiedliwości.
Chcę zwrócić uwagę, że w państwie demokratycznym nie ma podziału władzy. Władza jest jedna i należy do narodu! Koniec i kropka...

Jedynym przedstawicielem władzy jest parlament wyznaczony przez władzę (Naród) do stanowienia prawa: sądy i inne struktury są zarządzające tym co ustanowi przedstawicielstwo władzy. Parlament poprzez to przedstawicielstwo sprawuje nadzór nad wykonywaniem tych ustanowień... A co się w Polsce dzieje?
Inne ustalenia są atrapą demokracji. Z tego co Polsce zaserwowano po komunizmie to nawet atrapą nie można nazwać.

Podkreślam:, jeśli masz inne zdanie, to masz do tego zdania pełne prawo. Nic mi do tego. Jedynie Cię informuję (taki temat), ale do niczego nie zmuszam.

Jeden tylko przykład pozornie nie na temat:
Chcecie kar nawet bezwzględnego więzienia dla kłusowników zawodowych, czyli dla „sieciarzy”. Słusznie, teoretycznie jestem za.
Teraz wyobraź sobie sytuację. Wędkarz, dobry i porządny wędkarz łowiąc na macanego szczupaki zahaczył sieć kłusowniczą. Co robi? Jak porządny wędkarz, zaczyna ściągać ją na brzeg by ją zniszczyć. Miał pecha, bo siatkę obserwowali strażnicy i tylko czekali na tego, kto ja będzie ściągać. Doczekali się. Siatka postawiona w zgrupowaniu szlachetnych wędkarsko ryb czyli pełna. Wędkarz miał wiele kłopotów, pozbawili go członkostwa w PZW. Wyobraźcie sobie, że nie pomogło wstawiennictwo zarządu koła PZW (sam pisałem pisma z ramienia zarządu, nie pomogło logiczne tłumaczenie, że tak długiej sieci nie może postawić jedna osoba itd. itd).

Gdyby było tak, że za kłusownictwo karano by więzieniem, na bank ten prawy i dobry wędkarz siedziałby w więzieniu.

Wracając do tematu. Strażników Społecznych szkoli się, by nie podejmowali żadnych działań siłowych (ale jeśli nic nie mogą, to po co są powoływani? Dla kasy, bo jeśli Strażnik nieopatrznie przekroczy swoje uprawnienia, nikt nie stanie w Jego obronie).

Nawet Strażnicy PSR wyposażeni w większe uprawnienia, kiedy robią kontrole, biorą ze sobą na kontrole policjanta. Czemu? Bo są mądrzy i słuchają doświadczonych kolegów.

Połączcie to, co napisałem w całość…. 
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 742
  • Reputacja: 306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #47 dnia: 23.02.2017, 08:22 »
Proponuję powołać Komisję Poselską celem ustalenia uprawnień SSR :P  Nie wiedziałem że mamy tylu znawców prawa materialnego na forum :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 862
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #48 dnia: 05.05.2017, 22:08 »
Dzisiaj dowiedziałem się że strażnik SSR w toku wykonywania swoich czynności ujawnił w mieście Płońsk na łowisku wyrobisku "Rutki" wędkarza który to posiadał w swojej siatce  szczupaka o długości ok. 20-25cm może więcej. W toku wykonanych czynności strażnik dokonał zatrzymania pozwolenia na dalsze wędkowanie. :bravo: :bravo: :bravo: dla tego strażnika o imieniu Marcin. Może takie działanie SSR spowoduje że ćwoki bardziej zaczną przestrzegać regulaminu łowiska. Z tego co się pokątnie dowiedziałem będzie on wnioskował o zakaz możliwości połowu dla tego wędkarza przez miesiąc. Co koledzy powiecie na to ?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #49 dnia: 05.05.2017, 22:13 »
Śmiech na sali, kara powinna być dotkliwa np 200zl za każdy centymetr brakujący do limitu.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #50 dnia: 05.05.2017, 22:18 »
Dzisiaj dowiedziałem się że strażnik SSR w toku wykonywania swoich czynności ujawnił w mieście Płońsk na łowisku wyrobisku "Rutki" wędkarza który to posiadał w swojej siatce  szczupaka o długości ok. 20-25cm może więcej. W toku wykonanych czynności strażnik dokonał zatrzymania pozwolenia na dalsze wędkowanie. :bravo: :bravo: :bravo: dla tego strażnika o imieniu Marcin. Może takie działanie SSR spowoduje że ćwoki bardziej zaczną przestrzegać regulaminu łowiska. Z tego co się pokątnie dowiedziałem będzie on wnioskował o zakaz możliwości połowu dla tego wędkarza przez miesiąc. Co koledzy powiecie na to ?




Sprawa pójdzie do sądu, to wykroczenie. Swoją drogą , trzeba mieć naprawdę pusty łeb, aby zabierać takiego pistoleta!

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 862
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #51 dnia: 05.05.2017, 22:23 »
Jeszcze zapomniałem dodać:
ten h............j  tłumaczył się że jest to jego "pierwsza ryba w tym sezonie zabrał ją bo jak twierdził przyniesie mu szczęście"
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 744
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #52 dnia: 05.05.2017, 22:35 »
Można powiedzieć, że historia całkiem szczęśliwie się zakończyła ;D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #53 dnia: 05.05.2017, 22:36 »
Jeszcze zapomniałem dodać:
ten h............j  tłumaczył się że jest to jego "pierwsza ryba w tym sezonie zabrał ją bo jak twierdził przyniesie mu szczęście"
Buhahahahaha niezłe już mój ojciec wędkarz z lat 80tych twierdził, że 1szą rybę w sezonie trzeba wypuścić :), zawsze wypuszczał, chociaż nie wiem jco by zrobił, jakby złapał jakąś dużą :)

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #54 dnia: 05.05.2017, 22:45 »
Strażnik nie może wnioskować o karę. Strażnik ujawnia wykroczenie z ustawy, przepisów PZW (regulamin, uchwały) i przekazuje sprawę do rzecznika dyscyplinarnego koła, komendanta SSR okręgu lub PSR, ewentualnie w przypadku osoby pełniącej funkcje we władzach koła do rzecznika dyscyplinarnego okręgu. To rzecznik dyscyplinarny danego szczebla wnioskuje z ramienia PZW o odpowiednią karę dla członka PZW. Karę związkową oczywiście. Jest też możliwość ukarania mandatem ale wtedy tylko PSR lub wezwanie Policji, Straży Miejskiej itp.

Grzegorz

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 862
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #55 dnia: 06.05.2017, 07:26 »
Najważniejsze w tym jest to, że sprawa się rozniosła i inni mam nadzieje że pomyślą wcześniej nim coś podobnego zrobią.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline PeeJay

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Keep Calm And Go Fishing
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: bat
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #56 dnia: 09.09.2017, 18:31 »
Witam wszystkich. Chciałbym odświeżyć trochę temat i przedstawić swoją wiedzę na ten dość kontrowersyjny temat. Wiem, że z niektórymi sprawami się powtórzę ale chciałem to ująć w jednym kawałku.

Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji nad wodą warto znać swoje prawa i obowiązki a także prawa i obowiązki osób kontrolujących. SSR posiada uprawnienia zapisane w art. 25 Ustawy o rybactwie śródlądowym z dnia 18 kwietnia 1985 r.
Cyt: Art.25.1. Strażnikowi Społecznej Straży Rybackiej przysługują uprawnienia, o których mowa w art. 23 pkt 1-3 i 4 lit. b). Strażnik Społecznej Straży Rybackiej podczas i w związku z wykonywaniem czynności, o których mowa w art. 23 pkt 1-3 i 4 lit. b): 1) korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym, 2) jest obowiązany nosić oznakę Społecznej Straży Rybackiej oraz na żądanie okazywać legitymację wystawioną przez starostę.

A więc:
Art.23 pkt 1) kontroli dokumentów uprawniających do połowu ryb u osób dokonujących połowu oraz dokumentów stwierdzających pochodzenie ryb u osób przetwarzających lub wprowadzających ryby do obrotu,

W praktyce oznacza to, że strażnikowi SSR musimy tylko okazać "Zezwolenie na amatorski połów ryb wędką". SSR nie jest uprawniona z mocy ustawy do legitymowania kogokolwiek (takie uprawnienie wobec wędkarzy posiada tylko PSR, SG, SŁ, SM i Policja). Strażnik SSR NIE JEST FUNKCJONARIUSZEM tylko społecznikiem (CYWILEM).
W tym miejscu wklejam tekst ze strony www Policji cyt: "Oprócz policji uprawnionymi do legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości są: funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Celnej, Straży: Granicznej, Łowieckiej, Ochrony Kolei, Miejskiej (Gminnej), Biura Ochrony Rządu. Uprawnienia takie mają również funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej ale jedynie wobec osób podejrzewanych o nielegalne dokonywanie połowu ryb. Funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej, w ramach swoich uprawnień mogą legitymować osoby cywilne, ale wyłącznie w przypadkach kiedy osoba taka jest pracownikiem zatrudnionym w jednostce wojskowej a legitymowanie następuje w związku z ich zachowaniem się podczas pracy w tych jednostkach bądź w związku z popełnieniem przez te osoby podczas pracy czynu zabronionego przez ustawę pod groźbą kary oraz wobec osób współdziałających w popełnieniu takiego czynu. Ponadto osoba cywilna może być legitymowana przez Żandarmerię Wojskową w trakcie pobytu na terenie jednostki wojskowej lub w obiekcie wojskowym".

Co to jest Legitymowanie: Jest to czynność polegająca na ustaleniu tożsamości legitymowanej osoby na podstawie dowodu osobistego, paszportu, zagranicznego dokumentu tożsamości, innego niebudzącego wątpliwości dokumentu zaopatrzonego w fotografię i oznaczonego numerem lub serią (takim jest KARTA WĘDKARSKA). Do ustalenia danych wystarczy również oświadczenie innej osoby, której tożsamość została potwierdzona na podstawie takich dokumentów.

Art. 23 pkt 2) kontroli ilości masy i gatunków odłowionych ryb, przetwarzanych lub wprowadzanych do obrotu oraz przedmiotów służących do ich połowu,

Oznacza to, że na żądanie strażnika SSR musimy okazać do wglądu złowione ryby które mamy w siatce oraz sprzęt i przynęty służące do połowu. Strażnicy SSR nie posiadają uprawnienia do przeszukania, przeglądania zawartości naszych rzeczy lub pojazdu. 

Art. 23 pkt 3) zabezpieczenia porzuconych ryb i przedmiotów służących do ich połowu w wypadku niemożności ustalenia ich posiadacza,

To tyczy się głównie kłusownictwa.

Art. 23 pkt 4 lit. b) odebrania za pokwitowaniem ryb i przedmiotów służących do ich połowu, z tym że ryby należy przekazać za pokwitowaniem uprawnionemu do rybactwa, a przedmioty zabezpieczyć,

To tyczy się też głównie kłusownictwa.

Podstawowe informacje dotyczące kontroli SSR (po zapoznaniu się ze wszystkimi możliwymi aktami prawnymi):
- w trakcie przeprowadzania kontroli MUSI być przynajmniej dwóch (2) strażników SSR,
- MUSZĄ przed przystąpieniem do kontroli przedstawić się z imienia i nazwiska i skąd są, - w widocznym miejscu MUSZĄ posiadać odznakę SSR ,nie muszą (ale mogą) być w umundurowaniu na którym może być tylko napis "SSR" lub "Społeczna Straż Rybacka" (inny typ napisu jest niedopuszczony przez ustawę),
- na żądanie wędkarza MUSZĄ okazać legitymację tak aby osoba kontrolowana mogła odczytać i zanotować sobie dane w niej zawarte,
- MUSZĄ posiadać upoważnienie do kontroli od administratora / zarządcy danej wody (takiego upoważnienia nie muszą mieć funkcjonariusze PSR),
- mogą kontrolować tylko na tych wodach na które mają upoważnienie,
- nie mogą przeglądać naszych rzeczy osobistych ani pojazdów (tylko sprzęt wędkarski i siatkę na ryby),
- nie mogą żądać od nas jakichkolwiek wyjaśnień,
- nie mają prawa do noszenia i używania środków przymusu bezpośredniego (siła fizyczna, gaz, kajdanki, pałka, paralizator, pies służbowy i innych) oraz broni palnej. Zaistnienie powyższego faktu jest PRZEKROCZENIEM UPRAWNIEŃ i jest podstawą do odmowy poddania się kontroli i wezwania na miejsce POLICJI.
- w trakcie swojej pracy strażnicy SSR nie mają prawa podejmować kontroli lub interwencji w KOMINIARKACH zasłaniających twarz, jest to również przekroczeniem uprawnień i podstawą do odmowy poddania się kontroli i wezwania na miejsce POLICJI, takie prawo mają tylko niektóre służby państwowe oraz wojsko na mocy odpowiednich ustaw.
- nie mają prawa zatrzymywać naszych dokumentów,
- możemy odmówić poddania się kontroli i zażądać przyjazdu PSR lub policji ( jeśli dostrzeżemy którąś z powyższych nieprawidłowości lub mamy podejrzenie, że strażnik SSR jest pod wpływem alkoholu),
- strażnik SSR nie jest uprawniony do wydawania nam poleceń odnośnie zachowania się nad wodą (może co najwyżej poprosić nas "o coś"),
- strażnik SSR niema uprawnień do legitymowania nas oraz do przetwarzania naszych danych osobowych w myśl Ustawy o Ochronie Danych Osobowych.
- SSR NIEMA UPRAWNIEŃ DO NAKŁADANIA MANDATÓW lub jakichkolwiek opłat ( mogą jedynie kierować wnioski o ukaranie na PSR lub Policję )

Ja zawsze jak widzę "RAMBO" z SSR-u to od razu informuję, że żadnych danych osobowych ani dokumentów cywilom do ręki nie dam i niech zadzwonią sobie na Policję lub PSR wtedy pokażę dokumenty do kontroli, do tego w trakcie oczekiwania na Policję każę im usiąść i nie kręcić się bo mi ryby płoszą. Mnie się trafiają same prostaki, chamy i ćwierć główki z tego SSR-u.

Pozdrawiam :) Nie dajcie się robić w konia!!!

aroo04

  • Gość
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #57 dnia: 09.09.2017, 18:54 »
Mam takie pytanie-do której z tych grup należą strażnicy przedstawiający się jako Okręgowa Straż Rybacka?

Offline PeeJay

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Keep Calm And Go Fishing
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: bat
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #58 dnia: 09.09.2017, 19:18 »
Mam takie pytanie-do której z tych grup należą strażnicy przedstawiający się jako Okręgowa Straż Rybacka?
W myśl Ustawy o Rybactwie Śródlądowym jest tylko PSR i SSR. Wg. mnie jeśli to była SSR, to powinna się przedstawić "Społeczna Straż Rybacka Okręgu jakiegoś tam". Państwowa przedstawia się jako "Państwowa" bez udziwnień.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #59 dnia: 10.09.2017, 00:43 »
Bez urazy ale drażni mnie taka niechęć do ludzi którzy próbują bezinteresownie pilnować naszych wód.

Mario
Mazovia Fishing Team