Autor Wątek: Deeper - odczyty, wrażenia, opinie  (Przeczytany 7084 razy)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Deeper - odczyty, wrażenia, opinie
« dnia: 15.03.2022, 11:44 »
Nie zauważyłem wątku poświęconemu odczytom z deepera i ogólnym wrażeniom.
Jako, że mam chirpa+ (pierwsza generacja) postanowiłem w tym roku poszukać ryb.
Na pierwszy ogień idzie mała 3h woda typu glinianka o średniej głębokości wahającej się w okolicach 3-5 metrów.
Udało mi się zlokalizować ryby w toni mniej więcej w rejonie 2-4 metrów na głębokości wody 5 metrów.
W innych płytszych partiach wody nie było żadnych odczytów, trafiał się sporadycznie przyklejony do dna szczupak, sandacz.
Na zielono zaznaczyłem najgłębszy obszar około 5 metrów, gdzie ryba przebywała.


Tutaj wiązka wąska 7'


Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Deeper - odczyty, wrażenia, opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 15.03.2022, 12:00 »
Deepera'a Start dostałem od mojej Najlepsze z Żon, w połączeniu z Najukochańszą z Córek. Jako prezent świąteczno urodzinowy - ja mam radochę, zaś moje Dziewczyny upiekły dwie pieczenie przy jednym ogniu ;)

Nie miałem jeszcze okazji go testować, byłem tylko raz nad wodą celem sprawdzenia czy w ogóle działa, mogę potwierdzić że działa :) Ryb nie widziałem, ukształtowanie dna i jakieś skrawki roślinności, bardzo wyraźnie. Już nie długo zacznę bywać nad wodą dwa, trzy razy w tygodniu w celu nęcenia miejscówek, przy okazji pomęczę też deeper'a. Na pewno zrobię kilka zrzutów z ekranu smartfona i się pochwalę.
pozdrawiam Benon

Offline pinoczet

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 10
Odp: Deeper - odczyty, wrażenia, opinie
« Odpowiedź #2 dnia: 15.03.2022, 15:10 »
A ja szukam porównania pomiędzy deeperem A garminien kulką

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Deeper - odczyty, wrażenia, opinie
« Odpowiedź #3 dnia: 15.03.2022, 16:19 »
A ja szukam porównania pomiędzy deeperem A garminien kulką
Na youtube jest tego pełno.

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 089
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Deeper - odczyty, wrażenia, opinie
« Odpowiedź #4 dnia: 15.03.2022, 23:05 »
Na zielono zaznaczyłem najgłębszy obszar około 5 metrów, gdzie ryba przebywała.

Mam prośbę. Czy możesz ponownie wstawić zdjęcia? Sprawdzałem na różnych przeglądarka oraz urządzeniach i zawsze widzę puste pola.
Dzięki :)
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Deeper - odczyty, wrażenia, opinie
« Odpowiedź #5 dnia: 15.03.2022, 23:10 »



Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Deeper - odczyty, wrażenia, opinie
« Odpowiedź #6 dnia: 16.03.2022, 00:31 »
Co prawda krótko,bo od grudnia,używam Deepera start, i mogę w tej chwili powiedzieć,że decyzja była trafna.  Głównie używam go na rzece,dobrze pokazuje dołki i drobnicę. Na wodzie otwartej zasięg wynosi 60m. Osobiście polecam choćby dla dobrego gruntowania,znalezienia skarp,kantów,dołków,rynien,czy drobnicy pod drapieżnika. Nie jest to profesjonalna echosonda,ale swoje podstawowe zadania spełnia dobrze.

Motov na jakiej czułości powyższe skany ?

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Deeper - odczyty, wrażenia, opinie
« Odpowiedź #7 dnia: 16.03.2022, 01:05 »
Domyślnie na podglądzie przez www historii skanów jest 50% czułości, po lewej stronie masz pionowy suwak od czułości, który możesz zmieniać.
Podczas sondowania używam na gliniaku 90%, woda jest czysta.
Dzisiaj byłem na zalewie i używałem 80%, by wyeliminować szumy.
Co ciekawe na wiązce 47' były tak duże szumy przy powierzchni, że echo nie było w stanie pokazać ryb.
Dopiero po przełączeniu na 20' stopni pokazały się ryby. Pierwszy raz coś takiego zaobserwowałem.
Tutaj macie pokazane jak wygląda poszczególna wiązka:

Zwróćcie uwagę, że na 20 stopniach widać ryby, a na 47 nie ma nic oprócz bardzo dużego szumu u powierzchni wody. Czułość jest na 100%.
Wiązka 7 stopni jest praktycznie pionowa, więc ryba musi być dosłownie pod echosondą.
Wszystkie odczyty są robione z rzutu, więc obraz będzie poszarpany, bo przy zwijaniu echosonda się kołysze. Najlepiej używać łodzi zanętowej i podpiąć echosondę pod specjalny uchwyt, który sprawi, że echo będzie cały czas w tej samej pozycji poziomej.

Te zakłócenia na wiązce 47 stopni są opisane na stronie producenta, są one spowodowane przez glony, nieczystą wodę, więc szeroka wiązka jest wtedy bezużyteczna:



Offline Lelak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 1
Odp: Deeper - odczyty, wrażenia, opinie
« Odpowiedź #8 dnia: 16.03.2022, 02:13 »
Użytkuje Deepera Pro od dwóch lat i jestem pozytywnie zaskoczony ,tak jak koledzy napisali wykorzystuje go jako gruntomierz :) Gdy robi się cieplej montuje go do pontonu i opływam mniejsze jeziora(ok 100ha) w poszukiwaniu ławic leszczy. Oczywiście te ławice w przypadku deepera równie dobrze mogą być kępą zielska. Jednak staram się potwierdzać takie miejsce kolejnym przepłynięciem np podczas powrotu ,gdy ławicy nie ma uznaję że trafiłem leszcze wcześniej , gdy ławica jest ponownie ,uznaje to za mało prawdopodobne i zostaje przemnianowana na  kępę zielska ;) "Potwierdzone miejsce" nęcę wg wskazówek B.Bartona,kolegi Druida ,czy Michała który wypowiedział się również w tym wątku.  Gdy mija lato zaczynam kręcić się za miejscami na zimę. Staram się szukać ryb w zasięgu rzutu feederem z brzegu (listopadowe łowienie z łódki ,nie jest dla mnie przyjemnością ). Grudzień to pływanie i szukanie zimowisk ,przygotowanie do podlodówki-szczerze to po jednym takim wypadzie się odechciało szukania ;)

Wiadomo dla spinningistów to śmieszne narzędzie: nie ma livescopów, side scanów i podglądu hd na gniazdo sandacza. :D

Co do częstotliwości wiązki oraz szumów powierzchniowych to na załączonym zdjęciu mam sytuację odwrotną. Swoją drogą przy chirpie ,pro wygląda jak telegazeta :D Ze względu na szumy i nieczytelność w zasadzie nie używam deeper na płytkich zarośniętych wodach.

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Deeper - odczyty, wrażenia, opinie
« Odpowiedź #9 dnia: 17.03.2022, 08:22 »
To co widać na żywo w apce a to co widać na tej stronie też to inaczej wygląda. Mam wrażenie, że ta synchronizacja dużo upraszcza szczegółów z widoku z apki na żywo.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Deeper - odczyty, wrażenia, opinie
« Odpowiedź #10 dnia: 17.03.2022, 12:25 »
To co widać na żywo w apce a to co widać na tej stronie też to inaczej wygląda. Mam wrażenie, że ta synchronizacja dużo upraszcza szczegółów z widoku z apki na żywo.
Możesz napisać coś więcej na ten temat?

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Deeper - odczyty, wrażenia, opinie
« Odpowiedź #11 dnia: 17.03.2022, 17:32 »
Dużo dokładniej widać w aplikacji na żywo niż później po  synchronizacji danych  na stronie www depera. W weekend pojadę specjalnie zrobić małe porównanie.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Deeper - odczyty, wrażenia, opinie
« Odpowiedź #12 dnia: 17.03.2022, 18:17 »
Dużo dokładniej widać w aplikacji na żywo niż później po  synchronizacji danych  na stronie www depera. W weekend pojadę specjalnie zrobić małe porównanie.
Ale na stronie www masz regulację czułości po lewej stronie jest suwak domyślnie ustawiony na 50%, więc będzie mniej widać niż na telefonie na żywo jak masz ustawioną czułość na 100%.
O to Ci chodziło?

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Deeper - odczyty, wrażenia, opinie
« Odpowiedź #13 dnia: 17.03.2022, 19:15 »





Dobra może  ja trochę  zamętu wprowadziłem, powinno to torche lepiej wyglądać ale to może  być kwestia głębokości 1.5m vs moje 5

Offline Lelak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 1
Odp: Deeper - odczyty, wrażenia, opinie
« Odpowiedź #14 dnia: 19.03.2022, 22:20 »
Mam podobne spostrzeżenia ,zawsze gdy przeglądam skany ponownie odnoszę wrażenie ,że nad wodą były dokładniejsze czy czystsze.Tutaj dla porównania podobna głębokość do Twoich skanów,oraz temperatury wody.Tylko nie pamiętam czy była to szeroka czy wąska wiązka.