Autor Wątek: Co wolno SSR?  (Przeczytany 55377 razy)

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 204
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #180 dnia: 12.09.2017, 19:05 »
Czytam te posty i się zastanawiam, o czym my tutaj rozmawiamy?
Poddawać się kontroli czy nie? Czy ma nas kontrolować SSR czy PSR?

Moim zdaniem nie dorośliśmy do tego, aby nas kontrolowała SSR. Nie dorośliśmy do tego, aby ktoś kto nie ma "władzy" nas kontrolował. Nasz naród ma krnąbrny kark. Dodałbym dumny, ale chyba to już przeszłość  :'( :'(, dlatego powinno się skończyć ze społeczną służbą, która jest olewana przez wędkarzy (co świadczą wypowiedzi w wątku).
Krnąbrne karki muszą być kontrolowane przez "krnąbrne służby" mające "władze". Wtedy to działa.

I teraz najlepsze pytanie?
Co chcemy osiągnąć naszym krnąbrnym postępowaniem?

Najlepiej jak komuś dokuczymy, czy pokażemy gdzie raki zimują, przecież ja jestem najmądrzejszy i wszystko wiem.

A może lepiej z nim współpracować, nawet jak się myli (strażnik SSR), uświadomić mu, gdzie popełnił błąd (omnibus wędkarz). Każda kontrola to zdobywanie doświadczenia, czy to dla strażnika, czy dla wędkarza.

Jeżeli chcemy zmian musimy zmienić mentalność wędkarzy.
Jeżeli zmieni się mentalność wędkarzy z nastawieniem na przestrzegania przepisów, to wystarczy SSR. Oczywiście przy takim nastawieniu jak jest opisywane na forum to potrwa kilka jak nie kilkanaście lat.

Na ten moment tylko PSR i policja powinna kontrolować wędkarzy. Mają kompetencje, a co ważniejsze mają przyzwolenie społeczne na to i są poważane.

Chciałbym dożyć tych chwil, aby nad wodami wystarczyli sami wędkarze, którzy cieszyliby się swoją pasją i sami zajmowali się tymi "niepokornymi".



Marek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 742
  • Reputacja: 306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #181 dnia: 12.09.2017, 20:47 »
A wystarczyło ładnie wytłumaczyć co to spomb, może chłop po prostu nie wiedział i było by miło i przyjemnie ale po co, lepiej zinterpretować przepis po swojemu nie poddać się kontroli i dolać oliwy do ognia. A na koniec pewnie postraszyłeś ich swoją "blachą" . :( :o
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 204
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #182 dnia: 12.09.2017, 20:49 »
Janusz poniosło Cię?
Marek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 742
  • Reputacja: 306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #183 dnia: 12.09.2017, 20:51 »
Niestety tak :D ;) :P Ja znam obie strony medalu i nie mogę czytać  jak ktoś chcę mnie oraz innych przekonać do swojej jedynej racji.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 204
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #184 dnia: 12.09.2017, 20:55 »
Janusz jesteś SSR?
Marek

MrProper

  • Gość
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #185 dnia: 12.09.2017, 20:56 »
Nad wodami w tym kraju nigdy nie będzie lepiej...

Dlaczego tak sądzisz?
Wystarczy powołać i wyposażyć odpowiednie służby a w sumie tylko doposażyć. I raz na zawsze skończyć z społecznym działaniem w PZW i SSR.
JK


A może wystarczy poddać się kontroli, bez zbędnego komentarza, wiedząc ze to dla naszego dobra, dobra wędkarzy

Pod warunkiem, że kontrola też będzie zgodna z prawem.

Po postach które piszesz widze ze z prawem nie jesteś na bakier  i je stosujesz.
Wiec czego miał byś się obawiać, wszak to tylko kontrola.

Dla kontrolujących osoba znająca prawo jest niestety jak przysłowie "Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz". Wiem, że to boli jak kontrolowany wie więcej od kontrolującego i "nie da się przerobić".

Oczywiście wiem ze taka kontrola  w wielu przypadkach kończy - wróć zaczyna się od pyskówki kontrolowanego bo jakim prawem "mam"  mu pokazać plecak czy tez na co łowię wszak, jakiś tam paragraf pozwala mi nie pokazywać. I się zaczyna jatka

Równie dobrze mógłbyś powiedzieć "pokarz ile masz w portfelu". Skoro nie masz uprawnień to tego nie robisz. Proste.

A takim ze godziłeś się na regulamin występując o pozwolenie. Godziłeś się dla dobra wędkarstwa w Polsce, i nie wypada zakłamywać rzeczywistości popisując się znajomością przepisów innych

To, że się zgodziłem mieszkać w Polsce znaczy, że mam się zgadzać na przypalanie mnie paralizatorem przez policję dla dobra porządku publicznego??

Jeśli to nie dociera to ja pozdrawiam serdecznie

Nie dociera to niestety do niektórych strażników SSR, że pilnując przestrzegania prawa sami je łamią. Żyjemy w państwie prawa i każdy jest zobowiązany do jego przestrzegania.

To moze ja powiem jeszcze inaczej, skoro nie dociera do ciebie co mam na myśli wypowiadając sie tutaj.

To po jaka cholerę, starałeś sie o pozwolenie znając prawo i podpisujac sie pod regulaminem amatorskiego połowu ryb.
Godziłeś sie na niego na pkt 16 i 17 a masz problem z tym ze nie ma prawa strażnik zajrzeć w plecak
- wszak to sprzet wędkarski
Nie portfel z tajnymi danymi czy tez dane z konta bankowego itp
A regulamin ten przeczy twojej wiedzy nie rozumie podejścia

Do tego z uporem maniaka emanujesz znajomością prawa, nie patrząc na dobro braci wędkarskiej.
Jak dla mnie - zostałem poinformowany, zgodziłem sie podpisałem i stosuje sie do obowiązków. Jak i praw które mi przysługują.


Przepraszam ale prościej już nie potrafię. A zaraz mi sie włącza złośliwości
Sorki ale ta dyskusja to jak grochem o ścianę

 




Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 204
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #186 dnia: 12.09.2017, 20:59 »
Mariusz coś chcesz dodać?
Marek

MrProper

  • Gość
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #187 dnia: 12.09.2017, 21:01 »
Marek już nic ugryzłem sie w język :P

Prościej tłumaczyć nie potrafię

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 204
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #188 dnia: 12.09.2017, 21:05 »
 :P Szkoda twojego języka. :P
Marek

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 204
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #189 dnia: 12.09.2017, 21:07 »
Mariusz jak długo jesteś poza krajem?
Marek

Offline makaro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 204
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rybki moje rybki, gdzie jesteście.
  • Lokalizacja: Nowa Sól
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #190 dnia: 12.09.2017, 21:12 »
Jak myślisz, czy nasi rodacy asymilują się do życia na obczyźnie razem z tam panującymi regułami?
Marek

Offline PeeJay

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Keep Calm And Go Fishing
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: bat
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #191 dnia: 12.09.2017, 21:18 »
Nad wodami w tym kraju nigdy nie będzie lepiej...

Dlaczego tak sądzisz?
Wystarczy powołać i wyposażyć odpowiednie służby a w sumie tylko doposażyć. I raz na zawsze skończyć z społecznym działaniem w PZW i SSR.
JK,


A może wystarczy poddać się kontroli, bez zbędnego komentarza, wiedząc ze to dla naszego dobra, dobra wędkarzy

Pod warunkiem, że kontrola też będzie zgodna z prawem.

Po postach które piszesz widze ze z prawem nie jesteś na bakier  i je stosujesz.
Wiec czego miał byś się obawiać, wszak to tylko kontrola.

Dla kontrolujących osoba znająca prawo jest niestety jak przysłowie "Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz". Wiem, że to boli jak kontrolowany wie więcej od kontrolującego i "nie da się przerobić".

Oczywiście wiem ze taka kontrola  w wielu przypadkach kończy - wróć zaczyna się od pyskówki kontrolowanego bo jakim prawem "mam"  mu pokazać plecak czy tez na co łowię wszak, jakiś tam paragraf pozwala mi nie pokazywać. I się zaczyna jatka

Równie dobrze mógłbyś powiedzieć "pokarz ile masz w portfelu". Skoro nie masz uprawnień to tego nie robisz. Proste.

A takim ze godziłeś się na regulamin występując o pozwolenie. Godziłeś się dla dobra wędkarstwa w Polsce, i nie wypada zakłamywać rzeczywistości popisując się znajomością przepisów innych

To, że się zgodziłem mieszkać w Polsce znaczy, że mam się zgadzać na przypalanie mnie paralizatorem przez policję dla dobra porządku publicznego??

Jeśli to nie dociera to ja pozdrawiam serdecznie

Nie dociera to niestety do niektórych strażników SSR, że pilnując przestrzegania prawa sami je łamią. Żyjemy w państwie prawa i każdy jest zobowiązany do jego przestrzegania.

To moze ja powiem jeszcze inaczej, skoro nie dociera do ciebie co mam na myśli wypowiadając sie tutaj.

To po jaka cholerę, starałeś sie o pozwolenie znając prawo i podpisujac sie pod regulaminem amatorskiego połowu ryb.
Godziłeś sie na niego na pkt 16 i 17 a masz problem z tym ze nie ma prawa strażnik zajrzeć w plecak
- wszak to sprzet wędkarski
Nie portfel z tajnymi danymi czy tez dane z konta bankowego itp
A regulamin ten przeczy twojej wiedzy nie rozumie podejścia

Do tego z uporem maniaka emanujesz znajomością prawa, nie patrząc na dobro braci wędkarskiej.
Jak dla mnie - zostałem poinformowany, zgodziłem sie podpisałem i stosuje sie do obowiązków. Jak i praw które mi przysługują.


Przepraszam ale prościej już nie potrafię. A zaraz mi sie włącza złośliwości
Sorki ale ta dyskusja to jak grochem o ścianę

Sory ale plecak to nie jest sprzęt wędkarski tylko moja prywatna torba.
W plecaku mam portfel. dokumenty, telefon, jedzenie, leki, różne rzeczy osobiste i niekoniecznie mam ochotę żeby ktoś niepowołany mi tam zaglądał

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #192 dnia: 12.09.2017, 21:23 »
Panowie a tak BTW może ktoś podrzucić faktyczne uprawnienia strażnika SSR w jednym miejscu punkt po punkcie? Jeśli było to sorry, zabrakło mi już weny by przeglądać cały wątek.

Ja coś takiego znalazłem ale moim zdaniem za ogólne:

http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/993/cms/szablony/7368/pliki/uprawnienia_straznika_ssr.pdf

"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

MrProper

  • Gość
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #193 dnia: 12.09.2017, 21:24 »
Nie długo-  9 lat

Marek nie wszyscy podejście do niektórych spraw maja podobne jak w Polsce.
Ale jest gro osób które sie podporządkowują tutejszym regułom. Oczywiście mowa o tych, z którymi rozmawiałem, znam.
Najgorsi są ci co przyjerzdazaja sezonowo, ci maja totalnie wszystko w du...e.
Traktują ten kraj jak dojną krowę i tyle.
Ale so i tacy co już kiedyś wspominałem. Ze poprzez umiejętne suszenie uszu zmieniają podejście do wędkarstwa, które to przywieźli z sobą.

I nie tylko do wędkarstwa.
Dziś akurat rozmawiałem z kolega odnośnie radarów.
Kuźwa jakie odwołania sie pisze zeby uniknąć mandatu - ze radar był ukryty stał w nieodpowiednim miejscu bo go kierowca nie widział, policjant stał ukryty itp bzdury. Oczywiście mowię o Polskich przykładach. Szuka sie kruczków prawnych aby tylko nie zapłacić.
Nie ważne ze złamałeś prawo ze zapierala.... w mięsie 100 ważne ze możesz sie z tego wywinąć znając prawo :facepalm:

A tu na każdym kroku radar w osobowce zaparkowanej na parkingu nie oznakowanej. I nie ma zmiłuj sie jechałeś za szybko płac bez gadania, nie rozumie podejścia społeczeństwa uwierz


Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Co wolno SSR?
« Odpowiedź #194 dnia: 12.09.2017, 21:24 »
Panowie, to jest sprzeczka prawa przeciw moralności, tu nikt nie wygra.