Autor Wątek: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?  (Przeczytany 45917 razy)

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #375 dnia: 29.01.2022, 10:52 »
:facepalm:

Chyba pora kolejny wątek przenieść do ukrytego działu "Polityka, religia, historia" bo coraz mniej tu o rybach i wędkarstwie...

Nie da się oddzielić tej sprawy od polityki! I od jakiegoś czasu to powtarzam, ci ludzie niczego nie naprawią w wędkarstwie. Nie ma nawet przesłanek aby chcieli to robić, po prostu zastosowali populizm jak zawsze. I najgorsze jest to, że tak wielu to kupiło! Dlatego trzeba ludziom otwierać oczy.

Dlaczego wspomniałem tu o Nowym Ładzie? Bo to jedna z najgorzej wprowadzonych reform, w normalnym kraju rząd podałby się do dymisji po takiej wtopie. Skoro tam więc jest taka 'baranina', to przecież nie można się niczego więcej spodziewać po tej 'reformie'. Gróbarczyk się ośmieszył, ale wędkarze uważają, że każda akcja wymierzona w PZW to reforma. A tutaj nie dość, że zmarnuje się masę kasy podatnika, to jeszcze  niszczy sens dzierżawy wód, gdyż państwo może ci ją odebrać. Ty zainwestujesz, włożysz masę pracy, a oni przyjdą na gotowe.

ALe to nie znaczy, że jest źle, ale ze powinniśmy umieć lobbować odpowiednio, nakierować Polskie Wody na rzeczy które trzeba uzdrowić, a za populizm ich ganić. A tu tego nie ma! Wędkarze powinni się dogadać między sobą, zawiązać jakieś porozumienie, i w ten sposób naciskać i na PZW i na PW, aby jak najwięcej ugrać. A obecnie stajemy się narzędziem w rękach polityków i miernot włodarzy z PZW. Zamiast walczyć o swój interes robimy dobrze innym, po raz kolejny.

I to jest właśnie tragiczne. Wątek o zestawach, zanętach, wpisów masa, a w takich udział ludzi niewielki. To bardzo źle wróży. Bo to jak z trójkątem potrzeb Maslowa, trzeba wpierw zająć się rzeczami ważniejszymi a nie mało istotnymi, uczyć się na swoich błędach aby ich nie popełniać. A wielu chce aby jednego monopolistę i zamordystę zastąpił jeszcze gorszy. Nie kumam tego.


Jakoś każdy potrafi oddzielić i nie wtrącać polityki w tą sprawę.
Jakoś każdy potrafi nic nie pisać o polityce.
Tylko Ty, największy z największych tego forum w każdym kolejnym zdaniu mieszasz sprawy, które nie powinny mieć miejsca tutaj na forum.
Za każdym razem jak czytam twoje wypowiedzi, mam wrażenie że zachowujesz się jak nauczyciel, który pozjadał wszystkie umysły tego świata.

Powtarzam, nikomu nie dajesz dojść do poważnego głosu, za każdym razem wtrącasz swoje trzy grosze i mówisz że ta osoba nie ma racji. Więcej, za każdym razem jeśli rozmowa schodzi na inny Plan, plan którego Ty nie popierasz,, to wszystko kończy się słownymi prztyczkami.

Bardzo nie lubię takich osób. Osób które widzią Tylko czubek własnego nosa. Powiem więcej, taka osoba była kiedyś moim Szefem :facepalm:
I wiesz co zrobiłem??
Postawiłem się i wyszedłem na Tym finasowo i życiowo najlepiej jak mogłem.
 

Na sam koniec zaskoczę twoją osobę.
Tak jestem ogromnym przeciwnikiem PIS, tak jestem wyborcą PO. Ale chyba jestem z tych normalnych którzy nie wyłażą na ulicę i nie drą gęby Wypierdalać.

Ps. Pewnie mój głos jest gówno warty na tym forum, ale marzy mi się brak polityki, brak słownych zaczepek i innego ścierwa tego świata.
Tak jak jest ma Forum Jerkbait.pl.




Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #376 dnia: 29.01.2022, 11:54 »
Pocztajcie komentarze pod artykułem z linku powyżej . Tam dopiero jest agitacja wokół tej sprawy

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 902
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #377 dnia: 29.01.2022, 12:55 »
Jakoś każdy potrafi oddzielić i nie wtrącać polityki w tą sprawę.
Jakoś każdy potrafi nic nie pisać o polityce.

To znaczy kto? Jak nie pisać tu o polityce skoro to jest typowo polityczna sprawa? Przecież jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że obecna władza będzie chciała kupić głosy wędkarzy, zwłaszcza jak poczują, że to da efekt. Po to kiełbasa wyborcza.

Inna sprawa to gdzie jesteśmy w roku 2022. Ile pisaliśmy na forum od początku jego powstania? I gdzie jesteśmy dzisiaj? Jest gorzej niż było. DO cholery, gorzej. Więc należy siedzieć cicho? Klepać się po pleckach i mówić, że będzie dobrze, nie reagować na bzdury które niektórzy wypisują?

Tak, jestem sfrustrowany i nie mam cierpliwości, bo mam wrażenie, że to jakiś matrix, że powtarza się to co było 2, 3, 5 lat temu. Wody są coraz bardziej słabe a zmian na lepsze nie m,a ale zanosi się, że będzie jeszcze gorzej. Forum w nazwie jest postępowe, ale czy my notujemy postęp? Nie za bardzo.

Inna sprawa to jak dyskutować o polskich wodach bez polityki, skoro podstawą zmian jest zmian austawy o rybactwoie śródlądowym? Przecież to się ściśle wiąże z polityką. Rządowa walka z suszą to betonowanie rzek i budowa stopni wodnych, zaproœek, co niczego nie da a wręcz pogorszy sprawę. Będą rozwalać nam rzeki i co, nie należy rozmawiać o polityce? Ludzie, ja biję na alarm, bo jeśli nie ogarniemy się to  będziemy mieli kolejne 10 lat bezrybia i koszmaru ustawowego, do tego rozwalą rzeki. I gdzie tu poprawa? DLaczego nie zapobiegać tylko leczyć?

I co się stanie jeśli będzie się przytakiwać tym, co upatrują w Polskich Wodach mesjasza co odmieni nam wody? Uważasz, że będzie lepiej? Do cholery, właśnie wtedy będziemy jeszcze bardziej piłować gałąź na której siedzimy. Wiem, moje zachowanie może wkurzać, ale to jest efekt właśnie tego, ze wędkarze nie chcą pewnych rzeczy rozumieć i widzieć, i dają się nabierać na populistyczne hasła.

A co do polityki - to przynajmniej mam to poczucie, że od roku 2015 ostrzegałem co się może wydarzyć, jakie są zagrożenia. I sprawdziło się to nawet gorzej niż myślałem. Ja nie mieszkam w Polsce co najlepsze, ja nie jestem ofiarą jakiegoś Nowego Ładu, nie łowię na wodach PZW.

I nikt nie lubi jak się mu wytyka błędy, ja również. Ale chodzi o to aby coś zrobić póki jest czas. Bo jeśli klamka zapadnie to będzie 'po ptokach'. Upadek PZW to najgorszy ze scenariuszy obecnie, gdyż ani nie zmieniliśmy ustawy ani nie mamy wspólnego stanowiska, nie potrafimy lobbować i się wspierać. Jedni są przeciwko drugim, spinningiści się żrą z karpiarzami, no killowcy z tymi co biorą i tak dalej i dalej. A ci co trzymają wszystkie sznurki w rękach dalej robią swoje. DLatego hurraoptymistów nalezy osadzić w miejscu, aby przynajmniej wytłumaczyli dlaczego upatrują pozytywnych zmian. I co? Okazuje się, że zazwyczaj nie mają pojęcia o czym piszą. Brutalnie to ująłem - tak jest w przypadku baspa28 niestety. Hurraoptymizm i wiara, że ktoś zrobi coś za nas.Bo na miejsce PZW powstanie wiele stowarzyszeń co będa konkurować o wędkarzy. A niby skąd się one wezmą? Tym bardziej, że Gróbarczyk popełnił ciężki grzech i sprawił, że wielu nie będzie chciało ryzykować wzięcia wód. Bo je im odbiorą, tym bardziej jak będą one zadbane i z rybami.

Mi też się wcale łatwo nie prowadzi takich rozmów i nie robię tego z przyjemnością, ale trzeba pisać czasami dosadnie, niestety. Ale może czas zakończyć to? Bo sam nie wiem po co niszczę sobie nerwy :) Może rzeczywiście to walka z wiatrakami?
Lucjan

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 689
  • Reputacja: 180
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #378 dnia: 29.01.2022, 13:35 »
Czytając ten wątek zaczynam się zastanawiać czy ta cała, wielomiesięczna akcja związana z reformą PZW nie odbije się wszystkim czkawką, a za "starym PZW" jakim bym by on nie był jeszcze zatęsknimy, jeśli faktycznie dojdzie do tego, że to PW będą zarządzały wszystkim.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 442
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #379 dnia: 29.01.2022, 13:38 »
Czytając ten temat nasówa mi się jeden wniosek my polacy wspólnie nie umiemy nic wypracować. Taka błachostka takie nic... jak to kilka zdań z tej konferencji a zasiało nadzieje na bez podstawne tworzenie projekcji.
Maciek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 547
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #380 dnia: 29.01.2022, 13:45 »
Jakoś każdy potrafi oddzielić i nie wtrącać polityki w tą sprawę.
Jakoś każdy potrafi nic nie pisać o polityce.

To znaczy kto? Jak nie pisać tu o polityce skoro to jest typowo polityczna sprawa? Przecież jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że obecna władza będzie chciała kupić głosy wędkarzy, zwłaszcza jak poczują, że to da efekt. Po to kiełbasa wyborcza.

Ja nie wtrącam polityki mimo tego, że to ewidentnie kiełbasa wyborcza. Brzydzę się cała klasa polityczną i wolę o nich nie wspominać.

Czytając ten temat nasówa mi się jeden wniosek my polacy wspólnie nie umiemy nic wypracować. Taka błachostka takie nic... jak to kilka zdań z tej konferencji a zasiało nadzieje na bez podstawne tworzenie projekcji.

Zdaje się Bismarck powiedział "Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą"

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 746
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #381 dnia: 29.01.2022, 13:57 »
To chyba był Churchill. Niemniej jest to stwierdzenie prawdziwe jak 2+2=4, więc kilku matematyków mogło do niego dojść niezależnie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 547
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #382 dnia: 29.01.2022, 15:48 »
Prawdziwe do bólu. Dobrze było to widać na tym forum w temacie o Covid a teraz Wody Polskie. Mam wrażenie że niektórzy z nas gdyby mogli to by doszło do rękoczynów :facepalm:

Osobiście podziwiam Żydów za to jak potrafią trzymać się razem, podobnie ludzie z bliskiego wschodu albo Indii. Rodzina trzyma się razem i pomagają sobie bez zastanowienia. U nich pojęcie rodziny jest dość szerokie a do tego wysoka dzietność i wyjdzie ze 30 osób jak nie więcej.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 746
  • Reputacja: 2004
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #383 dnia: 29.01.2022, 15:58 »
Prawdziwe do bólu. Dobrze było to widać na tym forum w temacie o Covid a teraz Wody Polskie. Mam wrażenie że niektórzy z nas gdyby mogli to by doszło do rękoczynów :facepalm:

Osobiście podziwiam Żydów za to jak potrafią trzymać się razem,
:bravo:  Dobrze to Prus opisał w "Lalce".
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 742
  • Reputacja: 306
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #384 dnia: 29.01.2022, 16:10 »
Przypomniało mnie się stare mądre żydowskie przysłowie
-" Nie bądź mądry w słowach. Bądź mądry w czynach.
Dużo Zdrówka Wszystkim Życze :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 442
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #385 dnia: 29.01.2022, 17:06 »
Przypomniało mnie się stare mądre żydowskie przysłowie
-" Nie bądź mądry w słowach. Bądź mądry w czynach.
Dużo Zdrówka Wszystkim Życze :)

No właśnie ..... i jak tu tera iść do paszczy okręgu pzw i walczyć...
O co , o jakie zmiany - czy to ma sens....
Po co to wszystko.
Miałem dość pisania , chęć do próby jakiejś zmiany ale w świetle wypowiedzi w necie ludzie wszystko mają w dupie chcą miecha wszędzie za 250 zeta.
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 902
  • Reputacja: 2005
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #386 dnia: 29.01.2022, 18:36 »
Ja uważam, że jest tragicznie, ponieważ wędkarze po raz kolejny przegrywają bitwę i chcą oddać wody państwowej instytucji, która póki co nie wykazała się niczym, oprócz wychwalania zrównoważonej gospodarki rybackiej, betonowych planów odnośnie rzek i mobbingiem. W imię jednej składki i 'programu zarybień' oddajemy inicjatywę aby stać się petentami absolutnymi, których będzie mógł zlać potem byle magister rybactwa. Na dodatek niewielu rozumie, że Polskie Wody są zależne politycznie, i dziś mają program taki i owaki, a po wyborach mogą mieć zupełnie inny. Przyjdą ekoszaleńcy od Spurek i będziemy zamiatani, ponieważ nie będziemy mieli żadnej swojej organizacji. A PZW rozmontują Heliniaki, Misie do społu z wędkarzami, dla których upadek PZW to reforma.

Moim zdaniem realizujemy czarny scenariusz właśnie, nie umiejąc się porozumieć. Jesteśmy jak pasażerowie pojazdu, który zbliża się do skrzyżowania. I zamiast skręcić w prawidłową stronę, pozwalamy aby kierunek się nie zmieniał (kierunek na manowce). Potem będziemy musieli jak już to zawracać, tracąc czas i środki.

Po prostu - polscy wędkarze mają i będą mieć wody na jakie zasługują, a więc beznadziejne. I polecam spojrzeć czy coś się zmieniło na lepsze. Zatruć i śnięć ryb wciąż dużo, sprawcy są praktycznie bezkarni, prawo dalej kiepskie i nie widać szans aby się zmieniło, degradacja wód postępuje, wędkarze wciąż są podzieleni i nie umieją wypracować taktyki która pogodziłaby interes karpiarzy, spinningistów, feederowców i tak dalej. Każdy ciągnie w swoją stronę. Moim zdaniem przegrywamy batalię, do której powinniśmy być świetnie przygotowani :(

Lucjan

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #387 dnia: 01.02.2022, 09:35 »
No i zaczęło się.


Pisze dzisiaj do jednego dzierżawcy kiedy można zezwolenie kupić (dzierżawę miał do 2029), on odpisuje, że mu wypowiedziano dzierżawę z dniem 01.01.2022.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 551
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #388 dnia: 01.02.2022, 09:39 »
Pisze dzisiaj do jednego dzierżawcy kiedy można zezwolenie kupić (dzierżawę miał do 2029), on odpisuje, że mu wypowiedziano dzierżawę z dniem 01.01.2022.

To pewnie w ramach kolektywizacji rozbijania monopolu :P
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline łowca

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 250
  • Reputacja: 26
Odp: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?
« Odpowiedź #389 dnia: 01.02.2022, 09:59 »
Pisze dzisiaj do jednego dzierżawcy kiedy można zezwolenie kupić (dzierżawę miał do 2029), on odpisuje, że mu wypowiedziano dzierżawę z dniem 01.01.2022.

To pewnie w ramach kolektywizacji rozbijania monopolu :P

Biora sie na razie za małych co do sądu nie pójdą walczyć.