Autor Wątek: MŚ Katar  (Przeczytany 33106 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 838
  • Reputacja: 1996
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: MŚ Katar
« Odpowiedź #135 dnia: 23.11.2022, 19:24 »
Popatrz z punktu widzenia obecnego Trenera, który ma takich a nie innych zawodników, ma umowe z PZPN i dostał zadanie do wykonania. Dodatkowo jesli jego plan zostanie zrealizowany w swoim CV zapisze wyjście z grupy.
Nie bronie Michniewicza tylko staram sie go zrozumieć, 3-4 zawodnikami chcielibyście aby Polacy grali jak Francja :) on ma cel i chce go zrealizować a jesli plan nie wypali wtedy zostanie rozliczony.
Potem przyjdzie nastepny Trener będzie chciał grac radosna, finezyjna piłke i po 3 meczach zrezygnuję lub postawi na młodych którzy może zagrają na przyszłych MŚ

Masz sporo racji, tam realizowany jest plan. Mnie jednak boli to, że nie potrafiliśmy atakować, wyprowadzić piłki. Tu nie chodziło o to, że chłopaki mało biegali lub im się nie chciało. Po prostu to ustawienie było do doopy i tyle. Tak, to skuteczna taktyka, ale wyjątkowo. Bo wygrana należała się Meksykowi.

A co do samej gry. Jestem fanem ligi angielskiej, i tutaj są drużyny które są beniaminkami, ale grają jak z nut, choć często przegrywają, co oczywiste. Nasz styl zaś to brak finezji, taki prosty futbol, z wieloma elementami taktyki polegającymi na wykopie piłki do napastnika lub pozbyciu się jej przez obrońców, jakby parzyła. To nie jest ustawienie obronne tylko, to takie pitu-pitu, gdzie nasi najlepsi zawodnicy nie mogą pokazać tego co potrafią, bo nie dostają piłek, jak już to od Szczęsnego.

No koorva mać zęby bolą i tyle. Obroniony karny zabolał, ale wg mnie wygrana z Meksykiem byłaby wielką niesprawiedliwością, więc może lepiej, że skończyło się remisem. A jeśli Polska dostałaby się na mundial, ale odpadła po dobrej, walecznej grze, nie byłoby takiego zawodu. Bo jak pisze Robert, co z tego, ze wyjdziemy z grupy i zostaniemy potem rozniesieni w pył? W doopie tam z CV Michniewicza czy prezesa PZPN 8)

A nie uważacie też, że mając wielu piłkarzy grających w lidze włoskiej zaczęliśmy dramatyzować na ich modłę (Makaroniarzy)? Cholera, dotknąć takiego Zalewskiego a przewraca się jakby dostał petardę od Tysona. Nie podoba mi się to coraz bardziej :P
Lucjan

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 516
  • Reputacja: 355
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: MŚ Katar
« Odpowiedź #136 dnia: 23.11.2022, 19:58 »
Zaraz Belgia - Kanada. Zapowiada się ciekawie: Kanada wygrała swoje eliminacje, bijąc USA i Meksyk, a Belgia ciągle jest silna, choć ma trochę problemów - Hazard pod formą, Lukaku chyba jakąś kontuzję złapał, Mertens wypadł z Napoli. Ale dla tego ich "złotego" pokolenia to chyba ostatnia szansa, więc powinni się zmobilizować.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline cthulhu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 683
  • Reputacja: 177
  • Lokalizacja: Tarnów
Odp: MŚ Katar
« Odpowiedź #137 dnia: 23.11.2022, 20:51 »
Super mecz. Takie mecze to można oglądać. :thumbup:

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: MŚ Katar
« Odpowiedź #138 dnia: 23.11.2022, 20:52 »
Z zazdrością ogląda się te "słabsze" reprezentacje.

Japonia, Arabia, Kanada czy nawet Australia pokazują, że trzeba korzystać z tego, że ma się w wgl okazję grać na takim turnieju. A taki Szczęsny już z góry dopisuje 0 pkt z Argentyną (z którą prawdopodobnie zagramy o awans XD), Krychowiak mówi, że nie będziemy grać ładnej piłki, tylko typową lagę do przodu. Z Meksykiem nie potrafili składnej akcji zrobić. No nie mogę tego przetrawić. 

Obejrzałem dzisiejszy nieoficjalny briefing Michniewicz. Dramat jednym słowem. Fochy na dziennikarzy za normalne pytania, on przeciez wie wszystko najlepiej, powoli zaczyna to przypominać syndrom oblężonej twierdzy.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 516
  • Reputacja: 355
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: MŚ Katar
« Odpowiedź #139 dnia: 23.11.2022, 21:04 »
No właśnie, czy Kanada ma jakoś mocniejszy skład od Polski? Grają w lepszych klubach? Podobnie Japonia zresztą. A różnica w grze jest kolosalna. Belgowie mogli już przegrywać ze 3:1 i czasami nie wiedzą za bardzo co się dzieje. Ci sami Belgowie w LN młócili taktykę Michniewicza, często nie dając nam nawet wyjść z połowy.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: MŚ Katar
« Odpowiedź #140 dnia: 23.11.2022, 21:15 »
Internet jest bezlitosny :):)

Wysłane z mojego SM-A415F przy użyciu Tapatalka


Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 955
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: MŚ Katar
« Odpowiedź #141 dnia: 24.11.2022, 08:15 »
;)
;)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 516
  • Reputacja: 355
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: MŚ Katar
« Odpowiedź #142 dnia: 24.11.2022, 19:32 »
Portugalia umie w kontratak ;D
Ogólnie bardzo mocni ofensywnie, ale ta ich obrona... Bardzo niefrasobliwi. A bramkarz ma więcej szczęścia niż koncentracji. To w sumie ciekawe, bo w eliminacjach tracili bardzo mało bramek, zaledwie 6 w 8 meczach. A w Lidze Narodów 3 w 6 meczach - żadna drużyna z 16 grających w lidze A nie straciła mniej. Ale może to tylko takie nerwowe początki.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 955
  • Reputacja: 415
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: MŚ Katar
« Odpowiedź #143 dnia: 24.11.2022, 21:40 »
Brazylia ładnie gra. Potwierdza notowania.
;)

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: MŚ Katar
« Odpowiedź #144 dnia: 24.11.2022, 21:42 »
Zawsze podziwiałem grę Brazylii, tą lekkość i radość z gry. Póki co mamy bramkę turnieju.

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: MŚ Katar
« Odpowiedź #145 dnia: 24.11.2022, 21:46 »
Niezwykle przyjemna dla oka gra Brazylijczyków. Co dziwi, to fakt, że to jest ta sama dyscyplina sportowa, którą uprawiają podopieczni Michniewicza ;) 8)

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: MŚ Katar
« Odpowiedź #146 dnia: 24.11.2022, 21:49 »
Ja to podziwiam selekcjonera Canarinhos, że potrafi zapanować nad takim potencjałem indywidualnym każdego gracza. To są wirtuozi, których on składa w orkiestrę.

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: MŚ Katar
« Odpowiedź #147 dnia: 24.11.2022, 21:52 »
Brazylia gra futbol na TAK. Po prostu w ten sposób człowiek bawił się z kumplami na boisku w wakacje :) Nie myślało się o defensywie, bo jak się straciło 4 to waliło się 8 i było git.
Dziecięca radość z futbolu ;)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 516
  • Reputacja: 355
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: MŚ Katar
« Odpowiedź #148 dnia: 24.11.2022, 22:11 »
Na razie zgodnie z planem, choć trochę trwało, zanim złapali flow. Oby jak najdłużej grali, bo przyjemnie się ogląda. Nie śledziłem drabinki, ale w okolicach ćwierćfinału mogą chyba trafić na Hiszpanię lub Portugalię i to może być meczycho.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 054
  • Reputacja: 673
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: MŚ Katar
« Odpowiedź #149 dnia: 24.11.2022, 22:22 »
A ja pochwalę Serbię. Bardzo ładnie grali,bez kompleksów i bez tremy. Bramka wisiała w powietrzu. Można grać obronnie i zadawać atak.