Autor Wątek: Głębokość łowienia na metodę i wolno opadającą bombkę  (Przeczytany 1579 razy)

Offline ziggi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: krakow
  • Ulubione metody: method feeder
Witam.Czy na metodę można łowić na większych głębokościach np.8 metrów i więcej.Czy podajnik z zanętą opadnie na dno w całości czy pusty?To samo dotyczy slow sinking bomb bo w czasie opadania skróci dystans o kilka metrów.

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Reputacja: 180
  • Płeć: Mężczyzna
    • kanał YT
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Głębokość łowienia na metodę i wolno opadającą bombkę
« Odpowiedź #1 dnia: 25.02.2022, 07:04 »
Do głębokiego łowienia są podajniki Pellet Feeder. Ma je Preston, Matrix, Traper, ...
Nabijanie ręką. Sam rzadko na nie łowię.


Można też do zwykłego podajnika przyczepić mini-kiełbaskę PVA z pelletem zanętowym.

Dużo zależy od tego, jakie jest dno na tych 8 metrach. Jeśli jest gruba warstwa mułu, to zastanowiłbym się nad zestawem podobnym do karpiowego: ciężarek + długi przypon (np. 30 cm) z włosem i kiełbaskę PVA zaczepiłbym o haczyk. Ciężarek zatopi się w mule, a haczyk z PVA powinien pozostać na powierzchni mułu dzięki dłuższemu przyponowi.
"Nie zna życia ten, kto nie zjadł zimnego bigosu i nie popił go maślanką." - Piekło Dantego.

Kanał YT https://www.youtube.com/@czlowiek-z-wedka/videos

Offline Borek88

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 4
Odp: Głębokość łowienia na metodę i wolno opadającą bombkę
« Odpowiedź #2 dnia: 25.02.2022, 07:33 »
Witam.Czy na metodę można łowić na większych głębokościach np.8 metrów i więcej.Czy podajnik z zanętą opadnie na dno w całości czy pusty?To samo dotyczy slow sinking bomb bo w czasie opadania skróci dystans o kilka metrów.
Można, to kwestia podajnika i przygotowania towaru, jeśli łowisz np na 6m głębokości to dobrze mieć podajnik z burtami i mocniej domoczony i ubity towar, wiadomo że Napewno coś się oderwie w trakcie opadania, a co do slow sinka to chodzi w nim o to aby podnieść rybę z dna ewentualnie w toń, ewentualnie łowić z opadu jeśli ryba jest przy powierzchni, a co do skrócenia dystansu to oczywiście podajnik czy bombka opadnie po łuku więc finalnie będzie bliżej niż np dystans na klipie, więc jeśli np chcesz strzelać z procy to musisz wziąść na to poprawkę i strzelać bliżej niż miejsce w którym zestaw zestaw wpada do wody

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka


Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 054
  • Reputacja: 673
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Głębokość łowienia na metodę i wolno opadającą bombkę
« Odpowiedź #3 dnia: 25.02.2022, 16:19 »
Witam.Czy na metodę można łowić na większych głębokościach np.8 metrów i więcej.Czy podajnik z zanętą opadnie na dno w całości czy pusty?To samo dotyczy slow sinking bomb bo w czasie opadania skróci dystans o kilka metrów.

Łowiłem Metodą najgłębiej na 11m i to podajnikiem typu flat (standardowy Drennan).
Kwestia mieszanki i domoczenia.

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 463
  • Reputacja: 262
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Głębokość łowienia na metodę i wolno opadającą bombkę
« Odpowiedź #4 dnia: 25.02.2022, 20:09 »
Witam.Czy na metodę można łowić na większych głębokościach np.8 metrów i więcej.Czy podajnik z zanętą opadnie na dno w całości czy pusty?To samo dotyczy slow sinking bomb bo w czasie opadania skróci dystans o kilka metrów.

Łowiłem Metodą najgłębiej na 11m i to podajnikiem typu flat (standardowy Drennan).
Kwestia mieszanki i domoczenia.

Ja na 12m, wyniki jakieś były, natomiast nie wspominam tego za dobrze. W sensie takim, że na tym samym łowisku w  podobnym okresie na 4m miałem dużo lepsze ilościowo wyniki. Wnioski mam takie, że być może samo utrzymanie towaru w podajniku dało się utrzymać, tak wpływ na wyniki miał rozrzut opadania podajnika na tych 12m, mimo, że na klipie.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 054
  • Reputacja: 673
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Głębokość łowienia na metodę i wolno opadającą bombkę
« Odpowiedź #5 dnia: 25.02.2022, 20:33 »
Witam.Czy na metodę można łowić na większych głębokościach np.8 metrów i więcej.Czy podajnik z zanętą opadnie na dno w całości czy pusty?To samo dotyczy slow sinking bomb bo w czasie opadania skróci dystans o kilka metrów.

Łowiłem Metodą najgłębiej na 11m i to podajnikiem typu flat (standardowy Drennan).
Kwestia mieszanki i domoczenia.

Ja na 12m, wyniki jakieś były, natomiast nie wspominam tego za dobrze. W sensie takim, że na tym samym łowisku w  podobnym okresie na 4m miałem dużo lepsze ilościowo wyniki. Wnioski mam takie, że być może samo utrzymanie towaru w podajniku dało się utrzymać, tak wpływ na wyniki miał rozrzut opadania podajnika na tych 12m, mimo, że na klipie.

W mojej logice,łowienie Metodą na tak dużej głębokości,ma służyć selekcji ryb,albo wykluczeniu brań z opadu. Wcześniej pole łowienia,bombarduję grubym nęceniem,a Metoda wtedy ma być czymś,co przykuje uwagę i wtedy daję popka . Idzie zrobić mieszankę,żeby była stabilna,ale to ogólnie bardzo specyficzne łowienie,bardziej karpiowe .

Metoda do 6m jest komfortowa,potem zaczynają się schody.