Autor Wątek: Koledzy, jak wrażenia po konferencji Wody Polskie Nasze Łowiska?  (Przeczytany 45927 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 442
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Pisałem wam o planach wód polskich jako piewszy na forum.
Wpierw wyśmiewano mnie i kpiono z tych informacji... czas płynoł a sprawa kwitneła.
Następna sprawa napisałem wam że wody polskie będą przejmowały zbiorniki , i kolejny raz pojechali po mnie.
O dzierżawach gdy napisałem że opłaty wody polskie podniosą znowu klincz i śmiech....
Sytuacja na dziś wszystkie te informacje weszły w życie i stały się faktem. Znam ludzi z wód i na tą chwile sprawa jest rozwojowa.
Departament powstał co do dalszych działań spokojnie.

Jak dla mnie poprostu powrót do komuny. Wyj...nie tego co zostało w wodzie. Nie będzie żadnych rewolucji , nie spodziewajcie się że wody poprawią sytuacje... NIE !
Poprostu tak jak pisałem wody polskie mają zarabiać i bedą.
Popatrzcie co robią z lasami państwowymi wycinaja do pnia.
I taka sama gospodarka będzie na naszych wodach.
Z tym że to długi proces rozpisany na lata....
Spokojnie.
Co do PZW będzie trwać i tyle , jeden deel bedzie miał miejsce dlatego tak silnie na konferencji o tym mówiono.
Porozumienia - rzecz jasna sprawa tyczy się PZW.
Mechanika jest prosta lud pragnie mięsa i karty na cały kraj...
PZW oddali temat problemów syfu nad wodą , braku ryb i aferek typu miś i inni.
Zyskają spokój który jest im potrzebny.
Także pudrem syf przypudrują ...ale syf ma to do siebie że spowrotem wychodzi.
Niemniej jednak czas pokaże.

Panowie sprawa fundacji nie jest taka super czysta znam historie wlodarza. Natomiast kompletnie nie znam pozostałych osób ...może ktoś w końcu coś napisze o tych ludzi.
Maciek

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 291
  • Reputacja: 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
W moim okręgu czyli Biała Podlaska przedłużali umowy, ale takie ceny wywalili za dzierżawy, że szok. Za jeden zbiornik retencyjny na kanale Wieprz-Krzna krzyczeli prawie trzysta koła rocznie ???
I policja i SL ma teraz też takie możliwości ;)
Ograniczenia są takie, że w służbach mundurowych mimo wakatów brakuje ludzi i nikt nie wyśle np policji do pilnowania wód. Nawet jak ogłoszą nowy, większy nabór do PSR to i tak nie będą w stanie zakontraktować ludzi to raz, dwa że ministerstwo ministerstwem, ale to wojewoda czyli samorządy musiały by i tak wywalić kasę na to, a tam pusto ;)

Nie zgadzam się. Zobacz ile jest komisariatów policji w każdym większym mieście, takim 100.000 mieszkańców. Dodatkowo każde takie miasto posiada Straż Miejską.

Nie wiem czy wiesz, ale zarówno patrole Policji jak i SM są w ciągu roku nad wodami bardzo często. Latem z powodu przeciwdziałania kąpielom w niestrzeżonych wodach, zima z powodu zabaw na lodzie, głównie dzieci.

U mnie, na Śląsku, na przykład na Chechle policja posiada stały posterunek nad wodą i regularnie nieoznakowa skoda jezdza wokół zbiornika, na Pławniowicach pływa policja wodna, a na Dzierżnie Dużym wyrywkowo SSR wraz z Policja zamykają wyjazdy z zbiornika i trzepią bagażniki kierowców-wędkarzy.

Wszystko idzie zrobić, kwestia odpowiednich nacisków. Wiadomo, że przymuszeni do pewnych działań policjanci czy strażnicy będą robić trochę na odpierdol, ale koniec końców statystyka będzie się i tak zgadzać.

Porównaj to teraz do możliwości SSR czy PSR, ile takich strażników rybackich przypada na wspomniane wyżej miasto 100.000 mieszkańców i jakie oni mają szansę by cokolwiek zmienić czy upilnować.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 442
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
W moim okręgu czyli Biała Podlaska przedłużali umowy, ale takie ceny wywalili za dzierżawy, że szok. Za jeden zbiornik retencyjny na kanale Wieprz-Krzna krzyczeli prawie trzysta koła rocznie ???
I policja i SL ma teraz też takie możliwości ;)
Ograniczenia są takie, że w służbach mundurowych mimo wakatów brakuje ludzi i nikt nie wyśle np policji do pilnowania wód. Nawet jak ogłoszą nowy, większy nabór do PSR to i tak nie będą w stanie zakontraktować ludzi to raz, dwa że ministerstwo ministerstwem, ale to wojewoda czyli samorządy musiały by i tak wywalić kasę na to, a tam pusto ;)

Nie zgadzam się. Zobacz ile jest komisariatów policji w każdym większym mieście, takim 100.000 mieszkańców. Dodatkowo każde takie miasto posiada Straż Miejską.

Nie wiem czy wiesz, ale zarówno patrole Policji jak i SM są w ciągu roku nad wodami bardzo często. Latem z powodu przeciwdziałania kąpielom w niestrzeżonych wodach, zima z powodu zabaw na lodzie, głównie dzieci.

U mnie, na Śląsku, na przykład na Chechle policja posiada stały posterunek nad wodą i regularnie nieoznakowa skoda jezdza wokół zbiornika, na Pławniowicach pływa policja wodna, a na Dzierżnie Dużym wyrywkowo SSR wraz z Policja zamykają wyjazdy z zbiornika i trzepią bagażniki kierowców-wędkarzy.

Wszystko idzie zrobić, kwestia odpowiednich nacisków. Wiadomo, że przymuszeni do pewnych działań policjanci czy strażnicy będą robić trochę na odpierdol, ale koniec końców statystyka będzie się i tak zgadzać.

Porównaj to teraz do możliwości SSR czy PSR, ile takich strażników rybackich przypada na wspomniane wyżej miasto 100.000 mieszkańców i jakie oni mają szansę by cokolwiek zmienić czy upilnować.

Azymut po raz kolejny pełna zgoda. Tez uważam że w przyszłosci jeśli ten projekt im się zepnie wykorzystają te struktury które mają.
Jakiś gość na tej konferencji powiedział po co karta wędkarska liczy się opłara. I tu jest sedno sprawy.
Ryby.... jakie ryby.... kasa.
Maciek

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 551
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
No więc kasy będzie mniej. Przynajmniej jeśli Wody będą twardo forsować jedną składkę na cały kraj i wymuszą ten system na PZW. Żadnych dopłat, żadnych jednorazowych pozwoleń, łowisk specjalnych. Do tego bat na robienie wałów - albo ryzykujesz, że cię wywłaszczą z wody, albo dzielisz się dolą z "opiekunem" z WP - i dalej ryzykujesz, że jak pójdzie w odstawkę, to jesteś na widelcu. A opłaty za użytkowanie wody pójdą raczej w górę. W PZW zrobi się biedniej. Czy przy tym uczciwiej? No nie wiem, to jednak Polska.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline mrucin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 526
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Później można zrobić wszystko. Na Wiśle 20 km kill i kolejne 10 km NK, za 5 lat 15 kill i 15 NK a za 10 lat 10 kill i 20 NK. I tak na każdej rzece. I tylko ta perspektywa wystarcza żebyśmy murem stanęli za Wodami Polskimi

Skąd wiadomo, że Wody Polskie będą zainteresowane promowaniem no-kill raczej niż zaspokajaniem oczekiwań ludu wędkarskiego, który w no-kill gustuje nieszczególnie (podobnie jak we wprowadzaniu rozmaitych limitów, górnych wymiarów ochronnych etc.)? Obecna władza nie słynie z braku skłonności populistycznych, a rodzimy populus wędkarski jest w swej masie bardziej mięsiarski niż no-killowy. Skąd wiadomo, jaki odsetek pozyskiwanych od wędkarzy środków będzie przeznaczany na poprawę rybostanu, zwalczanie kłusownictwa, ochronę tarlisk etc. Skąd wiadomo, że Wody Polskie w kwestiach rzecznych nagle zaczną słuchać hydrobiologów raczej niż betoniarzy-kanalizatorów?

Pytań wiele, a odpowiedzi znikąd. Na szczęście pozostają wiwaty ;D

Górne wymiary już dzisiaj są wpisane do regulaminu na wodach Użytkowanych przez WP.
Szczupak i sandacz od 70cm
Okoń od 35cm
Karaś pospolity od 30cm
Lin od 45cm https://poznan.wody.gov.pl/lowiska-rzgw/1245-regulamin-apr





Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Długo to trwało, ale wreszcie są zmiany i tu... właśnie to było na konferencji - zmiana zasad, koniec przekrętów i kumoterstwa, wody wracają do ludzi, nie do jakiejś firmy monopolistycznej o nazwie PZW, kierunek jest dobry reszta wyjdzie w "praniu".
PZW w końcu się skupi na szkoleniach i gazetce - jeśli ktoś będzie chciał zapłacić...

Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 62
W moim okręgu czyli Biała Podlaska przedłużali umowy, ale takie ceny wywalili za dzierżawy, że szok. Za jeden zbiornik retencyjny na kanale Wieprz-Krzna krzyczeli prawie trzysta koła rocznie ???
I policja i SL ma teraz też takie możliwości ;)
Ograniczenia są takie, że w służbach mundurowych mimo wakatów brakuje ludzi i nikt nie wyśle np policji do pilnowania wód. Nawet jak ogłoszą nowy, większy nabór do PSR to i tak nie będą w stanie zakontraktować ludzi to raz, dwa że ministerstwo ministerstwem, ale to wojewoda czyli samorządy musiały by i tak wywalić kasę na to, a tam pusto ;)

Nie zgadzam się. Zobacz ile jest komisariatów policji w każdym większym mieście, takim 100.000 mieszkańców. Dodatkowo każde takie miasto posiada Straż Miejską.

Nie wiem czy wiesz, ale zarówno patrole Policji jak i SM są w ciągu roku nad wodami bardzo często. Latem z powodu przeciwdziałania kąpielom w niestrzeżonych wodach, zima z powodu zabaw na lodzie, głównie dzieci.

U mnie, na Śląsku, na przykład na Chechle policja posiada stały posterunek nad wodą i regularnie nieoznakowa skoda jezdza wokół zbiornika, na Pławniowicach pływa policja wodna, a na Dzierżnie Dużym wyrywkowo SSR wraz z Policja zamykają wyjazdy z zbiornika i trzepią bagażniki kierowców-wędkarzy.

Wszystko idzie zrobić, kwestia odpowiednich nacisków. Wiadomo, że przymuszeni do pewnych działań policjanci czy strażnicy będą robić trochę na odpierdol, ale koniec końców statystyka będzie się i tak zgadzać.

Porównaj to teraz do możliwości SSR czy PSR, ile takich strażników rybackich przypada na wspomniane wyżej miasto 100.000 mieszkańców i jakie oni mają szansę by cokolwiek zmienić czy upilnować.
Być może nie mam racji. Po prostu pochodzę z terenów gdzie nie ma Straży Miejskiej i posterunków policji na zbiornikami czy rzekami. Ba, nawet nie ma posterunku policji w dwutysięcznej rodzinnej mojej miejscowości ;D Jest tylko dzielnicowy ;) Ale tu akurat załatwiliśmy u komendanta pod którego podlegamy, że będzie wysyłał czasami nad wodę, którą jako stowarzyszenie opiekowaliśmy się.
A o Tych wolnych wakatach to gdzieś wyczytałem i skojarzyłem sobie, że po prostu jeżeli są braki to w dwóch miejscach patrol nie może być ;) Tym bardziej, że gdzieś na Żoliborzu lub jakiś schodków trzeba pilnować 24/24 :P
https://nszzp.pl/aktualnosci/czy-liczba-wakatow-w-2021-roku-w-policji-spadnie-ponizej-3-tysiecy/
A tak serio to ja nie widzę żeby policja kosztem bezpieczeństwa na drogach, chodnikach czy patologii w domu uganiała się po krzakach za kolesiami, którzy nie mają zezwolenia czy zabrali niewymiarową rybę.

Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 62
Długo to trwało, ale wreszcie są zmiany i tu... właśnie to było na konferencji - zmiana zasad, koniec przekrętów i kumoterstwa
I twarzą tego jest Janusz Wrona ;D ;D ;D
Ja dla uwierzytelniania tego to bym Trynkiewicza Rzecznikiem Praw Dziecka zrobił :facepalm:

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 551
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
wody wracają do ludzi, nie do jakiejś firmy monopolistycznej o nazwie PZW,

To jaki wpływ będą teraz mieli ludzie? Coś było o tym na konferencji, bo nie zauważyłem?
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 613
  • Reputacja: 93
Wejdzie tu w końcu selektor i pozamiata? 8)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 442
  • Reputacja: 901
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
A dla tych co się łudzą że będzie lepiej...
Polecam ten artykuł... w tle pan urządnik  najprawdopodmniej pan wrona....departament otwiera zupełnie nowe horyzonty dla układów... układanek ... i tego typu historii.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wazna-urzedniczka-z-pis-na-tasmie-to-jest-syf-proceder-trwa-mimo-dobrej-zmiany-ciag/gb4vcth
Maciek

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Czasem myślę, że PZW współfinansuje ten portal... Przekaz jest taki: PZW jest złe, ale jak  już upadnie to nie będzie gdzie łowić, a jak będzie to ryb nie będzie w ogóle, rzeki wysycha a jeziora zasypią ...
Więcej otwartości - zmiany są konieczne a kierunek jest dobry, w PZW w roku 1990 było ok 2 mln wędkarzy teraz jest ok 600 tys. - czy PZW zmierza w dobrym kierunku ? 

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Czasem myślę, że PZW współfinansuje ten portal...
:D
Lucek, przyznaj się, ile tam Ci ZG przelewa na konto. Przelałbyś mi parę klocków za to moje codzienne siedzenie na serwerze, prowadzenie forum i strony głównej. A propos, zaraz aktualizuję forum do nowej wersji. Jeśli ktoś napotka na jakieś błędy, to proszę raportować!
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 055
  • Reputacja: 673
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Pojawiły się wpisy o przejęciu prywatnych dzierżaw przez Wody Polskie. Czy jest to potwierdzona informacja ?
 Znam na swoich terenach 4 duże i bardzo duże jeziora ,które są mocno siatowane przez dzierżawców ,a mimo to,nadal można nieźle połowić. Nie ukrywam,że chciałbym mieć do nich dostęp  za jedną opłatę,a nie cztery.

Offline Szpadel

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 62
Pojawiły się wpisy o przejęciu prywatnych dzierżaw przez Wody Polskie. Czy jest to potwierdzona informacja ?
 Znam na swoich terenach 4 duże i bardzo duże jeziora ,które są mocno siatowane przez dzierżawców ,a mimo to,nadal można nieźle połowić. Nie ukrywam,że chciałbym mieć do nich dostęp  za jedną opłatę,a nie cztery.
https://bialystok.wody.gov.pl/lowiska-rzgw/zezwolenia-nasze-lowiska
Tu masz wykaz wszystkich wód za 250 zl