Autor Wątek: Tragedia nad Odrą. Zatruta rzeka i masa martwych ryb  (Przeczytany 68461 razy)

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 741
  • Reputacja: 1138
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Tragedia nad Odrą. Zatruta rzeka i masa martwych ryb
« Odpowiedź #315 dnia: 17.08.2022, 17:10 »
W wyniku kontroli poselskiej w Wodach Polskich wyszło że odwołany prezes Daca wcale nie jest odwołany i od 15 sierpnia jest na 2 tygodniowym urlopie.

Nie wypada pod byle pretekstem odwoływać Admirała Wód Polskich, bo to bardzo poważna figura!



https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/katastrofa-pis-na-odrze-pokazujemy-wodny-uklad-obozu-wladzy/6jzyqv6,79cfc278

Offline Tomek90

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
Odp: Tragedia nad Odrą. Zatruta rzeka i masa martwych ryb
« Odpowiedź #316 dnia: 17.08.2022, 18:30 »
Czyli widzimy że tu chodzi o politykę a nie o jakieś rzeczywiste badania. Jeden gość, który nie ma pojęcia o niczym zaczyna napitalać na drugiego. Żenada.

Lewicy tak bardzo zależy na przyrodzie jak krowie na lotach kosmos.

Czy czasem Wody Polskie nie miały przejąć łowisk od złodziejskiego PZW ? Może o to chodzi że wypłaty po 100 tyś miesięcznie się skończą.
Teraz przekonaliście mnie że tu nie chodzi o Odrę tylko o czyjeś koryto.
Od dwóch lat nie płacę składek bo wykupując w jednym okręgu muszę płacić w innym, wszędzie na świecie opłata jest stała, u nas trzeba doić !!!


Offline Tomek90

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
Odp: Tragedia nad Odrą. Zatruta rzeka i masa martwych ryb
« Odpowiedź #317 dnia: 17.08.2022, 18:32 »
Jeszcze tak apropo Prof. Marcin Drąg: Chemia biologiczna; chemia kombinatoryczna; enzymy proteolityczne; synteza peptydów; sondy do obrazowania.

Czyli inna dziedzina niż to co jest potrzebne do badań.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 740
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tragedia nad Odrą. Zatruta rzeka i masa martwych ryb
« Odpowiedź #318 dnia: 17.08.2022, 18:39 »
Czyli widzimy że tu chodzi o politykę a nie o jakieś rzeczywiste badania. Jeden gość, który nie ma pojęcia o niczym zaczyna napitalać na drugiego. Żenada.

Lewicy tak bardzo zależy na przyrodzie jak krowie na lotach kosmos.

Czy czasem Wody Polskie nie miały przejąć łowisk od złodziejskiego PZW ? Może o to chodzi że wypłaty po 100 tyś miesięcznie się skończą.
Teraz przekonaliście mnie że tu nie chodzi o Odrę tylko o czyjeś koryto.
Od dwóch lat nie płacę składek bo wykupując w jednym okręgu muszę płacić w innym, wszędzie na świecie opłata jest stała, u nas trzeba doić !!!

Niesamowite, że jak człowiek obierze sobie obóz polityczny, to fakty potrafi tak niezwykle przekręcić, by na jego wyszło :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tomek90

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
Odp: Tragedia nad Odrą. Zatruta rzeka i masa martwych ryb
« Odpowiedź #319 dnia: 17.08.2022, 18:47 »
Nic nie wyszło, po prostu pokazaliście mi czerwony wiec wyborczy. Lenin też zafundował robotnikom dobrobyt, uwierzyli mu po czym marzyli o obierkach.
Brak faktów, myślałem że zamiast propagandy będziecie mieli jakieś konkrety a tu 1 maja. :)
To co pokazaliście to potwierdza że Lewica broni swoich na stołkach w PZW i tyle.
Płacicie PZW i płaczcie a oni będą robić odłowy sieciami wy zaś będziecie łapać ukleje jak się wam uda !!! :)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 548
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Tragedia nad Odrą. Zatruta rzeka i masa martwych ryb
« Odpowiedź #320 dnia: 17.08.2022, 18:48 »
Czyli widzimy że tu chodzi o politykę a nie o jakieś rzeczywiste badania. Jeden gość, który nie ma pojęcia o niczym zaczyna napitalać na drugiego. Żenada.

To zapytaj kolegów z Wód Polskich jakie mają wyniki badań lub kiedy je będą mieli i podziel się z nami tą apolityczną wiedzą. Bo na razie wszystko wskazuje, że wszystkie osoby odpowiedzialne, dziwnym trafem z jednego obozu politycznego, włożyły głowy w dupy i udają posągi udręczonych świętych. Z jednym wyjątkiem - dzielny wiceminister Witkowski obiecał popływać w Odrze, na co wciąż czekam.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Tomek90

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
Odp: Tragedia nad Odrą. Zatruta rzeka i masa martwych ryb
« Odpowiedź #321 dnia: 17.08.2022, 18:53 »
@robson no właśnie pokazałeś klasę !!! Ja o wodzie a ty znowu masz problem ze zrozumienie.


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 740
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tragedia nad Odrą. Zatruta rzeka i masa martwych ryb
« Odpowiedź #322 dnia: 17.08.2022, 18:54 »
Ale ty masz bałagan pod kopułą :D To PZW jest odpowiedzialne za zatrucie? To PZW nie przeprowadza badań? To PZW zamiata wszystko pod dywan? OMG, dawno lepszych tekstów nie czytałem.

Weź teraz wejdź tutaj na wątki o PZW i zobaczysz nasze zdanie o tej organizacji oraz przekonaj się, jakie brudy są tutaj wyciągane i jak jest badane, kto tam kim jest i skąd pochodzi.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tomek90

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
Odp: Tragedia nad Odrą. Zatruta rzeka i masa martwych ryb
« Odpowiedź #323 dnia: 17.08.2022, 19:00 »
Właśnie nie rozumiesz, ja widzę że sytuacja jest wykorzystywana przez wszystkich do polityki.
Między innymi przez PZW nie dlatego że zrobili raban bo akurat dobrze. Ale dlatego że mogą na tym zyskać. Dlatego żadnych rzetelnych informacji też nie podają, natomiast ich koneksje z Lewicą są wszem i wobec znane.
Dlatego mówię że zrobiła się z tego powodu sprawa polityczna.

Ja bym poczekał na wyniki. Niemiecki instytut ma automatyczną stację pomiarów parametrów wody na Odrze, również nie zauważyli ? To jest podejrzane.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 740
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tragedia nad Odrą. Zatruta rzeka i masa martwych ryb
« Odpowiedź #324 dnia: 17.08.2022, 19:04 »
Właśnie nie rozumiesz, ja widzę że sytuacja jest wykorzystywana przez wszystkich do polityki.
Między innymi przez PZW nie dlatego że zrobili raban bo akurat dobrze. Ale dlatego że mogą na tym zyskać. Dlatego żadnych rzetelnych informacji też nie podają, natomiast ich koneksje z Lewicą są wszem i wobec znane.

Poza zdaniem na czerwono to wszyscy się z Tobą zgadzają. Nie wiem dlaczego nagle poczułeś, jakbyś Amerykę odkrył.

Zdanie na czerwono - kto nie podaje rzetelnych informacji? PZW?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tomek90

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
Odp: Tragedia nad Odrą. Zatruta rzeka i masa martwych ryb
« Odpowiedź #325 dnia: 17.08.2022, 19:16 »
Ja czekam na oficjalne informacje, to dla mnie będzie wtedy odnośnik do tego co o tym myśleć.
Poczekam na informacje ze strony Polskiej i ze strony Niemieckiej. Jak je zobaczę to będę mógł dywagować, teraz to czcze gadanie i politykowanie.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 548
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Tragedia nad Odrą. Zatruta rzeka i masa martwych ryb
« Odpowiedź #326 dnia: 17.08.2022, 19:20 »
@robson no właśnie pokazałeś klasę !!! Ja o wodzie a ty znowu masz problem ze zrozumienie.

O jakiej wodzie? Słowa nie napisałeś o wodzie, tylko o polityce. Biadolisz, że wytykanie błędów ludziom odpowiedzialnym za ich popełnienie jest polityczne. No jest. Gdyby nie byli nominatami jednej partii, to by pewnie nie było. Ale chyba nie sugerujesz, że to PZW i lewacy powołali tych wszystkich debili/krętaczy na stanowiska?

A co do samej wody:
Na razie większość piszących na forum stara się wrzucać dostępne w sieci materiały, żeby coś tu poskładać. Źródeł jest mało, bo polska strona nie publikuje prawie nic, choć GIOŚ obwieścił, że od końcówki lipca badają próbki wody. Dziś podali, że Kanał Gliwicki nie był jakoś specjalnie zanieczyszczony, choć padały w nim ryby od marca. W kolejnym komunikacie podają, że jednak jest w nim rtęć i zasolenie 5-6 razy przekraczające normę. I ryby ostatnio też zdychały. Tyle oficjalnych danych strony polskiej.
Niemcy mają stację pomiarową we Frankfurcie i wyniki są na bieżąco publikowane w sieci, przy czym nie jest to szczegółowa analiza chemiczna, a tylko kilka podstawowych parametrów, które owa stacja automatyczna bada. W tym Ph i zasolenie. Piszesz "również nie zauważyli". Nie wiem czego nie zauważyli, bo zmianę obydwu parametrów zauważyli wszyscy, którzy na publikowane wykresy spojrzeli. Mając dwa tygodnie mniej niż Polacy na analizę chemiczną, faktycznie Niemcy niczego szczególnego jeszcze nie wykryli. Spodziewałbym się jednak, że to polscy badacze powinni coś znaleźć jako pierwsi - patrz: 2 tygodnie wyprzedzenia.
Nie mamy więc danych, mamy za to festiwal zaprzeczania, utajniania wyników kontroli (Bumar), piania o tym, że nie ma rtęci (potem okazuje się, że jednak gdzieniegdzie jest) - tak jakby to był jakiś sukces. Pozwól więc łaskawie, że te niedorzeczne występy również będziemy sobie komentować. Przymusu czytania przecież nie ma.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 740
  • Reputacja: 2003
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Tragedia nad Odrą. Zatruta rzeka i masa martwych ryb
« Odpowiedź #327 dnia: 17.08.2022, 19:36 »
@robson no właśnie pokazałeś klasę !!! Ja o wodzie a ty znowu masz problem ze zrozumienie.

O jakiej wodzie? Słowa nie napisałeś o wodzie, tylko o polityce. Biadolisz, że wytykanie błędów ludziom odpowiedzialnym za ich popełnienie jest polityczne. No jest. Gdyby nie byli nominatami jednej partii, to by pewnie nie było. Ale chyba nie sugerujesz, że to PZW i lewacy powołali tych wszystkich debili/krętaczy na stanowiska?

A co do samej wody:
Na razie większość piszących na forum stara się wrzucać dostępne w sieci materiały, żeby coś tu poskładać. Źródeł jest mało, bo polska strona nie publikuje prawie nic, choć GIOŚ obwieścił, że od końcówki lipca badają próbki wody. Dziś podali, że Kanał Gliwicki nie był jakoś specjalnie zanieczyszczony, choć padały w nim ryby od marca. W kolejnym komunikacie podają, że jednak jest w nim rtęć i zasolenie 5-6 razy przekraczające normę. I ryby ostatnio też zdychały. Tyle oficjalnych danych strony polskiej.
Niemcy mają stację pomiarową we Frankfurcie i wyniki są na bieżąco publikowane w sieci, przy czym nie jest to szczegółowa analiza chemiczna, a tylko kilka podstawowych parametrów, które owa stacja automatyczna bada. W tym Ph i zasolenie. Piszesz "również nie zauważyli". Nie wiem czego nie zauważyli, bo zmianę obydwu parametrów zauważyli wszyscy, którzy na publikowane wykresy spojrzeli. Mając dwa tygodnie mniej niż Polacy na analizę chemiczną, faktycznie Niemcy niczego szczególnego jeszcze nie wykryli. Spodziewałbym się jednak, że to polscy badacze powinni coś znaleźć jako pierwsi - patrz: 2 tygodnie wyprzedzenia.
Nie mamy więc danych, mamy za to festiwal zaprzeczania, utajniania wyników kontroli (Bumar), piania o tym, że nie ma rtęci (potem okazuje się, że jednak gdzieniegdzie jest) - tak jakby to był jakiś sukces. Pozwól więc łaskawie, że te niedorzeczne występy również będziemy sobie komentować. Przymusu czytania przecież nie ma.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Tomek90

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
Odp: Tragedia nad Odrą. Zatruta rzeka i masa martwych ryb
« Odpowiedź #328 dnia: 17.08.2022, 19:45 »
Ja o wodzie to taka przenośnia. :)
Zrobił się z tego festiwal kopania po kostkach, nic konkretnego to nie wnosi.
Teraz nawet jak by to byłą wina braku tlenu to wyrok został wydane.
Ktoś ma jednak na tym skorzystać i to jest klu.

Ja czekam na wyniki badań a nie wróżbiarskie pogawędki.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 741
  • Reputacja: 1138
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Tragedia nad Odrą. Zatruta rzeka i masa martwych ryb
« Odpowiedź #329 dnia: 17.08.2022, 19:47 »
Poczekam na informacje ze strony Polskiej i ze strony Niemieckiej.

Oczekując na oficjalne informacje ze strony "Polskiej" i "Niemieckiej", szanowny kolega powinien popracować nad znajomością języka ojczystego (ze szczególnym uwzględnieniem ortografii, gramatyki i interpunkcji). Warto również uprzytomnić przywoływanym tu hydrobiologom, chemikom oraz inszym jajogłowym, że się nie znają, a na dokładkę są marionetkami sił antyrządowych. Może się opamiętają i przestaną politycznie dywagować.